• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Rynek skrzynek - system wymiany PW

system w pierwszej kolejności dzieli bractwo na bardziej aktywnych i mniej aktywnych
skrzynek jest mało więc korzystają z tego tylko najaktywniejsi ci mniej tylko ładują w swoje cuda i to oni wam powiedzą co jest nie tak z tym systemem
Shadows, skonczmy dyskusje, bo ta zacytowana wyzej wypowiedz zdradza mi,
ze nic, ale to kompletnie NIC nie zrozumiales.
Nie wiem, jaki system znales przed nami ani jaki stosowales, ale na pewno
piszemy o 2 kompletnie roznych rzeczach. Taka dyskusja naprawde jest bez
sensu i wcale nie probuje tu byc zlosliwy.
a wy nadal klepiecie ten system jak jakąś regułkę z fizyki czy z chemii moi nauczyciele byli chyba bardziej złośliwi bo każdą kazali jeszcze wytłumaczyć własnymi słowami
Nie Shadows, jest odwrotnie. Przeprowadzilismy udany eksperyment praktyczny
i dopiero teraz probujemy ujac pozytywny wynik eksperymentu w ramy slow czy
regulek, jak to nazwales.
Tak przy okazji, wczoraj ruszyla taka mala grupka na Win skupiajaca kilka osob z
roznych bractw. Kilka cudow juz zostalo skonczonych, nikt nie zostal oszukany,
slonce dalej wschodzi i zachodzi a swiat sie jeszcze nie zawalil, wyobraz sobie ;)
 

DeletedUser

Guest
chris07070707

system w pierwszej kolejności dzieli bractwo na bardziej aktywnych i mniej aktywnych
skrzynek jest mało więc korzystają z tego tylko najaktywniejsi ci mniej tylko ładują w swoje cuda i to oni wam powiedzą co jest nie tak z tym systemem
a wy nadal klepiecie ten system jak jakąś regułkę z fizyki czy z chemii moi nauczyciele byli chyba bardziej złośliwi bo każdą kazali jeszcze wytłumaczyć własnymi słowami

Mylisz przyczynę i skutek, bractwo czy większa ilość graczy naturalnie jest podzielona na bardziej/mniej aktywnych "system" wykorzytuje ten efekt by zagospodarować aktywniejszych. W większej skali to np iG wprowadza coraz to różne rozrywki by aktywniejsi się nie znudzili grą (turnieje, ewenty, PB, tworzenie itd)

A co złośliwości chyba mieli rację, ponieważ z każdym postem wychodzi że piszesz kompletnie o czymś innych. Np. system jawnie zabezpiecza interes inicjującego doładowania by maksymalnie wykorzystać bonusy (win-win), natomiast on nie ma uzdrowić ludzkości przez usunięcie oszustwa itd

W moim bractwie mamy dużo luźniejszy system, też dziala po prostu kto chce ogłasza na czacie jaki antyk i mniej więcej za ile będzie go domykał, reszta dobrowolnie robi zrzutkę. Jest tylko dżentelmeńska umowa, że w ramach bractwa nie ma przebijania oraz ładujemy do maksymalnej wartości skrzynki. Niedotrzymanie pierwszej części grozi ostrzeżeniem, a jak ktoś da mniej niż wartość skrzynki to bierze na siebie ryzyko że ktoś ma prawo przebić do jej pełnej wartości. U nas to działa tym niemniej ludzie już grają dużo czasu ze sobą :)
 

DeletedUser3033

Guest
oki to teraz szurnę off top a co tam
nadal piszecie w sposób wręcz fanatyczny (bez obrazy ) macie jakąś teorie i widzicie tylko pozytywne strony tego systemu
nikt nie napisał choćby jednej negatywnej wzmianki
ale można się doczytać gdy w pewnych słowach przyznajecie racje choć nie bezpośrednio
ja się z wami nie sprzeczam zadaje może mniej bezpośrednie pytania tylko nikt na nie nie odpowiada argumentami
tylko zwyczajnie nie rozumiem nic
niestety nie mam już pewnej wiadomości bym zacytował i zadziwiająco cytujecie słowo w słowo nie istotne
dziękuje za uwagę lecz liczyłem na obiektywną dyskusje
łańcuszek też ma wady ale wszystko zależy jak ktoś obiektywnie ma to spojrzy
ktoś napisze o zarobkowaniu a inny o tym że to tylko aktywna osoba ale to już inna historia
 

DeletedUser2017

Guest
W moim bractwie mamy dużo luźniejszy system, też dziala po prostu kto chce ogłasza na czacie jaki antyk i mniej więcej za ile będzie go domykał, reszta dobrowolnie robi zrzutkę. Jest tylko dżentelmeńska umowa, że w ramach bractwa nie ma przebijania oraz ładujemy do maksymalnej wartości skrzynki. Niedotrzymanie pierwszej części grozi ostrzeżeniem, a jak ktoś da mniej niż wartość skrzynki to bierze na siebie ryzyko że ktoś ma prawo przebić do jej pełnej wartości. U nas to działa tym niemniej ludzie już grają dużo czasu ze sobą :)
Też dobry system stosowalismy go z dużym powodzeniem :)
Zobacz system rynku skrzynek jest bardzo podobny z tym że zamiast dobrowolne końcówki cudu rezerwujesz sobie skrzynkę za jej równowartość i też nikt nie przebije :)
 

DeletedUser

Guest
dlatego piszę bardzo pozytywnie o tym systemie :) aczkolwiek wymaga większego zaangażowania (papierologii) ale to normalne że nie ma róży bez kolców

@Shadows Dragon ja też piszę ostatni raz, bo nie ma się co kopać z koniem.
Nie wiem może to twój specyficzny sposób pisania, który przynajmniej dla mnie bardzo utrudnia zrozumienie tekstu, ale jako człowiek który właśnie wpakował ponad 700pw w swój cud dosłownie każde PW które ktoś mi wrzuca przyjmuję z wdzięcznością bo odciąża to mój wysiłek, bo co z tego że skrzynka da 3x20PW jak i tak pójdzie na zmarnowanie jeśli całe doładowanie sam sobie zrobię?
Ktoś pisze że to zarobkowania lub oszustwo, dla mnie jako beneficjenta nie stanowi to żadnego problemu, a dla zaufanych jak @chris07070707 pisał po prostu rekomensuję im stratę, bo zaufanie jest tu więcej warte niż ileś tam wirtualnych PW. Jako prosty przykład to zaufanie gwarantuję że właśnie zrobiliśmy 10x skrzynek (które dały więcej PW niż potencjalnie straconych ileś tam PW) oraz zrobienie trzech poziomów PB (sporo fragmentów do tworzenia).
 
Istnieje w obrebie bractwa Dziesiata Skrzynia i ma sie calkiem niezle :)
Taki "ponadbractwowy" istnieje z tego co wiem tylko na Winyandor.
Nie mamy takiego na Felyndral, bo nie jest potrzebny przy wystarczajacej
liczbie aktywnych uczestnikow w samym bractwie. Hmmm... chcialbys
dolaczyc do Dziesiatej Skrzyni ? Pewnie jakbys sie ladnie usmiechnal do
@Nusion, to kto wie... ;) Jesli jestes zainteresowany, napisz w grze do niej
lub do mnie (a najlepiej do obojga), a pewnie miejsce sie znajdzie ;)
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Spx. Ale nie jestem skoczkiem. Klan w którym jestem to mój drugi (pierwszy padł).

Chodziło mi tylko o system wymiany skrzynek bo to super sprawa. Dzięki za info.
 

Koval92

Kapłan
Na Felyndralu za to istnieje system ładowania punktów w cuda z 5 sub-kont własnych przez pewne bractwo i pomimo moich 3 zgłoszeń sprawą nikt się nie zajął. Jak ja sobie założyłem konto w takim celu i spytałem się moderatorów, to powiedzieli, że ładowanie PW w cuda jest zakazane itd (konto usunąłem), ale jak inni to robią z 5 kont naraz to 0 reakcji.
 

Tajniakos

Paladyn
chris Klasztor
50**
35 ** Przemek
20
10

Jesli w tym momencie wetnie sie obcy i wrzuci 36, tym lepiej :)
Jedziemy z wplatami dalej:

chris Klasztor
50** Ethel
35 obcy (wplacil 36)
20 Przemek
10

Pod kreska zwracam Przemkowi 15, wiec Przemek wychodzi na zero.
A dla mnie wyglada to tak:
Realne wplaty (na skrzynki 35 i 20) to 35(Przemek) + 36 (obcy) = 71
Spodziewane wplaty na skrzynki 35 i 20 = 55
Dla mnie pod kreska: 71-55-15 = 1
Obcy stracil 1pw, ja 1pw zyskalem, Przemek dalej jest na zero.
Jesli spadnie wiecej osob, leci sie ze zwrotami dalej w dol, obcy
nie ma mozliwosci zyskac :)
@chris07070707 ja tu widzę jeszcze jedno rozwiązanie sytuacji z "obcym" Przemek dokłada 2Pw, które mu oddajesz i Przemek odzyskuje swoją pozycję w ryneczku a Ty zaklepujesz kolejną pozycję po Przemku dla obcego :) Sorki za odświeżenie starego postu ;)
 

DeletedUser2017

Guest
@chris07070707 ja tu widzę jeszcze jedno rozwiązanie sytuacji z "obcym" Przemek dokłada 2Pw, które mu oddajesz i Przemek odzyskuje swoją pozycję w ryneczku a Ty zaklepujesz kolejną pozycję po Przemku dla obcego :) Sorki za odświeżenie starego postu ;)

w odpowiedzi cytat
Alez obcy moga sobie wrzucac, ile tylko chca :) Nie maja zadnej szansy
czegokolwiek zyskac. Wpisuje sie ich po prostu na odpowiednia skrzynke i w
najlepszym dla siebie razie dostana rownowartosc tego, co wplacili (np. 5 za 5).
W 90% przypadkow dostana mniej lub wrecz nic (dostana np. 5 za wplacone 7) .
Ich strata to moja oszczednosc, bo te 2 pw roznicy oznaczaja, ze o tyle mniej
sam bede musial doplacic konczac cudaka.
Obcy nigdy nie dostana wiecej, niz sami wplacili, w systemie rynku skrzynek
nie ma po prostu takiej mozliwosci :)
reszta to kwestia umowna ale raczej nie mamy takich problemów :)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
A pisaliście w marcu że system nie jest pracochłonny. :cool:
Bo nie jest. Cała praca sprowadza się do sprawdzenia ilości skrzynek i PW na danym poziomie cudu i następnie do napisania wiadomości.
To opis tego systemu był pracochłonny :)

@PMprzemek, @tajniakos miał chyba na myśli sytuację, w której ktoś z zewnątrzdojdzie w trakcie i zepchnie gracza uczestniczącego w wymianie na niższe miejsce, w wyniku czego dostałby mniej punktów niż dał. Przynajmniej ja to tak odczytałem.
 
@PMprzemek, @tajniakos miał chyba na myśli sytuację, w której ktoś z zewnątrzdojdzie w trakcie i zepchnie gracza uczestniczącego w wymianie na niższe miejsce, w wyniku czego dostałby mniej punktów niż dał. Przynajmniej ja to tak odczytałem.
Tak, ale moze uscisle ;)
Ja napisalem kiedys:
"Jesli spadnie wiecej osob, leci sie ze zwrotami dalej w dol, obcy nie ma mozliwosci zyskac :) "

A Tajniakos zaprezentowal po prostu alternatywe:
"ja tu widzę jeszcze jedno rozwiązanie sytuacji z "obcym" Przemek dokłada 2Pw, które mu oddajesz i Przemek odzyskuje swoją pozycję w ryneczku a Ty zaklepujesz kolejną pozycję po Przemku dla obcego "

Przy czym koncowy rezultat bylby dokladnie ten sam (zrzucenie obcego), tyle ze zwroty i wyrownania wygladalyby troche inaczej. W obu przypadkach wychodzi dokladnie na to samo, co do jednego pw. To wlasnie mial na mysli Przemek piszac, ze sposob, w ktory to sie zalatwi, to po prostu kwestia umowna.

Moze nie straszmy czytelnikow tego forum rozkminkami takich niuansow, bo prowadzi to do blednego przekonania, ze system jest nie wiadomo jak skomplikowany, co oczywiscie nie odpowiada prawdzie ;) Sam troche pluje sobie w brode, ze zakladajac ten temat juz bardzo dawno temu, opisalem go zbyt szczegolowo, zamiast skupic sie po prostu na najwazniejszych zalozeniach ogolnych, czyli:

1. Prostota
2. Minimalizacja nakladu pracy i "papierkologii" przy zamykaniu cudow
3. Rowny podzial "zyskow"
4. Wysoka elastycznosc w porownaniu do lancuszkow lub wymian pw

Na szczescie we wszystkich bractwach, w ktorych go zaprezentowalismy, system rynku skrzynek doskonale sie przyjal. Mielismy tam wczesniej system wymian wiekszych ilosci pw, ale po wejsciu rynku system wymian prawie zaniknal, zostal w naturalny sposob wyparty jako po prostu gorszy.
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Takie sytuacje o, których teraz piszemy mogą zdarzyć się sporadycznie bądź wcale :) Z doświadczenia wiemy, że "obcy wkładają z reguły 1-5PW licząc na łatwo zarobione PW. W tym banalnie prostym systemie "obcy" wychodzi z bilansem -1PW a sytuacje, że zwróci mu się inwestycja są bliskie 0 :)
System rynku skrzynek jest nie dość, że prosty to i najbardziej sprawiedliwy bo zwraca Ci się inwestycja a dodatkowo możesz zyskać runy ze skrzynki :)
Papierologii praktycznie w tym systemie nie ma żadnej czego nie można powiedzieć o łańcuszku. Podam najprostszy jej przykład z wczoraj w bractwie w, którym funkcjonuje łańcuszek.
Wczoraj po zakończonym turnieju 4 osoby jednocześnie wpisały się w 4 istniejące łańcuszki 5,10,15,20PW W łańcuszku się zakotłowało i w pewnym momencie mieliśmy zagwozdkę komu, w co i ile PW włożyć i chwilę zajęło zanim się w tym zamieszaniu połapaliśmy. W systemie rynku skrzynek do takiego zamieszania nigdy nie dojdzie :)
 

DeletedUser4983

Guest
Największą trudność do pokonania w systemie "rynku skrzynek" jest dostęp do tabel i wyszukanie aktualnych wartości PW w poszczególnych skrzynkach, potrzebne jest to do utworzenia tekstu zgłoszenia.

A gdyby podobnie jak w iglicy po najechaniu myszką na skrzynkę pojawiała się pełna informacja o jej zawartości, to żadne tabele nie byłyby potrzebne.

Myślę że warto aby ten pomysł ktoś zgłosił w formie propozycji zmian.
 
Do góry