• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Spowolnienie ładowania strony

Poziomek

Rycerz
Czy w ciagu 30 minut ostatnich od godz powiedzmy 9:20 cos bylo moze robione w sprawie problemow z gra? Pytam bo pare minut temu byla tez aktualizacja firefoxa, i strona forum otwiera sie w tempie zólwia. sama gra (wczytywanie dziala plynnie). inne strony tez dzialaja plynnie.forumm.jpg

Rozmawiam z supportem anglojezycznym bo cos mi w tym wszystkim nie pasuje.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
U mnie na chrome forum śmiga normalnie
For me, the chrome forum is normal
 

Poziomek

Rycerz
widzisz u mnie to jest bardziej skomplikowane mam na ten temat nawet pewna teorie ale o niej moze kiedy indziej, zreszta ktos kto przeczyta moze sobie wydedukowac o co chodzi.
- Forum na kazdej z przegladarek a mam ich 4 bedac zalogowanym zamula.
- bedac nie zalogowanym - forum dziala plynnie.
- bedac zalogownaym na angielskojezycznym forum - forum dziala plynnie.
- gra w wersji EN dziala plynnie w wersji PL tak samo dobrze.
- strona do supportu - dziala plynnie bedac tam zalogowanym
- Ktos by pomyslal ze problem z laczem domowym - na telefonie z LTE - jest tak samo, czyli zle.
wyczyszczone pliki cookisy cache przegladarek, zresetowany modem . Ad blocki jesli sa to byly zawsze i zawsze dzialalo, niektore z przegladarek nie maja adblockera i tez nie dziala. Brak windows firewalla
w skrocie jest tak ze problem jest kiedy jestem zalogowany lub probuje sie logowac. Nie wiem czy ktos tez tak mial, bo jak dla mnie to 'sa to cuda' ktorych nie potrafie wytlumaczyc .Oczywiscie dolaczylem filmiki 2 na szybko pokazujace problem przy logowaniu, i za chwile film kiedy przegladam strone jako niezalogowany - Oczywiscie w 1 przypadku nie dziala stoi w miejscu a w drugim wszystko smiga.
 

Deleted User - 198835

Guest
To może nie korzystaj z firefoxa na razie i przenieś się na inną przeglądarkę
 

Deleted User - 198835

Guest
I ten problem jest tylko na Polskim forum , jak jesteś zalogowany ?
A na innych forach zaloguj się i sprawdź , czy jest ten sam problem
 

Poziomek

Rycerz
Andrzju pisalem powyzej ze sprawdzalem angielskie forum. Innych nie sprawdzalem bo procedura zarejestrowania sie na forum jest dluga i skomplikowana - zalozenie swiata +samouczek +mail- i dopiero rejestracja na forum. dzis byla jakas aktualizacja firefoxa - ale pozostale przegladarki nie byly aktualizowane i jest ten sam problem - niezalogowany dziala wysmienicie- przy probie logowania zwiecha - to tak patrzac z boku wyglada jak forumowy DDOS:)
Przyszlo mi na mysl ze moze - jakies dodatki do przegladarek ktore sie byc moze razem z aktualizacja pobraly, nie wspolgraja z obecna wersja - wiec uruchomilem przegladarki w trybach SAFE MODE: Efekt brak, tzn problem dalej jest.
Teraz dla swietego spokoju leci czyszczenie przy uzyciu 'programow czyszczacych typu spy bot search destroy" . zobaczymy.
Ponowne wejscie na forum i klikniecie edycja zajelo okolo 3-4minut:)
czyszczenie nie pomoglo - problem nadal jest
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
nie wierze w cuda. nie wierze tez ze samo sie naprawilo gdyz jeszcze 30minut temu nie dzialalo.. Teraz dziala jak powinno.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Wygląda mi to na działanie jakiegoś ogranicznika w sieci, lub na komputerze, ale oczywiście mogę się mylić.
 

miriella

Zwiadowca
jak mam włączony Avg secure VPN to gra działa bardzo wolno , i ładuje się tez bardzo wolno , także wyłączyłam VPN , może u was tez gdzies w zabezpieczeniach programów antywirusowych gdzies cos blokuje i spowalnia
 

Poziomek

Rycerz
jak mam włączony Avg secure VPN to gra działa bardzo wolno , i ładuje się tez bardzo wolno , także wyłączyłam VPN , może u was tez gdzies w zabezpieczeniach programów antywirusowych gdzies cos blokuje i spowalnia
widzisz u mnie gra dziala i dzialala super normlanie. i Polska i angielska wersja. Problem dotyczyl przegladania polskiego forum (bedac zalogowanym uzytkownikiem) niezalogowany, inny uzytkownik czy forum angielskie dzialalo plynnie . i to drugi taki przypadek w przeciagu roku. Testowalem juz wszystko bez adblocka z (caly czas gram z od roku), gole przegladarki bez dodatkow, , 4 rozne przegladarki
 

stapa11

Rozbójnik
Czasem zmienia się routing u dostawcy, czasem dynamiczne adresy, a nasz windows pamięta stare, czasem routing gdzieś tam na świecie po prostu się zrywa.
tracert -4d pl.forum.elevenar.com
Pozwoli Ci popatrzeć jak dane schodzą do Ciebie na kompa.
W zasadzie najważniejszy jest wynik na końcu:
Tracing route to pl.forum.elevenar.com [212.48.98.12]
...
45 ms 45 ms 44 ms 212.48.98.12

Jeśli te liczby (przed ms) są powyżej 100, to słabo, a powyżej 1000 to w zasadzie nie ma co grać.
Gwiazdki znaczy, że połączenia brak.
U mnie ruch idzie przez Warszawę, Poznań, Hamburg, potem zawraca do Frankfurtu, gubi się gdzieś na niemieckich drutach by ostatecznie wrócić do Hamburga
Adresy możesz odświeżyć
ipconfig /flushdns
czasem to pomaga, szczególnie na sieciach komórkowych.

Dziś to już nie jest tak, że podłączasz się do strony i ciągniesz dane z jednego serwera.
W postach mogą być linki, czy załączniki z innych serwerów, które nie są dostępne.
Czasem nawet zawartość statyczna jest na innych serwerach, niż ta "podstawowa"
Ich ładowanie, może nie być związane z serwerami innogames.net

Jak pojawiają się kłopoty z wydajnością, to można sobie popatrzeć na ruch w sieci ze swojej przeglądarki.
W chrome, naciskasz "Ctrl-Shift-I" i w po prawej stronie pojawi się monitor, klikasz tam w zakładkę "Network" i patrzysz na wszystko co nie ma statusu 200 lub 202
Oczywiście wydajność gry może być związana z tym, że Twój PC robi coś innego, więc do tego monitor wydajności PC np. prosty task manager (taskmgr.exe) i patrzymy na Performance/CPU
AV raczej nie spowalnia ruchu w sieci, nawet jak kontroluje zawartość ruchu sieci.
Za to wszelkiego rodzaju dodatki do przeglądarek, plugin-y, rozszerzenia (np VPN) już mogą sporo nabroić.

Jak już wiesz "co" spowalnia, to następny krok jest "dlaczego", a tuż po nim "jak to naprawić?".
Niestety te następne etapy już nie są takie proste, ale zasada wsparcia 1-szej linii często pomaga, czyli wyczyścić cache, wyczyścić cache dns, zrobić pełny restart komputera i routera domowego (10 sekund bez prądu).
Jak nie pomaga, to najlepiej jest pójść na spacer, bo problemy z routingiem są monitorowane przez takich gości jak ja i naprawiane niemalże od momentalnie.

Piszę ten post, bo kupiłem sobie nową maszynę do kawy i jestem trochę nakręcony :)
 
Do góry