• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Siedziba bractwa

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser727
  • Data rozpoczęcia

Czy według Ciebie Skarbiec Bractwa jest dobrym pomysłem?

  • TAK

  • NIE


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser80

Guest
Miałem sobie odpuścić ale manipulujesz moimi wypowiedziami czego nie lubię.
Podnosząc poziom komnaty zwiększam bonus WSPÓLNY. Jednocześnie za to, że podniosłem komnatę na wyższy poziom niż inny gracz (tym samym zainwestowałem więcej niż on) dostaję większą nagrodę.
wprowadzenie komnat, w których znowu byś rozwijał jedynie jakieś bonusy osobiste mija się z ideą Skarbca, którego mechanizm ma zapewnić WSPÓLNE korzyści.
Piszesz mniej więcej o tym samym, o czym ja piszę, tyle, że to inaczej nazywasz.
Nazywam to inaczej bo koncepcja jest różna, Ty odrzucasz bonus indywidualny w skarbcu który ja proponuję zarzucając mi rozwijanie jedynie jakichś bonusów osobistych. Co jest nieprawdą i co wykazałem.
Przedstawiona w poprzednim poście idea Tablicy Antycznych Cudów właśnie to umożliwia, tyle że zamiast tworzenia jakichś extra „komnat”, jako „komnaty” potraktowałam już istniejące Antyczne Cuda.
Jak się do tego ma Brzytwa Ockhama? Wystarczy współczynnik rozwoju skarbca przez który mnożymy nasze cuda i to jest dodatkowy bonus.
Proste i czytelne, nie trzeba mnożyć bytów ponad potrzebę.
Wartość klucza nie rosłaby wraz z czasem, ale wraz ze zwiększaniem się puli wpłacanej przez graczy do Skarbca na bonusy Skarbca.
Zwiększanie się puli następuje poprzez wpłaty graczy które są rozłożone w czasie. Czyli z czasem pula jest coraz większa i wzrastała by wartość klucza. q.e.d.
Uważam, że łatwiejsze jest dostosować czegoś, co już istnieje, do nowej funkcji, niż wprowadzenie czegokolwiek od podstaw, co z wypracowanymi już mechanizmami nie ma wiele wspólnego.
Nowy to byłby budynek, mechanizmy są żywcem ściągnięte z antycznych cudów.
Jak pisałem nie dogadamy się. Mi nie pasuje Twoja koncepcja bo ją rozumiem, Tobie moja bo jej nie rozumiesz.
 

DeletedUser

Guest
Skarbiec można by umieścić na północy miasta w skałach, tam, gdzie schodzi ścieżka. Nie miałby on zatem wpływu na pola miasta posiadanego przez gracza. Aby do Skarbca był łatwy dostęp należałoby dodać ikonę (np. Złoty Klucz) do dolnego paska z ikonami, tam gdzie jest Sklep, Antyczne Cuda, Inwentarz itd.

Tak się zastanawiam, czy jest konieczność tworzenia nowego budynku skoro i tak nie ma budynku bezpośrednio związanego z Bractwem? Może wystarczyłaby sama zakładka w oknie Bractwa wskazująca kto i ile wpłacił na rozwój Skarbca i jakie ma z tego tytułu bonusy.
 

Tessi

Zwiadowca
Odpowiedź tak na szybko...

Tak się zastanawiam, czy jest konieczność tworzenia nowego budynku skoro i tak nie ma budynku bezpośrednio związanego z Bractwem?.

Sądzę, że taki budynek Skarbca by się przydał, jako element spajający bractwo, którego rozwój dawałby graczom wspólne bonusy zależne od aktywnego udziału członków bractwa w jego rozwoju. W przyszłości mógłby być wykorzystywany również do innych celów.

Może wystarczyłaby sama zakładka w oknie Bractwa wskazująca kto i ile wpłacił na rozwój Skarbca i jakie ma z tego tytułu bonusy.

Z jednej strony sądzę, że taka zakładka nie rozwiązałaby przedstawionej idei bonusów dla bractwa dostarczanych przez Skarbiec, wraz z całą jego funkcjonalnością, którą omówiłam powyżej, w pierwszym poście.

Z drugiej strony taka zakładka byłaby doskonała do rozwiązania funkcji, którą nazwałam Tablicą Cudów, więc może powtórzę i dostosuję jej funkcjonowanie do tej sytuacji, gdyby była umieszczona jako zakładka w oknie Bractwa:

TABLICA CUDÓW

Byłaby to kopia zakładki „Towarzysze” na planszy Bractwo, z tym że środek wypełniałaby tablica, na której osi pionowej znajdowałyby się nazwy Towarzyszy, a na osi poziomej znajdowałyby się ikony Antycznych Cudów. Przyjmując obecne proporcje to na jednej stronie mogłaby się znajdować informacja o 8-u Cudach, więc dla 25 graczy byłoby w tej chwili sześć stron takiej Tablicy Cudów.
W polu Tablicy na przecięciu wartości „Towarzysz” – „”Cud” znajdowałaby się informacja o poziomie danego Cudu osiągniętego przez gracza albo puste pole, gdyby takiego Cudu nie miał. Dodatkowo funkcjonalność tak pomyślanej tablicy zwiększyłaby się i byłaby BARDZO przydatna, gdyby pojawiła się tam informacja o ilości PW potrzebnych do zakończenia następnego poziomu danego Cudu.


W takim przypadku jednakże Tablica nie mogłaby być włączona do Skarbca, ale służyłby wszystkim członkom bractwa niezależnie od tego, czy mają swoje udziały w Skarbcu czy nie. Uważam, że nawet byłoby tak lepiej. :)

Jednakże, aby taka Tablica nie miała li tylko funkcji informacyjnej, powinien jednak przy tym nadal funkcjonować mechanizm, który by zliczał poziomy Antycznych Cudów, osiągnięte przez członków bractwa i ustalał wskaźnik, który polepszałby dla nich dany Cud o ten wskaźnik, proporcjonalnie do poziomu Cudu, który się osiągnęło.

Najprostszy algorytm takiego rozwiązania mógłby być następujący:

W=(SPO/SP)*BONUS

Gdzie:
SP – suma poziomów możliwych do zdobycia przez wszystkich członków Bractwa
SPO – suma poziomów osiągniętych przez wszystkich członków Bractwa
BONUS – bonus, który by przyznali twórcy Elvenar ;)

Przykładowo:
Gdyby wszyscy gracze w Bractwie uzyskali poziom równy połowie możliwych do osiągnięcia, to wówczas zdobyliby:
W=0,5*Bonus
Ponieważ prawdopodobnie różne grupy graczy miałyby na różnym poziomie swe Cuda, więc BONUS dla konkretnego gracza, miałby realną wartość proporcjonalną do tego poziomu.

Informacja o wartości wskaźnika W dla każdego z cudów powinna być podana na końcu tabeli Tablicy Cudów, czyli w 26 rzędzie Tabeli.

Właściwie... byłoby wspaniale, gdyby taka Tablica się pojawiła, gdyż łatwiejsze byłoby wówczas wyszukiwanie Antycznych Cudów, które warto uzupełniać, aby zdobyć runę. Przeszukiwanie zawartości miast przeszło 10 000 aktywnych albo nie graczy jest znacznie trudniejsze niż zapoznanie się z taką tablicą dla nawet 300 bractw :)

Stwierdziłam jednak, że ten temat nadaje się na osobny wątek :) Jego rozszerzenie znajduje się tutaj:
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/tablica-antycznych-cudów.1659/
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1089

Guest
Własnie napisałam do obsługi gry z podobnym pomysłem..nasze bractwo "srebrny Wilk" rozwija się w dość dużym tempie, a jest bardzo młode. Borykamy się z problem graczy grających w różnych porach dnia i nocy. Niektórzy znają się tylko z listy, bo nie mają szans zobaczyć się na czacie..Myślałam o czymś na kształt banku, magazynu bractwa i stworzeniu opcji w funkcjach członka bractwa - opiekuna tegoż...Bardzo by to pomogło w rozwoju pojedynczego gracza, jak i bractwa (planowanie produkcji całego bractwa, a nie tylko osobnego gracza). Istnieje wiele rozwiązań. Może to być magazyn działający jak kupiec - tylko wymiana (np opcja u kupca - Tylko Dla Bractwa). Może działać jako zgłoszenie - i dawanie na przechowanie - jeden włoży i poczeka na oferty, drugi wyjmie...Opcji jest wiele. Ale chyba proste rozwiązanie jest najlepsze - magazyn i opiekun. Co Wy na to?

Jeżeli dobrze zrozumiałem - byłby sobie taki magazyn, do którego każdy gracz mógłby wpłacić i wypłacić dowolną ilość towarów/zasobów?
Nie wydaje mi się, aby to był dobry pomysł i że ktokolwiek by na to poszedł. Znaczy się; sama idea całkiem w porządku, ale gracze musieliby mieć do siebie duuuże, naprawdę duże zaufanie. Załóżmy, że w magazynie jest 30 tyś towaru. I ja mogę sobie to wypłacić. A potem uciec, zwiać? Chociaż to byłoby nieopłacalne, tylko mówię, jak ktoś mógłby zrobić.
Tak czy siak bractwo daje już możliwość handlu, gdzie można się wymieniać towarami, motywować... dla mnie to zbędne.


Hm...można by stosować wymianę, jak u kupca. tylko masz pewność, że wymiana odbywa się w ramach bractwa. Przecież po to ono jest by sobie pomagać...:)

Posty połaczone
/Falantir
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Romi1

Zwiadowca
Poszedłbym dalej.... Magazyn Bractwa to nie tylko zbieranie i rozdawanie surek .... ale miasto w mieście... budynki dające bonusy dla bractwa z możliwością rozbudowy lvl-ów, może jakieś czasowe trofea jak antyczne cuda typu 3XL dla członków bractwa itp.... oczywiście koszt budowy byłby bardzo duży... no i jakieś kryteria dla bractwa.... typu ilość członków lub pkt-ów. Sposób aby wzmacniać aktywne i spojone bractwo... ale jak napisał ktoś z obsługi gry.. mamy już kupca i wymianę w bractwie... nadajemy na innych falach... szkoda :(
 

DeletedUser727

Guest
Każdy towarzysz miałby wgląd do skarbca (ile, czego?) i mógłby wpłacać, a wydawać mógłby tylko Mag i Arcymag (ew. Skarbnik). Sorry źle napisałem :D
 

Romi1

Zwiadowca
msor2..... nie koniecznie wgląd dla każdego gracza co w skarbcu.... osoby odpowiedzialne za wydawanie/ rozwój skarbca wskazywaliby co i ile czego potrzeba do rozwoju. Natomiast każdy członek bractwa powinien być automatycznie powiadamiany o wypłatach ze skarbca co/ile/komu.... aby nie było kumoterstwa... ale to czcza dyskusja. pozdro ;)
 

DeletedUser626

Guest
Opcja wypłat ze skarbca na konto konkretnej osoby jest nierealna, choćby z powodu ogromnych możliwości nadużycia takiego systemu. Co da jakiś rejestr, jeśli Bractwo składa się z multikont i znajomych? Magazyn/skarbiec mógłby funkcjonować, jako wspólne dobra Graczy, które mogłyby zostać wykorzystane na wspólny cel, a nie na korzyść jednej osoby i w tym kierunku proponuję pomysł rozwijać.

W kwestii budynku w mieście Arcymaga - tytuł można przekazać innej osobie, co wtedy?
 

Hassano

Łucznik
Pomysł ze skarbcem bractwa jest dobry ale tylko i wyłącznie jeżeli towary zebrane w skarbcu posłużą do rozbudowy/ulepszenia/podniesienia bractwa a nie GRACZY!! Generalnie brakuje w grze jakiejś możliwości rozwijania bractwa poprzez rozbudowę czegoś a nie tylko ranking poszczególnych graczy i ich ptk. Taki skarbiec mógłby np:
- wydłużać pomoc sąsiedzką w naprawdę małej ilości np 1% na jeden poziom
- Zwiększyć nagrody za pomoc sąsiedzką
- Wydłużyć działanie zaklęć
- Dawać zwykłe ptk rankingowe bractwa
- Zwiększać kulturę graczy
- przyśpieszać rozbudowę budynków coś jak robotnicy tylko też np 1% szybciej na każdy poziom

Generalnie chodzi o to aby skarbiec i różne rozbudowy dawały coś i graczom i bractwu ale nie tak żeby znacząco wpływały na rozgrywkę. Dodatkowo nie powinny to być żadne BUDYNKI STAWIANE U GRACZY bo miejsca i tak ciągle na coś brakuje. Tu bardziej chodzi o jakąś zakładkę w bractwie w której była by lista zebranych towarów i kolejna lista z rozbudową takiego skarbca / bonusów
 

DeletedUser727

Guest
Opcja wypłat ze skarbca na konto konkretnej osoby jest nierealna, choćby z powodu ogromnych możliwości nadużycia takiego systemu. Co da jakiś rejestr, jeśli Bractwo składa się z multikont i znajomych? Magazyn/skarbiec mógłby funkcjonować, jako wspólne dobra Graczy, które mogłyby zostać wykorzystane na wspólny cel, a nie na korzyść jednej osoby i w tym kierunku proponuję pomysł rozwijać.

W kwestii budynku w mieście Arcymaga - tytuł można przekazać innej osobie, co wtedy?

Nie chodzi o konkretne konto tylko właśnie o rozwój bractwa...
 

DeletedUser594

Guest
Witam mnie się podoba pomysł jest super tylko czekać na realizacje ino i jeszcze mogła by być opcja widoczna kto i jakie ilości towaru przekazuje Pozdrawiam :rolleyes::rolleyes:
 

DeletedUser1693

Guest
ha! zabawiłem się w archeologa... zawsze marzyłem by nim zostać :p

dzisiaj po turnieju wpadłem na ten pomysł, grzebię w forum i jest taki temat, toteż nie tworzę nowego tylko odświeżam.

pierwsze i podstawowe: po co nam takie coś? odpowiedź jest bardzo prosta: jedność, zabawa i motywacja.

1. jedność - bo każdy byłby zmuszony dawać w magazyn swoje towary. 1% lub nawet mniej z każdego zebranego urobku, np. zbieram z kopalni 500 surki, 1% to aż 5 sztuk surowca - zbiednieję jak tyle oddam? chyba nie, a przynajmniej ja bym chętnie dał :p i jak to mówią ziarnko do ziarnka i uzbiera się miarka. ewentualnie pomijamy tą część i nie ma jedności tylko sponsorzy - ktoś uważa, że mu zbywa to daje i problem dofinansowania magazynu mamy załatwiony.
2. zabawa i motywacja. niejeden z Was jest już znudzony/a tym i owym, jest szansa to rozruszać na poziomie bractwa. by gra była dla nas atrakcyjniejsza i ciekawsza. dajmy na to misiu-pysiu wpada na jakiś pomysł i organizuje jakiś wewnętrzny konkurs, np kto w tym tygodniu zdobędzie najwięcej punktów (misiu musi spisać sobie startowe punkciki, później końcowe i podliczyć) ten dostanie tyle i tyle surki, 2 miejsce... 3 miejsce. wypłata nagrody i wszyscy są zadowoleni. niby pierdoła, a cieszy. dodatkowo mogłaby dojść nowa ranga "mistrz ceremonii", która to poza arcymagiem mogłaby korzystać z zasobów magazynu.

hmmm powyżej były zarzuty, że takie coś mogłoby prowadzić do jakiś oszust, kwasów, generalnie jakiejś tam niesprawiedliwości. w sumie racja, bywają ludki bezwzględne i kombinacyjne, ale można to jakoś wyeliminować. zatem nie byłoby "ręcznego" wspierania graczy zasobami magazynu. tylko np gracz organizujący konkurs określa na początku jaki % zasobów magazynu pójdzie na nagrody. np: miałby dostępne opcje: mały - 10%, średni 20%, duży 30%. zasoby byłyby rezerwowane w momencie inicjacji wydarzenia z obecnej liczby surowców, które ulegały by blokadzie i finito - zero oszustw i kombinacji.

pisze tak o jakiś konkursach, które gdyby miały dobrego organizatora pewnie przyniosłyby kupę funu ;) ale głównie cała idea zrodziła mi się w kierunku turniejów. o dodatkową motywację ludków by brali w nich udział. dla mnie już samo zdobycie 80-100 książek jest bezcenne i chętnie to czynię, ale w bractwie jak weźmie udział z 15 osób to już jest sukces, a jeszcze końcówka robi po 100 punktów. zatem jak ktoś za udział w turnieju dostałby z bractwa dodatkowo kilkadziesiąt K surki, to może by aktywność i zaangażowanie byłoby większe.

można nawet przyjąć, że 50% zasobów z magazynu "idzie" na turniej, premiowane są miejsca od 1-15, oczywiście w odpowiednim procencie, a pozostałe 50% można rozpisać na jakieś konkursy. jeżeli nikt ich nie organizuje, to te 50% surki przechodzi na następny tydzień i po prostu będą większe nagrody za turniej.
 

DeletedUser1088

Guest
nadal uważam że byłoby to niesprawiedliwe
a co do motywacji ludzi w turniejach to znam dobry sposób
nie chcesz brać udziału to nie bierz i poszukaj sobie bractwa z mniejszymi aspiracjami;)
btw:
jeden gość starający się o przyjęcie do nas po tygodniu jak zwolniło się miejsce dostał zaproszenie.
po jednym dniu opuścił bractwo;)
powód:
mamy za duże wioski i ciężko mu się motywki dawało bo za długo się otwierała wioska;););););)
 

Christo

Rozbójnik
A gdyby tak dodać poziomy do skarbca? Np: 1 poziom 10k każdego surowca, 2 poziom 15k każdego surowca itd. Aby rozbudować skarbiec mogłyby być takie czynniki jak np: 33% każdego surowca w stosunku do pojemności skarbca, wykorzystanie swoich robotników do rozbudowy (tutaj myślałem nad czymś takim jak: 1 robotnik = 1h rozbudowy i aby wybudować np 2 poziom trzeba rozbudować 100h wspólnymi siłami).
 

DeletedUser629

Guest
Trzeba wziąć też pod uwagę to ... że niektórzy gracze początkowi ... tak się przyzwyczajają do "dobrobytu" od Nas ... że potem uważają że Im się to należy ... więc dopracujcie na spokojnie ten pomysł ...
Ja już usłyszałam .. że powinnam gratisy dawać (i tak daje ofki na plus dla wymieniającego) ... tylko zapomniano, że Mi też z "nieba " nie spada ... :D
 

Axatloc

Wędrowiec
Bardzo fajny pomysł, skarbiec mógłby funkcjonować jako nowy budynek niemożliwy do usunięcia, ograniczyłbym go do zbierania surowców i mogłoby to się dziać automatycznie jako promil od zebranych surowców w miastach bractwa lub odsetek od surowców pozyskanych z motywacji (rzecz do policzenia jakie to by miały być ilości), skarbiec można by rozbudowywać aby zwiększyć jego możliwości (większa ilość zbieranych surowców) i pojemność, pojemność skarbca (a być może także jego skuteczność) mogłaby zależeć od poziomu wszystkich skarbców w bractwie, zebranymi surowcami zarządzałby arcymag i np. skarbnik bractwa, surowce mogłaby otrzymać tylko osoba posiadająca u siebie skarbiec i np w ilości zależnej od poziomu posiadanego skarbca (limit dzienny np), wydany towar pojawiałby się jako informacja w powiadomieniach, każdy w bractwie wiedziałby kto i ile dostał surowców, wspaniała sprawa gdy bractwo walczy o skrzynkę w turnieju a w bractwie brak surowców na negocjacje.
 

DeletedUser1921

Guest
Pomysł fajny. Grając w inne gry IG,np. Plemiona,plemiona2. Lub nawet w ImperiaOnline.org i wielu innych grach jest siedziba bractwa i się rozbudowuje taką siedzibę. Pomysł trzeba by dopracować. Może w elvenar by trochę się rozbujał. Pomału zalatuje monotonią. Na pewno pomysł by ożywił grę.
 

Deleted User - 172852

Guest
Jak już ktoś wcześniej wspomniał, siedziba mogłaby być widoczna w profilu bractwa jako rozwijalna zakładka. Bonusy dla towarzyszy wynikające z posiadania takiego budynku (wyższa produkcja, kultura, czy liczebnść bractwa itp.) mogłyby być zależne od poziomu budynku. Jak znam życie taki przybytek zmniejszyłby migracje graczy od jednego bractwa do drugiego, a jednocześnie utrwaliłby więzi panujące w danym bractwie.
Podobny wynalazek spotkałam już w innej grze i fajnie się spisywał :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry