• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Statystyki bractwa

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser594
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser594

Guest
Witam nie wiem czy było to poruszane jeśli tak proszę usunąć tematem pokierować gdzie.
Mianowicie chodzi mi o statystyki bractwa kto kiedy był kto daje pomoc sąsiedzką kiedy był widziany ostatnio gracz do statystyk miał by dostęp arcymag mag i ambasador nie jestem programistą rzucam tylko pomysł Pozdrawiam o_O
 

DeletedUser626

Guest
Na pewno byłoby przydatne, ale dobrze by było gdyby więcej osób się wypowiedziało. Bardziej mam tu na myśli kwestię statystyk odwiedzin niż obecności, bo kwestia obecności była już w innych pomysłach poruszana.
 

DeletedUser594

Guest
Tak wiem chodzi o odwiedziny myślałem np za cały miesiąc odwiedzin jakieś mini nagrody np młotki złoto coś w tym stylu nie wiem jak to się ma do innych graczy więc czekam na dalsze wypowiedzi pozdrawiam :)
 

DeletedUser813

Guest
Statystyki w bractwie to świetny pomysł!
Arcymag miałby ułatwione zadanie jeśli chodzi o kontrolę aktywności w bractwie.

Podgląd miesięcznego przyrostu punktów graczy jak i ilość odwiedzin u reszty grupy to dwa najważniejsze czynniki przy decyzjach o pozbyciu się nieaktywnych graczy.

Połączenie tego dodatkowo z drobnymi nagrodami za zajęcie miejsc na podium dodatkowo zmotywuje wszystkich do aktywniejszej gry.
Przy połączeniu statystyk z nagrodami, wszystko musi być widoczne dla każdego członka aby wiedział jak bardzo musi się postarać by coś dostać.

Nagrody podzieliłbym oczywiście na kategorie:
- dla najszybciej rozwijających się w danym miesiącu (przyrost punktów),
- dla najaktywniejszych w motywowaniu (suma motywek w bractwie w ciągu miesiąca).

Kwestia widoczności online lub widoczności ostatniego logowania jest dyskusyjna.
Jeśli w bractwie ma się kolegów z pracy lub co gorsze szefa to ta opcja może kosztować nawet utratę pracy. Jest spore grono ludzi grających w godzinach pracy i można ich zniechęcić do gry uderzając w ich prywatność.
 

DeletedUser594

Guest
Jestem za świetny pomysł z twojej strony podoba mi się świetnie to rozwinąłeś czekamy na dalsze decyzje góry Pozdrawiam :):)
 

DeletedUser1412

Guest
Podgląd miesięcznego przyrostu punktów graczy jak i ilość odwiedzin u reszty grupy to dwa najważniejsze czynniki przy decyzjach o pozbyciu się nieaktywnych graczy.

Połączenie tego dodatkowo z drobnymi nagrodami za zajęcie miejsc na podium dodatkowo zmotywuje wszystkich do aktywniejszej gry.
Przy połączeniu statystyk z nagrodami, wszystko musi być widoczne dla każdego członka aby wiedział jak bardzo musi się postarać by coś dostać.
Świetny pomysł chłopaki! Ja również jestem za! No i oczywiście jestem łasa na nagrody :D
 

DeletedUser1088

Guest
Nagrody podzieliłbym oczywiście na kategorie:
- dla najszybciej rozwijających się w danym miesiącu (przyrost punktów),
- dla najaktywniejszych w motywowaniu (suma motywek w bractwie w ciągu miesiąca).

nie chciałbym być źle zrozumiany, ale:
ad 1) za chwilę usłyszymy na forum, że diamentowe dzieci lub gracze z topki szybciej się rozwijają bo mają łatwiej i ich spichlerze przelewają się od dóbr, i za coś prostego dostali jeszcze nagrodę... (jeśli już to proponowałbym % wzrost punktów a nie sumaryczny), czyli np równorzędne były by wyniki gracza 10k z przyrostem 1k jak gracza 200k z przyrostem 20k.
ad2) za chwile podniosą się głosy, że to jest zmuszanie do motywowania i codziennego logowania się;)

ale, ogólnie idea bardzo mi się podoba;)
 

DeletedUser813

Guest
Faktycznie zapomniałem o diamentowcach :oops:
Procentowy przyrost punktów może być lepszym pomysłem niż sumaryczny ale zaznaczam że nie napisałem w jaki sposób ma to być obliczane więc błędu nie popełniłem ;)
Takie kwestie zostawiam już mądrym głowom które wszystko policzą tak by było sprawiedliwie i by zachować balans gry.
 

DeletedUser1089

Guest
Statystyki Bractwa to świetny pomysł!
Nasze bractwo ciągle się zmaga z problemem kto, ile i jak...By bractwo się rozwijało w dobrym tempie trzeba by prowadzić ręczne statystyki i czasem to robię, jak już widzę dramat w motywacji.
Przydałyby się jakieś drobne punkciki za codzienną pomoc (niekoniecznie logowanie - bo mam takich graczy co są w grze, ale nie pomagają, bo ....nie) i za przyrost punktowy (np liczony w procentach).
 

DeletedUser945

Guest
Statystyki - tak
Nagrody - zdecydowanie NIE.
Przyrosty punktów rankingowych to tylko jeden z elementów rozwoju. Na przykład, ktoś kto jest w rozdziale Rasy Gościnnej może intensywnie budować/rozbudowywać budynki Osady, co nie ma wpływu na jego punkty rankingowe, a ma wpływ ogromny na progres.

Oczywiście, zarządzający bractwem mogą - na podstawie takich statystyk - przygotować system wewnętrznego nagradzania, ale nie widzę powodu, aby były to nagrody systemowe
 

DeletedUser48

Guest
Statystyki Bractwa to świetny pomysł!
Nasze bractwo ciągle się zmaga z problemem kto, ile i jak...By bractwo się rozwijało w dobrym tempie trzeba by prowadzić ręczne statystyki i czasem to robię, jak już widzę dramat w motywacji.
Przydałyby się jakieś drobne punkciki za codzienną pomoc (niekoniecznie logowanie - bo mam takich graczy co są w grze, ale nie pomagają, bo ....nie) i za przyrost punktowy (np liczony w procentach).
Wybacz, ale jeżeli ktoś nie uczestniczy pomocą w bractwie, to delikatnie mówiąc, pa,pa powinien usłyszeć.
 

DeletedUser594

Guest
Hmm no chyba taka rola bractwa a nie tylko tańsze towary chodzi o zjednoczenie co to za bractwo co każdy by myślał o sobie a jeśli ktoś nie ma ochoty dawać pomocy to jest rozwiązanie niech należy do żadnego bractwa będzie samotnym wilkiem jest parę setek takich graczy nikt go nie zmusza a zawsze się znajdą gracze co dają pomoc nikt nie wymaga tego codziennie są różne sytuacje o_O
 

marcin10717

Wędrowiec
Witam
W naszym bractwie, ponad rok temu były już niestety nasz arcymag (zawiesił grę tymczasowo) założył stronkę internetowa w formie excela. Kiedyś on, teraz inna osoba mająca uprawnienia do modyfikacji, uzupełnia coś na wzór tabelki, gdzie wpisuje codziennie godzinę i minutę motywki. Po zakończeniu tygodnia rubryczka się sumuje i pokazuje już tylko ilość motywek z danych tygodni poszczególnych członków. Jeśli ktoś informuje o nieobecności zaznaczany jest innym kolorem, jeśli ktoś dluższy czas olewa motywacje to wiadomo co sie dzieje:) dodatkowo mamy inne fajne zakładki, typu: przyrost punktów, poradnik militarny, kto jakie ma bonusowe towary, eventy - listy zadań, rasy - gdzie są podpowiedzi dla nowych graczy jak sobie radzic... Nagród za to nie ma, ale jest przydatne, sprawia frajde dla lubiacych statystyki. Polecam załozenie sobie takiej stronki:) szacun dla chłopaka, który zajmuje sie u nas prowadzeniem i uzupełnianiem tego. Pozdrawiam wszystkich
 

DeletedUser594

Guest
Witam
W naszym bractwie, ponad rok temu były już niestety nasz arcymag (zawiesił grę tymczasowo) założył stronkę internetowa w formie excela. Kiedyś on, teraz inna osoba mająca uprawnienia do modyfikacji, uzupełnia coś na wzór tabelki, gdzie wpisuje codziennie godzinę i minutę motywki. Po zakończeniu tygodnia rubryczka się sumuje i pokazuje już tylko ilość motywek z danych tygodni poszczególnych członków. Jeśli ktoś informuje o nieobecności zaznaczany jest innym kolorem, jeśli ktoś dluższy czas olewa motywacje to wiadomo co sie dzieje:) dodatkowo mamy inne fajne zakładki, typu: przyrost punktów, poradnik militarny, kto jakie ma bonusowe towary, eventy - listy zadań, rasy - gdzie są podpowiedzi dla nowych graczy jak sobie radzic... Nagród za to nie ma, ale jest przydatne, sprawia frajde dla lubiacych statystyki. Polecam załozenie sobie takiej stronki:) szacun dla chłopaka, który zajmuje sie u nas prowadzeniem i uzupełnianiem tego. Pozdrawiam wszystkich
Hjh możesz coś więcej napisac na priva na temat tej tabelki chętnie bym coś takiego zrobił dla bractwa :rolleyes:
 

Hassano

Łucznik
Ja zrobiłem takie coś w exelu ale tylko do przyrostu ptk :) raz na tydzień wpisywałem obecny stan ptk i porównywałem z tym z zeszłego tygodnia. Ale to tylko ptk które nie pokazują konkretnie czy ktoś gra czy nie.. a roboty przy tym nie mało bo wszystko ręcznie trzeba pisać itp.. Gdyby dodać do tego codziennie wpisywanie motywek i innych pierdół to cały dzień bym to robił a aż tak nie kocham tej gry :p gdyby to było wprowadzone do kodu gry i takie informacje zapisywały sie automatycznie to na pewno było by to mega przydatne dla ludzi prowadzących bractwo :) dodatkowo motywowało by to ludzi do motywowania :D bo wiedzieli by że władza ma na to podgląd :)
 

DeletedUser813

Guest
I dokładnie o to chodzi.

Kiedyś też miałem tabelkę ale prowadzenie tego zajmowało zbyt dużo czasu.
 

DeletedUser1297

Guest
W Forge od Empire jest prościej - foedb.com
Przydałby się odpowiednik strony dla Elvenar...
 
Status
Zamknięty.
Do góry