• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Runy i propozycje "nowego cudu"

Czy jesteś za wprowadzeniem nowego Cudu

  • Tak to dobry pomysł

    Głosy: 17 81,0%
  • Nie... ja używam wszystkie runki i nie potrzebuję ich zamieniać....

    Głosy: 3 14,3%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 1 4,8%

  • W sumie głosujących
    21

Midi67

Rozbójnik
Witam

Nie znalazłem na forum - dlatego chcę zgłosić następujacą propozycję.

Nowy antyczny CUD np. w rodziale 12 wprowadzający możliwość "przekucia" jakiejś określonej liczby run w zależności od poziomu cudu (np. wzór z handlarza cud marmur na zwoje a dalej marmur na magiczny pył - czyli schemat działania już jest wystarczy przenieśc go na runy)), które gracz uważa za zbędnę na runę...

Uzasadnienie:
Gracze grający długo mają w swych zasobach runy wg. mnie zbędne ( np. ja nie stawiam budynków i cudów związanych z wojskiem a run mam już sporo ), oczywiście każdy decydowałby czy taki cud jest mu potrzebny czy nie. Umiejscowienie go w 12 rodziale powoduje, że dostęp do niego mieliby gracze z "odpowiedznim stażem w grze" czyli mający już dzisiątki zbędnych run. Dodatkowo na dzisiaj nie ma żadnej opcji pozbycia się zbędnych run czy też pohandlowania nimi a taki cud pozwoliłby wykorzystać coś co zbieramy i na co nie mamy żadnego wpływu...

Dołączam ankietę trwającą 1 tydzień

Pozdrawiam
Midi
 
Ostatnia edycja:

Azulena

Rozbójnik
Mam tak samo - nie zajmuję się "wojowaniem", mam wojsko, bo gra daje zadanie "postaw koszary", których później nie można zburzyć, a nowy Gracz o tym nie wie. :(
Jest to dla mnie przejaw wyjątkowego lekceważenia Graczy, nie spotkałam takiego czegoś w żadnej mojej grze. :(

Związanych z wojskiem "Cudów" nie mam i nie zamierzam mieć, możliwość wymiany run na inne, (albo na coś całkiem innego) to bardzo dobry pomysł.
 

DeletedUser626

Guest
Stawiasz Cud, do którego masz tą tonę zbędnych odłamków run, kasujesz go i masz znowu puste koło. Odłamki łamiesz - masz porcję uszkodzonych. Część Graczy tak robi i przekuwa potem uszkodzone odłamki w konkretne potrzebne im Runy. Masz od razu to czego potrzebujesz i wykorzystujesz to co jest zbędne, bez wprowadzania specjalnych systemów.
 

Midi67

Rozbójnik
Z całym szacunkie Pani Dragomiro... chyba Pani nie rozumie tego o czym piszę... ja nie chcę stawiać, żadnych cudów i ich potem kasować, poza tym to zawsze jest "ze stratą" dla gracza.... ( 10 odłaków na 1 runę - bravo TY za myślenie) a ja chciałbym, żeby wreszcie było uczciwie... dostajemy od gry masę zbędnych run... i chciałbym, żeby móc je wymienic na te, które wg. Nas są potrzebne.

Czy może Pani zgłosić pomysł?? który różni się od Pani propozycji powyżej. Chocież biorąc pod uwagę Pani odpowiedź jestem już pewien, że odpowiedź będzie NIE !!
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser449

Guest
Dlaczego sądzisz, że taki cud dałby lepszy kurs niż 10 odłamków na 1 pewną runę? Podejrzewam, że gdyby pomysł został wprowadzony, to wymiana nie byłaby wcale 1:1. Strata i tak by była.
10 odłamków za pewność umieszczenia runy to bardzo opłacalna wymiana. Dragomira wspomniała o powszechnie wykorzystywanej metodzie wykorzystywania nadmiaru odłamków. Sam tak zrobiłem po zbadaniu antycznych cudów niziołków - i voila, bardzo szybko zbudowałem centrum handlowe.
Pomimo że zmarnowałem tak sporo odłamków, dalej mam ich w sumie powyżej 600...
Niestety, gorzej jest z wykorzystaniem odłamków rozbudowywanych antycznych cudów, bo trzeba wbić poziom podzielny przez 5, by mieć szanse na przerobienie nadwyżki w uszkodzone.
Niemniej, jak najbardziej istnieje sposób pozbycia się nadmiaru run. Spróbuj za to znaleźć sposób na wykorzystanie nadmiarowych reliktów bonusowych, czyli tych powyżej 500 sztuk. Takiego jedwabiu (mój bonusowy) mam ponad dwa tysiące reliktów.

Osobiście jestem stanowczo przeciwny umieszczeniu tak badziewnego i bezużytecznego bonusu.
 

Deleted User - 172852

Guest
Oczywiście, że odpowiedź będzie na NIE z powodów, które opisał Ci Kalart w wątku dotyczącym zmiany admina.
A nie lepszym pomysłem byłoby np. wymiana run pomiędzy graczami? Ale nie wyskakuj z takim tematem, bo był już poruszany :)
 

Midi67

Rozbójnik
Dlaczego sądzisz, że taki cud dałby lepszy kurs niż 10 odłamków na 1 pewną runę? Podejrzewam, że gdyby pomysł został wprowadzony, to wymiana nie byłaby wcale 1:1. Strata i tak by była.
10 odłamków za pewność umieszczenia runy to bardzo opłacalna wymiana. Dragomira wspomniała o powszechnie wykorzystywanej metodzie wykorzystywania nadmiaru odłamków. Sam tak zrobiłem po zbadaniu antycznych cudów niziołków - i voila, bardzo szybko zbudowałem centrum handlowe.
Pomimo że zmarnowałem tak sporo odłamków, dalej mam ich w sumie powyżej 600...
Niestety, gorzej jest z wykorzystaniem odłamków rozbudowywanych antycznych cudów, bo trzeba wbić poziom podzielny przez 5, by mieć szanse na przerobienie nadwyżki w uszkodzone.
Niemniej, jak najbardziej istnieje sposób pozbycia się nadmiaru run. Spróbuj za to znaleźć sposób na wykorzystanie nadmiarowych reliktów bonusowych, czyli tych powyżej 500 sztuk. Takiego jedwabiu (mój bonusowy) mam ponad dwa tysiące reliktów.

Osobiście jestem stanowczo przeciwny umieszczeniu tak badziewnego i bezużytecznego bonusu.

Jeżeli przeczytałeś ze zrozumieniem mój post to zawarłem w Nim propozycję wymiany run - jak w przypadku towarów u kupca:
- runy z każdego poziomu 1:1 a różnych poziomów na zasadzie wymiany surowców z różnych poziomów, co w tym niezroumiałego?

Poza tym dlaczego cud w 12 poziomie, bo większośc graczy którzy dochodza do 12 poziomy ma już dużo zbędnych wciskanych przez grę run i chyba, chętnie by je wymianiła...

//

Oczywiście, że odpowiedź będzie na NIE z powodów, które opisał Ci Kalart w wątku dotyczącym zmiany admina.
A nie lepszym pomysłem byłoby np. wymiana run pomiędzy graczami? Ale nie wyskakuj z takim tematem, bo był już poruszany :)


To chyba wierzysz w cuda :) wymiana między graczami :) - uważam, że prędzej zgodzą się na cud dla graczy na wysokim lvl niz na wymianę pomiędzy graczami....

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1470

Guest
I tu midi przebijasz samego siebie:D:D dodajcie cud do wymiany run, na ktory to cud najpierw i tak trzeba zdobyc odpowiednie runy:D i to jeszcze w 12 rozdziale czyli na samym koncu gdzie wszystkie inne cuda i tak maja wystarczajace(nadmiarowe) ilosci run:D Genialne ;):):)

Dodam jeszcze ze turnieju mozna zdobyc od groma run oraz odlamkow ktore mozna przekuc w dowolna rune;)
 

Midi67

Rozbójnik
I tu midi przebijasz samego siebie:D:D dodajcie cud do wymiany run, na ktory to cud najpierw i tak trzeba zdobyc odpowiednie runy:D i to jeszcze w 12 rozdziale czyli na samym koncu gdzie wszystkie inne cuda i tak maja wystarczajace(nadmiarowe) ilosci run:D Genialne ;):):)

Dodam jeszcze ze turnieju mozna zdobyc od groma run oraz odlamkow ktore mozna przekuc w dowolna rune;)

.... na jakim końcu? czego końcu? przecież gra ma się świetnie i jeszcze przed Nami 100 innych ras, kup do zbierania itd... więc uwierz mi cud Ci się przyda... chyba, ze Ty kończysz na 12 rozdziale to to inna sprawa
 

DeletedUser1470

Guest
NIe wiem ile jeszcze ras przed nami na razie w to nie wnikam ale patrząc na ograniczenia miejscowe w miescie to chyba 100 ich nie bedzie:p ale az tak nie wybiegam w przyszlosc:p A co do cudu to spokojnie jestem w stanie zdobyc tyle odlamkow w turnieju aby wypelnic wszystkie cuda jakie mam dostepne nie stawiajac i nie wyrzucajac zbednych mi cudow. I nie jestem w 12 erze ale mysle ze dalej spokojnie moge taka taktyke kontynulowac zbierajac odlamki z turniejow. Przypuscmy ze w jednej epoce posiedze 2 miesiace, na epoke przypadaja 2 cuda, 2 miesciące to 8 turniejów a z kazdego turnieju conajmniej 2 runy z samych odlamkow mozna przekuc. Ja tu nie widze sensu zasmiecania mojego miasta cudem sluzącym tylko do wymiany jednej runy na druga.:rolleyes:
 

Midi67

Rozbójnik
NIe wiem ile jeszcze ras przed nami na razie w to nie wnikam ale patrząc na ograniczenia miejscowe w miescie to chyba 100 ich nie bedzie:p ale az tak nie wybiegam w przyszlosc:p A co do cudu to spokojnie jestem w stanie zdobyc tyle odlamkow w turnieju aby wypelnic wszystkie cuda jakie mam dostepne nie stawiajac i nie wyrzucajac zbednych mi cudow. I nie jestem w 12 erze ale mysle ze dalej spokojnie moge taka taktyke kontynulowac zbierajac odlamki z turniejow. Przypuscmy ze w jednej epoce posiedze 2 miesiace, na epoke przypadaja 2 cuda, 2 miesciące to 8 turniejów a z kazdego turnieju conajmniej 2 runy z samych odlamkow mozna przekuc. Ja tu nie widze sensu zasmiecania mojego miasta cudem sluzącym tylko do wymiany jednej runy na druga.:rolleyes:


zobaczymy co powiesz jak będziesz w 12 rozdziale i zaczną wpadać Ci runy, których nie chcesz, bo chyba nikt nie stawia wszystkich cudów,

moja propozycja pozawala graczom (na wysokim lvl) uporządkować temat zbędnych run ..... w czym jest gorsza od cudów już, które powstały???
 

DeletedUser1470

Guest
gorszy w niczym ale tak samo bezuzyteczny jak obecna latarnia:p

Edit. I co to znaczy uporzadkowac? pozmieniac jedne runy ktorych mam od groma na inne ktorych mam troche mniej ale tez bardzo duzo?? Czy moze na zasadzie zamienienia 300 run z odchlani na jedna rune z (cos tam niziolkowego) bo przypuszczam ze taki bylby przelicznik gdyby faktycznie to cudo powstalo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Midi67

Rozbójnik
gorszy w niczym ale tak samo bezuzyteczny jak obecna latarnia:p

Edit. I co to znaczy uporzadkowac? pozmieniac jedne runy ktorych mam od groma na inne ktorych mam troche mniej ale tez bardzo duzo??


latarnia .. do czasu zmiany była jednym z lepszych cudów ale nawet teraz jest nie najgorsza bo mimo wszystko coś konkretnego daje....

ja jestem na końcówce 11 lvl mam sporo run do cudów, których nie postawię i chętnie bym je zamienił na te których potrzebuję i nie mam takiej możliwości a propozycja przedstawiona przez CM wyżej to kolejne łupienie graczy na co się nie zgadzam.... co gorsze nawet na 11 lvl wpadają mi runki z początkowych lvl a nie runki z poziomów końcowych.... a miało być chyba ciut inaczej....
 

DeletedUser1470

Guest
To co napisala Drago to nie jej propozycja a po prostu sposoby graczy na wykorzystywanie dostepnych mozliwosci.... Nikt ci nie karze tego robic Dragomira napisala jedynie ze tak sie da jesli pilnie potrzebujesz konkretnej runy:)
 

DeletedUser80

Guest
A może by tak do już jakiegoś istniejącego cudu dodać dodatkową funkcję?
Albo podwyższyć kupca na 3 poziom i u niego - wymiana run na uszkodzone odłamki run w stosunku 1:1.
Mimo niewątpliwego marnotrawstwa jest to lepsze niż kiszenie kilkuset sztuk bezwartościowych (dla konkretnego gracza) run
 

Midi67

Rozbójnik
A może by tak do już jakiegoś istniejącego cudu dodać dodatkową funkcję?
Albo podwyższyć kupca na 3 poziom i u niego - wymiana run na uszkodzone odłamki run w stosunku 1:1.
Mimo niewątpliwego marnotrawstwa jest to lepsze niż kiszenie kilkuset sztuk bezwartościowych (dla konkretnego gracza) run

@PanGry - rozbudowa "kupca" :) to też dobry pomysł, który rozwiązałby temat cudu o którym pisze - jak nie cud to rozbudowa o nową funkcjonalnośc "kupca" :) i pojawiłaby się w grze funkcjonalność o której piszę :) jednak w wersji z mojej propozycji czyli schemat wymiany surowców
runki z niskich poziomów 1:1 ; później 1:4 oraz 1:8 i ewentualnie na uszkodzone odłamki runa1:1odłamek

jestem ZA :)
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Myślę że fajny byłby cud (własny) w który można by "wrzucić" zbędną... np. książkę / odłamek / runę... a on w zamian - być może na zasadzie "koła fortuny" losowałby różne zasoby 1,2,3 lvl lub książki, czary, lub cokolwiek innego ;) od taki trochę "śmietnik" do wymiany zbędnych rzeczy na coś innego ;). Pozdrawiam.
 

DeletedUser1470

Guest
MIroslaw tu juz idziemy w dobrym kierunku:D cud ktory wymienialby rune na towary albo na pw bylby bardzo wartosciowy;) Pomysl mi sie podoba
 

DeletedUser629

Guest
Też mi się pomysł podoba ... też mam pełno niepotrzebnych odłamków... a te potrzebne nie wpadają ... tylko teraz wybierzcie jaka forma ma tego być .. jak cud - to oby nie o dużych gabarytach, czy zakładka u kupca :)
ale czytam że niektórzy mają "fory" i dostają to co trzeba ... ;)
żeby zrobić tak jak Dragomira napisała to trzeba ... mieć przede wszystkim miejsce wolne i zapomnieliście o czasie ? bo któryś aż ponad 12 h się buduje ... a przy okazji strata potrzebnych surowców do budowy ...
 
Do góry