• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Studnia Życzeń - co wypadło?

  • Rozpoczynający wątek Usunięty użytkownik 2143
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odświeżając temat pierwsze podsumowanie:
- z 10 studni 6 zakońćzyło swój 100 dniowy żywot, 4 mają jeszcze 60 dni
- to co najważniejsze w ciągu tego czau wypadło mi 1210 diaxów, po przeliczeniu na studnię daje to ok 150 sztuk (z uwzględnieniem że cześć dawała tylko 40 dni)

ja jestem zadowolony osiągnałem cel, poza tym to jedyny budynek dający możliwość zdobycia waluty premium dla gracza jak ja f2p jest bezcenny
Oby tylko nic nie zmienili :>
 

DeletedUser80

Guest
W evencie pojawią się w ósmym dniu.
Pytanie, czy w pozostałych ośmiu dniach znów się nie pojawią (ostatnio tak było).
edit
I pojawiły się w 22 dniu.
Należy mieć nadzieję, że tak będzie i na pozostałych serwerach:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3330

Guest
A mi nic się nie trafiło. Czy to dla tego, że jej nie postawiłem ? ;-)
 

DeletedUser3330

Guest
Hassan. Bardzo dziękuję. Na szczęście mam i postawię jak najprędzej zgodnie z Twoją radą. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Napisałem to tak dla żartu a spotkałem się z ważną wiadomością.
 

DeletedUser

Guest
jedna uwaga jak widzę generator nagród leci seriami (tzn serie nagród), w efekcie jak miałem 4 działające studnie to diaxy wypadały dużo rzadziej (grubo poniżej 10%) przy 10 studniach raczej utrzymują ten poziom
 

DeletedUser

Guest
Przedwczoraj wysuszyła mi się druga partia studni, takie podsumowanie

- wysuszone studnie 10 sztuk
- studnie na 50% (50 dni pozostało) 6 sztuk
- świeże sztuki (99 dni) 4 sztuki

W sumie zebranych 2030 diaxów (+ masa innych fantów), które z przyjemnością zamieniłem na 2 diamentowe ekspansje

To mój ulubiony budynek w tej grze!
 

DeletedUser2818

Guest
ostatnio ze studni wypada mi 25 diamentów.. :))))) czy tez tak macie?...
 

DeletedUser3453

Guest
Po aktualizacji diaxow praktycznie nie ma . Na 16 studni i 6razy zebrania wypadły 2x25 szt. Zdecydowanie więcej padało przed aktualizacją
 

DeletedUser

Guest
Przedwczoraj wysuszyła mi się druga partia studni, takie podsumowanie
- wysuszone studnie 10 sztuk
- studnie na 50% (50 dni pozostało) 6 sztuk
- świeże sztuki (99 dni) 4 sztuki
W sumie zebranych 2030 diaxów (+ masa innych fantów), które z przyjemnością zamieniłem na 2 diamentowe ekspansje
To mój ulubiony budynek w tej grze!
Podsumowując - na placu ze 180 pól (nie liczę dróg) postawiłeś studnie, dzięki czemu w ciągu przyjmijmy 3 miesięcy zdobyłeś 2 ekspansje dające 50 pól a niewykluczone, że w ciągu następnych 3 zdobędziesz jeszcze kolejne 25 (1 ekspansja).
Jeżeli trzymasz farmy studni na innych światach to nawet może być opłacalne - chyba tylko do tego ten budynek się przydaje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jeżeli trzymasz farmy studni na innych światach to nawet może być opłacalne - chyba tylko do tego ten budynek się przydaje.
Nie mozna tak uogolniac, moim skromnym zdaniem. W poczatkowych epokach (I-IV) studnie daja calkiem przyzwoita ilosc kultury, porownywalna do budynkow kulturowych z drzewka. Oprocz kultury wpadaja tez fanty, wiec trzymanie ich to czysty zysk, a nie marnowanie miejsca (jakas kulture i tak trzeba przeciez postawic).
W pozniejszych epokach daja mniej wiecej tyle kultury na kratke, ile eventowe budynki hybrydowe z populacja. Szczegolnie po ich wzmocnieniu studnie daja tez calkiem przyzwoita ilosc mlotkow i T3, to juz sa zauwazalne i odczuwalne ilosci, wiec to nie jest tak, ze jesli nie wypadna diamenty, to miejsce pod studnie jest marnotrawione. Diamenty wymieniam na koncu, choc wiadomo, ze po to sie je trzyma w miescie ;) W moim przypadku lacznie 23 studnie sfinansowaly mi 2 ekspansje i akademie na 5 lvl. Akademia na 5 lvl to jak dodatkowa wirtualna manufaktura, lub dodatkowe 2-3 warsztaty.

Zeby nie bylo offtopu, w temacie "Co wypadlo" wypada napisac, co wypadlo, wiec pisze ;)
Po rebalansie nie liczylem dokladnie, przed rebalansem miescilem sie idealnie w granicach oczekiwan, tzn. w ciagu niecalych 2 miesiecy z 23 studni wypadaly srednio... 22-23 diamenty na zbior (srednia liczylem po 75 zbiorach). Po rebalansie diamentow wypada sumarycznie wiecej, a czy srednio 2.5 raza wiecej, na razie nie jestem w stanie tego okreslic.
 

DeletedUser

Guest
chris - na głównym świecie (Arendyll) nie masz studni , masz obecnie 20 na Felyndralu i Winyadorze , a ekspansje i akademię finansowałeś na głównym, zgadza się ? :D
Jakoś nie wierzę, żeby ktoś rozsądny zastawił 180 pól (to jest ponad 7 ekspansji a trzeba jeszcze doliczyć drogi - pewnie kolejne 30-40 pól) studniami w mieście, które ma się rozwijać - farmy na pozostałych światach to co innego.

A żeby nie było off-topu - mam 1 studnię na Winyadorze - nie wypadły mi żadne diamenty od czasu zmiany - głównie młotki i monety - klasyka.
Może jeszcze odnośnie innych losowań - są budynki dużo dużo lepsze do pozyskiwania surowców czy młotków, dodam, że większość budynków eventowych (o ile nie wszystkie - nie chce mi się sprawdzać) produkujących młotki lub złoto otrzymuje jeszcze bonus z kultury w przeciwieństwie do studni.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
chris - na głównym świecie (Arendyll) nie masz studni , masz obecnie 20 na Felyndralu i Winyadorze , a ekspansje i akademię finansowałeś na głównym, zgadza się ? :D
.
Tak sie sklada, ze moim glownym swiatem jest Felyndral :D
Ale mniej wiecej sie zgadza, tylko ze nijak sie to ma do mojej wypowiedzi,
ze jak nie wpadaja diamenty, to studnie sa przydatne w miescie, w ktorym stoja
(kultura, mlotki, surowce). Pewnie, ze sa lepsze wyspecjalizowane budynki,
ale nie tak wszechstronne. Ale niewazne, kazdy ma prawo miec inne zdanie :).
Wracajac do tematu, moze i jestem nierozsadny, ale tak,
zamierzam po evencie czesc, jak to nazywasz, glownego miasta zastawic studniami.
No moze nie 180 pol, ale kilka ich postawie, jesli szczescie dopisze ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Niby "de gustibus non est disputandum" , ale nadal mnie urzeka wiara ludzi w to, że Inno chce dawać za darmo diamenty :)
 

DeletedUser

Guest
hmm oczywiście że się rozwijam :) po pierwsze studnie to trochę uboższa wersja budyku kulturowego. Teraz mam prawie 2000 kultury ze studni a z takiej wierzby 3500 ale wierzby to 25 pól... czyli w sumie mam prawie 20k kultury z tych 180pól, przelicznik bardzo ładny i trzyma się w normie budynku ewentowego (około 1,5 wartości kulturowego z budowy - oczywiście za złoto)

a co samych studni, poza kulturą dają zastrzyk różnych materiałów, oczywiście diamenty to główny powód ale nie wzgardzę pozostałymi, teraz po rebalansie to cud miód i orzeszki., tylko tyle że będzie mega trudno je zdobyć (zobaczymy na obecnym ewencie)

ogólnie przyrost wszystkiego jest taki że studnia sama w sobie jest wartościowszowa od większość budynków ewentowych - łącznie z pożal się boże budynkami łączonymi!!! Teraz mi wypluwa około 900 materiałów t3, 3pw, ponad 9k młotków, 25 diamentów czy ponad 100k złota... razy 10 to poza kulturą ekwiwalent warsztatu i manu t3

I na koniec dla mnie nie ma nic wartościowszego niż ekspansja, które są limitowane a zarazem najbardziej uniwersalnym obiektem w tej grze :)
 

DeletedUser3332

Guest
odkąd weszła "poprawka" mnie juz wypadło 50 diaxów z jednej studni, wiec lecieć .... lecą :)
 
Do góry