• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

SKARBY

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3937
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się ten pomysł?

  • Tak

    Głosy: 9 81,8%
  • Nie

    Głosy: 2 18,2%

  • W sumie głosujących
    11

DeletedUser3937

Guest
otrzymujemy za każdym razem kiedy odwiedzamy sąsiadów 3 skarby. Uważam , że powinno się zmotywować graczy by odwiedzali jak najwięcej sąsiadów i dać więcej skarbów jednocześnie utrudniając, czyli zawsze pierwsze odwiedziny 1 skarb, 1+1= 2, czyli 2 odwiedziny 2 skarb. Lecz za każdym razem jest podwojenie więc 3 skarb w 4 czwartych odwiedzinach. 4 skarb 8 odwiedziny. 5 skarb 16 odwiedziny. 6 skarb 32 odwiedziny i tak dalej 64, 128 itd.
 
@Akcolpo, zgodnie z regulaminem dzialu pomysl musi byc przedstawiony
w formie anonimowej ankiety.

Co do samego pomyslu, dla mnie klucz w postaci kolejnych poteg dwojki nie jest
zbyt dobrym pomyslem. Przede wszystkim, tworcy gry i tak wychodza z zalozenia,
ze kazdy gracz udzieli sasiedzkiej pomocy wszystkim czlonkom bractwa, czyli
24 osobom. Za to przewidzieli 3 skrzynki. Wedlug klucza zaproponowanego
przez Ciebie byloby ich juz 5, czyli za duzo. Gdyby z kolei za podstawe wziac kolejne
potegi np. trojki, przy odwiedzinach nr. 27 mielibysmy czwarta skrzynke, no powiedzmy
ze to by bylo ok. Ale o kolejna skrzynke wymagajaca 81 odwiedzin sasiadow raczej
nikt by sie juz nie staral ;)
Mniejsza z tym, teoretycznie moznaby oczywiscie dobrac jakis bardziej odpowiedni
klucz, ale...

No wlasnie. Ale to i tak czysto akademickie rozwazania. Kiedys juz bylo wiecej nagrod za
pomoc sasiedzka i tworcy od tego pomyslu odeszli (moim zdaniem slusznie). Jak najbardziej
jestem za motywowaniem graczy do udzielania pomocy sasiedzkiej, ale stworzenie ponownej
okazji do tzw. "farmingu" nie byloby moim zdaniem dobrym rozwiazaniem.
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Witam,mam pytanie do bardziej zorientowanych,którego Feniksa wybierzecie?
@Wewe1 to zależy od rozdziału w którym obecnie się jest :) jeżeli na początku gry to skusił bym się na feniksa z bonusem na surki, inaczej to wygląda jak wejdzie się w rasowe rozdziały :) w takim przypadku zdecydował bym się na ognistego :) wojsko i zyski portalowe kuszą :)

No wlasnie. Ale to i tak czysto akademickie rozwazania. Kiedys juz bylo wiecej skrzynek z
pomocy sasiedzkiej i tworcy od tego pomyslu odeszli (moim zdaniem slusznie). Jak najbardziej
jestem za motywowaniem graczy do udzielania pomocy sasiedzkiej, ale stworzenie ponownej
okazji do tzw. "farmingu" nie byloby moim zdaniem dobrym rozwiazaniem.
@chris07070707 moim zdaniem masz 100% rację. Kto chce motywować mapkę to będzie to robił czy dostanie skrzynki czy tez nie. Kasy co prawda nie brakuje i przelewa się z ratusza choć gra w pewnych momentach wymusza mapkowanie (Iventy, przygody bractw i questy rasowe są tego doskonałym przykładem). Jeżeli IG nie zrobi nic z pustymi miastami niestety żadne skrzynki nie pomogą bo nie ma w niektórych lokacjach kto motywować.
pomysł ciekawy, warunek jeden - skrzynki musiałyby działać na apce....., w przeciwnym wypadku na PC/LAP można byłoby się zarżnąć.... :p
@Mighty Garoth na tym etapie gry łapkowanie mapki z lapka zajęło by mi ze 3 godziny (teraz strzelam) ale to i tak średnia przyjemność :)
 

Tajniakos

Paladyn
@Mighty Garoth do łapkowania z lapka mapki żadna siła by mnie nie zmusiła :) na początku gry nie było to aż tak uciazliwe ale przy takiej liczbie sąsiadów nawet bym nie pomyślał żeby to robić, tu apka robi doskonała robotę i dziwie się ze takiego systemu nie ma jeszcze w wersjach przeglądarkowych :)
 

DeletedUser3033

Guest
hmm pomysł jest tak prosty że aż genialny w swojej prostocie
twórcy gry to powinni się wstydzić że ktoś wpadł na taki pomysł przed nimi na uatrakcyjnienie gry
wszyscy grają i rozumieją co to znaczy być w martwej strefie
ja z własnych obserwacji mogę stwierdzić że 80% graczy nie odwiedza sąsiadów
tu nie muszę pisać czy cytować wystarczy poczytać kilka wypowiedzi wcześniej jak jest
co z kolei nie znaczy że to wejdzie do gry bo wątpię by się ktoś nad tym pochylił
hmm może w następnym roku na listę trafi żartów
twórcy nie potrafią ujednolicić gry na apce i przeglądarce a w takim przypadku musieli by się pochylić ale to nie znaczy że chcą :D
a co do regulaminu forum to jest g....i moim zdaniem co da ankieta ja się pod tym pomysłem oficjalnie podpisze
czy ankieta coś zmieni wątpię swoją drogą to idzie nawet przypuszczać że to taka forma utrudnienia jak 12 prac asterix i obelix
zaświadczenie A38 a jak ktoś grał w wiedźmina 3 to też pewnie wie o co mi chodzi :D
 
hmm pomysł jest tak prosty że aż genialny w swojej prostocie
twórcy gry to powinni się wstydzić że ktoś wpadł na taki pomysł przed nimi na uatrakcyjnienie gry
Shadows, przeciez to juz bylo ;) Wpadli na to juz dawno temu, wyobraz sobie
Mam na mysli czasy farmienia za pomoca Latarni i (nad)uzywania do tego pomocy
sasiedzkiej. Z wielu wzgledow okazalo sie to nienajlepszym rozwiazaniem i tworcy
sie z tego wycofali.
 

DeletedUser3033

Guest
chris07070707
tak zgodzę się ale to że się wycofali nie znaczy że nie było innego rozwiązania
jak to wygląda dzisiaj mogę napisać skrzynki wypadają od 1-5 osoby z bractwa i już mam 3 więc nawet niemam poco ich dalej odwiedzać
fakt odwiedzam wszystkich z bractwa nom wiadomo i co dalej jest sens odwiedzać sąsiadów dla kilku monet ?
ktoś napisze że jest hmm znam lepsze sposoby na zebranie dużej ilości monet w krótszym czasie
 

DeletedUser3575

Guest
Dla mnie wystarczyłaby możliwość zdobycia tych 3 skrzynek w czasie udzielania pomocy z apki.
 

blazius1

Paladyn
chris07070707
tak zgodzę się ale to że się wycofali nie znaczy że nie było innego rozwiązania
jak to wygląda dzisiaj mogę napisać skrzynki wypadają od 1-5 osoby z bractwa i już mam 3 więc nawet niemam poco ich dalej odwiedzać
fakt odwiedzam wszystkich z bractwa nom wiadomo i co dalej jest sens odwiedzać sąsiadów dla kilku monet ?

Ja odwiedzam ciebie jako twój sąsiad po to , żebyś ty odwzajemnił motywację w moją kulturę. Pieniądze nie grają tu żadnej roli. Mam wręcz nadzieję, że odwiedzasz mnie bynajmniej nie z powodu monet, lecz dlatego że ja też to robię (we własnym interesie).
A sąsiadów wiesz ilu mamy aktywnych. Dziesięciu, jeśli jest sobota.
Tak to działa tak długo jak grasz na s1.

A Dzwonnicę trzymam ( niską, ale jednak) poniekąd również z twojego powodu, ponieważ znacznie przedłuża ona czas trwania twojej motywki na mojej kulturze. To już chyba czwarta Dzwonnica na s1 i tym razem zatrzymam ją na stałe.
I znowu, te trzy marne skrzyneczki nie grają również żadnej roli.

Myślę że projektanci stwierdzili, że główna zdolność Dzwonnicy/Latarni polega na wsparciu ekonomicznym miasta a te bonusy z motywowania u kogoś to można dać w ilości na waciki. I wzięli i znerfili tę zdolność i jeszcze serwerom ulżyło chyba.
Farmienie jest chyba wrogiem takich gier.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
cześć :)
hmm zgodzę się z tobą lecz mi nie chodziło by farmić lecz by zachęcić graczy
nom ale nie istotne
kikimora
dziękuje czasami zapominam że tu niema sensu pisać ;)
aaaa zapomniałem nom
podziwiam twoją fobie na punkcie interpunkcji ale jak tak dobrze się znasz to zawsze można sobie te przecinki kropki wyobrazić ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
zajefajna ekipo elvenar team @Urdur @Hajmdal w poście wyżej jest pospolity bełkot, więc w trosce o jakość forum powinniście to poprawić/skasować/cokolwiek bo się ktoś jeszcze zgorszy albo coś... zwłaszcza coś

Shadows Dragon sory, ale Twoja wypowiedź jest najzwyczajniej w świecie niezrozumiała. Wiesz znaki interpunkcyjne po coś są... nie, to że masz starą i wysłużoną klawiaturę nie jest usprawiedliwieniem

a do tematu: nieaktywni gracze nie motywują. I nie będa motywować. Dlatego sąsiedzi głównie "milczą" jeżeli chodzi o łapkowanie.

Sama mam w nosie łapkowanie, nawet z apki. Odwiedzam tylko tych, którzy mnie odwiedzają. Robię to z grzeczności głownie. A jak ktoś mi klika z uporem maniaka na odwal motywkę to też go zlewam i na tym sie sąsiadowanie kończy.

Skrzynki... zbieram je w eventach jak są potrzebne relikty/czary... bo moze się akurat trafią. Nawet jakby tych skrzynek było 20 to też bym ich nie zbierała, bo to bieganie po mieście jak kot z pełnym pęcherzem i szukanie ich po mieście... kicham na skrzynki.

Tyle w temacie.

Reasumując: skrzynki nie motywują do łapkowania. Nawet jak była ta wypasiona latarnia to nie łapkowałam...

A moze jeszcze jedno... te potęgowe skalowanie... cóż... ktoś kiedyś uznał że musi mieć szachy. Musi i już. Właściciel szachów uznał że nawet je sprzeda... tanio... za ziarenko zboża... królestwa było mało by wypłacić cenę za szachownicę... Czasami trzeba wiedzieć czego się chce...
 

Sorcha

Rycerz
A moze jeszcze jedno... te potęgowe skalowanie... cóż... ktoś kiedyś uznał że musi mieć szachy. Musi i już. Właściciel szachów uznał że nawet je sprzeda... tanio... za ziarenko zboża... królestwa było mało by wypłacić cenę za szachownicę... Czasami trzeba wiedzieć czego się chce...
Królestwa było mało? Akurat znam tą legendę. Według wyliczeń autora książki gdzie była ona zamieszczona, po obsianiu całej planety plon z ośmiu lat pozwoliłby dopiero na wręczenie nagrody. Ten ktoś myślał że się się "tanio" wykpi ale się przeliczył. Taka jest siła potęgowania.
Co do skarbów, to ja myślę, że trzy skrzynki to taki bonus za udzielanie pomocy współtowarzyszom z bractwa lub sąsiadom, czasami się trzeba poklikać żeby je zdobyć, ale przecież to zależy od koloru łapek co dostaniemy. Skarby to bonus, na pierwszych kilku szukamy a przecież chyba to nie zależy od poziomu rozwoju klikanego miasta tylko od poziomu naszego ratusza. Równie dobrze można trzy dowolne osoby klikać.
 
kikimora
dziękuje czasami zapominam że tu niema sensu pisać ;)
aaaa zapomniałem nom
podziwiam twoją fobie na punkcie interpunkcji ale jak tak dobrze się znasz to zawsze można sobie te przecinki kropki wyobrazić ;)
Zartujesz Shadows ? Tutaj mielismy przyklad tego co wychodzi, gdy ktos
sam probuje sobie wyobrazic przecinki i kropki w Twoich wypowiedziach ;)
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/zasoby.3528/page-4
Ale niewazne, dzieki, ze swoj post juz zedytowales. Kiki niestety ma racje,
Twoja wypowiedz rzeczywiscie byla kompletnie niezrozumiala. Zazwyczaj
wylapuje chocby jakis ogolny sens pomimo braku znakow interpunkcyjnych,
ale tym razem mi sie nie udalo ;)
 

Nusion

Kapłan
kikimora
dziękuje czasami zapominam że tu niema sensu pisać ;)
aaaa zapomniałem nom
podziwiam twoją fobie na punkcie interpunkcji ale jak tak dobrze się znasz to zawsze można sobie te przecinki kropki wyobrazić ;)
Bez obrazy @Shadows Dragon, ale nie tylko Kikimora ma fobię na punkcie interpunkcji, ja również i być może jeszcze kilku by się znalazło. Jeden niewinny przecinek może zupełnie zmienić sens wypowiedzi. Taki przykład :)
Twoja stara piła leży w piwnicy.
Twoja stara piła, leży w piwnicy.
:p
 

Tajniakos

Paladyn
Bez obrazy @Shadows Dragon, ale nie tylko Kikimora ma fobię na punkcie interpunkcji, ja również i być może jeszcze kilku by się znalazło. Jeden niewinny przecinek może zupełnie zmienić sens wypowiedzi. Taki przykład :)
Twoja stara piła leży w piwnicy.
Twoja stara piła, leży w piwnicy.
@Shadows Dragon tak to prawda interpunkcja ma ogromne znaczenie :) Cężko czyta się posty, które zmuszają do myślenia o co tak naprawdę chodziło jego autorowi :) Idąc śladem @Nusion i ja wkleję tutaj zdanie, które może rozwieje Twoje wątpliwości odnośnie braku znaczenia stawiania przecinków w odpowiednich miejscach ;)

"Do chaty wszedł myśliwy na głowie, miał czapkę na nogach,nowe buty,
z cholewkami w zębach, papieros w oczach,świeciła mu radość."

"Do chaty wszedł myśliwy, na głowie miał czapkę, na nogach nowe buty
z cholewkami, w zębach papieros, w oczach świeciła mu radość."


lub:
Stać, nie wolno iść!
Stać nie wolno, iść!
 

DeletedUser3033

Guest
hmm a wiecie co jest najciekawsze że więcej macie do powiedzenia na temat pisowni niż cokolwiek w temacie
nie nie zobaczycie nawet przecinka czy kropki trudno to zrozumieć ?
ciekawi mnie ile z tych postów ma cokolwiek wspólnego z tematem ?
tak edytowałem w myśl zasady uderz w stół a nożyce same się odezwą na każdym forum znajdą się pseudo poloniści
jak czujecie się lepsi jak kogoś pouczacie ?
może tryskacie mądrością ?
tak będę tak pisał tylko po to byście przestali czytać
 

Sorcha

Rycerz
tak @tajniakos kilku spokojnie by się znalazło. Przecinki i kroki to skarby;) polskiej interpunkcji o których niektórzy niestety zapominają. Według artykułu o raporcie '100 najczęstszych błędów językowych w Internecie w 2018r popełniono ich 11055 całym 2108roku czyli średnio 8 na sekundę. Co tylko świadczy o tym że zamiast sprawdzić pisownię przed wysłaniem, jak to jest w regulaminie wysyłamy.
Co do tematu wątku już napisałem w poprzednim poście raczej nie będę się powtarzał
 
Do góry