• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Rynek skrzynek - system wymiany PW

gamin

Rozbójnik
@chris07070707 nie jest latwo przebrnac przez Twoj pierwszy post :D Jego zlozonosc wynika z rozpatrywania wielu ewentualnosci ktore byc moze nigdy nie beda mialy miejsca, ale prawdopodobienstwo ich wystapinia juz na samym poczatku odstrasza czesc ludzi.
Dodatkowo, wymogiem jest to ze kazdy musi sprawdzic na gems liczbe skrzynek co przypuszczam rowniez odstraszy pewna czesc graczy (mimo ze jest to proste i zajmuje max 1 min).

Ja po zapoznaniu sie z opisem rynku skrzynek uwazam ze jest to swietne rozwiazanie, a jego najwiekszym atutem jest CZAS. Tak jak piszesz, cala procedura bedzie trwala, w moim odczuciu, max 5 minut gdzie teraz z lancuszkami czy umawianiem sie indywidualnie trwa to czasami wiecznie...
Dodatkowo sadze ze korzysci w PW tez moga byc wieksze niz z lancuszka bo tam czasami zwrot jest sporo ponizej 20% a w ekstramalnych przypadkach nawet 0. Do tego dochodzi latwiejsze planowanie, wieksza elastycznosc i duza przejrzystosc. Oczywiscie sa pewne zagrozenia nieuczciwosci ale bardzo latwe do wyeliminowania.

Nikogo nie da sie na sile przekonac do tego rozwiazania, ale gdybym mial taka mozliwosc to natychmiast przeszedlbym na ten system - problem widze tylko ze znalezieniem 7-8 zwolennikow tego systemu zeby obsadzic wszystkie skrzynki.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
hmm zgodzę się ten system jest dobry jak przestrzegamy pewnych zasad całkowicie uniemożliwiając przebijanie z zewnątrz bractwa
ale czekam do pierwszych błędów czy nieporozumień ciekawi mnie jak to się skończy :D
Wylatuje z hukiem po pierwszej probie, przeciez to proste jak instrukcja obslugi
mlotka. W tym systemie to az by klulo w oczy, przed zamknieciem cudaka
wszystko widac jak na dloni.
tak tylko uważajcie na bractwa widma 5-6 osób w bractwie ;)
Obcy stracil 1pw, ja 1pw zyskalem, Przemek dalej jest na zero.
Jesli spadnie wiecej osob, leci sie ze zwrotami dalej w dol, obcy
nie ma mozliwosci zyskac :)
czy ja wiem czy to mniej roboty niż z łańcuszkiem kwestia chyba indywidualna
a jeszcze mnie ciekawi kto będzie decydował kto jakie skrzyneczki będzie zbierał czy po prostu kto pierwszy ten lepszy ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3575

Guest
Mamy ten system w bractwie od września i koniec który zapowiadasz nie nastąpił jeszcze. A wręcz idzie nam coraz sprawniej. A że w każdej grze można natrafić na nieuczciwych graczy- jasne. Ale żeby zakładać że będą tylko tacy to gruba przesada.
 
czy ja wiem czy to mniej roboty niż z łańcuszkiem kwestia chyba indywidualna
a jeszcze mnie ciekawi kto będzie decydował kto jakie skrzyneczki będzie zbierał czy po prostu kto pierwszy ten lepszy ?
Jak napisalem, to z ewentualnymi zwrotami kiedy obcy cos zamiesza to sytuacja
czysto teoretyczna, ktora w praktyce nie zdarzyla mi sie ani razu, wiec nie ma z tym
zadnej roboty. A odpowiedz na drugie pytanie: kazdy decyduje sam, ktora skrzynke
uzupelnic, kolejnosc ich zajmoania nie gra zadnej roli.
 

DeletedUser3033

Guest
Ljosael
hmm nie wiem jak ci takie wnioski wyszły z tego co napisałem nom nie ważne
oki może prościej taki przykładzik
loguje się do gry i nie dostałem zwrotu z cudu u kogoś za skrzyneczkę ale tego sprawdzić nie mogę bo ten ktoś puścił rozbudowę
to pisze do suportu czy mi to naliczyło ?
taka sytuacja wszystko zależy od czasu w jakim się zamknie cud
nie piszę że metoda jest zła wręcz przeciwnie jest chyba najuczciwsza ze wszystkich mi znanych
lecz piszesz od wrześnie jakoś trudno mi to sobie wyobrazić byście nie wpadli na błędy nie istotne
ciekawi mnie jak sobie radzicie z magazynowaniem paczek bo rynek w tym systemie jest ubogi nadmiar paczek wrzucacie we własne cuda ?
 
loguje się do gry i nie dostałem zwrotu z cudu u kogoś za skrzyneczkę ale tego sprawdzić nie mogę bo ten ktoś puścił rozbudowę
to pisze do suportu czy mi to naliczyło ?
Nie zdarzylo sie to ani razu, ale tak czysto teoretycznie: jesli w czyims cudzie zdarzyloby sie to raz,
mozna wyjsc z zalozenia, ze to jakis przypadek, obcy, pomylka, cokolwiek. Gdyby zdarzylo
sie to drugi raz w cudzie tej samej osoby, podczas gdy nie zdarza sie to w cudach nikogo
innego, no coz... powiedzmy, ze okazji do sprawdzenia tego po raz trzeci juz by nie bylo :p
Takiej osobie nikt wiecej by juz ani jednego pw nie wrzucil w skrzynki. Nieuczciwosc sie
w tym systemie po prostu nie oplaca i kazdy u nas o tym wie (inna sprawa, ze takich osob
u nas po prostu nie ma).
lecz piszesz od wrześnie jakoś trudno mi to sobie wyobrazić byście nie wpadli na błędy nie istotne
ciekawi mnie jak sobie radzicie z magazynowaniem paczek bo rynek w tym systemie jest ubogi nadmiar paczek wrzucacie we własne cuda ?
Zdarzaly sie zwyczajne drobne ludzkie bledy, ktore eliminowalo sie w doslownie 2 minuty,
ale to bardzo rzadkie przypadki. Co do magazynowania paczek, kazdy robi jak chce.
Niektorzy wypelniaja swoj cud zostawiajac dokladnie tyle wolnego miejsca, by zmiescily
sie wplaty na zajmowane skrzynki. Kiedy ostatnia osoba wplaca pw,
cudak jest skonczony i nastepuja automatyczne zwroty. Ja osobiscie wole magazynowac
pw w inwentarzu, w cud wrzucam wylacznie pw z paska i z turnieju. Daje mi to mozliwosc
zmiany zdania co do tego, ktory cud podniesc jako nastepny. Pw nie sa wtedy zamrozone
w cudach innych, tak jak w przypadku wymian czy lancuszkow, mozna je np. komus
pozyczyc, jesli mu sie spieszy, a ja sam moge poczekac. Jak napisal gamin, mozna byc
wtedy elastycznym :)
 

DeletedUser174

Guest
zajefajna @Urdur zajefajny @Hajmdal zgodnie z obietnicą przy waszej nadgorliwości to w poście wyżej widzę >nom< co ono tu znaczy?
Słownik języka polskiego PWN
nom «w starożytnym Egipcie: jednostka administracyjna z własną stolicą»
nom de guerre [wym. ną de ger] «pseudonim, zwłaszcza literacki»
nom de plume [wym. ną de plim] «pseudonim literacki»

Shadows Dragon jednym słowem szukasz dziury w całym. Nie chcesz korzystać z systemu skrzynek przecież nikt Cię nie zmusza. Łańcuszki też są dobre...
 

DeletedUser3033

Guest
chris07070707
nom wiem jak to działa metoda jest naprawdę prosta ale jak to mówią zawsze się znajdzie jakaś "czarna owca "":D
mi tylko chodzi oto że wszystko niestety zależy od uczciwości innych graczy a nie od systemu łańcuszek też ma wady
nom nom nie istotne kończę ale ciekawi mnie skąd znacie tą metodę :)
 

DeletedUser2017

Guest
chris07070707
nom wiem jak to działa metoda jest naprawdę prosta ale jak to mówią zawsze się znajdzie jakaś "czarna owca "":D
mi tylko chodzi oto że wszystko niestety zależy od uczciwości innych graczy a nie od systemu łańcuszek też ma wady
nom nom nie istotne kończę ale ciekawi mnie skąd znacie tą metodę :)
U nas nom są same czarne owce a metoda znana nom z YouTube :)
 

gamin

Rozbójnik
Czy z technicznego punktu widzenia mozna stosowac te metode globalnie ? Bo lokalnie sposrod 25 graczy moze byc ciezko znalezc wystarczajaca ilosc zwolennikow :)
 

Nusion

Kapłan
@gamin ja tu widzę problem natury technicznej, czyli wysłanie wiadomości z ofertą cudu... W bractwie jeden klik i widzi całe bractwo... A globalnie to nie wiem, ręcznie dodawać potencjalnych "wrzucaczy"?
 

gamin

Rozbójnik
I wlasnie tego dotyczy moje pytanie :)
Czy da sie gdzies zdefiniowac stala grupe odbiorcow, zeby za kazdym razem nie trzeba bylo klikac i recznie kazdego wpisywac ? Teoretycznie mozna zrobic jeden watek i tylko w nim pisac ale ty bylby za duzy balagan..
 
@Nusion, ja problemu nie widze. Na s3 takie cos juz funkcjonuje. Kolezanka grajaca
w innym bractwie czasem prosi mnie i jeszcze innych znajomych o zajecie jakiejs konkretnej
skrzynki. Znamy system z s1 i ufamy sobie, wiec wrzucam jej wtedy w ciemno.
Albo dodaje sie adresatow recznie, albo wysyla oddzielne wiadomosci.
Moze sie wydawac, ze to duzo roboty, ale to nieprawda, robi sie to tylko
jeden jedyny raz na poziom cudu, a jak czesto podnosi sie teraz cuda ?
@gamin, nic nie stoi na przeszkodzie, by pozbierac pare osob nawet z roznych
bractw. Poki co na s2 nie planujemy przedstawiania tego systemu w bractwie,
w ktorym gram, bo na s3 bedzie z tym dosc roboty ;) Gdybys potrzebowal takiej
przyslugi, czyli wypelnienia jakiejs konkretnej skrzynki ze zwrotem dokladnie
odpowiadajacym wplacie, pisz do mnie na priv, zaryzykuje i pomoge ;) Ba, moge
zajac nawet 2 skrzynki (wioska pod studnie stoi i bez studni sie marnuje ;) )
 

Nusion

Kapłan
Gdybys potrzebowal takiej
przyslugi, czyli wypelnienia jakiejs konkretnej skrzynki ze zwrotem dokladnie
odpowiadajacym wplacie, pisz do mnie na priv, zaryzykuje i pomoge ;) Ba, moge
zajac nawet 2 skrzynki (wioska pod studnie stoi i bez studni sie marnuje ;) )
Do mnie @gamin też możesz, dorzucę :) Ale do mnie to proszę konkretne info bo ja nowa jestem w tym systemie :p
 

DeletedUser

Guest
system fajny i bezpieczny bo faktycznie "obcy" będzie zneutralizowany w każdej postaci

jedyną wadę jaką widzę to działą tylko na przeglądarce (wiadomości!) tutaj zupełnie nie rozumiem naszego Nom'a jak na apce połaczył łańcuszek z tą metodą ... cuda panie dzieju cuda (a może to niemiecka apka? i wedle pewnych teorii to wunderapka z systemem wiadomości :p)

i troszkę czasochłonne to klepanie o skrzynkach, tym niemniej rozumiem dla antyków powyżej 15 poziomu już warto to wprowadzić (lista skrzynek dłuższa i są bogatsze) natomiast nie widzę problemu z ilością skrzynek przecież jest identyczna dla każdego budynku i wzrasta z ilością poziomów

Wrzucę to jako temat do dyskusji w moim bractwie (sic! jak byłem offline to zostałem p.o. Arcymagiem :) )

PS. Dziękuję za podzielenie się pomysłem, doceniam to
 
jedyną wadę jaką widzę to działą tylko na przeglądarce (wiadomości!)
Apkowicze nie maja u nas z tym problemu, bo z apki mozna przeciez wrzucac
pw we wlasne cuda, wiec dla nich system jest wrecz idealny. Jesli chodzi o rozpiski,
to pisza krotka prosbe na czacie o wrzucenie ich cudaka na rynek. Zawsze znajdzie
sie jakas przyjazna duszyczka, ktora poswieci 2 minuty (bo dluzej to nie trwa) na
rozpisanie skrzynek i wyslanie ogloszenia przez wiadomosci.
 

DeletedUser3033

Guest
chris07070707
wiem kto ten system wymyślił a kto go później rozpowszechniał po bractwach ale to nie istotne
wiem jak to dział tylko spróbuj obrócić ten system przeciwko tobie lub innym
oki ja rozumiem że znajdą się naiwni może za mocne słowo (ale jak jesteś tak ufną osobą to podaj mi nr. swojego konta w banku i pin )
nie istotne
a co do łączenia systemów jest to możliwe ale wiadome muszą zaistnieć odpowiednie warunki
co do apki jak chris07070707 napisał większość czasu można korzystać z apki a przy zamknięciu cudu potrzeba wiadomości ewentualine z czatu w bractwie
nom ;)
nom a globalnie każdy przyzna że to dość ryzykowne rozrzucać PW po cudach innych chyba że sobie spisujemy wszystkie osoby i tego pilnujemy nawet jak mamy osoby godne zaufania nom nom :p
 

Nusion

Kapłan
chris07070707
wiem kto ten system wymyślił a kto go później rozpowszechniał po bractwach ale to nie istotne
wiem jak to dział tylko spróbuj obrócić ten system przeciwko tobie lub innym
oki ja rozumiem że znajdą się naiwni może za mocne słowo (ale jak jesteś tak ufną osobą to podaj mi nr. swojego konta w banku i pin )
nie istotne
a co do łączenia systemów jest to możliwe ale wiadome muszą zaistnieć odpowiednie warunki
co do apki jak chris07070707 napisał większość czasu można korzystać z apki a przy zamknięciu cudu potrzeba wiadomości ewentualine z czatu w bractwie
nom ;)
nom a globalnie każdy przyzna że to dość ryzykowne rozrzucać PW po cudach innych chyba że sobie spisujemy wszystkie osoby i tego pilnujemy nawet jak mamy osoby godne zaufania nom nom :p
Zupełnie nic nie zrozumiałeś...ech
Wróć na początek i przeczytaj jeszcze raz jak to działa...
 
Do góry