• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Skrzynia Pomocy

Suvetar

Wędrowiec
Co to jest Skrzynia Pomocy? Np. Kryształowa Latarnia Morska daje towary w nagrodę "za skrzynię pomocy". Sądziłam, że chodzi o łapkowanie, ale dalej, w przeglądzie cudu, jest napisane: "Zapewnia pewną ilość towarów podczas otwierania skarbu z Pomocy Sąsiedzkiej". Gdzie jest ten skarb i jak go otworzyć? :)
 
Tak, chodzi o lapkowanie.
Kazdego dnia mozesz dostac maksymalnie 3 skrzynie za pomoc sasiedzka, niezaleznie od liczby graczy, ktorych zmotywujesz.
Niekiedy w miescie zmotywowanego gracza pojawia sie wlasnie skrzynka ze skarbem - zawsze jest to jakas mala nagroda. A to relikt, a to 1pw, a to jakies zaklecie itp.
Sa dwa sposoby, na jakie mozesz taki skarb zebrac. Jesli motywujesz sasiadow, grajac na przegladarce i wchodzac do ich miasta, to skrzynki pomocy samemu trzeba poszukac na obrzezach jego miasta (oczywiscie jesli wyskoczy komunikat o jej pojawieniu sie).
Jesli grasz z aplikacji lub jesli motywujesz graczy ze swojego bracwa z przegladarki nie wchodzac do ich miast, to skrzynki pomocy zbierane sa automatycznie, nie trzeba ich juz nigdzie szukac :) Ich zawartosc automatycznie dodawana jest do inwentarza/magazynu.
 

Suvetar

Wędrowiec
Ach, to o te 3 nagrody chodzi! Nie wpadłabym na to, dziękuję! :)
Przy okazji, skoro o pomocy mowa, mam jeszcze pytanie o zaklęcie "Czarujący podarunek". Jak to działa? Dobrze rozumiem, że jak rzucę je sobie na budynek kulturowy, to dostanę bonus pomocy sąsiedzkiej +5%, ale dopiero wtedy, jak ktoś mi w ten budynek kliknie?
 

BettyTheCat

Zwiadowca
Dokładnie tak. Ale podnosi Ci wartość bonusu tylko wtedy, gdy podstawowy wskoczy na minimum 125% :) i wtedy będzie 130% (i +5% za każdy "zaczarowany" budynek z udzieloną pomocą sąsiedzką). Jeśli bonus kultury jest w wysokości 100% - czar nie działa
 

Suvetar

Wędrowiec
EDIT: cofam poniższe pytanie, bo głupie :D Wszystko już wiem :) Dzięki!

A czy wiadomo coś o tym, które budynki do kliknięcia sąsiadowi sugeruje gra w okienku "Pomoc sąsiedzka" i czy to zaklęcie ma na to wpływ? Bo jak mam np. 15 budynków kulturowych, zaczaruję sobie 1 lub 2, a gra podsunie sąsiadowi inny, to trochę lipa :) A podejrzewam, że mało kto dziś wchodzi do cudzego miasta w celu kliknięcia w jeden budynek, a jeśli wchodzi, to i tak pewnie się tym budynkom specjalnie nie przygląda.
 
Do góry