• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Siedziba bractwa

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser727
  • Data rozpoczęcia

Czy według Ciebie Skarbiec Bractwa jest dobrym pomysłem?

  • TAK

  • NIE


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser1550

Guest
Dla mnie to kolejna zawalidroga,kiedy cenna jest kazda kratka....
 

DeletedUser

Guest
Coś w tym jest...:) W Waszych wypowiedziach...:) Może początek czegoś...???
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Podoba mi się pomysł z Siedzibą Bractwa, która dawałaby bonusy zależne od poziomu. Też o tym myślałam pewnego razu. Patrząc na głosy, które się pojawiły, widziałabym to tak:
Siedziba Bractwa copy.png
- na górze mógłby być jakiś obrazek tej siedziby, do której dobudowywałoby się jakieś elementy typu wieże, takie graficzne przedstawienie rozbudowy
- każdy element bonusowy miałby adekwatny obrazek i każdy dawałby inny bonus
- opis poziomu, działania, pasek postępu rozbudowy itp.
- plus to okno rozbudowy danego elementu
- w miejscu znaku zapytania może byłaby informacja o wkładzie każdego z osobna - nawet jeśli ta osoba opuści Bractwo
- zakładam, że na stronie zmieściłoby się ich więcej, niż tylko 3 ;p

Oczywiście Siedziba mogłaby być pojedynczym - jedynym - elementem do rozbudowy, ale rozbicie bonusów na kilka wydaje mi się o tyle wygodne, że można by ustalić, jaki bonus jest priorytetem, a nie "musimy zrobić 2-4 poziomy i dostać coś mało użytecznego, żeby dostać kolejny bonus, na którym nam tak naprawdę zależy".
Mogłoby to być na zasadzie systemu z Przygody z przedmiotami, żeby nie było, że ktoś z 11 rozdziału wrzuci 10kk monet, a ktoś z 4 może sobie pozwolić na np. tylko 1kk. Wspomniane przez kogoś używanie robotników do rozbudowy Siedziby też wydaje się fajną opcją.

Żeby nie było za łatwo, można by dać możliwość zaakceptowania 1 "misji Bractwa" dziennie (z ewentualną możliwością dokupienia jednej czy kilku za diamenty) - dałoby się ją odrzucić, ale kolejną można by było wziąć dopiero następnego dnia. Nawet samo zrobienie misji mogłoby ruszyć pasek postępu rozbudowy, bez konieczności wrzucania przedmiotów. Tutaj też 2 opcje widzę: albo punkty zadań rozdzielane według uznania przez arcymaga bądź maga, lub automatycznie dodawane po skończeniu zadania (np. biorę zadanie na bonus a, i to jest konkretny typ zadania przypisany do tego właśnie bonusu, do bonusu b jest przypisany inny itd.); do tego można by dodać różne poziomy trudności zadań (które i tak skalowałyby się zależnie od rozwoju drzewka), im trudniejsze, tym więcej punktów by dawało - ale to już szczegóły, którymi można się zająć dopiero po zaakceptowaniu ogólnego pomysłu.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 172852

Guest
Dla mnie to kolejna zawalidroga,kiedy cenna jest kazda kratka....

Tu nie chodzi o realne postawienie klamota w czyjejś wiosce. Wystarczy stworzenie zakładki w profilu bractwa, gdzie każdy może zajrzeć i sprawdzić co daje ten budynek, ile i czego jeszcze brakuje do kolejnej rozbudowy, oraz kto i ile zainwestował w daną rozbudowę :)
 

DeletedUser2622

Guest
Ja też uważam, że pomysł z magazynem jest bardzo dobry. działania w bractwie polegają na współpracy i motywacji, a jak motywować ludzi bez nagród? Gdyby było coś takiego jak skarbiec lub magazyn można by nagradzać właśnie towarami osoby, które jeszcze nie mają możliwości otrzymywać punkty wiedzy, a więc te najsłabiej rozwinięte, tym samym pomoc towarowa jest dl nich również jak najbardziej atrakcyjna. Jestem ZA !!!!
 

visit0r

Paladyn
Jakby można było budować jakąś wypasioną siedzibę bractwa z tych datków, która dawałaby możliwość zwiększenia ilości członków, albo jakieś bonusy dla towarzyszy, czy coś to byłoby fajnie, ale taki sobie śmietniczek, to ja tego nie czuję... ;)
prawie jestem za, ale......
to znacznie zmieni cala gre wiec lenie zajmujace sie programem palcem nie kiwna aby wprowadzic dodatkowy, dosyc znaczny obszarowo jesli idzie o program, element
 

szycha102

Wędrowiec
Pomysl dobry i warty przemyslenia.Budynek mozna ustawic z boku obok budowli cudow,tak aby nie zabieral miejsca.To zalezy od moderatorow.Mozna tak jak w innych grach skladac tam towary i zyskiwac bonusy dla calego bractwa.Nie popieram pomocy indywidualnym osoba.Sa na to inne sposoby,chocby preferencyjne wymiany towarow.
 

blazius1

Paladyn
Jestem za utworzeniem skarbca na narzędzia.
Osiągam limity Ratusza. Wydawanie nadwyżek narzędzi u hurtownika mija się z celem, wolałbym nadwyżkę przekazać bractwu.
Pełny limit mam dzięki cudom, a cuda mam w dużej mierze dzięki bractwu.
Inwestycja w moje cuda wróciłaby do inwestorów w postaci narzędzi, których nie potrzebuje aż tyle.
Cała top 50 tak ma.
 

jakub357

Łucznik
Puk, puk.
Pomysł był zgłaszany 2 lata temu. Dzisiaj o nim rozmawialiśmy w bractwie - wykopuje i odświeżam.
Chodzi o Magazyn Bractwa, do którego można byłoby wpłacać towary, a osoby potrzebujące mogłyby je wybierać (pomoc Bractwa dla mniej zaawansowanych graczy).
Proszę żę to wreszcie wprowadzić. DWA LATA!
 

DeletedUser

Guest
"Niech ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przebiega knieje.
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś, to są zwyczajne dzieje"

To cytat, który wstawił w pierwszym temacie msor2... Tak mnie jakoś zastanowiło..., kto w Elvenar jest łosiem, kto nie śpi, kto śpi... I wiecie poczułam się łosiem... Czekać na jakąkolwiek odpowiedź 2 lata...!!!

Mogłabym napisać swoją opinię w tym temacie..., ale po co...???
 

DeletedUser866

Guest
co do skarbca jest oki tylko mała korekta ,nagroda i owszem ,ale po tygodniowej nieobecności z automatu na cel skarbu bractwa takiemu delikwentowi uciekło by po 100k wszystkiego ,wiem zaraz padnie mnie nie było a zgłaszałem,ok wtedy a-mag w ramach nagrody oddał by to ze skarbca.Uciekający do innego bractwa powinien z automatu mieć zabrane wszystko do zera do skarbca w ramach zadośćuczynienia graczom wczesniej jej pomagającym.A jak by ten skarbiec połączyć z budynkami bractw było by zarąbka czyli budowle 5leveli ,do podnoszenia ich potrzeba złota, czarow,zasobow,surowca kazdy lev,to 7 % czyli zbrojownia podstawa 7%atak wszystkich jednostek bractwa fosa 7% obrona itd.i tu mozna nawet działać diamami.a co do nauczyciela sądzę iz bractwo bez niego ma pomagać wiedzą i nie tylko słabszym .pozdro :)
 

blazius1

Paladyn
W dużych bractwach jest zwykle niewielka rotacja. Co raz częściej do dużych bractw dołączają mali gracze. Kilka epok młodsi.
Dla nich dostęp do pełnego magazynu dużego bractwa byłby przywilejem.


IG nie pójdzie na to. Gra jest układana w ten sposób, żeby nikt nie był nadmiernie uprzywilejowany tylko dlatego, że dostał się do bractwa określonego rozmiaru. Z punktu widzenia twórców gry i balansu w grze lepiej pewnie jest, żeby bractwa tworzyli gracze o zbliżonym rozwoju, a taki magazyn przeczy temu założeniu. Zakłada się też raczej, że gracz który chce wejść wysoko, zrobi to samodzielnie: za pomocą mikropłatności i/lub wytrwałości w grze. Bez dodatkowych przywilejów.


Magazyn byłby pewnie okazją dla multikonciarzy. Dzięki niemu prawdopodobnie jeszcze sprawniej rozwijaliby swoje mniejsze miasta. Wiemy jak niektórzy potrafili manipulować składem bractwa podczas PB2. Robili to, bo mogli i z magazynem byłoby takie samo kombinowanie rotującym składem.
 

jakub357

Łucznik
@blazius1 ale co mnie obchodzą multikonta? Ani mi nie szkodzą, ani nie pomagają - PB nie robię; co niby mogę z tym zrobić? Multikonta to sprawa administracyjna i powinny być banowane. Wtedy Magazyn byłby przestrzenią do wzajemnej pomocy i współpracy bractwa. Mam gdzieś multikonta - jak komuś to sprawia przyjemność, to niech sobie tak gra. Jednocześnie zaznaczam, że tego nie popieram i najzwyczajniej na świecie jest to złamanie regulaminu, dla mnie równoznaczne z blokadą.
 

blazius1

Paladyn
Na dłuższą metę mulikonta szkodzą całej grze, nie pojedynczym graczom. Żadna ze zmian nie powinna pomagać w omijaniu ograniczeń gry przez manipulowanie mulikontami.
Jeśli może pomóc, to lepiej zmiany nie wprowadzać.
 
Ostatnia edycja:

Lanariko

Szef kuchni
pomysł bardzo fajny.

moznaby go wykożystać do motywowania graczy przyokazji turniejów i przygód. Wiadomo,że za wzięcie udziału dostaje się nagrodę ale wiadomo też że nie każdy stara się tak samo... taki magazyn pozwoliłby arcymagowi motywować graczy i nagradzać aktywnych...
 
Status
Zamknięty.
Do góry