• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Sens inwestycji w kulture

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser63
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Deleted User - 34008

Guest
Ikdols nie wszyscy motywują o jednej porze.
Jestem w stanie zrozumieć Fredka, bo mimo że mam napisane jak byk "Tylko kultura" zawsze się znajdzie ktoś kto mi klika robotników, chociaż mi to nie potrzebne bo rozbudowę zwykle ustawiam na noc lub jak wychodzę do pracy. A i mnie się nieraz zdarzy kliknąć nie tam gdzie by należało.
 

DeletedUser

Guest
TEORETYCZNIE:
W bractwie jest 25 osób - pomijając siebie 24. Najgorszy przypadek, to taki w którym gracze motywowaliby w możliwie najdłuższych odstępach czasowych. Wychodzi na to, że każdy kolejny gracz motywowałby co godzinę, przez całą dobę (bo tylu jest graczy). Zatem po sześciu godzinach uzyskasz 2640 kultury i ten poziom się utrzyma przez cały dzień, bo kultura z pomnika kończy się po 8h.
Oczywiście w Elvenar tak naprawdę najgorszy przypadek mamy, gdy wszyscy ludzie w bractwie w jednym momencie chcieliby zmotywować gracza, ponieważ w ten sposób zmotywują wszystkie budynki kultury, robotników, a resztę władują w ratusz. Czyli wysoki poziom nadwyżki kultury utrzymałby się przez pierwsze 8h dnia i koniec...

Tak czy siak, jednym i drugim przypadku utrzymanie 125% bonusu jest jak najbardziej możliwe. A to, że ludzie klikają inaczej niż są proszeni, to nic nie poradzę. Rozpatrując temat w najgorszych barwach zaraz dojdziemy do wniosku, że nic nie jest możliwe do osiągnięcia ;)
 

DeletedUser110

Guest
Tak mnie intryguje, na co przeznaczacie nadwyżki młotków i kasy wynikające z kultury. Idą do kupca? Sam mam często przepełnienie magazynu, utrzymując 100% kultury od dawna, więc jak ktoś ma 125% to musi mieć przepełnienie często.
 

DeletedUser

Guest
Złoto wydaję na wiedzę, no chyba że brak mi jakiegoś surowca. Młotki idą na surowce.
 

DeletedUser48

Guest
Tak mnie intryguje, na co przeznaczacie nadwyżki młotków i kasy wynikające z kultury. Idą do kupca? Sam mam często przepełnienie magazynu, utrzymując 100% kultury od dawna, więc jak ktoś ma 125% to musi mieć przepełnienie często.
Muszę przyznać kolego, że co nie co jestem zdziwiony tym pytaniem, jam mam na ogół 150% nieraz 160% i zawsze mam na co wydać. Oprócz tego co napisał Idols jest jeszcze mozliwość wydania na: wojsko i zwiadowców. Na surowce to ciągle wydaję, a motywuję całą mają mapę + bractwo.
 

DeletedUser110

Guest
To się wszystko zgadza, tylko że powstaje pewien paradoks:
U kupca nie możemy nabyć towarów, na które mamy bonus. W efekcie największy niedobór powstaje w towarach, które produkujemy. Czyli trzeba więcej fabryk. Na budynki kultury szkoda mi miejsca. Tzn. niezbędne minimum muszę mieć i tak, stąd co jakiś czas zmuszony jestem dobudować cyklon.
 

DeletedUser48

Guest
To się wszystko zgadza, tylko że powstaje pewien paradoks:
U kupca nie możemy nabyć towarów, na które mamy bonus. W efekcie największy niedobór powstaje w towarach, które produkujemy. Czyli trzeba więcej fabryk. Na budynki kultury szkoda mi miejsca. Tzn. niezbędne minimum muszę mieć i tak, stąd co jakiś czas zmuszony jestem dobudować cyklon.

A nie lepiej zamiast więcej fabryk, to podnosić ich poziomy, wymaksuj je a towar strumieniem popłynie.
A inny sposób na większą ilość towarów bonusowych, to ich zakup u kupca a na to właśnie są potrzebne złoto i młotki, których jak piszesz masz nieraz przepełnienie.
 

DeletedUser110

Guest
"Więcej fabryk" to był skrót myślowy, miałem na myśli ich ulepszanie, co wymaga co jakiś czas przebudowy miasta (wielkość budynku rośnie).
 

DeletedUser

Guest
noo... tak trochę na tym gra polega.
A to jaki jest Twój cel w tej grze? Bo nie powinno się narzekać na jej mechanizm, jeśli źle rozdysponowujesz miejscem i surowcami.
Mój cel to maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce w taki sposób, żeby być jak najwyżej w rankingu, ponadto wśród swoich budynków nie stawiam tylko na surowce, ale również na wojsko (zwiększona ilość zbrojowni), co może mi zapewnić przewagę w razie dodania do gry jakiś trybów pvp, wojen itp.
Na tą chwilę już dokładnie wiem gdzie, ile i jakie budynki będą usytuowane w moim królestwie. Ile mi zostanie zapasowej wolnej ludności oraz kultury (na wypadek dodania przez twórców nowych budynków - będzie to przydatna informacja)
 
Status
Zamknięty.
Do góry