• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Sojusze między bractwami

Sorcha

Rycerz
Tak jak napisałem wyżej jedyne ISTOTNE rzeczy to Twoje zadania eventowe (za co na pewno wszyscy serdecznie dziękują) oraz budynki do poszczególnych eventów. Każdą inną "pierdołę" czy "głupie" pytanie można by rozwiązać na CZACIE GLOBALNYM.
Tak wszyscy dziękują @Nusion za wkład, ale nie wszystko da się rozwiązać na czacie globalnym na przykład grafiki żadnej nie wstawisz. Mówię tu o wątku, który prowadzi @Mighty Garoth [NIEOFICJALNE] Budynki wydarzeń, za który to wątek powinniśmy być mu wdzięczni. W obrębie tego forum mamy informacje o budynkach ewentowych, ale do rzeczy. Czat globalny przydatny byłby w przypadku gdy Arcymag jest niedostępny na forum lub rzadko gra/brak dostępu do sieci itp i pora go zmienić, ale nie ma jak bo nie ma uprawnień. Jedyne co można zrobić to opuścić Bractwo. Na czacie Bractwa przecież wszyscy, (a przynajmniej ci co grają) znają sytuację. Na globalnym opisujesz sytuację i nie musisz iść na forum! Po drugie jak ktoś zdecydował się grać bez bractwa, to czy taki czat globalny jest mu potrzebny. Czytać forum może, tylko pytanie czy chce?
Kolejna rzecz piszesz o łańcuszkach... Podam na swoim przykładzie mam złotą otchłań na 30 lvl więc nie pomoge innych graczom z bractwa zdobyć run do tego cudu!! czat globalny by tą sprawe rozwiązał bo ktoś kończy dany cud i jeżeli komuś brakuje runek do niego od razu wchodzi i widzi czy ma szanse je zdobyć czy nie ( tu również mogła by działać typowa wymiana że dajemy sobie np po 500pw w dany cud i mamy pewność że taką runke dostaniemy..
Łańcuszki nie są obowiązkowe, wystarczy poczta, przecież można ją wysłać do każdego gracza na serwerze, to po co jeszcze czat globalny.
 

Koval92

Kapłan
Każdą inną "pierdołę" czy "głupie" pytanie można by rozwiązać na CZACIE GLOBALNYM.

Czat globalny w Elvenarze musiał by się wiązać z opcją "zablokuj użytkownika", po tym co się dzieje od roku na forum cała masa osób nie chce tu konta założyć i jeszcze brakuje, żeby tego wszystkiego wysłuchiwać w grze.
 

Hassano

Łucznik
Czat globalny w Elvenarze musiał by się wiązać z opcją "zablokuj użytkownika", po tym co się dzieje od roku na forum cała masa osób nie chce tu konta założyć i jeszcze brakuje, żeby tego wszystkiego wysłuchiwać w grze.

To fakt że jakaś czarna lista itp mogła by tam być. Ponadto czat mógłby wyglądać jak obecnie tylko z zakładką bractwo/global i tyle :) i również zwijany tak jak obecnie choć ja bym go chyba wolał mieć u dołu ekranu niż takie małe okienko
 

Sorcha

Rycerz
To fakt że jakaś czarna lista itp mogła by tam być. Ponadto czat mógłby wyglądać jak obecnie tylko z zakładką bractwo/global i tyle :) i również zwijany tak jak obecnie choć ja bym go chyba wolał mieć u dołu ekranu niż takie małe okienko
Graj na Android TV to będziesz miał duże okienko, bo rozumiem, że pisząc okienko masz na myśli aplikację. Poza tym czy wszyscy chcieli mieć na dole, że tak się wyrażę czy tylko ty :confused: ? Ciągle tylko piszesz, ja to , ja tamto. W bractwie nie ma ja, zamiast tego powinno być my, działanie dla wspólnego celu. Jeśli innym te okienko nie przeszkadza to musisz się z tym pogodzić.
 

Hassano

Łucznik
Graj na Android TV to będziesz miał duże okienko, bo rozumiem, że pisząc okienko masz na myśli aplikację. Poza tym czy wszyscy chcieli mieć na dole, że tak się wyrażę czy tylko ty :confused: ? Ciągle tylko piszesz, ja to , ja tamto. W bractwie nie ma ja, zamiast tego powinno być my, działanie dla wspólnego celu. Jeśli innym te okienko nie przeszkadza to musisz się z tym pogodzić.

Haha po pierwsze to odpimpaj sie odemnie bo nie życzę sobie osobistych wycieczek do mnie bo nie interesują mnie twoje osobiste przemyślenia...

Po drugie pisząc o okienku akurat mam na myśli przeglądarkę, co do ustawienia okienka dlatego wspomniałem o dole bo najprościej jest je w taki sposób powiększyć na całą szerokość ekranu nawet bo najmniej kolidowała by z widokiem miasta.. na boku nie powiększysz go zbytnio co najwyżej w górę i dół ale nadal jest wąskie przez co posty był by pisane "pionowo" a na dole pisał byś w linijce co sie lepiej czyta ( nie mów że teraz też sie da czytać ) i łatwiej dodać na dole zakładki coś w stylu:
tibia-screenshot.jpg

Coś w tym stylu zwijane jak dotychczas i takie zakładki na bractwo global a nawet pw mogło by tam być które było by wyświetlane na żywo a nie poprzez koperte
 

Sorcha

Rycerz
Haha po pierwsze to odpimpaj sie odemnie bo nie życzę sobie osobistych wycieczek do mnie bo nie interesują mnie twoje osobiste przemyślenia...
Po pierwsze to przepraszam, jeśli poczułeś się urażony, ale chyba forum jest po to aby pisać swoje osobiste przemyślenia;) na temat umieszczony w tytule wątku. Po drugie po to są ankiety w pomysłach i propozycjach, żeby uzyskać zdanie większej ilości osób a nie tylko tego co Autor/ka wątku uważa.
Po trzecie pomysł dobry z tym okienkiem, ale jak z realizacją? Czy okienko być cały czas widoczne czy wysuwane tak tak teraz tylko dla tych co są w bractwie?
Czy osoby, które grają bez bractwa mogłyby w nim pisać ( czat globalny)?
 

Hassano

Łucznik
@Sorcha przeczytaj moje posty w których masz odpowiedz na wszystkie Twoje pytania :) ale niech będzie:
1- Tak czat ma być zwijany jak obecnie żeby po zwinięciu było widać tylko "dymek" jak teraz lub nawet zwykły "ptaszek ^ "
2- Tak do globala dostęp ma KAŻDY na całym serverze
3- W ostatnim poście wspomniałem nawet o priv które tam mogło by działać live zamiast koperty... ( bo długą i męczącą komende szeptu z innym graczem już nam dawno zabrali)
 

Sorcha

Rycerz
@hassano twoje posty zostały przeczytane przeze mnie i widze, że proponujesz chat jaki jest w grach MMORPG (o czy świadczy zrzut z ekranu z Tibii) , jest to popularny sposób na czat jak widać na poniższym załączonym rysunku:
TERA_Chat_Window.png
Widoczne są proponowane przez Ciebie zakładki, a kolory tekstu są przypisane do różnych funkcji czata: inne kolor mają wiadomości systemowe (które mają nawet własną zakładkę - informacje o eventach itp), inny kolor wiadomości handlowe, inne wiadomości wysyłane szeptem (też mają własną zakładkę) ,"+" na obrazku oznacza możliwość tworzenia własnych zakładek (załatwia problem priv) i tak dalej i nie mówcie żeby nie porównywać do innych gier skoro już zostały tu zaproponowane. Tylko nie wiem czy takie rozwiązanie byłoby wprowadzone, jeśli tak to pewnie nie prędko.
 
Ostatnia edycja:

Hassano

Łucznik
Dokładnie jak piszesz a co do funkcjonowania to myślę że dało by sie to dopracować kolory/zakładki itp ale te dwie podstawowe funkcje czyli global dla wszystkich i zakładka dla bractwa to podstawa. Czy handel byłby aż tak potrzebny na czacie? w sumie nie bo i tak każdy jest ograniczony do swojego okręgu odkrytych prowincji a żywe są globalne i widać je na rynku więc to myśle że zbędne ( oczywiście ludzie na globalnym gdyby chcieli to mogą pisać że chcę coś wymieniać ) ale zakładka dla systemowych wiadomości była by dobra, coś jak teraz dzwoneczek więc to tylko zamiana.
 

Sorcha

Rycerz
Dokładnie jak piszesz a co do funkcjonowania to myślę że dało by sie to dopracować kolory/zakładki itp ale te dwie podstawowe funkcje czyli global dla wszystkich i zakładka dla bractwa to podstawa. Czy handel byłby aż tak potrzebny na czacie? w sumie nie bo i tak każdy jest ograniczony do swojego okręgu odkrytych prowincji a żywe są globalne i widać je na rynku więc to myśle że zbędne ( oczywiście ludzie na globalnym gdyby chcieli to mogą pisać że chcę coś wymieniać ) ale zakładka dla systemowych wiadomości była by dobra, coś jak teraz dzwoneczek więc to tylko zamiana.
Czy handel jest potrzebny na czacie? Teraz jest dyskusja, żeby powiększyć ilość wiadomości bo wiadomości handlowe (potwierdzenia zdjęcia ofert) zajmują miejsce, a jakby to przenieść na czat to na poczcie zostały by tylko łańcuszki, rynek skrzynek i rekrutacja czyli oferty graczy, ogólnie sprawy kadrowe.
 

Hassano

Łucznik
Akurat te wiadomości powinny zostać na powiadomieniu ale i tam powinna być osobna zakładka tylko na handel.. zresztą o czym my tu rozmawiamy.. i tak tego nie wprowadzą a nawet jak to za 100 lat.. W tej grze masa rzeczy powinna być zmieniona/usprawniona a mamy co mamy.. głupiej przygody nie potrafią naprawić bo chyba wychodzą z założenia że zanim sobie z tym poradzą to sie zdąży skończyć :D:D
 

blazius1

Paladyn
głosowałem na nie
Uzasadnienie:
- zbytnie ułatwienie gry graczom multikontowym, drugie bractwa byłyby bezpośrednim zapleczem surowcowym dla bractw
podstawowych,
czyli żaden sojusz tylko jego parodia, zwykłe pompowanie kont,
taki byłby opłakany skutek łączenia dwóch bractw wspólnym rynkiem
wspólny rynek owszem - ale globalnie, nie tylko dla dwóch bractw

- wspólny czat do pogaduszek, rzecz bez większego znaczenia, ale do wspólnych pogaduszek w innych grach jest ponoć czat globalny?
- trudności techniczne, których mamy na co dzień aż nadto

Czyli pomysł; z pierwszego posta jest bardzo do bani. Pozdrawiam.
 

blazius1

Paladyn
Wspólny rynek T1-T3 to pomysł nie mający nic wspólnego z bractwami klonów czy tworzeniem multikont. One, tak czy inaczej, będą.
Bractwa klonów to tylko skutek takich ograniczeń jak rynki lokalne T1-T3.
 

SlodkiElf

Wędrowiec
Czy naprawdę lokalny rynek to takie utrudnienie w przepływie towarów dla większości graczy? Nie wydaje mi się.
A dla multikont jest to jakieś ograniczenie związane choćby z prowizją, więc po co jeszcze ułatwiać?
 

mayder

Tancerz ostrzy
Mi to wygląda kropka w kropkę jak sojusze miast w The West. Tam po zawarciu sojuszu jest dodatkowy czat i możliwość wystawienia towarów w obrębie sojuszu.
 

Hassano

Łucznik
Dziwne myślenie niektórych osób, co za różnica czy teraz przekładają surowce czy mając globalny rynek i tak by to robili tylko było by nieco łatwiej?? I tak jest takie zjawisko i tak jedyna różnica taka że nie musieli by wychodzić z obecnych bractw lub zapraszać swoich klonów do niego i to przekładać..
Ja w tym pomyśle wogóle nie biorę pod uwagę wspólnego rynku bo to bez sensu, lepiej zrobić globalny i tyle. Tu bardziej skupiłbym sie na pomyśle czatu globalnego i takich zakładek jak wyżej opisałem bo znacznie ułatwiło by to komunikacje wewnątrz bractwa, sojuszowego bractwa i globala
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Ja prawdę powiedziawszy też nie rozumiem, dlaczego nagle tylu szeryfów sie martwi, czy multikonciarze będa mieli trochę łatwiej, czy trochę trudniej. Niech się IG martwi o konta multi. Ja ich nie dostrzegam, a one mnie pewnie też nie, bo się zajmują sobą :) To akurat jest plus tej gry, że mogę się skupić na sobie i pozytywnych interakcjach z innymi graczami, a cudze kombinacje nie muszą mnie obchodzić.
Mnie ten pomysł akurat się podoba, zwłaszcza wspólny czat dla dwóch (nie więcej) bractw, rynek też, choć to drugie już tak do szczęścia mi potrzebne nie jest, więc jeśli ten wspólny rynek tak przeszkadza niektórym, że zagłosowali na nie, to może warto rozbić pytania w ankiecie na bardziej szczegółowe: poparcie tylko dla czatu, poparcie dla czatu i rynku dla dwóch bractw, poparcie dla czatu i rynku globalnego?
A dlaczego mi się podoba ten pomysł? Wszyscy, którzy dłużej grają, spotykają się z przypadkami, kiedy jakiś członek bractwa zaczyna grać z mniejszą intensywnością - ma mniej czasu, albo mniej chęci (bo też czasami Elvenar potrafi być męcząco-nużący ;)), w każdym bądź razie zaczyna się w bractwie robić rozwarstwienie pod względem zaangażowania i kwestią tylko czasu jest, kiedy trzeba będzie coś z tym zrobić. Ale gracz jednak gra w swoim tempie, był w bractwie wiele czasu, wszyscy lubimy sobie czasem pogadać z nim na czacie, no i mamy dylemat. Ba, on nawet nie będzie miał urazy, jak będzie musiał odejść, sam rozumie, że nie angażuje się, tak jak inni, ale jednak obecnie odejście z bractwa to jest przerwanie kontaktu i w takiej sytuacji najczęściej też bilet w jedną stronę. A tak gość przeszedłby sobie do sojuszniczego bractwa i można byłoby sobie od czasu do czasu przy okazji gry pogawędzić w starym, szerszym gronie. A dodatkowy plus byłby taki, że jakby miał powrót werwy, to mógłby się z kimś zamienić, kto dla odmiany miałby słabszy okres. Takie "rezerwy" dla głównej drużyny ;) Ale do tego jest potrzebny bieżący kontakt.
Ja sam się łapię czasem na sytuacji, że po wejściu do gry mam czas coś napisać, a potem już nie mam czasu, żeby grać. Więc moje rozstanie z bractwem i grą będzie pewnie krótkie i bezpowrotne. A w takich "rezerwach" to bym sobie jeszcze jakiś czas pograł. I pogadał.
Więc teraz już wiecie, dlaczego jestem za :)
 

blazius1

Paladyn
Oczywiście, że ankietę trzeba rozbić na dwie odrębne.
W uzasadnieniu do ankiety podano dwa problemy:

1) mało istotny - żeby pogadać na jednym czacie z innym bractwem
2) oraz zgoła rewolucyjny - aby połączyć dwa rynki lokalne (bractw) w jeden troszkę większy, nadal jednak lokalny

W rezultacie ankieta jest uproszczona, a uzasadnienia i dyskusja dotyczą dwóch spraw zupełnie różnego kalibru.
Na tyle różnego, że od strony technicznej powiększenie rynków lokalnych prawdopodobnie jest technicznie zupełnie niewykonalne. Drobny szczegół.
 
Ostatnia edycja:

Lanariko

Szef kuchni
Zdaje się ze ta dyskusja troszeczkę się zagalopowała...
nie chodzi mi o czat globalny, wręcz bym go nie chciała - proszę, nie zmieniajcie tej propozycji na dyskusje o czacie globalnym. Jeśli ktoś ma ochotę proszę, zaproponujcie odrębny temat.
Pomysł z połączeniem czatów dwóch bractw miał umożliwić codzienna rozmowę, w dalszym ciągu w dość kameralnym stylu, osobom z z różnym podejściem do gry.
Czat globalny szybko zamieniłby się w to co jest tutaj, na forum - wybaczcie wszyscy ale tego starcza mi, jak wejdę tu raz na miesiąc, żeby zobaczyć co nowego...

co do rynku można go łączyć albo nie, naprawdę uważacie ze to coś zmieni?
w kilku bractwach byłam, trochę widziałam, jak ktoś ma multi to już dawno znalazł sposób na utrzymanie go.
 
Do góry