• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Skrzynka na zwiadzie

Tolka1345

Zwiadowca
Kochani pytanko właśnie kończę piękne Konstrukty i postanowiłam poczekać z następną rasa i trochę po rozbudowywać moje cudaki :D
Jednak na zwiadzie jest skrzynka na której pisze iż obniża koszty zwiadu a co za tym idzie wielkość wrogiego wojska i koszty negocjacji i
czy ja mogę ją otworzyć i nie robić zwiadu i będę jeszcze w konstruktach bo wiadomo na końcu rozdziału wszystko na maxa i łatwiej się walczy zresztą sami wiecie o co mi chodzi, czy jak ją otworzę to będę już w Elwenarach i jednak będzie mi trudno przejść iglicę i turniej. Mam nadzieję że dobrze to ujęłam i ktoś pomoże:p
 
Kochani pytanko właśnie kończę piękne Konstrukty i postanowiłam poczekać z następną rasa
Moim zdaniem robisz ogromny blad, jak wielu innych graczy zreszta, ktorzy sa w Konstruktach. Wydaje im sie, ze jak zbadaja Zakrzywienie i Simie, to juz wszystko jest fajnie. Tymczasem koniec Konstruktow to jedno z najmniej wydajnych miejsc w drzewku w poznych rasach goscinnych, z kolei polowa Elvenarow (czyli tylko kilkanascie badan dalej) to najbardziej wydajne miejsce w calej grze. Robienie postoju po zrobieniu Konstruktow to troche tak, jakbys chciala pobic rekord podworka/powiatu/swiata w maratonie i zdecydowala sie zrobic dluzszy odpoczynek na 500 metrow przed meta, majac ja juz w zasiegu wzroku...

Nie bede sie dlugo rozpisywal, ale moja rada dla kazdego gracza w Konstruktach jest taka, by staral sie jak najszybciej skonczyc te epoke i wszedl w Elvenary. W Elvenarach idziemy jak najszybciej gora drzewka, czyli oprocz kilku koniecznych badan na budynki rasowe, badamy Koszary, Oboz, a potem trzeci poziom jednostek z Obozu Najemnikow, czyli Lesnego Straznika, Valloryjskiego Straznika i Zabiego Ksiecia. Wtedy dopiero robimy postoj, ogarniamy miasto i zastanawiamy sie, czy w tym miejscu zrobic dluzszy postoj. Polowa Elvenarow na taki postoj jest wrecz idealna, powody wymienie za chwile.

Za pozostaniem w Konstruktach przemawia tylko jedna rzecz - jesli pojdziesz dalej w drzewku do polowy Elvenarow, to te kilkanascie obowiazkowych badan podwyzszy Ci koszty w turniejach i w Iglicy o jakies 2% (nie pamietam dokladnie o ile, ale mozna to sprawdzic w formule).

Za pojsciem pol epoki dalej i dojsciem do polowy Elvenarow przemawia cale mnostwo rzeczy. Na poczatku Elvenarow mozemy zbadac i rozbudowac Koszary i Oboz Najemnikow, co juz na dzien dobry zwieksza nam predkosc szkolenia (czyli wydajnosc) o kilkadziesiat %. Do tego dochodzi trzeci poziom jednostek z Obozu Najemnikow, ktory naprawde robi duza roznice. Z tymi jednostkami mozna juz na przyklad przejsc cala Iglice wojskiem bez zadnych wzmocnien. Nastepnym argumentem, przemawiajacym za wejsciem w Elvenary, jest zredukowany o 25% czas zwiadu w porownaniu do Konstruktow. I ostatnia rzecz, ale moim zdaniem bardzo wazna - w Elvenarach wrecz nieprawdopodobnie rosnie wydajnosc warsztatow po ich rozbudowie, bo az o 260-280% (nie pamietam dokladnie, ale cos kolo tego). Wystarczy tylko kilka magicznych warsztatow na zakleciach, by pokryc cale biezace zapotrzebowanie miasta na mlotki, wlaczajac w to rowniez mlotki potrzebne na nieprzerwane szkolenie wojska w trzech budynkach na raz.

Jesli chcesz zrobic dluzszy postoj, to najlepiej poswiec jeszcze jakies 2 tygodnie swojego czasu, bo tyle wlasnie mniej wiecej zajmie Ci dojscie do tego miejsca w drzewku, o ktorym pisalem. Czyli wejdz w Elvenary, rozbuduj warsztaty, zbadaj i postaw budynki rasowe, potem idz gora drzewka, zbadaj Koszary i Oboz, zbadaj trzeci poziom jednostek z Obozu Najemnikow i dopiero wtedy po prostu wywal rase i zrob sobie postoj. Dojdz do tego miejsca i wtedy bedzie wrecz idealnie:

XV.jpg
 

Tolka1345

Zwiadowca
Chris07... jesteś cudowny i to wszystko co napisałeś jest dla mnie przeogromną pomocą. A w woli wyjaśnienia przerwa miała być tylko do PB o czy nie napisałam ale to mój błąd. Tak tylko zapytam czy aby ogarnąć drugi pasek badan musze postawić osadę czy mogę się z nią wstrzymać, bo jeśli do ogarnięcia tych badań nie są potrzebne osadowe produkcje to jeszcze lepiej, ponieważ po tym evencie jest masa fajnych budynków i musze przemyslec co czym zastąpic aby zostawić odpowiednią ilość miejsca na kolejną osade która mała nie jest za to znowu bardzo wymagajaca ale jak udało mi się postawić Konstrukty na 250% wiec dam radę z kolejną :)
Dzięki za Twoją wyczerpującą wypowiedz :D :D :D :D :D
A dobra nie musisz odpowiadać juzsobie sprawdziłam i bez budowy osady się nie zrobi tych badan :p :p :p
 
W Elvenarach budynki rasowe sa niezbedne, by moc robic badania, bo do badan potrzebne sa tez rasowe polprodukty, wiec na poczatku rasy portalowki nie pomoga.
W tej sytuacji, jesli jestes obecnie zajeta robieniem eventu i czekasz na pozniejsze PB, najlepiej by chyba bylo wejsc w Elvenary (tzn. zrobic badanie na zaawansowany zwiad), zeby wygrane nagrody mialy juz statystyki z elvenarow, ale z dalszymi badaniami i ze stawianiem budynkow rasowych sie wstrzymac, inaczej nie bedziesz miala miejsca na male budyneczki pod PB :) Po Przygodach mozesz wtedy ruszyc z rasa, a jak dojdziesz do punktu, o ktorym pisalem, wtedy zdecydujesz, czy chcesz isc dalej, czy zrobic dluzszy postoj na podniesienie cudow i pocieszenie sie bardzo wysoka wydajnoscia miasta :) Kiedys rozpisalem sobie dokladnie, co potrzebne jest do badan na poczatku Elvenarow (liczba budynkow rasowych, zywe towary itp.) i co w jakiej kolejnosci najlepiej robic. W wolnej chwili wyszukam to i przesle Ci na priv.
 
Do góry