• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Sens inwestycji w kulture

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser63
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser63

Guest
Na początek pytanie czy minimalny poziom kultury to 100 %, nie sprawdzałem ale jeżeli można spaść poniżej 100 % moje przemyślenia tracą sens.

Biorąc pod dyskusje moją osade budynki kulturowe zajmóją 109 pół poziom 150 % z zapasem na przyszłą rozbudowe, z tego co zaopserwowałem budynki kulturowe nie mają wpływu na wydajność manufaktór, wpływają na produkcje złota i narzędzi, mam 10 warsztatów 2x2, 23 rezydecje 2x3, 5 rezydęcji 2x2, jeżeli te 109 pol bym wykorzystał na zabudowe budynkami produkcyjnymi to pogło by to wyglądać następująco :
25 pól drogi
20 pól 5 warsztatów 2x2 ( produkcjia narzedzi na tym samym poziomie)
54 pola 9 rezydęcji 3x2 ( produkcja złota około 10- 15 % mniej ale biorąc pod uwage to że sporo ponad połowe pozyskuje z qestwó, globanie by dało 5 % mniej złota ale 30-35 % wjecej ludzi)

Zatem czy ma sens wogóle stawiać budynki kulturowe ? kulture można by było pozyskiwać z dróg ale i tak pewnie na poziom 125 % by nie starczyło.
 

DeletedUser48

Guest
Na początek pytanie czy minimalny poziom kultury to 100 %, nie sprawdzałem ale jeżeli można spaść poniżej 100 % moje przemyślenia tracą sens.

Biorąc pod dyskusje moją osade budynki kulturowe zajmóją 109 pół poziom 150 % z zapasem na przyszłą rozbudowe, z tego co zaopserwowałem budynki kulturowe nie mają wpływu na wydajność manufaktór, wpływają na produkcje złota i narzędzi, mam 10 warsztatów 2x2, 23 rezydecje 2x3, 5 rezydęcji 2x2, jeżeli te 109 pol bym wykorzystał na zabudowe budynkami produkcyjnymi to pogło by to wyglądać następująco :
25 pól drogi
20 pól 5 warsztatów 2x2 ( produkcjia narzedzi na tym samym poziomie)
54 pola 9 rezydęcji 3x2 ( produkcja złota około 10- 15 % mniej ale biorąc pod uwage to że sporo ponad połowe pozyskuje z qestwó, globanie by dało 5 % mniej złota ale 30-35 % wjecej ludzi)

Zatem czy ma sens wogóle stawiać budynki kulturowe ? kulture można by było pozyskiwać z dróg ale i tak pewnie na poziom 125 % by nie starczyło.

Na przykładzie rezydencji na 7 poziomie: przy 150% jest 5441 a przy 100% 1200 złota mniej.
 

DeletedUser14

Guest
Chyba chodzi o to, że można usunąć jakiś budynek kulturowy i gdy masz minimum wymagane (na te 100%), to kultura może spaść poniżej wymagań. Wtedy masz ujemną, jako-takich efektów ubocznych nie ma, ale nie możesz wtedy chyba budować, bo nie masz nadwyżki kultury wymaganej do postawienia/ulepszenia budynku...
 

DeletedUser11

Guest
Dokładnie możesz miec mniej niz 100% ale wtedy nie mozesz postawic nowego budynku ani ulepszyc istniejacego.
Szkodniczek tez to liczyłem na becie i wlasnie sprzedałem cała kulturę, po czym nie mogłem nic pobudowac i ostro byłem przez to w plecy.
Moim zdaniem czas pomocy sąsiedzkiej jest za krótki. Pomagac mozemy raz na 24h. Wiec ten bonus do kultury jaki otrzymamy powinien trwac przynajmniej 12h.
o ile zapewnic 125% nie jest trudno to przy 150-160% trzeba juz ostro przemyślec czy sie opłaca.
W dodatku w późniejszej fazie gry usyskanie 160% podstawy jest nieosiągalne bez budynków za diamenty.
 

DeletedUser48

Guest
Dokładnie możesz miec mniej niz 100% ale wtedy nie mozesz postawic nowego budynku ani ulepszyc istniejacego.
Szkodniczek tez to liczyłem na becie i wlasnie sprzedałem cała kulturę, po czym nie mogłem nic pobudowac i ostro byłem przez to w plecy.
Moim zdaniem czas pomocy sąsiedzkiej jest za krótki. Pomagac mozemy raz na 24h. Wiec ten bonus do kultury jaki otrzymamy powinien trwac przynajmniej 12h.
o ile zapewnic 125% nie jest trudno to przy 150-160% trzeba juz ostro przemyślec czy sie opłaca.
W dodatku w późniejszej fazie gry usyskanie 160% podstawy jest nieosiągalne bez budynków za diamenty.

A późniejsza faza gry, to w którym miejscu na drzewku to będzie?
Co do tych 12h zgadzam się w całej rozciągłości.
 

DeletedUser68

Guest
ja też uważam że pomoc sąsiedzka powinna trwać 12 godzin. Mam tylko w zasadzie 3 osoby odwiedzające mnie i jedna która to robi późno wieczorem, więc w zasadzie korzyści nie mam, bo kończę grę, a rano już nie ma śladu po bonusie :mad:
 

DeletedUser14

Guest
Może zamysł był taki, że będzie dużo ludzi, to i dużo chętnych do motywacji ozdób, to zrobimy 8h, żeby więcej osób skorzystało? :p Ale tak się nie stało...
 

DeletedUser95

Guest
Cala idea handlu i sasiedzkiej pomocy przy stymulowaniu budynkow kultury rozbila sie o to,ze 90% graczy jest nieaktywnych.Mnie w ciagu 3 pierwszych dni gry odwiedzil jeden sasiad,ale zniknal i od prawie 2 tyg mam 0 odwiedzin,chociaz odkrylem 40stu sasiadow i odwiedzam ich codziennie.Zaraz zaczne kreskami na scianie zaznaczac ktory to dzien bez odwiedzin:(:(:(
 

DeletedUser

Guest
Spokojnie, gdy wprowadzą gildie lub możliwość dodawania znajomych wszystko powinno zacząć się kręcić:) Oby tylko szybko dodali takie opcje...
 

DeletedUser

Guest
Mnie odwiedza dwóch, czasem trzech. Do pozostałych grających napisałem z prośbą, ale wciąż nic.
Jak dwóch podniesie mi kulturę to mam max, policzyłem i wyszło, że bardziej opłaca się podnieść kulturę niż mieć te kilka budynków więcej. Sprzedałem więc wszystko co zbędne - połowę zbrojowni, manufaktury bez bonusa, ograniczyłem ilość dróg...
Jedyna strata to niższe miejsce w rankingu ;)
 

DeletedUser13

Guest
Ja wczoraj nawet miałem 125%! Byłem w szoku... :eek:
Mam 8 kulturek i 2-3 osoby, które mi je podbijają... A nawet jak znajdzie się kilku Graczy więcej, którzy odwiedzą moje miasto, to mają gdzieś napis CapsLockiem w nazwie miasta "PROSZĘ KLIKAĆ KULTURĘ" i dają klik w Ratusz...
 

DeletedUser48

Guest
Ja wczoraj nawet miałem 125%! Byłem w szoku... :eek:
Mam 8 kulturek i 2-3 osoby, które mi je podbijają... A nawet jak znajdzie się kilku Graczy więcej, którzy odwiedzą moje miasto, to mają gdzieś napis CapsLockiem w nazwie miasta "PROSZĘ KLIKAĆ KULTURĘ" i dają klik w Ratusz...

To powiem Tobie, że jestem BARDZO zadowolony ze sąsiadów. Często mam maxa a 100% rzadko kiedy dochodzę, popisałem ze sąsiadami jak też i mam napisane, ja codziennie ich oblatuję zgodnie z ich opisem i wszystko gra. A różnica w zbiorach okrutna.
 

DeletedUser14

Guest
Ja teraz spadam coraz bardziej, i jak kiedyś miałem koło 150%, teraz waham się między 100% a 125% :\
Niby mały bonus, ale jednak przy ogólnej produkcji widać różnice...
 

artur87

Rycerz
Temat odświeżam i proponuję, żeby jakoś policzyć jaką premię kultury opłaca się zapewnić sobie samemu. Ja na razie nie mam za bardzo pomysłu jak się za to zabrać, ale może coś wymyślę, a Wy?
 

DeletedUser

Guest
Temat odświeżam i proponuję, żeby jakoś policzyć jaką premię kultury opłaca się zapewnić sobie samemu.
Sam musisz sobie policzyć jaką Ci się najbardziej opłaca.
Ja poprzednio pisałem, że podnosiłem, a dziś stawiając nowe manufaktury zauważyłem, że spadek przychodów wraz ze spadkiem kultury był nieduży, no to wywaliłem ponad 1000 kultury. Zamiast tego dam chaty i warsztaty.
Poprzednio tak mi się kalkulowało, a ostatnio wszystko się pozmieniało.
 

DeletedUser48

Guest
Sam musisz sobie policzyć jaką Ci się najbardziej opłaca.
Ja poprzednio pisałem, że podnosiłem, a dziś stawiając nowe manufaktury zauważyłem, że spadek przychodów wraz ze spadkiem kultury był nieduży, no to wywaliłem ponad 1000 kultury. Zamiast tego dam chaty i warsztaty.
Poprzednio tak mi się kalkulowało, a ostatnio wszystko się pozmieniało.

Nie schodzi Tobie poniżej 100%?
 

DeletedUser

Guest
Do kolejnego poziomu brakuje Ci 2332. Masz wybudowane 6 cyklonów*440 = 2640 dodatkowej kultury (z motywacji) - to powinno wystarczyć na 125%
Poza tym, nawet jeśli z jakiś powodów tych cyklonów i tak jest za mało, to możesz wymienić drzewka owocowe i wróżki na dodatkowe cyklony, które można motywować, bo drzewek nie da rady, jak z resztą wiesz.
 
Status
Zamknięty.
Do góry