• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Skróty klawiszowe.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser234
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser234

Guest
Witam.
Opis błędu: Podczas pisania na czacie wciskając np. alt + l aktywuje się skróty klawiszowe.
Przeglądarka oraz jej wersja: Waterfox 35.0.
 

DeletedUser13

Guest
To raczej nie jest wina gry :)
Zerknij w swoje ustawienia ;)
 

DeletedUser234

Guest
Bez sensu.
Skróty klawiszowe, niezależnie jakie, nie powinny działać gdy masz aktywowane pole wpisywania tekstu. I to nie jest tylko mój problem.
Poza tym w tej grze możesz zmienić w ustawieniach aż 3 rzeczy.
 

DeletedUser13

Guest
No na razie jest tylko Twój.
Nie piszę o ustawieniach w grze.
Nie znam Twojej przeglądarki, a domyślnie możesz mieć ustawione właśnie takie "kwiatki".
 

DeletedUser234

Guest
To że tylko ja napisałem nie znaczy, że to tylko mój problem. Zapytałem się w bractwie, też mają ten problem.
Waterfox to prawie to samo co Firefox, wystarczy wiedzieć, że te same ustawienia będą w obydwu.
 

DeletedUser

Guest
Ustawienia skrótów klawiszowych są winą przeglądarki, a nie gry. Nie da się dopasować gry do każdej przeglądarki i mogą nie raz występować takie problemy. Propozycja ustawiania własnoręczenie Hotkeyów została już dodana, teraz czekać, a może kiedyś ją dodadzą.

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru
 

DeletedUser234

Guest
Trochę to nielogicznie brzmi. Złe działanie skrótów w grze jest winą przeglądarki, a rozwiązaniem będzie dodanie opcji zmiany przypisania tychże do gry.
Ale skoro problem został zauważony i być może będzie rozwiązany, to nic więcej tu po mnie.
Również pozdrawiam, dobranoc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Chodzi o to @Mamokupmiglany , że skróty ma nie tylko gra, ale i przeglądarka oraz system. Ctrl+C = kopiuj, Ctrl+T to otwórz nową zakładkę przeglądarki... Aby to rozwiązać, gra musiała by mieć możliwość samodzielnego ustawiania skrótów tak, by nie kolidowały. Albo zmienisz te skróty w przeglądarce, albo w grze. Nie ma innej opcji.
 

DeletedUser234

Guest
Nie wiem czy jestem jeszcze głupszy niż zakładam, ale nie wydaje mi się, że to ma jakiś związek.
Skróty systemowe/przeglądarkowe/wymyślone przez mitycznych bogów/czy coś nie kolidują z grą. Skróty z gry kolidują z grą. Gdy piszesz np. "łazarz" wyświetla się opcja wylogowania z gry. Tyle. Nie rozumiem co do tego ma przeglądarka/system/mityczni bogowie/coś.
 

DeletedUser

Guest
@Mamokupmiglany Chodzi o to, że gra jest niekompatybilna z tym co może robić gracz, na wiele sposobów. Ktoś sobie wybrał skróty w grze bo takie uznał za logiczne. To z reguły klawisz funkcyjny z pierwszą literą słowa po angielsku typu M(essage), T(rade) i tak dalej. Nie zwrócił jednak uwagi na fakt, że:
1. Skróty te mogą kolidować z przeglądarką,
2. Mogą kolidować z globalnymi skrótami w systemie,
3. Mogą być używane w jakimś języku dla znaków specjalnych/diakrytycznych
 

DeletedUser

Guest
Skróty klawiszowe nie kolidowałyby w momencie np. pobrania klienta gry bezpośrednio na komputer.
 

DeletedUser234

Guest
Cóż, może inaczej.
Z tego co widzę w aktualizacjach skróty klawiszowe są opisane jako CTRL + N, CTRL + L itp. Generalnie bez żadnego użycia ALT. Tymczasem w grze ALT funkcjonuje zamiennie z CTRL, co doprowadza do tego, że pisząc na czacie polskie znaki traktowane jest to również jako użycie skrótu klawiszowego. W żaden sposób to nie koliduje ze skrótami systemowymi (ba! ich autor użył CTRL + C nie zważając na to, że jest do niego przypisany inny skrót systemowy i w sumie w związku z tym nie mam żadnego problemu), ani tym bardziej ze skrótami przeglądarki. Poza tym autor tworząc skróty raczej wziął pod uwagę, że gra jest tłumaczona na wiele języków, w których występują litery inne od łacińskich, i ich użytkownicy będą wykorzystywać ALT do pisania znaków specjalnych. Więc o co chodzi? O to, że domyślne użycie ALT przy skrótach klawiszowych jest bugiem. Nie było zaplanowane (chyba, że było, a autorzy postów o aktualizacjach nie wzięli tego pod uwagę przy ich tworzeniu), przeszkadza w prawidłowym działaniu czatu.

Szczegółowy opis przykładu:
Piszę słowo łazarz. Do napisania "ł" używam kombinacji klawiszy ALT + L, która nie powinna mieć przypisanego żadnego skrótu. Mimo to wywołuje komendę spod skrótu CTRL + L, czyli okienko wylogowania.
Piszę słowo drań. Do napisania "ń" używam kombinacji klawiszy ALT + N, która nie powinna mieć przypisanego żadnego skrótu. Mimo to wywołuje komendę spod skrótu CTRL + N, czyli okienko powiadomień.

Sprawdziłem na przeglądarkach: Waterfox, Firefox, Internet Explorer, Opera, Chrome.
Sprawdziłem na systemach Windows: 8.1, 7.
Tak samo.

Co do braku sensu o którym wcześniej wspomniałem.
Nie odnosi się on do rozwiązania, (bo widzę, że mogłoby ono pomóc) tylko do zwalania problemu na przeglądarkę i jej skróty klawiszowe. Problemem są skróty klawiszowe gry.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ok przetestowałem u siebie na kilku komputerach i widzę już ten błąd, oczywiście błąd się zgadza
 

DeletedUser

Guest
Ale to jest problem użytej technologii. Niestety Flash jest pod tym względem megaidiotą, gdyż próbuje nasłuchiwać i przechwytywać wszystko, a do tego często implementacja tego woła o pomstę do nieba. Czemu? Ponieważ programiści Flasha dla wygody łączą wszystko jak leci. Nieważne czy masz Maca, Windowsa, Linuxa czy co tam chcesz. Dodatkowo, może o tym nie wiesz, ale lewy Alt + lewy Ctrl miewają w części systemów jako zastępnik prawy Alt. Stąd są cyrki Zamiast LAlt + LCtrl + 0 można dać PAlt+0 i efekt jest ten sam! To stąd są problemy w językach, które używają PAlt... One z natury we Flashu będą zachowywać się nieoczekiwanie. To przypadłość Flasha jako technologii niestety :/
 

DeletedUser234

Guest
W takim razie to jest... Dalej problem ze strony gry, nie użytkownika.
Dziękuję za uwagę, dobranoc.
 

DeletedUser110

Guest
Potwierdzam "cuda" przy pisaniu ń i ł. O ile napisanie ł wyzwala tylko okienko wylogowania, które zresztą nie przeszkadza pisać dalej, po czym wystarczy kliknąć Anuluj, o tyle ń powoduje przeniesienie do powiadomień, a napisany tekst ulatnia się w kosmos. Irytujące :mad:
 
Do góry