• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone System achievementów [16-11-FR]

  • Rozpoczynający wątek thek
  • Data rozpoczęcia

Czy system achievementów jako wzbogacenie rozrywki jest dobrym rozwiązaniem?


  • W sumie głosujących
    27
Status
Zamknięty.

Mikekun

Rozbójnik
Pomysł jak najbardziej fajny. Brakuje właśnie tej motywacji do gry. O ile w FoE, motywacją jest chęć odpierania najazdów nawet w wcześniejszym etapie gry, o tyle tutaj niczego nie ma. Prócz właśnie spokojnego rozwoju. Liczę na to że system gry pvp zostanie wprowadzony podobnie co w Grepolis albo Plemionach ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser13

Guest
W jakiejś dyskusji już na początku padały takie pomysły (na forum również). I w jednym jak i w drugim przypadku jestem ZA ;)
 

DeletedUser79

Guest
Same pomysły na owe "odznaczenia" można wymyślać w nieskończoność - jednak ten pomysł musi jednak zostać poparty i wprowadzony, a wtedy będziemy pisać propozycje achievementów - miejmy nadzieję, że tak się stanie :)
 

DeletedUser9

Guest
A żeby został poparty i wprowadzony należy najpierw podać kilka proponowanych odznaczeń bo stwierdzą, że nie chce im się myśleć albo "nie rozumieją o co chodzi" i - Odrzucone ;)

thek jak dla mnie dobra robota, pomysl jak i same odsiagniecia super :) Ale widze ze wiekszosc to bardziej budowlane pomysly, pomysly "elitarne" sa nieco ogolnie bo niewiem co rozumiec przez "wczesna faza gry" czy dotyczy tych co dopiero zaczeli, czy tych co są w 3 drzewku etc. Brakuje mi tu wielu różnych np militarnych odkryć typu:
- Zdobycie X prowincji
- Pokonanie X wrogich jednostek (tak jak ze Stracencem - zalezne od wagi nie ilosci)
- Wygranie walki na rowni tzn kiedy zostaje na polu bitwy twoj 1 wojownik i 1 w danym sektorze, wartosc "1" to przyklad, rownie dobrze moze byc 20 vs 20 ale chodzi o to aby byla fair play walka z takim samym skladem
- Zadane X obrażen, zrobic tak aby bylo wyzwaniem dla graczy w TYM konkretnym etapie gry tzn jesli mamy full squad dajmy 32 i zadamy lacznie 160dmg wojskiem np z 5dmg/1jednostke to wyzwnaiem powinno byc dajmy 200-250, sa bazowe bonusy jednostek po prostu trzeba strategicznie rozgerac zeby zadac o te x% wiecej.
- Stoczenie X walk konkretnymi jednostkami i wygranie, chodzi o to aby wygrac X walk wylacznie samymi barbarzyncami czy paladynami etc
- Wygrac walke od X kregu bez straty ani 1 jednostki

I wiele wiecej mozna wymyslec ale kilka przykladow podalem dla 'przykladu'. Elitarne osiagniecia podane przez ciebie i wszelkie inne powinny byc naprawde elitarne, cos zeby kazdy nei zdobyl tego w pare dni albo tacy nasi topowi diaxiarze zeby sobie za diaxy tego nie zdobyli w 1 dzien :)
 

DeletedUser13

Guest
Ech... O forum też gdzieś leciały pomysły... I o rangi...
I cicho... :(
 

DeletedUser9

Guest
Akurat forum to tam wiesz co mozesz.... ;) Tu tak naprawde nie ma co i po co zdobywac to tlyko forum, martw sie o gre lepiej :)
 

DeletedUser

Guest
@ulQuiorra Wcześni gracze to osoby, które założyły konto niedługo po starcie serwera. Przypuśćmy 1-2 miesiące od startu. Potem zamknięcie możliwości zdobycia badge'a. Tak by był faktycznie niezdobywalny już w żaden sposób. Co do militarnych to niestety wiele się dubluje. Czemu? Ilość odbytych walk, ilość zdobytych prowincji czy tego typu to w większości przypadków wartości identyczne lub zależne. Przecież zdobyta prowincja to 8 walk i zazwyczaj ilość walk razy 8 to ilość zdobytych prowincji (niemal, bo kilka prowincji na raz się zdobywa). Po co więc dublować to samo tak naprawdę? Co do ilości jednostek ubitych, to ma sens. Ogólnie pomysły na osiągnięcia militarne jak najbardziej są w porządku. Tylko pomyśleć trzeba aby nie były zależne w sposób jaki podałem, choć pewne synergie mogą nastąpić. Myślę, że niedługo kogoś z ekipy poproszę by zebrane przeze mnie pomysły innych osób z tego wątku dopisano do pierwszego wpisu. Zamiast skakać po całym, będzie to w jednym zebrane.
 

DeletedUser9

Guest
Po to aby byly OSIAGNIECIA czegos a nie tylko zwykle zadanie. Wartosci bylyby duze tak abby w 1 dzien nie zdobyc 2 razy tego samego ale zeby zdobyc osiagniecie za zdobyte prowincje trzeba ich zdobyc np 100, potem po zdobyciu, osiagniecie takie moznaby upgrade'owac tzn teraz na ktorys tam poziom np 2 poziom osiagneicia potrzeba juz 200podbitych itd itp.
Chodzi o to aby zrobic osiagniecia ktore naprawde beda wymagaly spooro czasu na ich zdobycie aby gracze meidzy soba mogli na tej podstawie rywalizowac "wow mam nareszcie 1poziom prowincji - 100podbitych" a drugi na to "no to brawo ja za to mam jzu 2 poziom" a tamten na to "wooow ja tez chce go zdobyc!" i zdobywa, ale to troche trwa.

Chodzi o to aby nie robic tu tak banalnego systemu jak z technologiami ktore sa raz dwa do zdobycia i stajemy w miejscu w kilku znaczeniach tego slowa tutaj. A kiedy osiagniecia beda po 1 pogrupowane typu budownicze,militarne,przyajcielskie(?) i inne ewentualnie, po 2 zrobione na naprawde 'dluzsza mete' przykladowo bedzie 50osiagniec i zeby je wszystkie zdobyc bedzie potrzebne kilkaset godzin gry aktywnej gry bo jaki sens jest robic osiagneicia ktore zdobedziemy w pare tygodni i znowu stajemy w miejscu? A po 3 musza byc rozsadnie zaplanowane, system upgrade'owania tego odkrycia pasowalby tu idealnie, dajmy 3 poziomy i wg kolorow braz/srebro/zloto, w profilu gracza moznaby bylo podgladac te osiagniecia - albo te ktore gracz zechce aby byly widoczne, jakies ogolne statystyki w rankingu globalnym ile jakich osiagniec jest, mozna w ten sposob jeszcze lepiej rywalziowac bo widzisz ze np: Okej 'to' osiagniecie jest dosyc popularne bo ma je 20% graczy to w sumie wiekszego wyczynu nie bedzie, ALE gdyby tak postarac sie o 'to' ktore posiada tylko 8% graczy?

Ale obawiam sie ze dla devsow IG jest to albo robota niewykonalna albo na conajmniej rok ;)
 

DeletedUser

Guest
@ulQuiorra Ja nie myślę wcale o prostych i myślę o stopniowaniu trudności. Z głową. Podobieństwo do Steama jeśli chodzi o procenty może być naciągane, zważywszy na ilość martwych kont. Mało które by było do zdobycia w kilka dni, a tym samym by miało je wielu userów. Sam gram w wiele gier z systemami osiągnięć i część z nich jest wrednie zrobiona. Przykład? Ingress :) Do 8 poziomu levelujesz tylko zdobywając "expa"... ale by zdobyć 9 i wyżej musisz mieć zdobyte przynajmniej ileś osiągnięć o konkretnej wadze. Sam zobacz:
IngressLevelsInfographic5.png

Widzisz? By zdobyć 9 poziom, trzeba mieć nie tylko 2,4 miliona AP (to tamtejszy exp) ale też 4 srebrne odznaki i 1 złotą (każda odznaka liczona też jest jako poprzedniczki, więc złoty spełnia także wymogi srebrnego czy brązu - stąd na grafice oznaczenie składania się). Wyobraź sobie to w Elvenar jako blokada wejścia do nowej epoki ;) Niby wszystko masz, ale nie masz badge'y wymaganych i nie przeskoczysz do nowej ery :D Wredne? Jak diabli. Bo wymaga więcej niż tylko wejście raz na dobę i zgarnięcie produkcji ;)

Inny przykład? Kumpel ze znajomą zrobili system do gamifikacji... programowania ;) W firmie badge zdobywa się za commity, zgłaszanie tasków do Jiry, ich zamykanie i wiele innych ;) Integracja z kilkunastoma narzędziami czy systemami jak Redmine, Jira, Github, Jenkins, by wymienić najpopularniejsze.
 

DeletedUser9

Guest
O Steamie nie pomyslalem mowiac o procentach ale masz racje z nieaktywnymi kontami. Mimo to samo rozwiazanie wydaje mi sie ciekawe do dodania w rankingu ale mozna by w takim razie uwzglednic nieaktywnych graczy. Przykladowo bylaby informacja ze osiagniecie X zdobylo 57% graczy a W TYM 33% to gracze nieaktywni, w momencie kiedy jakis gracz wraca do gry to od teraz liczyloby w statystykach juz jako aktywnego.
A pomysl ze zdobywaniem osiagniec ktory tu podales podoba mi sie, tylko na chwile obecna nie bardzo sobie wyobrazam jakby to mialo tutaj wygladac. Chyba ze zrobiliby sporo takich osiagniec i w jakis sposob ze soba powiazanych najlepiej grupami tzn do zdobycia militarnego osiagniecia potrzeba wylacznie samych militarnych osiagniec na odpowiednim poziomie chyba ze osiagniecia z innych grup mialyby cos wspolnego.
 

DeletedUser13

Guest
Thek, ja podziwiam Twój angaż w pomysły :D Oczywiście leci "lajk" :D
 

DeletedUser

Guest
Sam podział na kategorie jest jak najbardziej ok @ulQuiorra, a powiedziałbym nawet, że preferowany z racji prostszego ogarnięcia potem tego. Ja widzę w tej chwili 4: militarne, ekonomiczne, międzyludzkie (Social), rzadkie (Rare czy Extraordinary). Pierwsze dwa raczej nie wymagają komentarza. Trzeci, czyli Social, to osiągnięcia wynikające z kontaktów między graczami, a więc przykładowo tutaj by były wszelkie związane z bractwami, odwiedzaniem miast innych graczy, choć moim zdaniem może się tu też znaleźć handel między graczami. Ostatnia zakładka to naprawdę nietypowe osiągnięcia, które raczej nie powinny być stopniowane, a ich osiągnięcie poprzez samą grę albo niemożliwe, albo poważnie ograniczone. Przykładem takiego jest zwycięstwo w evencie lub bycie jego laureatem. Mogłoby tu też trafić się osiągnięcie za zgłoszenie iluś tam błędów, bo to wymaga znajomości gry i wyjścia poza schemat zachowania pewien. To samo tyczy zgłoszenia propozycji do gry. Ewentualnie można przesunąć bycie laureatem eventu do Social a do Rare wrzucić bycie laureatem kilku.
 

DeletedUser13

Guest
Fajnie by było, by ktoś z obsługi rzucił hasło "chłopaki, najs dżob, będą!" :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry