• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Runy za wspieranie Cudów innych graczy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2459
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz, że w przypadku wspierania Cudów innych nagrodą powinny być ZAWSZE runy brakujące?

  • TAK

    Głosy: 11 84,6%
  • NIE

    Głosy: 2 15,4%

  • W sumie głosujących
    13
Status
Zamknięty.

DeletedUser2459

Guest
Obecne zasady run uzyskanych ze wspierania cudów innych graczy demotywują i powodują że po prostu nie opłaci się tego robić.
Do jednego z moich cudów brakuje tylko jednej runy. Wsparłem ten Cud u innego gracza. Wysoki poziom ciągnąłem praktycznie sam. około 300 punktów i dwa tygodnie pracy. Obie runy które były nagrodą zostały przekształcone w odłamki.
Rozumiem ideę odłamków. Jest bardzo ok i we wszystkich innych sytuacjach ma sens. Poza wspieraniem u innych graczy. W takim przypadku runa powinna ZAWSZE być runą brakującą.
Ta sytuacja spowodowała moją prostą decyzję - nigdy więcej nie będę wspierał cudów innych graczy. To się po prostu nie opłaci w żaden sposób. Te same punkty umożliwiłyby podniesienie Cudu u mnie o prawie dwa poziomy. Prosty rachunek opłacalności.
Przy obecnych zasadach wspieranie cudzych cudów nie ma sensu, no chyba że ktoś wrzuca w swój cud a ja dorzucam jeden punkt żeby zebrać nagrody. Tylko to nie ma nic wspólnego ze wspieraniem i współpracą między graczami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2076

Guest
Ja od początku zauważyłem, że cuda to jakiś nieudany wybryk, eksperyment który uciekł z laboratorium i nijak nie chce wrócić tam z powrotem by dokonać swojej transformacji. W "bliźniaku" Forge (niestety - zawsze te dwa twory będą ze sobą porównywane) za kolejne poziomy dostaje się odpowiednio więcej planów (np. na 10 poziomie można liczyć na np. 3-5 plany ale prócz nich... na 50-100 punków zwrotu!). Dodatkowo są jeszcze medale (do odblokowania terenu) - tutaj tego nie ma (tym bardziej mało opłacalne to wspieranie). Ponieważ tam też trzeba zebrać 9 planów (tutaj 9 run) więc w zasadzie możliwość dozbierania fragmentów podobna.

Jak widać Elvenar ma prawdopodobnie pokazać do jakich granic można na graczach tego typu gier żerować, do kiedy podoba im się gra. Podejrzewam, że jakakolwiek zmiana w tym temacie (chociażby "gwarantowana" runa za wsparcie) byłaby bardziej kusząca niż to co jest dotychczas.

PS. Pomysł dobry, ale ankiety brak. Nie wiem czy nie powinieneś tego @Zyggi007 zmienić. Druga sprawa pomysły w tej grze leżakują całe lata i pies z kulawą nogą się nimi nie interesuje więc, chociaż pomysł dobry, prawdopodobnie będzie odłożony na święte nigdy.
 

DeletedUser2459

Guest
Dzięki,

Choć muszę powiedzieć że pocieszenie słabe i nie zmienia to mojej frustracji. :/

Podniósłbym swoje hale praktycznie o dwa poziomy inwestując te pw u siebie. A tak straciłem de facto 300pw. Bo dwa odłamki absolutnie nie są tyle warte i można je dużo łatwiej i nieporównywalnie taniej zdobywać chociażby w turniejach.

PS. grałem bardzo długo a FoE i doskonale znam jak tam chodzą cuda. Faktycznie tam to się bardzo opłaciło. Chociaż oczywiście gra miała inne duże mankamenty które w efekcie spowodowały że przestałem w nią grać.

Ankietę dodałem, dzięki za pokazanie możliwości
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2076

Guest
Nie ma problemu (w zasadzie sam odnalazłeś opcję edycji - ja tylko wspomniałem). Tak czy inaczej mój głos już jest
 

Deleted User - 172852

Guest
Też jestem za :)
Strasznie to irytujące jest, że gwarantowana runa pochodzi wyłącznie z "połamańców".
 

DeletedUser2459

Guest
Ściągajcie znajomych żeby przynajmniej zagłosowali w ankiecie tak aby faktycznie było widać poparcie.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Cóż... ja jestem za, ale szczerze wątpię, by to wprowadzili. Mam wrażenie, że obecny system to taka loteria, jak rzucanie wirtualną kostką 9-ścienną, a nie że każda runa ma z góry przypisane miejsce.
 

DeletedUser2459

Guest
Cóż... ja jestem za, ale szczerze wątpię, by to wprowadzili. Mam wrażenie, że obecny system to taka loteria, jak rzucanie wirtualną kostką 9-ścienną, a nie że każda runa ma z góry przypisane miejsce.
Pewnie tak jest i na dodatek uważam, że we wszystkich pozostałych przypadkach zdobywania run ma to sens. Poza przypadkiem, który opisałem.
 

DeletedUser174

Guest
pomysł ma swoje plusy, ale w moim przekonaniu zupełnie nie potrzebnie się nad nim rozwodzicie. Mam 80 run do hal. Jak bardzo będę ubolewać że mi runa się zdubluje? A cuda głownie stawiam z uszkodzonych. Aczkolwiek na początku runy są towarem deficytowym i jak się zdublują to ma się poczucie straty. Aczkolwiek z tego się wyrasta ;) A cudy dłubie sie z uwagi na pw, a nie na runy. w pewnym momencie wszystko przelicza się na książki :D

Cierpliwości :) też do tego "dorośniecie"
 

DeletedUser1953

Guest
Płacz temat. Idea nagród jest za wsparcie w wybudowaniu cudu w dodatku kilku osób, które mogą liczyć na nagrody pod warunkiem, że nie przeinwestują. Wsparcie to nie znaczy wybudowanie cudu za kogoś tylko dołożenie cegiełki. Poza tym jak już ktoś koniecznie chce komuś ładować po kilkaset pw w cud to może to robić z graczem, który w zamian włoży mu to samo w jego cud wtedy są i nagrody i nic się nie traci. Jeśli ktoś zrobił inaczej i się zawiódł to nie znaczy, że trzeba zmieniać zasady gry. To znaczy, że osoba zawiedziona powinna zacząć inaczej grać
 

DeletedUser2459

Guest
pomysł ma swoje plusy, ale w moim przekonaniu zupełnie nie potrzebnie się nad nim rozwodzicie. Mam 80 run do hal. Jak bardzo będę ubolewać że mi runa się zdubluje? A cuda głownie stawiam z uszkodzonych. Aczkolwiek na początku runy są towarem deficytowym i jak się zdublują to ma się poczucie straty. Aczkolwiek z tego się wyrasta ;) A cudy dłubie sie z uwagi na pw, a nie na runy. w pewnym momencie wszystko przelicza się na książki :D

Cierpliwości :) też do tego "dorośniecie"
Szkoda żę nie zrozumiałaś o czym piszę, ale zastosuję się to Twojego podpisu :)
 

DeletedUser2459

Guest
Płacz temat. Idea nagród jest za wsparcie w wybudowaniu cudu w dodatku kilku osób, które mogą liczyć na nagrody pod warunkiem, że nie przeinwestują. Wsparcie to nie znaczy wybudowanie cudu za kogoś tylko dołożenie cegiełki. Poza tym jak już ktoś koniecznie chce komuś ładować po kilkaset pw w cud to może to robić z graczem, który w zamian włoży mu to samo w jego cud wtedy są i nagrody i nic się nie traci. Jeśli ktoś zrobił inaczej i się zawiódł to nie znaczy, że trzeba zmieniać zasady gry. To znaczy, że osoba zawiedziona powinna zacząć inaczej grać
I dokładnie o to mi chodzi - o zdefiniowanie po co to jest. Jeśli jest tak jak piszesz - ok, mój błąd w grze. Tylko to oznacza, że nie chodzi o to żeby gracze się wspierali. Bo jeśli to ma się opłacać w PW to dorzucenie 2-3 to max, czy na 400 czy 500 na wyższym poziomie właściciel dostanie 15-20 wsparcia. Czyli żadną pomoc. Jeśli czytałeś mój post dokładnie to zauważyłeś że napisałem dokładnie to co Ty - po pierwszym sparzeniu zaczyna się grać inaczej. Czyli przestaje wspierać cuda innych. Pytanie tylko czy o to w tej grze chodziło.
 

DeletedUser629

Guest
Tak powinno być od początku powstania cudów ... też nie raz nie dwa otrzymałam uszkodzony odłamek run, a nie odłamek runy ...
i nawet wymiana "tomików" w cudach robionych za obopólną zgodą z właścicielem .. nie gwarantuje Nam, że otrzymamy odłamek runy..
Więc jestem jak najbardziej na tak ! :)
 

DeletedUser626

Guest
Odłamki Run dostaje się nie tylko za wspieranie Cudów, ale również za podbój mapy, prowincje turniejowe, skrzynie turniejowe, z zadań i eventów. Są one towarem cennym, bo trudno czasem wylosować dokładnie to co się chce, ale udział np. w Turniejach pozwala zbierać Odłamki jeszcze przed odkryciem Cudu, a celowe łamanie odłamków pozwala szybko dobić gwarantowane runy do wybranego Cudu. Możliwości więc są, trzeba tylko je dobrze wykorzystać.

@Zyggi007 Jeśli głównym powodem Twoich inwestycji są odłamki, to nie warto jest inwestować 300PW w jeden Cud, lepiej te punkty rozrzucić u różnych Graczy, najlepiej u słabszych, u których nie ma za dużej konkurencji. Jakbyś u 10 wrzucił po 30 PW, to spokojnie u większości zgarnąłbyś odłamki, a wtedy złamanie odłamka tak nie boli, bo ma się ich zapas. Dobrym wyborem jest też wymiana z innym Graczem. Ty inwestujesz u niego, on u Ciebie, obaj zbieracie nagrody. Co do natomiast samej idei wspierania - nie polega ono na tym, że masz komuś bezinteresownie postawić Cud, ani ktoś Tobie. Należy zarówno inwestować we własne Cuda jak i wspierać sąsiadów, w stopniu w jakim jest to opłacalne lub wymagane przez grę. Także inwestowanie 300PW dla 2 Odłamków faktycznie jest nieopłacalne, ale też takie powinno być.
 
Status
Zamknięty.
Do góry