• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Skrzynki za motywację w jednym miejscu ! [+]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser629
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za stałym miejscem w Grodzie skrzyneczek-nagrody za motywację ?

  • tak

    Głosy: 22 88,0%
  • nie

    Głosy: 1 4,0%
  • lubię ich szukać

    Głosy: 2 8,0%

  • W sumie głosujących
    25
Status
Zamknięty.

DeletedUser629

Guest
Hejo !
Nie wiem jak u Was ... ale ja mam dość ciągłego szukania po obrzeżach mapki tych skrzyneczek za motywację ...
niby jest ich tylko 3 .. ale jak dochodzi jeszcze szukanie : robolka, odpowiedniej kultury to jest to uciążliwe ... a zwłaszcza w dużych Grodach ..
Dzisiaj czytam wypowiedzi do propozycji zmiany bonusu cudu latar../dzwon.. i ktoś napisał więcej skrzyneczek ... to dreszcze mnie przeszły i rączki opadły ... :eek:
dlatego wywnioskowałam, że dobrze byłoby ... żeby te skrzyneczki - nagrody znajdowały się w jednym i tym samym miejscu przy każdej motywacji :rolleyes:
Pozdrawiam i zachęcam do wypowiedzi i głosowania :)
 

DeletedUser626

Guest
Widzę kilka głosów, ale zero komentarzy. Ktoś, coś?
 

DeletedUser629

Guest
A no właśnie ... dlaczego tu tak cicho ??
kiedyś gdzieś ktoś pisał że ma dość szukania skrzynek ...
No cóż @Dragomira ... chyba czekają aż się bonus do cudu zmieni ... jeszcze poczekamy może Ktoś dołączy :)
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Zdecydowanie tak, nieraz przy szukaniu sam interfejs gry zasłania skrzynkę i trzeba przelecieć miasto kilka razy, żeby ją znaleźć, a przy większej ich ilości zajęłoby to znowu sporo czasu. Twórcom nie powinna zmiana wadzić, skoro i tak zamierzają zmienić system pomocy sąsiedzkiej na taki, co będzie mniej czasochłonny, a który raczej nie będzie wymagał wchodzenia do miasta, żeby szukać skrzynki.
 

DeletedUser2076

Guest
To może ja coś napiszę.

Prawdopodobnie wiele osób pisało, że ma dość szukania skrzynek. Jedną z nich na pewno jestem ja - od miesiąca ignoruję komunikat i dalej sobie motywuję miasta (zbiegło się to z "przyspieszeniem" ładowania miast, ale na ten temat to ja już bardzo dużo pisałem),

Teoretycznie skrzynka (w grze nazywana skarb) powinna być ukryta i powinno się jej szukać. Jednak nawet gdzieś w kazamatach forum, przy wprowadzaniu ich, pada stwierdzenie "nagroda za motywację". Co to za nagroda, jak ja muszę za nią ganiać. Toż to szczęśliwiec z Lotto biega za banknotami bo mu Totalizator je po mieście rozsypie? Nie - po formalnościach dostaje je w jakiś uzgodniony sposób i tyle.

Prędzej stwierdziłbym, że skrzynka jest zostawiana w podzięce - wtedy faktycznie powinna być w jednym miejscu. Wtedy nazwać ją "podarunek" i sprawa załatwiona - stoi tam gdzie kiedyś się pojawiała przy okazji szybko załatanego błędu (jakieś 5 miesięcy temu). Wtedy to faktycznie była nagroda i motywacja do odwiedzania osób.

Tak jak pisał to @PanGry w innym temacie (a @agafi99 w jej kontekście założyła temat) ilość nagród powinna rosnąć wraz z jakimś wyznacznikiem postępu. On zaproponował wielkość cudu, ja bym zaproponował ilość odkrytych prowincji ogólnie (cudu w to nie mieszając). Jeżeli pojawiałyby się losowo to byłaby większa motywacja do odwiedzania graczy. Najlepiej jak by doszedł licznik, np. "8 skrzyń do zebrania" i każdy by wiedział, że jeszcze może coś ugrać w motywacjach (to do zachęty bardziej leniwych).

Ogólnie sądzę, że temat powinien być rozwinięty i skoro tęgie głowy zza Odry zmieniają zasady w trakcie gry (w zasadzie dając po łbie graczom) to powinna pojawić się jakaś kontra. W innym wypadku graczy będzie ubywać; ja tam widzę coraz więcej pustych pól wokoło siebie, a przenoszone na te pola miasta nie są zbytnio bardziej żywe od poprzednich. Gra pomimo charakteru pseudo-strategicznej dla niektórych jest i tak zbyt wymagająca (co widać po pytaniach na forum). Niektórych irytuje sam fakt potrzeby wyboru co postawić (nie mają głowy do planowania i rzucają grę po II rozdziale). Tak więc z następną aktualizacją, logicznie rzecz ujmując, powinien pojawić się jakiś cukierek bo Ci, którym te zmiany są obojętne (bo np. nie mieli cudu) znudzą się grą sami ze sobą (bo kolejni sobie pójdą, a nowi zostawią grę po tygodniu bądź dwóch).

Czy takie uzasadnienie powyższej zmiany jest rozsądne?
 

Azulena

Rozbójnik
Żałuję, że nie jestem pająkiem.... bo miałabym aż 8 łapek do podpisania się pod tym!!!!

Nie ma nic..., oj sorry **.... jest to jedna z bardziej irytujących rzeczy w tej grze, to szukanie skrzynek - w dodatku, przy tym przeciąganiu miasta myszą, a nie jak kiedyś było w porządnych grach, przesuwanie mapy strzałkami.


** bardziej irytujące jest, kiedy przy każdym wejściu do gry teraz, podczas eventu, po jakimś czasie pojawia się "Nieznany błąd. Spróbuj ponownie." Wrrrrrr.........
 

DeletedUser174

Guest
a ja bym chciała złośliwie przypomnieć, ze przez moment skrzynki zawsze pojawiały się w jednym miejscu. Tak, to było wynikiem błędu w grze. A jak się spieszyli z naprawą tego błędu... jeszcze czego nie było!? Żeby graczom się za łatwo grało? Inne błędy mogą leżeć latami, ale skrzynka migiem była naprawiona!

czy tu coś jeszcze trzeba dodawać?
 

DeletedUser1459

Guest
Podpisuję się pod pomysłem, żeby skrzynki były w określonym miejscu. Jak już zabrano dodatkowy bonus towarów to niech przynajmniej nie trzeba szukać nagród po całej planszy.
 

DeletedUser2022

Guest
A ja lubię szukać skrzyneczki i uważam że powinno być ich więcej :p

Dajcie dużo dużo skrzynek i niech z nich dropi więcej urodzajnych dóbr.. Od paru złotych monet, reliktów, młotków pr po nawet parę diamentów. Diamenty powinny być bardzo rzadkim dropem, ale powinien być ich jakiś drop w grze.. Bo tak to Pay2Win a nie Free2Play
 

Deleted User - 172852

Guest
Też jestem za pomysłem ustawienia skrzynek w jednym miejscu. :)
I popieram pomysł, żeby skrzynek było więcej - odpowiednio do ilości podbitych prowincji :) Niech będą do zgarnięcia co X wiosek. Wtedy pracowici gracze (ów słynny 1%) mogą je sobie wyzbierać.
 

DeletedUser629

Guest
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi ... są i gracze którzy lubią szukać skrzyneczek .... więc może zrobić opcję w menu ... i jak ktoś chce szukać niech szuka, a jak nie chce - niech sobie ją wyłączy w opcjach gry :)
 

DeletedUser2022

Guest
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi ... są i gracze którzy lubią szukać skrzyneczek .... więc może zrobić opcję w menu ... i jak ktoś chce szukać niech szuka, a jak nie chce - niech sobie ją wyłączy w opcjach gry :)

To tak jakby dostać ofertę w plemionach na dożywotniego menadżera rozbudowy wiosek, rekrutacji wojska itd. Wszystko automatycznie i za darmo, ale oczywiście masz możliwość wyłączenia tego, i ręcznego siedzenia na grze 24/7 by nastawiać budowę rekrutacje itd ręcznie.

Ja jestem za tym, abyśmy jednym kliknięciem zmotywowali wszystkich i żeby te skrzynki do nas wpadały nawet bez odwiedzin.
Marzenia marzeniami, ale tak niestety się nie da, polityka ig jest taka że rzadko coś zaoferowanego przez graczy wprowadzą, uważając siebie za mądrych i cudownych producentów, poważając graczy jako naiwnych, zacofanych w rozwoju i ograniczonych intelektualnie. Zatem ich propozycje byłyby bez sensu, gdyż jako "jedyna myśląca jednostka w grze, jest zespół InnoGames który się grą zajmuje" - Bo jak można wypowiedzieć się na temat masowej ignorancji z ich strony? Z drugiej strony wyciągam tylko wnioski po tym co widzę, ale nie znam za bardzo ich strony.
Tyle z tego że o propozycji tego typu można pomarzyć a najlepiej zapomnieć. Inno skupia graczy w elvenar na tym, że im więcej w grze jest do zrobienia, tym większą mają aktywność. Jakby nie próbowali jakoś spowolnić gry, wielu osiągnęłoby drzewko badań w całości, i wielu by się zaczęło nudzić po czasie.. Ja na przykład dużo i często budowałem.. Ja teraz stoję, nie buduję, to mnie się nudzi.. Więc piszę o tym, bo wiem po sobie.
Gra musi mieć w sobie potencjał który przyciąga nie tylko wzrok, uwagę, ale jakby narzuca aktywność.
Tyle można powiedzieć. Pozdrawiam.
 

DeletedUser629

Guest
@Rycerski Wszyscy dobrze już wiemy do czego zdolne jest IG i na ile mogą pozwolić sobie Nasi Admini w wyperswadowaniu Naszych Pomysłów czy zażaleń... jak dla mnie to teraz już krótka piłka - nic nie zdziałamy ... niby jestem "uzbrojona po zęby" ale jak przy tym krucha ...
A teraz do rzeczy ... dużo chcemy .. tak ... ale jak Nam od razu nie chcą dać ... więc "po nitce do kłębka" ... albo "nie musze zjeść całego tortu, żeby dostać wisienkę z wierzchołka " ... tyle ile możemy od Nich wyegzekwować to bierzmy :)

@Dragomira czy jest szansa żebyś to zgłosiła ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry