• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Siedziba bractwa

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser727
  • Data rozpoczęcia

Czy według Ciebie Skarbiec Bractwa jest dobrym pomysłem?

  • TAK

  • NIE


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser727

Guest
1a) Mam taki pomysł, żeby dodać w bractwie taką zakładkę "Skarbiec". Każdy brat mógłby tam wpłacać towary, monety i zasoby (młotki).
1b) Przy zapełnieniu się skarbca odpowiednią ilością "zapełniaczy" można będzie można stamtąd wyciągnąć NIEWIELKĄ ilość zasobów lub [nowy tutuł] Skarbnik, Mag lub Arcymag przeznaczyli by to na umocnienie bractwa np. Częstsza pomoc sąsiedzka lub większe nagrody.
2) I jeszcze jedna ranga do bractwa - Nauczyciel pomagał by młodszym towarzyszom. Mam nadzieję, że propozycje się przyjmą...
 

DeletedUser1009

Guest
Chciałbym zaproponować dodanie do gry siedziby bractwa. Skoro gra ma bardziej pokojowe nastawienie, a współpraca między bractwem nie jest zbyt ścisła, można by wprowadzić jedno miasto, z określonymi budynkami, na które członkowie bractwa będą wpłacić towary, aby je rozbudować. Po osiągnięciu określonego progu, lider bractwa będzie rozpoczynał rozbudowę trwającą określony czas. Budynki mogłyby dawać jakieś stałe bonusy, na przykład, zwiększenie liczby członków bractwa, bonus do produkcji ( nie za duży, mniej więcej, na poziomie cudów ), czy też darmowe czary co jakiś czas. Ikony siedzib mogłyby pojawić się na osobnej mapie, chociażby dla pokazania poziomu rozwinięcia danego sojuszu, a dodatkowo dla informacji mógłby zostać stworzony ich ranking.
Wiem, że propozycja wymaga bardzo dużego nakładu pracy, ale wydaje mi się, że przyciągnęłaby (Jeśli zostałaby zawarta w jakimś krótkim filmiku przedstawiającym grę ) nowych graczy.
 

DeletedUser727

Guest
Lepszy do tego by był skarbiec, na który by było wpłacane. Czasami Arcymag jest nieobecny i nic nie pójdzie dalej, więc niech może to robić Magowie i Arcymag... Czary nie przejdą (raczej). Jestem za, ale pomysł (w szczegółach) do poprawy.
 

DeletedUser1009

Guest
Było, ale moim zdaniem warto odświeżyć bo miało poparcie.
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/wioska-plemienna.724/
Nie zauważyłem tego - różni się trochę od mojej propozycji, gdyż ( nie uwzględniłem tego ) budynki powinny być bardziej ogólne. Dodatkowo, nie widzę tego pomysłu ani w wersji z punktami wiedzy ( Na chwilę obecną za trudno jest zdobyć ich większą ilość ) ani w wersji z mapą, gdyż gra nie jest nastawiona na walkę.

Lepszy do tego by był skarbiec, na który by było wpłacane. Czasami Arcymag jest nieobecny i nic nie pójdzie dalej, więc niech może to robić Magowie i Arcymag... Czary nie przejdą (raczej). Jestem za, ale pomysł (w szczegółach) do poprawy.
Pomysł jest tylko wstępny, jestem w stanie dodać budynki co do jednego. Co do uprawnień - fajną funkcją byłaby ich edycja, a jeśli nie - mag może zarządzać tym wraz z liderem.
Skarbiec wymagał by dodatkowego budynku, a jak uwzględniłem w swoim poście, do ulepszenia potrzebne byłyby towary, a nie surowce. W związku z tym, ja widzę to lepiej z możliwością wpłacania na dany budynek.
 

Hassano

Łucznik
Ja uważam że temat bractwa powinien zostać wdrożony w jednej ale konkretnej aktualizacji. Budynek czy cokolwiek innego co rozwijało by bractwo jest jak najbardziej wskazany !! Na chwile obecną zakładka bractwa jest jak z lat 90' za mało rozbudowane zakładki ( arcy magowie i magowie powinni mieć większy wgląd w to co robią gracze) Dodawanie kolejnych miejsc za pomocą takiego budynku było by bardzo dobrym pomysłem jak również dodawanie surowców, narzędzi czy nawet kultury lub ludzi w niewielkich ilościach. Przykładowo:
W każdym bractwie powstaje jeden budynek w którym były by zakładki:
Dodatkowe surowce np 1% na każdy jeden poziom rozbudowy
Dodatkowe narzędzia 1% na każdy poziom rozbudowy
Dodatkowa kultura np 100 na każdy poziom rozbudowy
Dodatkowe 100 ludzi na każdy poziom rozbudowy
Każdy kolejny poziom w obojętnie której zakładce powinien być też rozwinięte żeby np nie klepać samuch książek tylko np na 1 poziom 1000 książek na 2 np 10k granitu na 3 itp itd
 

Romi1

Zwiadowca
Pomysł jest taki, że Arcymag lub ktoś inny mógłby wybudować magazyn do którego członkowie bractwa by mogli wrzucać ( zasoby, P.K. diamenty,towary ) itp/ do wyboru i jedna osoba w bractwie mogłaby na zamówienie je wydawać.... problem dodatkowego miejsca, może i koniecznych budynków do wybudowania itd.
 

DeletedUser878

Guest
Jeżeli dobrze zrozumiałem - byłby sobie taki magazyn, do którego każdy gracz mógłby wpłacić i wypłacić dowolną ilość towarów/zasobów?
Nie wydaje mi się, aby to był dobry pomysł i że ktokolwiek by na to poszedł. Znaczy się; sama idea całkiem w porządku, ale gracze musieliby mieć do siebie duuuże, naprawdę duże zaufanie. Załóżmy, że w magazynie jest 30 tyś towaru. I ja mogę sobie to wypłacić. A potem uciec, zwiać? Chociaż to byłoby nieopłacalne, tylko mówię, jak ktoś mógłby zrobić.
Tak czy siak bractwo daje już możliwość handlu, gdzie można się wymieniać towarami, motywować... dla mnie to zbędne.
 

DeletedUser446

Guest
Pomysł zły nie jest, kwestia dopracowania szczegółów. :) Oczywiście, że na zarządzającego takim magazynem wybiera się osobę zaufaną, aby uniknąć defraudacji wspólnego dobra. Wówczas całe bractwo zrzuca się na towary do magazynu. Kwestia ustalenia jakiś zasad zrzutki. Z takiego magazynu można na przykład wspierać osoby początkujące.
Nie wiem, czy w Elvenar coś takiego miałoby miejsce bytu, ponieważ tu jest nieco inna specyfika, ale w innych grach funkcjonuje i w momentach kryzysu jakiegoś gracza dobrze zdaje egzamin :)
 

DeletedUser80

Guest
Tak z ciekawości.
Po co mielibyśmy odkładać towary do magazynu?
 

DeletedUser580

Guest
Jakby można było budować jakąś wypasioną siedzibę bractwa z tych datków, która dawałaby możliwość zwiększenia ilości członków, albo jakieś bonusy dla towarzyszy, czy coś to byłoby fajnie, ale taki sobie śmietniczek, to ja tego nie czuję... ;)
 

DeletedUser446

Guest
ag123, a czemu nie.. jak pisałam, kwestia dopracowania pod specyfikę gry. Fajnie by było, gdyby rozbudowa właśnie mogła zwiększać ilość ludzi w bractwie, czy może dawała dodatkowe bonusy do produkcji młotków lub na przykład zmniejszała czas rozbudowy dla członków bractwa. :) Mogło by to zdać egzamin :)
 

Romi1

Zwiadowca
Pomysłów może być bez liku...Bakuyai1 - taka możliwość co opisujesz nie powinna mieć miejsca... magazyn to nie koncert życzeń typu wypłacam całość...ktoś te surowce czy pw czy cokolwiek innego będzie wydawał... była by to duża pomoc dla graczy słabszych rozbudowujących się.. chyba, że Wam nigdy niczego nie brakowało :/ oczywiście wydawane byłoby to co do magazynu wpłynęło.... bonusy o których piszecie byłyby w rękach admina ... i urozmaiciłyby grę i konkurencję między bractwami.... ciekawa by była możliwość tworzenie budynków z towarów/ bonusów w magazynie. Wpłaty do magazynu by raczej cementowały graczy z bractwem.. bo szkoda odejść jak już tyle wpłaciłem... a może i diamenty... temat pod rozwagę :) Pozdrawiam
 

DeletedUser37

Guest
Cześć :)

Poniekąd jestem za pomysłem, ale nie tak że Arcymag/Mag/czy ktoś tam w bractwie może je dać od tak komuś z bractwa, wolał bym żeby było coś na styl jakiejś (wirtualnej) siedziby bractwa do której każdy może wpłacać towary/PW i ze zgromadzonych surowców możemy rozbudować owy budynek, który dawałby wszystkim członkom jakieś tam bonusy (zmniejszony czas budowy/szkolenia wojska/zwiadu).
 

DeletedUser446

Guest
Czyli Romi1..
Jako pomysłodawca, zabieraj się za zebranie wszystkich uwag do kupy i dopracowanie szczegółów magazynu i zobaczymy czy zainteresuje się Dragomira ewentualnym przedstawieniem twórcom :)
Nomak też dobrze podpowiedział, bo takie dodatki będą zachęcać do aktywności ludzi i większej dbałości o wspólne dobro bractwa. :)
Jeszcze trzeba pomyśleć o umiejscowieniu takiego magazynu, gdyż nie sądzę, aby ktoś chciał poświęcać miejsce w swoim mieście, bo z tym zawsze problem.
Jednak załóżmy, że opcję budowy magazynu ma głowa bractwa i w związku z tym, wraz z utworzeniem bractwa, gracz otrzymuje specjalne miejsce, tylko pod magazyn przeznaczone i tam może go wybudować. Miejsce takie, nie mogłoby być wykorzystane pod żadną inną zabudowę.
Obrazowo widzę to tak..
Mam sobie konto, postanawiam założyć bractwo i w tym momencie pokazuje mi się zarys magazynu, w którym po najechaniu kursorem pokazuje się ilość towaru oraz członków bractwa (tu załóżmy, że minimalna ilość ludzi pozwalająca budować magazyn to 5), która umożliwi mi budowę magazynu :)
Teraz Rom1 do działa, zbieraj wszystko w sensowną całość :)
 

DeletedUser1078

Guest
Pomysł świetny :) co do tego miejsca pod magazyn kwestia do dyskusji, według mnie mag lub arcymag mógłby wybudować taki budynek w swoim mieście ( np . 3 x 3) . Co do opcji wypłaty zasobów z magazynu tu się nie zgadzam, ponieważ nawet jeśli to boss mógł to wypłacać to i tak były by sytuacje konfliktowe ( czemu jemu pierwszemu pomagamy a nie komuś innemu itp ) . Pomysł z rozbudową magazynu lub siedziby gildii za te surowce jak najbardziej na tak :D Im wyższy poziom tym lepsza nagroda dla bractwa oraz droższy koszt rozbudowy :D
 

Osteres

Zwiadowca
Zły pomysł z wypłatą surowców z magazynu Bractwa? Akurat tu się z tym ja nie zgodzę :p
Sam wydawałem w innej grze surowce z magazynu Klanu przez kilka miesięcy i jeżeli tylko określi się jasne zasady (oczywiście to już do ustalenia wewnątrz klanu) to dlaczego nie? Z pewnością osobom, które zaczynają lub się rozbudowują pomogłoby to i to bardzo. Z pewnością też taka osoba będąca na początki drogi i mająca wsparcie Bractwa mogłaby się szybciej rozbudować i nie zniechęcać do gry już na samym początku bo brakuje jej surowców na rozbudowę. Czyżby już większość osób zapomniała jak to było? :rolleyes:
Mam proste rozwiązanie. Proponuję spróbować gry na innym serwerze od zera... :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry