• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Szkolenie wojsk.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1865
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1865

Guest
Kochani, co myślicie o rozdzieleniu szkolenia w koszarach od szkolenie w terenach treningowych i obozie najemników? Chodzi o to, żeby szkolenie w jednym nie blokowało miejsc w pozostałych, a można było szkolić jednocześnie w dwóch lub trzech? Pozdrawiam :)
 
Mielismy juz baaaaardzo obszerna dyskusje na ten temat, w ktorej padly juz wszelkie mozliwe argumenty ;)
https://pl.forum.elvenar.com/index....rach-i-terenach-treningowych.3450/#post-40609

Tak w wielkim skrocie - jestem totalnie na nie, zmiany w grze juz i tak za bardzo wzmocnily nasze wojsko (Feniks Ognia, wzmocnienia z Akademii, nowe jednostki, Brunnery), wiec dwu- czy trzykrotne zwiekszenie tempa szkolenia wcale nie wyszloby grze na dobre moim zdaniem.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Przeczytałem tamtą dyskusję i nie przekonały mnie za bardzo tamte argumenty przeciw - dla jednych prawdziwe, dla innych nie. Czas i zmiany w grze zresztą część z nich uczyniły nieaktualnymi.
Argumentem za jest chociażby to, że z rozdzielenia kolejek skorzystali by wszyscy gracze, a nie wszyscy mają Feniksa Ognia czy Brunera, czyli byłoby to choć zaburzenie balansu na którym wszyscy mogliby skorzystać, również gracze z mniejszym stażem.
Argumentem przeciw, jak dla mnie, jest to, że jeszcze większa ilość wojska przełoży się tylko na większą ilość bezmyślnego klikania.
Nie upieram się więc, że to musi być rozdzielenie kolejek szkolenia, lepszym pomysłem, który się przewinął, byłoby podniesienie niektórych statystyk jednostek z Obozu i Terenów, ale COŚ by się przydało koniecznie zrobić z Terenami i Obozem, bo to obecnie balans jest zachwiany na ich niekorzyść. Dopiero na ostatnich rozdziałach, gdy są już dostępne cuda poprawiające prędkość szkolenia, a jednostki z obozu i terenów osiągają najwyższe poziomy, sytuacja się poprawia. Można by więc np. poprawić statystyki lub dodać zdolności specjalne tym jednostkom już na I lub II poziomie, można by zmniejszyć koszt lub czas ich szkolenia, można by kupować od ręki - zamiast trenować - jednostki w Obozie Najemników, oczywiście, ograniczoną ilość na dobę, ale przynajmniej odpowiadałoby to nazwie tego budynku, można by rozdzielić kolejki, można by... podać jeszcze dziesiątki innych propozycji. Zobaczcie, że temat co pewien czas wraca, pamiętam, że była też dyskusja o tym, że szkolenie Wojowników Orków i Strategów na Terenach jest dodatkowo dyskryminowane potrzebą zużywania orków, była dyskusja, że Tereny są zupełnie nieprzydatne do pewnego etapu, itd.
Generalnie, to tak wiele się zmieniło, że IG powinno na nowo i całościowo przemyślec kwestie związane z wojskiem i prowadzeniem walk w grze, w szczególności kwestie ilości walk w turniejach. I wówczas można by na nowo zdefiniować przydatność Terenów i Obozu. Ale ja już chyba tego nie doczekam.
 

Hajmdal

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Temat założony zupełnie niezgodnie z zasadami działu.
@general777 jeśli chcesz aby wątek pozostał to bardzo proszę na PW przesłać mi nową treść do pierwszego posta, która będzie zgodna z zasadami działu (pomijam punkt 2. bo poprzednia dyskusja na ten temat była już dość dawno).
Oraz bardzo proszę o przesłanie punktów do ankiety która powinna się tutaj znajdować.
Po otrzymaniu w/w zmodyfikuję pierwszy post oraz dodam ankietę. Do tego czasu temat będzie zamknięty.
 
Status
Zamknięty.
Do góry