• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Sojusze między bractwami

Lanariko

Szef kuchni
Należę do dość aktywnego bractwa, które ma swoje wymagania w stosunku do członków, zauważyłam jednak że często zgłaszają się do nas gracze, którzy, z różnych powodów, tych wymagań nie spełniają. Są to fajni ludzie i miło się z nimi rozmawia i gra, ale niestety w wymagającym bractwie nie dają sobie rady.
Pomyślałam że fajnie by było gdyby była możliwość zawierania sojuszów z innymi bractwami. Widzę to w ten sposób:
Dwa bractwa będące w sojuszu mają połączony czat i rynek - tzn widzą swoje oferty u kupca. Dodatkowo w wiadomościach doszedłby filtr wiadomość do sojuszu - wtedy nie szły by one tylko do bractwa ale do obu.
Wszelkie inne aspekty gry byłyby w dalszym ciągu oddzielne - oba bractwa miałyby swój regulamin - każdy inny, oddzielnie liczyłyby się osiągi w turniejach, iglicy,czy przygodzie.
Nie chodzi mi tu o łączenie bractw. A jedynie o umożliwienie/ułatwienie komunikacji między dwoma zaprzyjaźnionymi bractwami.
Moim zdaniem wystarczyłoby żeby sojusz zawierać z jednym wybranym bractwem.
 
Na razie nie glosuje, bo chyba nie za bardzo zrozumialem, czemu to ma sluzyc...
Nie chodzi mi tu o łączenie bractw. A jedynie o umożliwienie/ułatwienie komunikacji między dwoma zaprzyjaźnionymi bractwami.
Ale jakiej komunikacji ? Chodzi tylko o pogadanie sobie z fajnymi ludzmi z innego bractwa ? Ale dlaczego w takim razie mieszac w to wspolny rynek, skoro wszelkie inne aspekty maja pozostac oddzielne ? To wydaje mi sie odrobine niespojne. Poprosze o dodatkowe wyjasnienia, na razie, naprawde nie lapie mysli przewodniej, przyswiecajacej temu pomyslowi ;)
 

Lanariko

Szef kuchni
Na razie nie glosuje, bo chyba nie za bardzo zrozumialem, czemu to ma sluzyc...

Ale jakiej komunikacji ? Chodzi tylko o pogadanie sobie z fajnymi ludzmi z innego bractwa ? Ale dlaczego w takim razie mieszac w to wspolny rynek, skoro wszelkie inne aspekty maja pozostac oddzielne ? To wydaje mi sie odrobine niespojne. Poprosze o dodatkowe wyjasnienia, na razie, naprawde nie lapie mysli przewodniej, przyswiecajacej temu pomyslowi ;)
połączenie również turniejów itp. to nie będzie już sojusz a właściwie poszerzenie liczby osób w bractwie. trochę bez sensu, bo jak więcej osób będzie robić np jedna iglice, będzie ona za łatwa, wiec ino podniesie jej trudność, zęby zbilansować co za tym idzie ludzie z drugiego bractwa wylądują w pierwszym i i tak będą musieli spełniać warunki przez które w tym bractwie nie są.
bardziej chodzi mi o tka sytuacje: bractwo A ma limit 1000 w turnieju i 2 bosy iglicy - członkowie tego bractwa maja znajomych z którymi lubią grać i rozmawiać a którzy nie są w stanie tych warunków spełnić. bractwo A zawiera sojusz z bractwem B (które ma o wiele mniejsze wymagania) wszyscy są zadowoleni, ci co lubią robić więcej robią to i maja z tego satysfakcje, ci co lubią tylko poklikać tez są w bractwie które ich nie pogania i sobie klikają. jednocześnie wszyscy razem mogą wymieniać się miedzy sobą towarami, rozmawiać na czacie. ułatwiona jest wymiana PW - chociażby możliwością zrobienia łańcuszków czy rynku skrzynek na dwa bractwa a nie na jedno...
 

Tajniakos

Paladyn
@lanariko szczerze powiem, że jestem kropce i nie wiem jak zagłosować . Z Twojego opisu pomysłu można od razu wywnioskować czemu miał by taki sojusz służyć :) wystarczyło wejść do Waszego bractwa aby problem, który chciała byś poprawić rzucił się od razu w oczy. Gracze od 1-10 muszą zapewnić wymianę towarów pomiędzy sobą. Problem tkwi w tym, że za duża jest przepaść pomiędzy graczami 1-5 a resztą bractwa. Wymiana towarów w takim bractwie z reguły działa w jedną stronę. Zaznaczam, że nie mam nic przeciwko graczom z małą ilością pkt ale ktoś kto u Was zajmuje się weryfikacją przyjęć do bractwa sam Wam ten problem zafundował. Za dużo jest u Was graczy, którzy nie są w stanie zapewnić prawidłowego przepływu wymiany towarowej. Pomysł sojuszu tylko po to aby ratować błędy przy doborze graczy nie uważam za dobry. Niestety w mojej ocenie taki sojusz szybko się rozsypie.
 

Lanariko

Szef kuchni
@lanariko szczerze powiem, że jestem kropce i nie wiem jak zagłosować . Z Twojego opisu pomysłu można od razu wywnioskować czemu miał by taki sojusz służyć :) wystarczyło wejść do Waszego bractwa aby problem, który chciała byś poprawić rzucił się od razu w oczy. Gracze od 1-10 muszą zapewnić wymianę towarów pomiędzy sobą. Problem tkwi w tym, że za duża jest przepaść pomiędzy graczami 1-5 a resztą bractwa. Wymiana towarów w takim bractwie z reguły działa w jedną stronę. Zaznaczam, że nie mam nic przeciwko graczom z małą ilością pkt ale ktoś kto u Was zajmuje się weryfikacją przyjęć do bractwa sam Wam ten problem zafundował. Za dużo jest u Was graczy, którzy nie są w stanie zapewnić prawidłowego przepływu wymiany towarowej. Pomysł sojuszu tylko po to aby ratować błędy przy doborze graczy nie uważam za dobry. Niestety w mojej ocenie taki sojusz szybko się rozsypie.
i tu się mylisz :) bo absolutnie nie chcemy podzielić naszego bractwa - owszem mamy kilka kont z mniejsza ilością punktów są to jednak konta dość szybko rozwijające się i ambitne. Stanowimy fajna ekipę, lubimy swoje towarzystwo, i nie chciałabym żeby ktokolwiek od nas odszedł. Mam tez wielu znajomych w innych bractwach z którymi grałam nawet kilka lat temu i dalej utrzymuje kontakt. chciałabym mieć możliwość gry z nimi, bez potrzeby ograniczania siebie, ani zmuszania ich do szybszego tępa. A co do wymiany surki... zdziwiłbyś się jak ambitni to ludzie.
 

Tajniakos

Paladyn
@lanariko wcale nie uważam, że gracze w Twoim bractwie są mało ambitni a wręcz przeciwnie :) wystarczy spojrzeć na staty turniejowe. Wracając do tematu pomysłu :) wszedłem w statystyki produkcji towarów, które choć nie zawsze są dokładne to jednak jakiś obraz produkcji towarów tam widać i o tym napisałem w powyższym poście :) Ambicja ambicją i nikomu jej nie odbieram a z pustego to i Salomon nie naleje. Dużo mniejsi gracze fizycznie nie są w stanie swoją ilością towaru zaspokoić potrzeb bractwa.
połączenie również turniejów itp. to nie będzie już sojusz a właściwie poszerzenie liczby osób w bractwie. trochę bez sensu,
W jednym wątku piszesz o wzajemnym czacie oraz wspólnym rynku a w kolejnym poszerzasz zakres sojuszu o wspólne walki w turnieju oraz iglicy, które w mojej ocenie bardziej już przypominają połączenie dwóch bractw niż sojusz. Ciężko zagłosować na Tak w momencie kiedy sama uważasz to za bezsensowne :)
Poniższego nie rozumiem już wcale.
Nie chodzi mi tu o łączenie bractw. A jedynie o umożliwienie/ułatwienie komunikacji między dwoma zaprzyjaźnionymi bractwami.
połączenie również turniejów itp. to nie będzie już sojusz a właściwie poszerzenie liczby osób w bractwie.
 

Koval92

Kapłan
Fajny pomysł aczkolwiek powiększenie bractwa do 50 osób było by lepsze, oczywiście nie zrobią tego.
 

DeletedUser4281

Guest
W zasadzie forum jest rozszerzeniem czatu. Mozesz rozmawiac tu z kim zechcesz, pisać do wszystkich, albo prywatnie z jedna lub dwiema osobami.
 
@lanariko, ok, juz rozumiem. Czyli sojusz mialby polegac przede wszystkim na opcji wspolnego czatu, choc dalej nie jest dla mnie jasne, po co w takim razie wprowadzac wspolny rynek, skoro wszystkie inne elementy (turnieje, Iglica) maja pozostac rodzielone. To dla nie wciaz sprzecznosc. Ograniczenie mozliwosci handlu do rynku lokalnego (mapa) i handlu w bractwie ma swoje uzasadnienie i raczej powinno tak moim zdaniem pozostac.
Bez zbytniego zaglebiania sie w szczegoly napisze tylko, ze widze tu niestety wielkie pole dla potencjalnych naduzyc. Taki mechanizm sporo graczy/bractw mogloby wykorzystywac w niezbyt szczytnych celach, delikatnie rzecz ujmujac... Jak juz napisalem, nie bede sie wdawal w szczegoly, ale lepiej chyba nie stwarzac narzedzi i mechanizmow, ktore takim naduzyciom moglyby sluzyc.
ułatwiona jest wymiana PW - chociażby możliwością zrobienia łańcuszków czy rynku skrzynek na dwa bractwa a nie na jedno...
To akurat rzeczywiscie bylby duzy plus, niezaleznie od systemu wymiany.
 

Lanariko

Szef kuchni
W jednym wątku piszesz o wzajemnym czacie oraz wspólnym rynku a w kolejnym poszerzasz zakres sojuszu o wspólne walki w turnieju oraz iglicy, które w mojej ocenie bardziej już przypominają połączenie dwóch bractw niż sojusz. Ciężko zagłosować na Tak w momencie kiedy sama uważasz to za bezsensowne :)
Poniższego nie rozumiem już wcale.
o poszerzeniu iglicy i turniejów napisałam w odpowiedzi na post Chrisa.
w opisie pomysłu wyraźnie jest napisane ze chodzi mi o połączenie czatów, wiadomości i ewentualnie rynku.

"Ale dlaczego w takim razie mieszac w to wspolny rynek, skoro wszelkie inne aspekty maja pozostac oddzielne ? To wydaje mi sie odrobine niespojne "

Inne aspekty gry to iglica turnieje, czy przygody. Jeśli bractwa w sojuszu miałby robić je wspólnie, to wymogi w stosunku do członków obu bractw powinny być takie same. czyli właściwie było by to jedno bractwo tylko powieszone. Pomijam już fakt jak to wpłynęłoby na wykonywanie tych eventów.

Całą ideą pomysłu jest umożliwienie wspólnej gry/komunikacji dwóm różnym bractwom. połączenie czatu dwóch bractw nie wpłynie jakoś znacząco na balans gry.
 
Ostatnia edycja:
Całą ideą pomysłu jest umożliwienie wspólnej gry/komunikacji dwóm różnym bractwom. połączenie czatu dwóch bractw nie wpłynie jakoś znacząco na balans gry.
Ale polaczenie rynku juz by moglo na pare rzeczy wplynac.
Rozwine jednak swoja mysl z poprzedniego postu. Dla normalnych bractw takie rozwiazanie rzeczywiscie przyniosloby pewne korzysci. Tyle, ze przy okazji otwiera to duze pole do naduzyc dla pushingu surowcowego (a posrednio takze dla pushingu pw). Powstalyby pewnie cale bractwa-krzaki, skupiajace wylacznie "lewe" konta, ktorych finansowanie mogloby sie odbywac juz bez zadnych przeszkod. Na razie jest tak, ze takie "lewe" konta rozrzucone sa na mapie i bezposredni przerzut surowcow (w obie strony) jest przez to utrudniony. Wprowadzenie mozliwosci wspolnego rynku z innym bractwem znacznie by taki proceder ulatwilo. Nie wiem, moze i troche przesadzam, bo kto naprawde chce w taki sposob kombinowac, ten i dzis znajdzie po temu mozliwosci. Jestem po prostu zdania, ze chyba lepiej tego dodatkowo nie ulatwiac.

EDIT: nie glosuje, bo mam wprawdzie pewne zastrzezenia, o ktorych wspomnialem, ale nie przeszkadzaja mi one na tyle, by glosowac na "nie" i psuc statystyki ankiety ;) Pomysl ma i swoje dobre strony, choc nie wierze szczerze mowiac, by tworcy chcieli sie tym zajac.
 
Ostatnia edycja:

Lanariko

Szef kuchni
Ale polaczenie rynku juz by moglo na pare rzeczy wplynac.
Rozwine jednak swoja mysl z poprzedniego postu. Dla normalnych bractw takie rozwiazanie rzeczywiscie przyniosloby pewne korzysci. Tyle, ze przy okazji otwiera to duze pole do naduzyc dla pushingu surowcowego (a posrednio takze dla pushingu pw). Powstalyby pewnie cale bractwa-krzaki, skupiajace wylacznie "lewe" konta, ktorych finansowanie mogloby sie odbywac juz bez zadnych przeszkod. Na razie jest tak, ze takie "lewe" konta rozrzucone sa na mapie i bezposredni przerzut surowcow (w obie strony) jest przez to utrudniony. Wprowadzenie mozliwosci wspolnego rynku z innym bractwem znacznie by taki proceder ulatwilo. Nie wiem, moze i troche przesadzam, bo kto naprawde chce w taki sposob kombinowac, ten i dzis znajdzie po temu mozliwosci. Jestem po prostu zdania, ze chyba lepiej tego dodatkowo nie ulatwiac.

EDIT: nie glosuje, bo mam wprawdzie pewne zastrzezenia, o ktorych wspomnialem, ale nie przeszkadzaja mi one na tyle, by glosowac na "nie" i psuc statystyki ankiety ;) Pomysl ma i swoje dobre strony, choc nie wierze szczerze mowiac, by tworcy chcieli sie tym zajac.

Sama zastanawiałam się nad tym rynkiem i przyznam jest to najsłabszy punkt pomysłu :)

Nadużywanie rynku i pushing towarowy istniał istnieje i (niestety) istnieć będzie. wystarczy chociażby popatrzeć na weekendowe wycieczki mniejszych kont z bractwa do bractwa. Zgadzam się że są gracze którzy będą to wykorzystywać.

Pytanie tylko, czy skoro, kilka osób niewłaściwie wykorzystało samochody, należy zaprzestać produkcji lepszych modeli?
 

Tajniakos

Paladyn
W zasadzie forum jest rozszerzeniem czatu. Mozesz rozmawiac tu z kim zechcesz, pisać do wszystkich, albo prywatnie z jedna lub dwiema osobami.
Niestety nie do końca tak jest bo wciąż na palcach obu dłoni można policzyć osoby z bractwa, które są zarejestrowane tutaj na forum.
Sama zastanawiałam się nad tym rynkiem i przyznam jest to najsłabszy punkt pomysłu :)
Główną ideą pomysłu jest tu łączność pomiędzy dwoma bractwami. Nie wiem tylko w dalszym ciągu w czym ta zmiana miała by być pomocna nam graczom.
Inaczej by to wyglądało gdyby zamysł dotyczył czatu globalnego. Taki czat miałby rację bytu przynajmniej dla osób, które z jakichś powodów nie chcą mieć tutaj konta. Z tego czatu mogli by się dowiedzieć więcej o aspektach gry od osób tutaj aktywnych. Na temat wspólnej wymiany handlowej nie będę się już wypowiadał bo dokładnie opisał to @chris07070707 w swoich postach. Ja tak samo nie oddałem głosu na żadną z opcji bo moim zamysłem nie jest szkodzenie temu pomysłowi ale widzę też negatywne aspekty tego pomysłu.
 

DeletedUser4281

Guest
Niestety nie do końca tak jest bo wciąż na palcach obu dłoni można policzyć osoby z bractwa, które są zarejestrowane tutaj na forum.
Zgadza się. Wniosek z tego taki, że dodatowy czat nie jest potrzebny, albo przynajmniej miej potrzebny niż niechęć do odwiedzania forum.
 

DeletedUser3033

Guest
ja nie głosuje bo w tej formie przewidując są pewne trudności techniczne :)
zakładam że chodzi o pewien sojusz oparty na wymianie handlowej pomiędzy zrzeszonymi bractwami
to nawet ciekawy pomysł bo gdzie by ktoś nie był na mapie z handlem mizernie
choć by nie oczekiwać cudów to już lepiej jakiś czat globalny z jakąś zakładką u kupca w poszukiwaniu ofek globalnie
edit hmm może z tym czatem globalnym to przesadziłem
niż niechęć do odwiedzania forum.
a może to już jest rozważane gildia kupiecka na 30lv ma 0% prowizji kupca na 35-40lv miała by 0% prowizji globalnie
ale to tylko spekulacje z obserwacji to szybciej gra by się rozleciała niż wyświetliła ofki globalnie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
Temat mi dobrze znany bo sam jestem w bractwie które ściśle współpracuje z innym :)
1. Co do czatu wspólnego to na pewno byłby to duży + bo zawsze to 50 osób które mogą rozmawiać o byle czym..

2. Handel hmmm... to by było po prostu ułatwienie mniejszym i słabszym wymianę bo i tak zawsze będzie te 5-10 osób które będą zbierać wszystko.. teraz mamy 25 osób i powiedzmy 5 którzy biorą wszystko jak leci, po połączeniu było by po prostu 10 osób które brało by wszystko od 50.. tu nigdy nie dojdzie do jakiejś równości bo nawet jak będzie 1000 osób w bractwie to i tak zapewne 100 może mniej będzie brać wszystko...

3. Połączenie turnieju, iglicy, przygód itp na pewno na NIE.. a dlaczego nie?? .. a bo jak wyżej.. jeżeli zrobimy 50 osób to z automatu każda skrzynia powinna być 2x droższa więc wyszło by na to samo a jednak trudniej zebrać 50 osób robiących turnieje, limity itp..

A czy czat globalny byłby taki zły..?? po prostu forum umarło by prawie bo wszystkie problemy, bugi itp były by tam omawiane, tu jedynie @Nusion była by Panem i władcą bo robi listy zadań do eventów czego na czacie raczej podać by sie nie dało :)
 

DeletedUser897

Guest
Pomysł ''przedni''
ale cóż,,, konwersacja tylko z 5-6 żywymi osobami w bractwie szybko się znudzi,
więc ,,,
drugie ''sojuszowe ''bractwo z czatem i wspólnym rynkiem dla klonów i ewentualnie kilku żywych dusz,no i jest oki
Zatowarowane klony mogą dalej spać spokojnie, a do pierwszego bractwa napływa świeża krew na pogaduchy
brawo WY
sorry, ale takie właśnie by były efekty sojuszowych bractw, a tego chyba w grze nie chcemy
NIE, NIE, NIE,
 

Nusion

Kapłan
A czy czat globalny byłby taki zły..?? po prostu forum umarło by prawie bo wszystkie problemy, bugi itp były by tam omawiane, tu jedynie @Nusion była by Panem i władcą bo robi listy zadań do eventów czego na czacie raczej podać by sie nie dało
No przesadziłeś nieco :) W FoE jest czat globalny od dawien dawna i jakoś forum działa ;)
Na forum informacje zostają na stałe, na czacie znikają bardzo szybko, a już zwłaszcza na globalnym
 

Sorcha

Rycerz
No przesadziłeś nieco :) W FoE jest czat globalny od dawien dawna i jakoś forum działa ;)
Na forum informacje zostają na stałe, na czacie znikają bardzo szybko, a już zwłaszcza na globalnym
Gram od czasu do czasu w FOE i widzę, że tam (w FoE) czat globalny służy głównie do wymiany punktów rozwoju używanych do budowy Pereł Architektury. Pogaduchy są na czacie lokalnym. Żeby mieć się czym wymieniać trzeba być graczem, który gra już od jakiegoś czasu i ma się czym wymieniać a nie wszystko wydaje na rozbudowę! W Elvenarze rozbudowa Antycznych cudów jest zapewniona przez łańcuszki PW w Bractwach, więc czat globalny nie jest potrzebny przynajmniej do rozbudowy cudów. Co do sojuszu bractw to można rozwiązać właśnie komunikacją, że najlepszych z drugiego sojuszu będziecie brać do swojego.
 
Ostatnia edycja:

Hassano

Łucznik
Nie chciałem sie tu wdawać w dyskusje ale naprawdę irytujące jest podejście osób które mają silne bractwo i wszystko robią wewnątrz niego..

No przesadziłeś nieco :) W FoE jest czat globalny od dawien dawna i jakoś forum działa ;)
Na forum informacje zostają na stałe, na czacie znikają bardzo szybko, a już zwłaszcza na globalnym

Nie porównujmy FOE czy innych gier do elvaneara bo dobrze wiemy że ta gra i jej społeczeństwo jest bardzo specyficzne.. Na forum jest może z 20 osób które czynnie nim żyją a reszta to piknikowcy którzy wejdą tu przez przypadek lub gdy szukają czegoś konkretnego ( inna sprawa że znalezienie tu naprawdę istotnych rzeczy graniczy z cudem). Tak jak napisałem wyżej jedyne ISTOTNE rzeczy to Twoje zadania eventowe (za co na pewno wszyscy serdecznie dziękują) oraz budynki do poszczególnych eventów. Każdą inną "pierdołę" czy "głupie" pytanie można by rozwiązać na CZACIE GLOBALNYM.

W Elvenarze rozbudowa Antycznych cudów jest zapewniona przez łańcuszki PW w Bractwach, więc czat globalny nie jest potrzebny przynajmniej do rozbudowy cudów. Co do sojuszu bractw to można rozwiązać właśnie komunizacją, że najlepszych z drugiego sojuszu będziecie brać do swojego.

A co z ludźmi którzy świadomie grają bez bractwa lub z 3/4 ludzi których bractwa są w pół martwe i to nie działa?? Zapewne napiszecie że powinni poszukać innego bractwa ale jak wszyscy wiemy znalezienie aktywnej JEDNEJ osoby do bractwa nie jest takie proste a co dopiero gdyby więcej niż połowa bractw musiała przestać istnieć i zostało by powiedzmy z 200 bractw na cały server które naprawde by grały.. ( naprawdę grać rozumiem przez cotygodniowe robienie turnieju na odpowiedni poziom + iglica bo niejako zostaliśmy do niej zmuszeni i od czasu do czasu przygoda (( nie mówię o wyniku tylko o zrobieniu 3 mapek))

Kolejna rzecz piszesz o łańcuszkach... Podam na swoim przykładzie mam złotą otchłań na 30 lvl więc nie pomoge innych graczom z bractwa zdobyć run do tego cudu!! czat globalny by tą sprawe rozwiązał bo ktoś kończy dany cud i jeżeli komuś brakuje runek do niego od razu wchodzi i widzi czy ma szanse je zdobyć czy nie ( tu również mogła by działać typowa wymiana że dajemy sobie np po 500pw w dany cud i mamy pewność że taką runke dostaniemy..

Aż niechce mi sie pisać innych plusów takiego czatu globalnego nie wspominając nawet o rynku ale to inny temat..
 
Do góry