• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Skrót klawiszowy do pomocy sąsiedzkiej

Dodanie skrótów klawiszowych w pomocy sąsiedzkiej:

  • Tak

    Głosy: 14 66,7%
  • Nie

    Głosy: 7 33,3%

  • W sumie głosujących
    21

jakub357

Łucznik
Proponuje wprowadzić dodanie skrótów klawiszowych przy udzielaniu pomocy sąsiedzkiej w łapkach.
Po kliknięciu łapki można by wybrać opcję do zmotywowania przy wciśnięciu klawisza 1, 2 lub 3.
Powinno to ułatwić i przyspieszyć motywowanie.
 

stapa11

Rozbójnik
Ja to bym chciał 1-click option.
Wchodzę na mapę i wybieram: daj wszystkim pomoc.
To klikanie 200 prowincji zabiera czas. I jaki tego ma być cel?
Fajnie by się to łączyło z inną propozycją zmiany: "domyślny cel pomocy"
 

Deleted User - 198835

Guest
Jestem na nie - każdy ma inne preferencje w swoim mieście , a to ma być pomoc innym graczom a zbieranie monet jest nagrodą a nie podstawową funkcją a w tej propozycji wyjdzie , że wszystkim pomocy udzieli się jednego rodzaju pomocy (wszystkim ratusz , albo kultura , albo kwatera robotnicza) niezależnie gdzie właściciel potrzebuje pomocy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zarie

Zwiadowca
Jest mi to obojętne, wiele czasu by się na tym nie zyskało nawet przy kilkuset sąsiadach. Na tle kilku innych pomysłow, ten wydaje się małopriorytetowy.
Już i tak bardzo ułatwili udzielanie pomocy zarówno w wersji przeglądarkowej jak i aplikacji.
Nie ma 3 opcji w ankiecie np "jest mi to obojętne" więc odstąpie od oddania głosu.
 

Serengeti

Szef kuchni
Jak dla mnie takie usprawnienie jest zbędne.
Może przyspieszyłoby łapkowanie o ułamki sekund, więc szkoda fatygi.
A największym problemem z łapkami, moim zdaniem, jest nie to, że klikanie zabiera za dużo czasu, ale dostawanie pomocy nie takiej, jakiej się potrzebuje.

Tak jak napisał @stapa11, gdyby wprowadzono wreszcie zmianę polegającą na tym, że to gracz otrzymujący pomoc wybiera w co tę pomoc chce dostawać, to w ogóle nastąpiłoby totalne przyspieszenie, bo łapkowanie byłoby jednoklikiem :)

Tak że ode mnie głos na nie.
 

Effie

Wędrowiec
Ode mnie głos na tak. Mam w głowie o ile wygodniejsze jest ustawianie produkcji w warsztatach/manufakturach (zwłaszcza zanim wprowadzono równoczesny start produkcji) używając skrótów klawiszowych oraz jak nadal wygodniejsze jest wrzucanie zaklęć i wojska do kolejki w ten sposób.
 

jakub357

Łucznik
Jestem na nie - każdy ma inne preferencje w swoim mieście , a to ma być pomoc innym graczom a zbieranie monet jest nagrodą a nie podstawową funkcją a w tej propozycji wyjdzie , że wszystkim pomocy udzieli się jednego rodzaju pomocy (wszystkim ratusz , albo kultura , albo kwatera robotnicza) niezależnie gdzie właściciel potrzebuje pomocy
Chyba źle zrozumiałeś treść tematu. Przy skrótach klawiszowych dalej jest wybór, jedyne co się zmienia to mniej kliknięć myszką i użycie również lewej ręki.
 

Deleted User - 198835

Guest
Dla mnie następnym skrótem jest danie wszystkim na mapie równocześnie i tak to zrozumiałem a jak ma być inaczej niż zrozumiałem i będę miał szanse dać każdemu według jego preferencji to zmienię zdanie - teraz jak wejdzie się w listę miast na mapie to są 2 kliknięcia na miasto razy 794 odkryte prowincje , to jak to się skróci i będę dawał według ich preferencji , to masz moje tak
Staruszek jestem - ludzie w tym samym roku stanęli na księżycu , co ja się urodziłem i nie wszystko z tej komputeryzacji jest dla mnie jasne i przejrzyste tak od razu
 

Zarie

Zwiadowca
A największym problemem z łapkami, moim zdaniem, jest nie to, że klikanie zabiera za dużo czasu, ale dostawanie pomocy nie takiej, jakiej się potrzebuje.

Co do dawania łapek wedle preferencji, jak to miałoby działać? Gracz ustawia, że np chce otrzymać pomoc w kwatery robotnicze i co dalej? Tylko 5 graczy może tej osobie udzielić pomocy? Jeśli ktoś chce pomoc finansową w ratusz to nie zbierze więcej kasy jeśli kilka osob mu wbije w ratusz (chyba, ze to mialoby sie zmienic). Czy może miałoby to wygladac tak, że gracz ustawia w co chce otrzymywac pomoc i tym samym 2 gracz widzi np powiekszony jeden obrazek lub w jakiejś ramce co też może nie działać w 100% bo ludzie są różni...?
I jeszcze 1 pytanie - gdzie miałoby się znajdować ustawianie preferencji?
 

Deleted User - 198835

Guest
Czyli jednak zmiana dla samej zmiany - jak były 2 kliknięcia tak dalej te 2 kliknięcia będą - jest 2x jedną ręką a teraz przyspieszy to klikanie na dwie ręce i dodatkowo szukanie odpowiednich cyferek - żadnego przyspieszenia nie widzę w tym systemie a tylko większe zamieszanie - dalej jestem na nie , bo nowy system wprowadza większe zamieszanie a ostatnia zmiana systemowa poprawiła już na maxa proceder łapkowania i teraz tylko czekam na uczciwość graczy , żeby dawali łapki według preferencji a nie jak do tej pory według własnego widzimisia i właśnie w tą strone zmiany powinny pujść , żeby właściciele dostawali tam , gdzie potrzebują a nie w stronę pogarszania tego , co jest już dobre
 
Chyba jeszcze nigdy o tym nie pisalem, ale ja zastanawiajac sie nad oddaniem glosu w tematach dzialu
"Pomysly i propozycje", prawie zawsze zadaje sobie kilka, za kazdym razem tych samych pytan:

1. Czy potrzebuje proponowanej zmiany ?
Jesli odpowiedz brzmi "tak", glosuje najczesciej za pomyslem, ale jesli odpowiedz brzmi "nie", to jeszcze nie powod, zeby uwalic caly pomysl, ktory moze sie przeciez przydac innym.

2. Czy proponowana zmiana moze wprawdzie pomoc jednym, ale przy okazji zaszkodzic innym graczom ?
Odpowiedz "tak" najczesciej dyskredytuje dana propozycje.

3. Czy dana propozycja wpisuje sie w szeroko pojeta logike gry ?

Zbierajac to wszystko w jedna calosc, w tym konkretnym przypadku wprawdzie sam tego proponowanego rozwiazania nie potrzebuje, ale nie widze tez ANI JEDNEGO obiektywnego powodu, by glosowac przeciwko, bo dodanie skrotow klawiszowych nikomu w niczym by nie przeszkadzalo. Czyli wlasciwie temat nie powinien mnie obchodzic. Poniewaz jednak istnieje grupa graczy, ktorzy by z tego korzystali, glosuje na "tak". Dodatkowo jesli skroty klawiszowe mamy dla wielu innych funkcji w grze, logiczne byloby dodanie ich rowniez dla pomocy sasiedzkiej :)
 

agafi99

Wędrowiec
Hej, ja rozkładam pomoc sąsiedzką na 3 etapy.
Pierwsza to przede wszystkim Bractwo - działam przez ikonkę Bractwa,
druga - sąsiedzi aktywni w pomoc - działam przez powiadomienia,
trzecia - sąsiedzi nieaktywni w pomoc - działam przez przegląd prowincji - sąsiedzi - i tu już nie patrzę co pisze tylko klikam co mam bliżej.
Mimo to fajna sprawa te skróty, może to jeszcze bardziej ułatwi pomoc - jestem ZA :)
 

jakub357

Łucznik
Czyli jednak zmiana dla samej zmiany - jak były 2 kliknięcia tak dalej te 2 kliknięcia będą - jest 2x jedną ręką a teraz przyspieszy to klikanie na dwie ręce i dodatkowo szukanie odpowiednich cyferek - żadnego przyspieszenia nie widzę w tym systemie a tylko większe zamieszanie - dalej jestem na nie , bo nowy system wprowadza większe zamieszanie a ostatnia zmiana systemowa poprawiła już na maxa proceder łapkowania i teraz tylko czekam na uczciwość graczy , żeby dawali łapki według preferencji a nie jak do tej pory według własnego widzimisia i właśnie w tą strone zmiany powinny pujść , żeby właściciele dostawali tam , gdzie potrzebują a nie w stronę pogarszania tego , co jest już dobre
Przecież dalej będzie można klikać myszką. Skrót klawiszowy jest opcjonalny.
Nie jest to zmiana dla samej zmiany, bo mi by to ułatwiło grę, i jak widać nie tylko mi. Przyznam szczerze, że śmiechnąłem jak napisałeś o szukaniu cyferek przy używaniu skrótu klawiszowego. Po prostu nigdy bym o tym tak nie pomyślał, chociaż może faktycznie dla kogoś może to być zamieszaniem... Przepraszam jeśli zabrzmiało to uszczypliwie. Zaskoczyła mnie myśl, że użycie również lewej ręki dla skrótu klawiszowego może być zadaniem poznawczym, poszukiwaniem odpowiednich cyferek i zamieszaniem.

Dziękują za głosy poparcia.

Serduszko przy Cudzie to osobny pomysł i jeśli nie był jeszcze zgłoszony, to zachęcam.
 

Deleted User - 198835

Guest
@jakub357 z Twojego tłumaczenia wnioskuję , że będziesz łapkował na pałę - moje pytanie dalej wisi w powietrzu , bo Tobie zachciało się śmiać
Nie mam nic przeciwko pomysłowi , który da możliwość wyboru gdzie dać łapkę , ale jak będzie się dawać łapki byle gdzie , to jestem na nie - i w ten sposób ponawiam pytanie - może w przerwie pomiędzy atakami śmiechu uda Ci się odpowiedzieć na pytanie , chyba , że nie zależy Ci
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
Jeszcze raz przepraszam. Szczerze wszystko napisałem, że zaskoczyła mnie Twoja wypowiedź i nie uwzględniłem różnych kontekstów. Dziękuję za zwrócenie mi słusznej uwagi, bo coś z tego wyciągnąłem.
Nie zrozumiałem jakie pytanie mi zadałeś, chociaż chciałbym odpowiedzieć? Jeśli pytasz o łapkowaniu na pałę, to nie rozminąłeś się dużo z rzeczywistością. Daje zawsze w kwaterę robotniczą, a na drugim miejscu w kulturę, bez względu co ma kto wpisane w opisie bo nie chce się mi z tym cackać.
 

Nusion

Kapłan
@jakub357 z Twojego tłumaczenia wnioskuję , że będziesz łapkował na pałę - moje pytanie dalej wisi w powietrzu , bo Tobie zachciało się śmiać

Wydaje mi się, że nie rozumiesz, jak to miałoby działać, więc może w skrócie wyjaśnię.
Jak klikasz tradycyjnie myszką na opcję łapkowania, to masz (najczęściej) do wyboru 3 możliwości
1. ratusz
2. robotnik
3. kultura
W pomyśle Jakuba chodzi o to, żeby można było kliknąć te 3 opcje nie tylko myszką, ale też lewą ręką przy pomocy klawiatury przyciskami 1, 2 lub 3.
Tu też dokonujesz wyboru, nie klikasz "na pałę"
Oczywiście można też na pałę klikać jak ktoś chce, ale to można również myszką.
 

Deleted User - 198835

Guest
@Nusion no właśnie cały czas tłumaczę , że nie rozumiem i dlatego się dopytuję - według tego , co zrozumiałem , to będzie się łapkować gdziekolwiek i dlatego dałem na nie , ale coś mi tu nie pasowało i zadałem w wyjaśnieniach mojej decyzji pytanie , na które pomysłodawca nie umie odpowiedzieć
Ale z ostatniej jego wypowiedzi widzę , że z jego strony to nie jest żadna pomoc , tylko zbieranie monet , bo ma gdzieś co właściciel miasta potrzebuje - aby tylko jak najszybciej zebrać co mu potrzebne i iść dalej
Z Twojej strony jest takie samo przypuszczenie , jak u mnie a pomysłodawca czyta wypowiedzi tak samo uważnie , jak łapkuje według potrzeb właścicieli miast i całe szczęście , że nie jest w mojej okolicy , bo narobi więcej szkód niż pożytku swoją łapką
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 198835

Guest
A ja młotków mam pod dostatkiem i nawet nie wykorzystuję tego , co mam w magazynie
A jak ktoś mi ma odklikiwać byle gdzie , to niech nawet nie klika u mnie
 
Do góry