• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Duplikat Sumowanie pomocników

Czy jesteś za poprawą funkcjonalności gry

  • Tak

    Głosy: 9 81,8%
  • Nie

    Głosy: 2 18,2%

  • W sumie głosujących
    11
Status
Zamknięty.

visit0r

Paladyn
Drodzy gracze,
czy jesteście za drobnym usprawnieniem jednego z dosyć ważnych elementów tej gry?
Mój pomysł opiera się na prostym założeniu, jedna wspólna ikona wszystkich pomocników gdzie każdy kolejny pomocnik zwiększa limit możliwego przyśpieszenia o daną wartość. W momencie gdy klikamy ikonę użycia zostaje nam odjęty od sumarycznego czasu którym dysponujemy czas do końca danej czynności, reszta (o ile coś nam zostaje) jest nadal pokazywana w ikonie pomocnik.
 

DeletedUser3033

Guest
Tutaj raczej nie trzeba nic dodawać a nawet niech to zostanie tak jak jest ale by nie przepadał czas pomocnika jak są 3 minutowe te czary.
 

visit0r

Paladyn
nie brales pod
Tutaj raczej nie trzeba nic dodawać a nawet niech to zostanie tak jak jest ale by nie przepadał czas pomocnika jak są 3 minutowe te czary.
nie brales pod uwage przypadkow np gdy do konca zostalo 26 h a masz pomocnikow 20 i 14 godzinnych
uzycie jednego 20 godzinnego to troszke malo, 2 x 14 to lekka strata, sumowanie jest idealne w takim przypadku, zostaja 2 h na pozniej
 

DeletedUser3033

Guest
Tak brałem więc nie chcąc zmieniać pomysłu nie wiem dla czego tego niema od początku .
Hmm krótko zwięźle i na temat to może nie precyzyjnie udało mi się wyrazić więc się poprawie .
Głos na "tak" jak najbardziej jestem za lecz biorąc pod uwagę całość wszelkie pomysły z góry skazane są na niepowodzenie .
Cytując bo to duży projekt sprzątaczka musi zatwierdzić po armia ludków a na końcu programista klepnie to na kolanie .
Więc omijając tą całą biurokracje niech to klepnie od razu na kolanie :D
I tak dodam najwyżej będzie więcej błędów w grze ale po to są poprawki od poprawek .
A zabawa z błędami w grze to też jakiś fun w tej grze ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
Zagłosowałem na nie, bo myślę, że chyba niezbyt rozumiem ten pomysł, czy jego moc sprawczą; tym bardziej, że system Pomocników według mnie działa dobrze i sprawnie.
 

Elelkal

Rozbójnik
Zagłosowałem na nie, bo myślę, że chyba niezbyt rozumiem ten pomysł, czy jego moc sprawczą; tym bardziej, że system Pomocników według mnie działa dobrze i sprawnie.

Opis pomysłu może wydawać się nieco zagmatwany ale tylko pozornie. Obecnie mamy pomocników z różną redukcją czasu, tj. 3min, 7min, 14h, 20h( nie pamiętam dokładnych wartości), zgodnie z pomysłem zamiast tych kilku pomocników będzie jeden ze wspólną pulą redukcji czasu, sumując poprzednie przykłady wychodzi pula 34h 10min. Wykonujemy zadanie, za które nagrodą jest "pomocnik 3h" i pula zwiększa się do 37h 10min. Jeśli chcemy skrócić zwiad trwający 23h, to używamy pomocnika i zostaje nam pula 14h 10min do dalszego wykorzystania. Teraz na przykład możemy nastawić produkcję w 4 manufakturach na 3h i od razu ją ukończyć. Obecny system nie jest zły ale ma też wady. Mając pomocnika 14h i 20h i zwiad trwający 16h, w pierwszym przypadku musimy jeszcze czekać 2h a w drugim "4h pomocnika" zostają niewykorzystane efektywnie. I co mają zrobić gracze z pomocnikami 20h będący w początkowych rozdziałach, gdzie budowa czy zwiad trwają kilkadziesiąt minut czy kilka godzin albo gracze w niziołkach czy żywiołakach z pomocnikami 3min, jak budowa czy zwiad trwają kilka dni. Wydaje mi się, że jednak większość graczy wolałaby system oparty o wspólną pulę zmniejszania czasu, co więcej poszedłbym o krok dalej i zaproponował suwak, gdzie sami moglibyśmy decydować o ile chcemy skrócić czas, z dokładnością do minuty, dzięki temu można byłoby skracać czas tak, aby budowa czy zwiad zakończył się dokładnie wtedy, gdy będziemy w grze. Jednak takie posunięcie byłoby dość sporym ukłonem w stronę graczy i wątpię, żeby taki pomysł miał szansę na realizację dlatego napisałem, że podobny pomysł już był.
 

DeletedUser3033

Guest
Hmm myślę że chodzi o pewne niejasności co będzie gdy ....
Ale sam pomysł jak najbardziej powinien być zrealizowany .
Dlaczego chyba jasne jak idziesz do sklepu kupić chleb a masz 100zł a w sklepie sprzedawczyni mówi że niema drobnych , masz wiele możliwości ale wątpię że ktoś zapłaci 100zł za 1 bochenek chleba a przecież tak działa ten system pomocnika .
Więc na pewno nie działa to dobrze ani prawidłowo , mało tego to samych szybkich bonusów w formie pomocnika niema wiele w grze więc nie dziwne że powstał taki pomysł jak jest tego mało w grze a większość przepada.
Jaki to na sens jak niema sensu tego używać ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
Teraz rozumiem i oczywiście natychmiast zmieniłem mój głos na TAK.
Mam tylko wielogodzinnych Pomocników i często marnuje się nawet większa ich część.
 

DeletedUser626

Guest
Pomocnicy celowo są zbudowani w ten sposób, by trzeba było pokombinować z ich użyciem. Nie chodzi w nich o to, by nazbierać sobie x godzin, a potem na szybko nastukać produkcji np. jak aktywny jest bonus na serwerze. Podobny pomysł zresztą już był i został odrzucony przez projektantów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry