• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Rynek Artefaktów

Czy jesteś za możliwością wymiany Artefaktów?

  • Tak, była by to bardzo przydatna funkcja

    Głosy: 13 65,0%
  • Nie widzę Potrzeby aby dzielić się Artefaktami

    Głosy: 7 35,0%

  • W sumie głosujących
    20

Tajniakos

Paladyn
W związku z tym, że można w Akademii Magii wytworzyć np feniksa a artefaktów do jego wyewoluowania już nie, proponuję stworzenie Rynku wymiany bądź sprzedaży artefaktów, których mamy w nadmiarze a mogli byśmy podzielić się nimi z graczami, którzy nie mają skąd ich zdobyć. Mogła by powstać np nowa zakładka u kupca umożliwiająca nam taką wymianę co nie było by trudnym zabiegiem.
 
Tajny, wtedy wlasciciele kont multi zawsze mieliby w swoim glownym miescie komplet artefaktow. Wystarczyloby w innych wioskach zdobyc po jednym.
Jestem na nie, poniewaz moim zdaniem taki rynek stwarzalby zbyt wielka przestrzen dla naduzyc. Glosuje na nie, ale dam sie przekonac, jesli rozwiejesz moje obawy i watpliwosci i napiszesz, jak moznaby sie przed czyms takim zabezpieczyc. Ja tak na szybko poki co takich mozliwosci nie widze. Pomysl sam w sobie bylby bardzo korzystny dla poczatkujacych graczy, ale... no wlasnie, jak wyzej ;)
Na jakich zasadach mialaby sie wedlug Ciebie odbywac wymiana, 1:1 ? Czy chodzilo Ci moze o mozliwosc oddawania innym graczom artefaktow za darmo ? W obu przypadkach widze pole do naduzyc...

Dam dodatkowy przyklad, w jaki jeszcze inny sposob mozna by taki mechanizm handlu "wyexploitowac". W Elvenarach mam Feniksa na poziomie Lesnych Elfow. Mam sporo zbednych artefaktow, ale tylko 2 do Feniksa. I teraz robie tak: burze Feniksa Ognia, czekam az sie pojawi w Akademii i go tworze. Stawiam go, kupuje lub wymieniam artefakty i jaki jest efekt ? Mialem Feniksa na poziomie Lesnych Elfow, a teraz mam go na poziomie XV epoki. Czyli oszczedzilem 96 zaklec renowacji... Ale to tylko jeden przyklad.
 
Ostatnia edycja:

Aslana

Tancerz ostrzy
Pomysł ciekawy. Muszę się jednak zgodzić z opinią chrisa, wielkie pole do nadużyć :( niestety wiele osób patrzy tylko na własną korzyść, nie ma tak naprawdę sposobu aby ograniczyć nadużycia gdyby miało dochodzić do wymiany czy przekazania artefaktów:(
 

blazius1

Paladyn
Większość graczy by skorzystała i w ogóle, kupca należałoby poszerzyć o nowe sposoby wymiany.

Ale nie artefaktów.
Zepsułoby to grę do reszty, a jeszcze IG by straciła finansowo.
O ile z psuciem gry IG nie ma problemów, bo sami rozdali za dużo artefaktów (i za dużo misiów), to na finanse jeszcze patrzą.

Nie większe pole do nadużyć od tego co dzieje się czasem w kupcu.
Zagłosowałem za, ale pospieszyłem się. Zdecydowanie przeciw.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
@tajniakos, coś z artefaktami trzeba zrobić, to na pewno, bo to, co jest obecnie, to jest śmiech. Możesz sobie wytworzyć np. Feniksa w Akademii, ale artefaktów do niego nie zdobędziesz, a przy tych cenach, to nie wiem, kto kupi 10.
Zgadzam się z przedmówcami, zwłaszcza z @chris07070707, że mozliwość wymiany między graczami to jest spora przestarzeń do nadużyć i znaleźliby się tacy, co by to wykorzystali, więc musiałaby być obwarowana jakimiś warunkami.
Ale może by tak na razie wprowadzić możliwość zamiany jednego artefaktu na drugi dla tego samego gracza. Ja np. mam jeszcze chyba z 1 artefakt do Syrenki, 1 do Feniksa, 2 do Stonehenge i 2 do Miśków, nigdzie na tyle dużo, żeby do czegoś to można użyć, ale wszystkie uczciwie zdobyte w grze i się marnują.
Gdyby w Akademii wprowadzić nową receptę, umożliwiającą przekucie jednego artefaktu w drugi po dodaniu odpowiedniej ilości fragmentów? Co o tym sądzicie?
 

DeletedUser2262

Guest
To ja może troszkę wtrącę się z runami - to jest dopiero absurd, jak ma się budynek na 30lvl i nadal zdobywa się do niego nikomu nie potrzebne runy i ma się ich kilkadziesiąt/set. Jeśli na fragmenty można byłoby je przemieniać to już byłby sukces =)
 
Ale może by tak na razie wprowadzić możliwość zamiany jednego artefaktu na drugi dla tego samego gracza. Ja np. mam jeszcze chyba z 1 artefakt do Syrenki, 1 do Feniksa, 2 do Stonehenge i 2 do Miśków, nigdzie na tyle dużo, żeby do czegoś to można użyć, ale wszystkie uczciwie zdobyte w grze i się marnują.
Gdyby w Akademii wprowadzić nową receptę, umożliwiającą przekucie jednego artefaktu w drugi po dodaniu odpowiedniej ilości fragmentów? Co o tym sądzicie?
Gdyby tego dotyczyla ankieta, glosowalbym na tak. Poczatkujacy gracz mialby mozliwosc poswiecic np. artefakty do chatki z piernika z obecnego eventu (lub inne artefakty z przyszlych eventow) i przekuc je na artefakty wytworzonych przez siebie w Akademii budynkow, np. ktoregos Feniksa. Chatka z piernika jest wprawdzie dobrym budynkiem, ale to jednak nie kaliber Feniksa Ognia, wiec wielu graczy pewnie chetnie poniosloby taka ofiare. Szczegolnie chodzi mi tu o nowych graczy.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
To może ustalmy na nowo pytania i załóżmy nową ankietę.
Bo tak po prawdzie te odpowiedzi to nie umożliwiają zgodnej z przekonaniem odpowiedzi na zadane pytanie :)
Np. odpowiedź "Nie widzę Potrzeby aby dzielić się Artefaktami",
otóż ja widzę potrzebę, żeby się wymieniać, (chociażbym dał komuś w bractwie, jak mi leży, a jemu jednego do maksa brakuje),
więc nie zaznaczyłem tej odpowiedzi, ale ze względu na zagrożenia z tego wynikające nie zagłosowałem również na tak :)

Proponuję takie pytanie i odpowiedzi:
"Czy jesteś za możliwością zamiany przez gracza, w Akademii Magii, artefaktów do ewoluujących budynków na inne artefakty oraz run na inne runy?"
1) Tak, popieram obie te propozycje.
2) Wystarczy zamiana artefaktów.
3) Wystarczy zamiana run.
4) Nie trzeba nic w tym zakresie zmieniać.

Przedyskutujmy to może, zanim wystawimy ankietę, żeby potem IG choć nie mogło skorzystać z łatwego pretekstu, że jest za dużo osób na nie i nie będzie się tym zajmować. Jak nie zechcą, to i tak się tym nie zajmą, ale po co im ułatwiać :)

@chris07070707, przede wszystkim Ciebie wywołuję, bo Ty jesteś ekspert od szukania dziury w całym, więc się wypowiedz ;)

Edit: A co do zapiegania nadużyciom, to przyszedł mi do głowy chyba dość prosty pomysł: otóż wymiana mogłaby być możliwa tylko w momencie, gdy budynek(ewoluujący lub cud) jest już wybudowany i rozwinięty na maksa. Wtedy wiadomo, że artefakty i runy na nic się nie przydadzą i można je wymieniać, a zapobiegłoby to wymianom przez multikonta. Oczywiście to jest jakies ograniczenie i dla zwykłych graczy, bo nie będę mógł wymienić artefaktów/ run do budynku /cudu, którego nie chcę postawić lub nie mogę wymaksować, ale zawsze to jakiś krok do przodu w stosunku do tego, co jest dziś.
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Myślę, że dobrym rozwiązaniem mogło by być przeobrażenie jednego artefaktu w inny. Ktoś może mieć po kilka różnych artefaktów a a nie mieć akurat tego, którego mu potrzeba. Mógłby sobie przeobrazić te co ma w te których potrzebuje np w akademii. Wtedy bez konieczności wymiany mógłby pozyskać artefakty a taki system zapobiegł by nadużyciom :)
 
@chris07070707, przede wszystkim Ciebie wywołuję, bo Ty jesteś ekspert od szukania dziury w całym, więc się wypowiedz ;)
W sumie jedna taka dziure opisalem juz wyzej ;) Systemu wymiany jednych artefaktow na inne (nawet u tylko jednego gracza) mozna by bylo uzywac w celu podnoszenia (nie ewolucji) budynkow ewoluujacych do poziomu aktualnej epoki bez uzywania zaklec renowacji. Po zastanowieniu sie wydaje mi sie jednak, ze taka mozliwosc "kombinacji" mozna zignorowac. W koncu gracz musialby jednak poswiecic 9 artefaktow na ponowna ewolucje danego budynku od podstaw, a nikt nie ma nieograniczonego zapasu artefaktow.
Edit: A co do zapiegania nadużyciom, to przyszedł mi do głowy chyba dość prosty pomysł: otóż wymiana mogłaby być możliwa tylko w momencie, gdy budynek(ewoluujący lub cud) jest już wybudowany i rozwinięty na maksa. Wtedy wiadomo, że artefakty i runy na nic się nie przydadzą i można je wymieniać, a zapobiegłoby to wymianom przez multikonta. Oczywiście to jest jakies ograniczenie i dla zwykłych graczy, bo nie będę mógł wymienić artefaktów/ run do budynku /cudu, którego nie chcę postawić lub nie mogę wymaksować, ale zawsze to jakiś krok do przodu w stosunku do tego, co jest dziś.
W tym rozumowaniu tez widze powazna luke. Kto najbardziej potrzebuje mozliwosci wymiany jednych artefaktow na inne ? Odpowiedz: poczatkujacy gracze, ktorzy na takiego np. Feniksa sie nie zalapali. Gdyby zastosowac te obostrzenia w praktyce, to przeciez wlasnie oni byliby calkowicie wylaczeni z mozliwosci skorzystania z systemu transformacji jednych artefaktow na inne. Na przyklad teraz zdobeda 9 artefaktow do piernikowej chatki i co ? I beda ja musieli postawic, zuzywajac wszystkie zdobyte w evencie artefakty, bo malo kto zdobedzie wiecej niz 9-10. Malo prawdopodobne, by byli wsrod nich poczatkujacy.
Jesli wylaczymy mozliwosc handlu czy wymiany artefaktow pomiedzy graczami, to takie obostrzenia nie beda z mojego punktu widzenia potrzebne. Gracz zdobedzie w evencie artefakty (np. wlasnie te do piernikowej chatki), ale jesli bedzie chcial je "przepalic" na inne, to z chatki bedzie musial zrezygnowac. Uczciwa wymiana, bo na te artefakty tak czy tak musialby zapracowac.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
W sumie jedna taka dziure opisalem juz wyzej ;) Systemu wymiany jednych artefaktow na inne (nawet u tylko jednego gracza) mozna by bylo uzywac w celu podnoszenia (nie ewolucji) budynkow ewoluujacych do poziomu aktualnej epoki bez uzywania zaklec renowacji. Po zastanowieniu sie wydaje mi sie jednak, ze taka mozliwosc "kombinacji" mozna zignorowac. W koncu gracz musialby jednak poswiecic 9 artefaktow na ponowna ewolucje danego budynku od podstaw, a nikt nie ma nieograniczonego zapasu artefaktow.
Poza tym jest jeszcze jedna rzecz ograniczająca takie podnoszenie. Otóż najpierw musisz usunąć ten stary budynek, a potem cierpliwie czekać, kiedy się pojawi w Akademii. To jednak jest dyskomfort :)
W tym rozumowaniu tez widze powazna luke. Kto najbardziej potrzebuje mozliwosci wymiany jednych artefaktow na inne ? Odpowiedz: poczatkujacy gracze, ktorzy na takiego np. Feniksa sie nie zalapali. Gdyby zastosowac te obostrzenia w praktyce, to przeciez wlasnie oni byliby calkowicie wylaczeni z mozliwosci skorzystania z systemu transformacji jednych artefaktow na inne. Na przyklad teraz zdobeda 9 artefaktow do piernikowej chatki i co ? I beda ja musieli postawic, zuzywajac wszystkie zdobyte w evencie artefakty, bo malo kto zdobedzie wiecej niz 9-10. Malo prawdopodobne, by byli wsrod nich poczatkujacy.
Jesli wylaczymy mozliwosc handlu czy wymiany artefaktow pomiedzy graczami, to takie obostrzenia nie beda z mojego punktu widzenia potrzebne. Gracz zdobedzie w evencie artefakty (np. wlasnie te do piernikowej chatki), ale jesli bedzie chcial je "przepalic" na inne, to z chatki bedzie musial zrezygnowac. Uczciwa wymiana, bo na te artefakty tak czy tak musialby zapracowac.
Mnie to obostrzenie się też nie podoba, podałem je tylko jako przykład, że da się coś wymyślić, żeby zapobiec niektórym nadużyciom, ale jak to w życiu bywa, ceną za większe bezpieczeństwo jest zazwyczaj mniejsza wolność [wyboru] lub inne ograniczenia.
 
ale jak to w życiu bywa, ceną za większe bezpieczeństwo jest zazwyczaj mniejsza wolność [wyboru] lub inne ograniczenia.
Nie chodzilo mi nawet o mniejsza wolnosc wyboru, tylko wrecz o calkowite wylaczenie (w praktyce) grupy, ktora najbardziej tego mechanizmu by potrzebowala. Moim zdaniem handel czy wymiany pomiedzy graczami calowicie odpadaja, zostaje mozliwosc zamiany jednego rodzaju artefaktu na inny.
 

Koval92

Kapłan
Zagłosowałem na tak, ale to było już proponowane w różnych formach przeze mnie między innymi i odrzucane, więc nie przejdzie.
 

Tajniakos

Paladyn
Wiemy, że coś by trzeba było sensownego wymyślić z tymi artefaktami i przedstawić w takiej formie aby Twórcy zechcieli popracować nad tym pomysłem :) Dlatego każda propozycja w tym temacie pozwoliła by nam otworzyć nowy już pomysł z naniesionymi poprawkami :)
 

Tajniakos

Paladyn
Myślę, że nowy artefakt, mógłby być poddany (przeistoczeniu - renowacji) Zaklęciem, które już mamy. Zaklęcie renowacji znalazło by w tym przypadku tylko jeszcze jedno zastosowanie :)
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Bierz po uwagę że jest wiele małych bractw które nie zdobywają renowacji w dużych ilościach i jest ona dla takich graczy bardzo cenna, żeby stworzyć ją w AM potrzeba schematu, jeszcze trudniejszy do zdobycia.
Powinno to być zaklęcie, które można stworzyć z fragmentów zaklęć i katalizatorów, ewentualnie reliktów.
Aby zdobyć artefakt sam w sobie, niezależnie do jakiego budynku, trzeba wykonać zbliżoną ilość zadań więc w założeniu są warte tyle samo.
Koszt przekucia nie powinien być przesadnie wysoki.
 

DeletedUser

Guest
Łyżka dziegciu :) wracacie do pomysłu jednego uniwersalnego artefaktu do wszystkich budynków ewolucyjnych, bo do tego się sprowadzi przekuwanie, to było proponowane na samym początku ale iG odrzuciło - patrząc na ceny rozumiem
Może coś się zmieni z nowa ekipa ale faktycznie wymiana musiała by być tylko na linii gracz - firma (kupiec, akademia) a nie inny gracz

Renowacja odpada ponieważ już obecnie ja można zużywać do tych budynków a nie da się zrobić dwóch różnych zastosowań dla tego samego czaru dla tego samego budynku

Prędzej widzę opcje częstszego pojawiania się artefaktów zamiastna przykład budynków w mini ewentach pb czy nawet w wyzwaniach (niech to faktycznie będzie wyzwanie)
Widzę tez je jako nagrody w iglicy (3 boss i/lub 12 skrzynka) choć tu powinien wpadać jako losowy artefakt z niska szansa na trafienie 5%? Taki odpowiednik schematu w turnieju (jedyny sposób na zdobycie)
Ewentualnie mogą je dodać do sklepiku za diamenty coś jak magiczne budynki/ekspansję niech ta waluta premium ma jakaś wartość bo obecnie mocno zdewaluowała
 
Do góry