• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Sąsiedzi a bonus produkcji.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser11

Guest
Witam.
Nie jestem pewny ale z tego co zauważyłem możemy handlowac z osobami których prowincje mamy odkrytą oraz z osobami które odkryły naszą prowincje?

W grze występują po 3 surowce z jednej "klasy", że tak to nazwę pierwsza (drewno,marmur,stal).
Każdy gracz za podbijanie prowincji z danym reliktem dostaje bonus do produkcji jednego z 3 surowców.
Nie wybieramy tego do jakiego surowca chcemy bonus, przydzielane jest to losowo i zawsze tak samo tzn. jeśli dostaniemy marmur to gdy odblokujemy kolejne surowce będziemy mieli bonus do Kryształu a następnie do Eliksiru.
Bonus do Stali następnie Zwoje i Magiczny Pył.
Bonus do Desek następnie do Jedwabiu i Klejnotów .

Wydaje mi się, że jest to słaba opcja przydzielania z automatu a dlaczego zaraz wyjaśnię.
Nie chodzi mi tu o indywidualne preferencje i szukanie niszy na rynku aby windowac ceny.
Tylko bardziej o to, że np. teraz mam odkrytych kilkunastu sąsiadów i wszyscy maja ten sam bonus co ja.
Co za tym idzie na "rynku,targu nie wiem jak to nazwac"
Mamy 10 stron ofert jednak wszyscy oferują ten sam towar.
I aby zdobyc potrzebne surowce trzeba przepłacac u kupca bądź wybudowac wlasne fabryki innych surowców z mała wydajnością co zajmuje dużo miejsca na mapie i jest chyba wbrew założeniom gry skoro dostajemy bonus tylko do jednego z nich.

Wiem, że w późniejszych fazach gry ten problem będzie rozwiązany gdy dojdą gildie z pewnością bdzie można handlowac wewnątrz niej jednak teraz jest to naprawde irytujace i wg. mnie poważny błąd.

Jeszcze jedno jak już cos wystawiacie nie możecie proporcji 1do 1?
W innym przypadku nas serce boli, że musimy to kupic przepłacajac i potem przy wystawianiu swojego towaru tez zawyżmy proporcje przez co wszyscy robimy sobie pod górkę...
 

DeletedUser

Guest
Ja zawsze myslałam ,że dostajey taki bonus w zależności od tego co mamy koło siebie na mapie? Na zasadzie trójkąta, północ, południow-zachód, południowy- wschód.
 

DeletedUser11

Guest
Możliwe wtedy wychodziłoby na to, że jest to pech i ludzie z innym bonusem są nieaktywni.
Może inni się wypowiedzą jak na polskim serwerze wygląda rynek u mnie jest 10 stron z jednym towarem i nawet jednej oferty odnosnie innych.
Na becie ostatnio z tego co widziałem usuneli nieaktywnych graczy i z około 50 sąsiadów została mi 1/3 .
I też jest problem z brakiem ofert na rynku, jednak beta stoi już dośc dlugo i można było się dogadac odnośnie handlu z jednostkami mającymi inny bonus.
 

DeletedUser36

Guest
Ja zawsze myslałam ,że dostajey taki bonus w zależności od tego co mamy koło siebie na mapie? Na zasadzie trójkąta, północ, południow-zachód, południowy- wschód.
U mnie się zgadza. Ale jeśli tak jest,to znaczy że najbliżsi sąsiedzi będą mieli taki sam bonus. Sprawa powiną się rozwiązać gdy dotrze się do graczy z innym Teoretycznie... Ja choć mam już sporo odkrytych sąsiadów i jeszcze w strefie handlu z prowizją 50% to i tak mogę na tą chwile kupić tylko marmur... Nawet z prowizją.
 

DeletedUser14

Guest
W sumie to u mnie też się sprawdza... Ale czy to nie są po prostu wyjątki, czy może to właśnie taka reguła?
 

DeletedUser41

Guest
Nie wiem dlaczego, ale zarówno na becie gdzie gram elfami potem na serwerze US chciałem pograć se ludźmi to sobie zrobiłem konto, a teraz tutaj mam bonus do stali, zwojów i magicznego pyłu. Czyżby przypisywało bonusy do nicku? :D
 

DeletedUser14

Guest
Chyba nie, na Becie mam bonus do stali, a tu do marmuru :p Masz szczęście :p
 

DeletedUser41

Guest
No nie za bardzo, bo akurat stal, zwoje i pył to najtańsze zasoby. Najbardziej w cenie są eliksiry i kryształy. Na becie jak handlowałem do drzewka to bardzo często musiałem dawać 2:1 pył za eliksiry albo 1,75:1 za gemy.
 

DeletedUser14

Guest
Szczęście w takim sensie, że wszędzie takie same bonusy :p
A skoro mówisz, że eliksiry i kryształy są w cenie, to ja mam szczęście :p
 

DeletedUser37

Guest
Witam :)

U mnie na targu na 6 stron, mam 3,5 strony marmuru, gdzie większość żąda stali, potem tylko 3 ofki ze stalą i kolejne 2 strony to drewno, za stal i marmur w proporcjach 50/50. Dodam jeszcze że 5 stron to ofki od graczy których jeszcze nie odkryłem.

Co do bonusu to... marmur, później dojdzie na kryształy i eliksiry.
 

DeletedUser41

Guest
Marmur jest tani, ale potem kryształy i eliksiry jak najbardziej w cenie. Za to najcenniejszym zasobem pierwszego poziomu są zauważyłem Deski. W późniejszym etapie gdzie potrzebowałem ich aż 50000 wystawiłem 1:1 ze zwojami 50 ofert i wisiały z 2 tygodnie zanim ktoś zdjął.
 

DeletedUser13

Guest
Z tego co kojarzę z forum bety. bonusy towarowe z mapy są przydzielane do Gracza w momencie jego rejestracji...
A w moim otoczeniu w grze tylko jedna osoba handluje tym co ja, więc oferty są wymieniane co chwilę;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry