• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Schemat -> nowe zaklęcie jako nagroda dnia

Zaklęcie rozbudowy budynków jako nagroda dnia w eventach

  • Dobry pomysł, popieram

  • Nie, zaklęcie powinn być jedynie w 10 skrzyni w turnieju


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Nusion

Kapłan
Za jakiś dłuższy czy krótszy czas dostaniemy w końcu możliwość rozbudowy budynków eventowych za zaklęcie, które zastąpi obecny schemat. Jak wszyscy wiemy rebalans dotknął wszystkich graczy natomiast bractw zdobywających regularnie 10 skrzynek jest niezbyt wiele. Tym samym cała reszta zostanie pozbawiona możliwości zdobycia zaklęcia rozbudowy.
Zgłaszam więc pomysł pozyskania go inną drogą, a konkretnie jako nagroda dnia do wylosowania w eventach.
 

Hassano

Łucznik
Bardzo dobry pomysł, jest wiele bractw które nie robią 10 skrzyń bo nie dają rady albo nie kładą nacisku na turnieje więc są zupełnie pozbawione możliwości zdobycia schematu. Ja bym nawet poszedł w stronę nagrody w skrzyniach za pomoc sąsiedzką, tak jak teraz mamy tam zaklęcia na narzędzia czy surowce to można by dołożyć schemat do zdobycia w tym.
 
Jestem za. Gracze mogliby sami decydowac, czy wydac "walute" eventowa na nowe budynki (ktorymi zazwyczaj i tak zastepuje sie te starsze), czy na mozliwosc podniesienia poziomu tych starszych do aktualnego poziomu. Zauwazmy, ze nie bylby to prezent, waluta wydana na zaklecia = mniej waluty na nowe budynki. W ten sposob na to patrzac, nie bylaby to nagroda "zbyt" cenna w porownaniu do nowych budynkow z nagrod dziennych, bo na podniesienie niektorych starszych do aktualnego poziomu i tak trzeba by zuzyc pewnie wiecej niz jedno zaklecie, a wiec i wiecej waluty eventowej, niz za nowe budynki.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3453

Guest
pomysł bez sensu. zamiast grać w słabym bractwie które nie robi 10 skrzynek może należy coś zmienić a nie tkwić w miejscu.

po to tworzy się bractwa turniejowe żeby WSZYSCY gracze w bractwie wyrabiali jakąś normę. jeżeli niektóre bractwa NA LUZIE robią 10 skrzynek co tydzień to dlaczego inne nie mogą? najczęściej jest to spowodowane przez przyjmowanie do bractwa "martwego ciężaru" czyli ludzi którzy nic do bractwa nie wnoszą lub bardzo mało.

Schemat powinien być czymś co jest faktyczną nagrodą. jakiekolwiek ułatwienie zdobycia zaoowocuje tylko tym że ludzie jeszcze bardziej będą olewać grę. Czasami wydaje mi się że niektóre osoby zamiast grać w grę rozwijać się i zdobywać coś chciałyby mieć jakąś grę dla kilkulatków gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki... a jakieś staranie?

wystarczy aby każdy w bractwie zrobił 1600 pkt turniejowych. to tak naprawdę nie jest dużo. osobiście nie zdażyło mi się zrobić nigdy mniej.... spora część ludzi robi turnieje znacznie ponad tą normę . zamiast zmniejszać poziom trudości gry lub wprowadzać ułatwienia może czas po prostu dołożyć chociaż odrobinę starań ze swojej strony?
 

Nusion

Kapłan
Dałam ten pomysł nie dlatego że ja tego potrzebuję. Mam na s2 i s3 bractwa, w których od roku robimy co tydzień 10 skrzynek, zalega mi masa schematów, pewnie w końcu się przydadzą. Dałam go dlatego, że to jednak niełatwe znaleźć takie bractwo, gdzie 25 osób będzie chciało współpracować i zrobić ten turniej na max. Wiem że to nie jest trudne zrobić 10 skrzynek, ale tylko pod warunkiem że całe bractwo pracuje. My robimy 10 skrzynkę w piątek. Ale jest cała masa graczy, nawet całkiem dobrych, starających się, która nie może liczyć na tą 10 skrzynkę bo są w takim bractwie a nie innym.
Natomiast wiem, jak trudne jest stworzyć takie bractwo...
I stąd ten pomysł, żeby każdy mógł rozbudować swoją dostaną w prezencie od INNO diamentową rezydkę a w przyszłości też eventowy domek.
Jeśli taki gracz wylosuje w evencie kilka takich schemacików-zaklęć to i tak będzie do tyłu względem bractw 10-skrzynkowych. Ale sobie rozbuduje swój domek...
 

DeletedUser1953

Guest
Pomysł całkiem dobry.
1. Schemat będzie do zdobycia dla każdego gracza niezależnie od tego jak bardzo angażuje się w grę
2. Możliwość zdobycia go jako nagrody dnia w evencie owocuje tym, że taki gracz zużyje pkty starając się go zdobyć więc nie będzie miał możliwości losować innych nagród
3. Schematy nie są w zasadzie celem bractw robiących 10 skrzynek. Jest nim pakiet 30 pw
To co mnie boli to fakt, że Inno wycofało z eventów część budynków zwłaszcza tych produkujących dodatkowe wojsko ( stratedzy orków, Valloryjscy Strażnicy). Ostatni raz miałem możliwość wylosować tego typu budynek będąc w epoce krasnoludów, a nie było żadnej informacji, że tego rodzaju czar się pojawi. Ci którzy mają te budynki, bo już wtedy byli w epoce niziołków będą je sobie mogli co epokę podbijać, pozostali nie będą mieli szansy by taki budynek zdobyć. Widzę trzy wyjścia z tej sytuacji
1. Ponownie wprowadzić te budynki do Eventów
2. Zmienić ich przeznaczenie wraz z nowym rozdziałem czyli jak ktoś ma strategów w żywiołakach a będzie go chciał podbić wyżej to zamiast strategów uzyska bonus w postaci ( ziaren/many/ludzi)
3. Zablokować możliwość podbijania budynków eventowych z których IG się wycofało. Mam na myśli konkretnie te wojskowe, ponieważ są jedynymi budynkami dającymi dodatkowe źródła wojska w odróżnieniu do budynków z populacją/maną, których jest wiele różnych źródeł
 

DeletedUser3453

Guest
jeśli jesteś w bractwie które nie robi 10 skrzynek a chcesz mieć schematy to zmień bractwo. proste jak budowa cepa. ułatwianie gry bo ludziom się nie chcę to bezsensowne posunięcie. pozdrawiam
 

DeletedUser3332

Guest
Czyli rozumiem ze bractwo jest w stanie bezproblemowo zdobyć schemat nawet gdy większość jego członków nie ma powyżej 5k punktów ?
 

DeletedUser110

Guest
Mam na myśli konkretnie te wojskowe, ponieważ są jedynymi budynkami dającymi dodatkowe źródła wojska w odróżnieniu do budynków z populacją/maną, których jest wiele różnych źródeł
Jedynymi nie są: darmowe wojsko produkują jeszcze Cudy (Bastion -> lekkie walczące wręcz, Grzybki -> lekkie dystansowe, Akademia -> magiczne, Ropuchy -> ciężkie dystansowe). Do tego w nowej epoce dojdzie cud produkujący ciężkie walczące wręcz (Trenty).
 

DeletedUser1953

Guest
Tak to jest jak się cytuje fragment wypowiedzi i nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Pisałem o budynkach eventowych.
p.s
Jestem w bractwie, które bezproblemowo robi 10 skrzynek
 
jeśli jesteś w bractwie które nie robi 10 skrzynek a chcesz mieć schematy to zmień bractwo. proste jak budowa cepa. ułatwianie gry bo ludziom się nie chcę to bezsensowne posunięcie. pozdrawiam

A jak myslisz, ile jest tych bractw regularnie zdobywajacych 10 skrzynek ? I jak czesto sa w nich wolne miejsca ?
Nie rozumiem zreszta, dlaczego schemat mialby byc traktowany w eventach jako nagroda "elitarna". Nie uwazam rowniez, ze takie zaklecie jako nagroda dnia byloby jakims wielkim ulatwieniem gry. Prosta matematyka: waluta eventowa wydana na zaklecia renowacji = mniej waluty na nowe budynki. W moim przekonaniu bylby to po prostu element umozliwiajacy graczom wybor z jeszcze szerszego wachlarza strategii na event, jak rowniez strategii rozwoju swojego miasta (planowac burzenie starych i stawianie nowych, czy podniesienie tych starych do aktualnego poziomu). A zauwaz prosze, ze to w sumie na jedno wychodzi, gdzie tu ulatwienie ? Mozna by argumentowac, ze stare budynki eventowe byly lepsze, no dobrze. Ale z drugiej strony trzeba bedzie je podniesc wiecej, niz o jeden poziom, wiec wyszloby wrecz drozej, niz stawianie nowego budynku. Urozmaicenie, tak. Ulatwienie ? Niekoniecznie..
 

DeletedUser3453

Guest
cały czas mogę pisać to samo. jeśli nie jesteś w bractwie które robi 10 skrzynek to może warto zmienić bractwo? gdyby każdy tak myślał to nie byłoby kilku bractw robiących 10 skrzyń tylko kilkanaście. chce stworzyć bractwo robiące 10 skrzynek a od graczy słyszę tylko że algo grają solo albo zostają w jakimś tam słabym bractwie bo...? bo tak. bo tak jest łątwiej, prościej i wygodniej. zróbmy bractwo 10 skrzynkowe nie trzeba dołączać do już istniejącego. wystarczy zebrać kilkanaście osób robiących mocne tyrnieje i jest po temacie.

btw mając 5k pkt rankingowych schematy nie są ci potrzebne jeszcze to po 1. po 2 już od około 10k pkt można spokojnie robić mocne turnieje takie że bractwo robiące 10 skrzynek lub chcące je robić przyjmie cię z otwartymi rękami.

zamiast narzekać że jest za trudno dostać schemat czas po prostu coś zmienić. wyjść ze swojej strefy komfortu i zacząć grać na chociaż odrobinę poważnie. w życiu jak nie możesz czegoś dostać to też zamiast starać się o to bardziej chcesz zmieniać zasady?
 
Juz drugiej osobie, popierajacej pomysl zarzucasz, ze jej sie po prostu nie chce. Najpierw pomyslodawczyni tego pomyslu, a teraz mojej skromnej osobie. Po raz drugi sie mylisz. Podobnie jak Nusion, gram w 2 bractwach tydzien w tydzien robiacych 10 skrzynek i nie potrzebuje zaklec renowacji z eventu, bo schematow mam tyle, ze nie mam co z nimi na razie robic. To, ze ktos mysli tez o innych graczach, ktorzy takiej mozliwosci nie maja, nie musi swiadczyc o lenistwie.
 

DeletedUser3453

Guest
jezeli ja, ty i inni mają możliwość zdobycia schematu to znaczy że inni też mogą.... więc chodzi wam tylko o zwiększenie dostępności tudzież prostszy i łatwiejszy dostęp. reasumując zamiast postarać się o coś lepiej uprościć grę która i tak jest już prosta.

brak chęci do aktywnej kreatywnej DOBREJ gry która prezentuje jakikolwiek wynik np w postaci dobrych turniejów to przekleństwo tej gry. bardzo dużo osób gra w elvenara dla beki lub żeby sobie po prostu poklikać. pomysł jest aby takim graczom udostępnić lub ułatwić dostęp do schematów tylko dlaczego? Przecież im nie zależy więc po co im te schematy? Jeśli im zależy to niech zdobędą te 10 skrzynek.

Dla mnie rozwiązaniem problemu dostępności schematów jest po prostu podział graczy. Ci którzy chcą mieć schematy niech tworzą bractwa 10 skrzynkowe ci co nie chcą niech sobie grają w bractwach bez 10 skrzynek. przeglądam sporo statystyk ostatnio i boli mnie to że są bractwa gdzie kilka (naście) osób robi mocne wręcz potężne turnieje.. typu 2-4k a pozostałe osoby robią turnee rzędu 100-500pkt. Jaki jest sens? nie lepiej zebrać tych lepszych graczy i stworzyć lepsze bractwa? gdyby ludzie chcieli mielibyśmy kilkadziesiąt bractw robiących 10 skrzynek co tydzień.

Co tydzień jest około 1200 osób które turniej robi na 1k+ pkt. około połowa robi 1,5k+.... żeby zrobić 10 skrzynek należy zrobić 25x1600pkt. czyli około 600 graczy co tydzień na spokojnie powinno dostawać schemat i robić 10 skrzynek. więc dlaczego mamy tylko kilka bractw które robią 10 skrzynek?
 

DeletedUser1953

Guest
Chorowity cały czas próbujesz narzucić innym swój sposób gry i swoją wizję dobrej gry. Otóż nie. Każdy sobie gra jak lubi i jak mu się podoba. Ci którzy podchodzą do gry na luzie i nie czują ciśnienia na robienie jakichś tam konkretnych wyników są i niech sobie są. Nikomu nie powinno przeszkadzać to, że dostaną możliwość skorzystania z opcji do tej pory dla nich niedostępnej, tym bardziej, że tak naprawdę to żadne ułatwienie gry nie jest i nikt na tym nie ma możliwości stracić. Ach żebym nie zapomniał - jestem w bractwie robiącym 10 skrzynek co turniej
 
Chorowity, mam wrazenie, ze straciles troszeczke z oczu temat przewodni tego watku. W pomysle nie chodzi o to, jak robic turnieje, jak sie zbierac w silne grupy, jak zdobywac 10 skrzynek.. Zrobmy krok wstecz. Chodzi o EVENTY. Nie o turnieje, tylko o eventy. O prosta, zwykla mozliwosc wyboru:
1. Losuje nowe budynki
2. Podnosze poziom starych

Traktujesz przyszle zaklecie renowacji jako cos nieslychanie cennego, elitarnego. Otoz wcale czyms takim nie bedzie.
Nie bedzie mozliwosci podnoszenia poziomu budynkow dla wiekszosci graczy ? To ktos sobie wylosuje nowe i tyle.
Tylko ze byloby i lepiej, i ciekawiej moim zdaniem, gdyby gracz mial mozliwosc wyboru: ulepszyc stare, lub stawiac nowe. Jeszcze raz, do znudzenia: to nie byloby jakies wielkie ulatwienie, tylko urozmaicenie, bardzo ciekawe zreszta.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3453

Guest
schemat jest wlasnie czyms co nie jest latwe do zdobycia. tym samym moje zdanie jest takie zeby byl umieszczony tylko w 10 skrzyni. jako nagroda dzienna za event... to by stracilo sens. jesli da sie wylosowac 1 dnia np 15 tych samych budynkow a nawet wiecej. wiec mozna by wylosowac 15 schematow 1 dnia?

takie jest moje zdanie odnosnie 1 posta. prosze bardzo. pozdrawiam serdecznie
 
Do góry