• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

SKARBY

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3937
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się ten pomysł?

  • Tak

    Głosy: 9 81,8%
  • Nie

    Głosy: 2 18,2%

  • W sumie głosujących
    11

Tajniakos

Paladyn
hmm a wiecie co jest najciekawsze że więcej macie do powiedzenia na temat pisowni niż cokolwiek w temacie
nie nie zobaczycie nawet przecinka czy kropki trudno to zrozumieć ?
ciekawi mnie ile z tych postów ma cokolwiek wspólnego z tematem ?
tak edytowałem w myśl zasady uderz w stół a nożyce same się odezwą na każdym forum znajdą się pseudo poloniści
jak czujecie się lepsi jak kogoś pouczacie ?
może tryskacie mądrością ?
tak będę tak pisał tylko po to byście przestali czytać
@Shadows Dragon to po co pisać skoro nie masz ochoty aby ktokolwiek to czytał?
Czy to tak ciężko zrozumieć, że może z niektórych Twoich mądrych wypowiedzi nic nie wynika? tylko dlatego, że nie wiemy o co Tobie chodziło? Ja rozumiem że forum to nie jest olimpiada polonistyczna ale z szacunku do innych wypadało by im zaoszczędzić katorgi w sklejaniu Twojego toku myślenia i stawianiu przecinków za Ciebie w myśl zasady: nie postawię przecinka i kropki bo NIE.
Dodam jeszcze, że nie mam zamiaru nikogo ignorować tylko dlatego, że nie stawia przecinków czy kropek a Ty w zamian mógłbyś się wysilić i zaoszczędzić nam domysłów odnośnie Twojego toku myślenia... Powiem więcej te Twoje nom (slang rodem z gimnazjum) denerwuje nie tylko @kikimora bo i mnie doprowadza do szewskiej pasji ;).
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
na końcu zdania jest kropka przeczytaj swoje własne słowa i przemyśl to co piszesz
nie istotne pisz w temacie a jak nie masz nic do dodania zawsze możesz nie komentować :rolleyes:
 
Wrocmy moze do tematu, ok ? ;) Zaraz wpadnie mod z nozyczkami i po co nam to ? :D

Ciezko mi sobie wyobrazic jakis dobry sposob, by zachecic graczy do odwiedzania i
motywowania sasiadow. Zawsze beda jakies minusy takiego rozwiazania.
Czyms trzeba graczy zachecic, ale czym, surowcami ? To stworzyloby juz
tu wspomniana mozliwosc farmienia. Punktami rankingowymi ? Niedawno
mielismy tu taki pomysl i wielkiego poklasku tez nie zyskal. Wydaje mi sie,
ze jak w przypadku wielu zupelnie innych tematow i tym razem najbardziej
sensowne rozwiazanie sprowadza sie do usuwania nieaktywnych kont i
wprowadzenia sensownego sytemu przenosin graczy na mapie swiata.
Jesli bede mial aktywnych, motywujacych sasiadow to jak napisala Kiki,
chocby z grzecznosci oddam motywke. Nie za bardzo rozumiem, czemu
tworcy az tak sie przed tym bronia, to mogloby rozwiazac rowniez sporo
innych problemow, jak np. brak aktywnych partnerow handlowych na mapie.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
twórcy liczą że system wymiany graczy nie aktywnych na nowych coś da
w ciągu dwóch tygodni system wymienił mi połowę sąsiadów
z tych wszystkich graczy jeszcze gra trzech choć nie wiem jak długo bo szybciej rezygnują niż system ich wymienia
i tak licząc było 10 aktywnych sąsiadów i jest nadal 10 tych co wymieniło już są na liście do wymiany
co wy z tym farmieniem myślę że to świetny pomysł a zwłaszcza na pozbycie się multikont czy posiadanie kilku gracz skupi się na jednym :D
 

Tajniakos

Paladyn
Ciezko mi sobie wyobrazic jakis dobry sposob, by zachecic graczy do odwiedzania i
motywowania sasiadow. Zawsze beda jakies minusy takiego rozwiazania.
Czyms trzeba graczy zachecic, ale czym, surowcami ? To stworzyloby juz
tu wspomniana mozliwosc farmienia. Punktami rankingowymi ? Niedawno
mielismy tu taki pomysl i wielkiego poklasku tez nie zyskal. Wydaje mi sie,
ze jak w przypadku wielu zupelnie innych tematow i tym razem najbardziej
sensowne rozwiazanie sprowadza sie do usuwania nieaktywnych kont i
wprowadzenia sensownego sytemu przenosin graczy na mapie swiata.
Jesli bede mial aktywnych, motywujacych sasiadow to jak napisala Kiki,
chocby z grzecznosci oddam motywke. Nie za bardzo rozumiem, czemu
tworcy az tak sie przed tym bronia, to mogloby rozwiazac rowniez sporo
innych problemow, jak np. brak aktywnych partnerow handlowych na mapie.
@chris07070707 swojego czasu ładnych 10 lat temu grałem w pewną grę na NK. Tam w bardzo łatwy sposób zachęcali graczy do wchodzenia na grę:). Podczas dziennego logowania pokazywała nam się ruletka z trzema nagrodami gdzie w ostatnim dniu jedną z nagród była równowartość naszych diamentów. Od pierwszego dnia wartość nagród rosła do ostatniego dnia, skutecznie zachęcając graczy do codziennego logowania. Moim zdaniem system dobry i nie nie możliwy do wprowadzenia i u nas:)
 
@tajniakos, zgoda, ale jak ten czy podobne mechanizmy zastosowac by zachecic
graczy do motywowania sasiadow ? Ogolnie masz oczywiscie racje, ze w ten
sposob mozna zachecic graczy do wiekszej aktywnosci, ale moja wypowiedz
dotyczyla raczej tylko motywek, bo w tym kontekscie toczyla sie dyskusja.
Az tak szeroko na to nie patrzylem ;)

Moze uzupelnie swoja poprzednia wypowiedz. Rozumiem, ze brak mechanizmow
usuwajacych nieaktywne konta moze miec swoje zrodlo w checi "podrasowania"
statystyk, ale nie rozumiem, dlaczego tych wszystkich nieaktywnych wiosek w III
epoce nie mozna wrzucic na jedna polowe mapy, a aktywnych graczy skupic
w innym rejonie mapy. Praktycznie wszyscy by na tym zyskali, a i z technicznego
punktu widzenia powinno to byc do zrobienia. Czestotliwosc odwiedzin i motywek
z mapy na pewno by wtedy wzrosla bez zadnych dodatkowych zachet i nagrod.
 

Tajniakos

Paladyn
@tajniakos, zgoda, ale jak ten czy podobne mechanizmy zastosowac by zachecic
graczy do motywowania sasiadow ? Ogolnie masz oczywiscie racje, ze w ten
sposob mozna zachecic graczy do wiekszej aktywnosci, ale moja wypowiedz
dotyczyla raczej tylko motywek, bo w tym kontekscie toczyla sie dyskusja.
Az tak szeroko na to nie patrzylem ;)
@chris07070707 wystarczyło by dodać do wspomnianej przeze mnie ruletki nagrody w postaci łopat,które można wykorzystać u sąsiadów do wykopania sobie dodatkowego skarbu.Większa częstotliwość wchodzenia w grę rzutowała by na ilość zdobytych łopat a w efekcie końcowym zmotywowała by w jakiejś mierze do odwiedzania aktywnych sąsiadów u których te skarby były by lepsze niż u tych co na grę nie wchodzą. Akurat w tej grze to działało doskonale co było widać po odwiedzinach sąsiadów:). Osobiście tak jak i Ty wolał bym mieć sąsiadów, których w ramach rewanżu mogę motywować ale to temat rzeka i nie do końca rozumiem dlaczego skupiają tych nieaktywnych wśród nas, zamiast przenieść ich w lokacje wspólnie z innymi nieaktywnymi graczami:).
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
@chris07070707 swojego czasu ładnych 10 lat temu grałem w pewną grę na NK. Tam w bardzo łatwy sposób zachęcali graczy do wchodzenia na grę:). Podczas dziennego logowania pokazywała nam się ruletka z trzema nagrodami gdzie w ostatnim dniu jedną z nagród była równowartość naszych diamentów. Od pierwszego dnia wartość nagród rosła do ostatniego dnia, skutecznie zachęcając graczy do codziennego logowania. Moim zdaniem system dobry i nie nie możliwy do wprowadzenia i u nas:)
Czy może to była pewna gra na W, będąca klonem popularnej swego czasu gry FarmVille z fejsa, na którym nie namierzam mieć konta. Jeśli tak, to myślimy o tym samym i faktycznie chyba nawet na tym forum był już nawet taki pomysł poruszany. Nagrody za codzienne logowanie mam na myśli, ale jak to zwykle bywa jest zawsze jakieś ALE. Jak ktoś jest aktywny to jest aktywny a jak nie to nie. Prędzej aktywny stanie się nieaktywny, niż nieaktywny aktywny. Może jakby coś ciekawego w tych skrzynkach było to część by się zastanowiła.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3937

Guest
@Akcolpo, zgodnie z regulaminem dzialu pomysl musi byc przedstawiony
w formie anonimowej ankiety.

Co do samego pomyslu, dla mnie klucz w postaci kolejnych poteg dwojki nie jest
zbyt dobrym pomyslem. Przede wszystkim, tworcy gry i tak wychodza z zalozenia,
ze kazdy gracz udzieli sasiedzkiej pomocy wszystkim czlonkom bractwa, czyli
24 osobom. Za to przewidzieli 3 skrzynki. Wedlug klucza zaproponowanego
przez Ciebie byloby ich juz 5, czyli za duzo. Gdyby z kolei za podstawe wziac kolejne
potegi np. trojki, przy odwiedzinach nr. 27 mielibysmy czwarta skrzynke, no powiedzmy
ze to by bylo ok. Ale o kolejna skrzynke wymagajaca 81 odwiedzin sasiadow raczej
nikt by sie juz nie staral ;)
Mniejsza z tym, teoretycznie moznaby oczywiscie dobrac jakis bardziej odpowiedni
klucz, ale...

No wlasnie. Ale to i tak czysto akademickie rozwazania. Kiedys juz bylo wiecej nagrod za
pomoc sasiedzka i tworcy od tego pomyslu odeszli (moim zdaniem slusznie). Jak najbardziej
jestem za motywowaniem graczy do udzielania pomocy sasiedzkiej, ale stworzenie ponownej
okazji do tzw. "farmingu" nie byloby moim zdaniem dobrym rozwiazaniem.
 

Sorcha

Rycerz
@Akcolpo jeśli to faktycznie pomysł, to dodaj ankietę do tego wątku w przeciwnym razie, to jest tylko dyskusja, która pewnie nawet nie zostanie wzięta pod uwagę.
 

DeletedUser3975

Guest
Podpisuję się pod tym i z nieodpartą pokusą zagłosuję w ankiecie.
Co może motywować graczy jak nie wartościowe skarby/nagrody?
Jeśli chodzi o całokształt rozgrywki, jest bardzo ubogo w tej materii. Jedna sztuka np. zwoju, deski czy diamentu - raczej nie zachęca/przyciąga, a ile trzeba "woja" poświęcić i wyrżnąć, że ho ho :eek:
To samo w produkcji, ilość nie jest adekwatna do czasu jaki musimy poświęcić.
Gra jest cudna, bajkowa oprawa nasycona kolorami uwodzi i kusi. Jednak z czasem, kiedy wgryzasz się głębiej, nie smakuje już tak słodko, możesz stracić zęby na skąpstwie Autorów Elvenar.
Dlatego ukłon z mojej strony dla tych co trwają w jej trybach po kilka miesięcy i lat, to nie lada wyczyn, przejaw wielu wyrzeczeń czasowych i cierpliwości.

Pozdrawiam :)

Ed.
Shadows Dragon, wszystkie "Wieśki" zaliczone :rolleyes:
 

Tajniakos

Paladyn
Czy może to była pewna gra na W, będąca klonem popularnej swego czasu gry FarmVille z fejsa, na którym nie namierzam mieć konta. Jeśli tak, to myślimy o tym samym i faktycznie chyba nawet na tym forum był już nawet taki pomysł poruszany. Nagrody za codzienne logowanie mam na myśli, ale jak to zwykle bywa jest zawsze jakieś ALE. Jak ktoś jest aktywny to jest aktywny a jak nie to nie. Prędzej aktywny stanie się nieaktywny, niż nieaktywny aktywny. Może jakby coś ciekawego w tych skrzynkach było to część by się zastanowiła.
@Sorcha akurat w tym przypadku chodziło mi o grę Świat wg zombi choć system motywacji był bardzo podobny w większości tych gier przeglądarkowych z NK i się sprawdzał:).
 

Sorcha

Rycerz
@Sorcha akurat w tym przypadku chodziło mi o grę Świat wg zombi choć system motywacji był bardzo podobny w większości tych gier przeglądarkowych z NK i się sprawdzał:).
Ta gra na nk to oczywiście gra Wiejskie Życie, gdzie jak w Świecie według Zombie, się zapraszało ludzi żeby w ogóle gra była możliwa.Jak ludzie zaczęli się przenosić na fejsa nie było praktycznie z kim grac i niektóre gry upadały. Ale system motywacji super i pamiętam że był specjalny poradnik w sieci do tej gry. Takie zombiakowe "Gemsy";)! Poza tym oprócz motywowania tego co pamiętam tam gra mogła się rozgrywać na kilku wyspach ( jak je odkryłeś) a my ciągle na jednej planszy. może następna rasą będą odkrywcy nowej lokalizacji w grze.;)
 

Tajniakos

Paladyn
@Sorcha dokładnie pamiętasz z tego co widzę :) Niestety migracja ludzi na FB spowodowała zamknięcie tej i innych gier. Wyspy o, których wspominasz faktycznie były i moim zdaniem Twórcy z IG mogli by się wiele nauczyć. Tu problemem jest brak miejsca tam było go dużo, aczkolwiek wcale nie łatwiej :) a każdy gracz na każdym etapie miał co robić i rzadko sie zdarzało żeby gracze z niej odchodzili tak jak dzieje sie tutaj. U nas wystarczy wejść w elvenstats i wpisać osoby z czołowki bez bractwa aby się przekonać, że obok nicka stoi na baczność czarny trójkąt z wykrzyknikiem w tle. Z jakiegoś powodu przestali grać i to już dla IG powinien być wystarczający powód do reakcji, że coś jest nie chaloo_O
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
otrzymujemy za każdym razem kiedy odwiedzamy sąsiadów 3 skarby. Uważam , że powinno się zmotywować graczy by odwiedzali jak najwięcej sąsiadów i dać więcej skarbów jednocześnie utrudniając, czyli zawsze pierwsze odwiedziny 1 skarb, 1+1= 2, czyli 2 odwiedziny 2 skarb. Lecz za każdym razem jest podwojenie więc 3 skarb w 4 czwartych odwiedzinach. 4 skarb 8 odwiedziny. 5 skarb 16 odwiedziny. 6 skarb 32 odwiedziny i tak dalej 64, 128 itd.
Taki był pierwotny pomysł, a dyskusja przeszła zupełnie na inny temat, który mógłby stać się odrębną propozycją. Fajnie by było, gdyby pojawiła się ostateczna wersja tej z tego tematu. Jeśli pojawi się więcej głosów w ankiecie, to możemy pomysł zgłosić i nie sugerujcie się tym, że kiedyś coś podobnego było zgłaszane. Gra ewoluuje, to co kiedyś zostało odłożone na półkę i się zakurzyło, w innej formie może akurat uda się wprowadzić? Warto próbować, chociaż pomysły zawsze przechodzą później przez gęste sito.
 

DeletedUser

Guest
Zanim zaczniemy cokolwiek to najpierw podstawy, czyli:
- skarby muszą sie pojawić na apce, za to na przeglądarce musi być wprowadzony system z apki inaczej nie ma sensu. Jako przykład mi na flashu ramu brakowało do przekllikania sąsiadów (żeby nie było Crysis mi chodzi na komputerze)
- "skarby" musiałby się faktycznie stać skarbami, ponieważ w momencie kiedy są wpuszczone budynki ewentowe ktore dają zasoby w tysiącach ja sobie też odpuszczam te 3 skrzynki (używam tylko apki do motywowania)

Co rozumiem jako skarby:
- diamenty (mogłoby być jak z esencjami liczba losowa od 1-10 za motywację?)
- PW, jw ilość od 1-10 ewentualnie jako czar doładowania do cudów antyczych ale to tak od 3PW+

opcjonalnie:
- czary (a co nie pogardzę zawsze mogę przerobić na fragmenty albo manę)
- czar renowacji, jako unikatowy drop
- szybkie bonusy (razem z bonusem do produkcji portalowej)

rozwojowo na przykład nowe elementy, dostępne tylko przez motywację:
- antyk/ budynek ewentowy dający większe szanse na wyższy drop z motywki np zamiast 1-10 daje 2-10, może też być podnoszony jak feniksy?
- fragmenty i tu nie wiem fragmenty budynku społecznościowego/ekspancji/schematów itd? liczba astronomiczna typu zbierz 30000 fragmentów by to otrzymać (do osiągnięcia przez rok mając 100 sąsiadów itd)

Tutaj można podyskutować o ilości dropu tzn to 1-10, ponieważ 10 mogłoby być trudne do przełknięcia dla iG ale z drugiej strony byłoby dobre na rozruch systemu.

W innym przypadku tzn. trzymaniu surowców jako nagrody to można sobie podarować
 

DeletedUser1775

Guest
a mi się ten pomysł nawet podoba - teraz częstotliwość 3 skrzynek jest przypadkowa, czasem wystarczy 3-5 graczy przeklikać, czasem prawie 2 strony bractwa :) Gdyby to było z góry określone silnią, czyli za 1, 2, 4, 8, 16, 32 itd. może i kilka skrzynek więcej byłoby klikanych, ale nie AŻ tyle więcej... przecież chyba każdy zna tę bajkę o królu, szachach i ziarnach pszenicy :D
 

Bija

Zwiadowca
Osobiście zbieram te skrzynki tylko i wyłącznie podczas przygód, kiedy trzeba zebrać odznaki z czarami. To co z nich wypada nie jest warte mojego czasu poświęconego na przeklikanie całego bractwa, apka pod tym względem rządzi.
Zachęciło by mnie do zbierania tych skrzynek na pewno podniesienie wartości tych "dropów" -np. diaxy, pw, czy fragmenty budynków. Na pewno nie to co wypada teraz, nawet w powiększonej ilości.
I jeszcze trzeba tego szukać po całym mieście...
 

Zarie

Zwiadowca
Ja bym proponowała wprowadzenie ilość skrzyń pomocy w zależności od rozdziału w grze, szczególnie, ze w kolejnych rozdzialach pojawiaja sie cuda ktore generuja bonusy do tych skrzyń. Są tez budynki eventowe gdzie za pomocą karmy można dostać bonus do skrzynek. Rozdziałów jest obecnie kilkanaście. By zmotywowac graczy do stawiania tych cudów lub wkladac karmę w budynki eventowe fajnie by bylo by np w 1 rozdziale dostawac 1 skrzynke, w drugim dostawać dwie i tak analogicznie do kolejnych rozdziałów.
 
Do góry