• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Teleportacja koszar, terenów treningowych i obozu najemników

KociMord

Zwiadowca
Odblokowanie teleportacji dla budynków produkujących wojsko.
Uzasadnienie: obóz najemników i tereny można sprzedać i wybudować ponownie. Powinna być także możliwość teleportacji tych budynków.
Koszar nie można sprzedać, ale przynajmniej teleport powinien być dostępny (choć w/g mnie sprzedaż koszar także powinna być odblokowana).
Pytanie jednak dotyczy teleportacji: Czy powinna być teleportacja budynków wojskowych?
 
Ostatnia edycja:

Midi67

Rozbójnik
Jestem na nie, wypaczyłby to sens gry. Każdy decydował kiedyś o rozwoju swej osady - wybierał drogę wojskowa lub handlową.
 

KociMord

Zwiadowca
Jestem na nie, wypaczyłby to sens gry. Każdy decydował kiedyś o rozwoju swej osady - wybierał drogę wojskowa lub handlową.
i jeśli wybrał jak piszesz "wojskową" to niech z tym zdycha - bo przecież każdą manufkę można sprzedać/teleportować, co za tym idzie zrezygnować z drogi "handlowej"
 

Lanariko

Szef kuchni
Jestem na nie, wypaczyłby to sens gry. Każdy decydował kiedyś o rozwoju swej osady - wybierał drogę wojskowa lub handlową.
A w jaki sposób wypaczyłoby to sens gry?
Skoro można sprzedać dwa budynki z trzech, to czemu nie trzeci?
I skoro można je sprzedać to czemu nie teleportować?

a skoro można sprzedać/teleportować wszystkie maufki i zając sie produkcja wojska (jakkolwiek durny pomysł by to nie był) to czemu nie można sprzedać/teleportować wszystkich woskowych i zająć sie manufkami?

a poza tym to jeśli mnie pamięć nie myli to budowa koszar, jest wymuszona, poniekąd, przez zadania z linii historii - tak samo jak manufek.
 

Midi67

Rozbójnik
i jeśli wybrał jak piszesz "wojskową" to niech z tym zdycha - bo przecież każdą manufkę można sprzedać/teleportować, co za tym idzie zrezygnować z drogi "handlowej"

Oprócz koszar chyba wszystkie inne budynki wojskowe można sprzedać więc w czym problem - sam mam koszary i muszę z tym żyć :) dlatego podtrzymuję mój głos na nie.
 

KociMord

Zwiadowca
Oprócz koszar chyba wszystkie inne budynki wojskowe można sprzedać więc w czym problem - sam mam koszary i muszę z tym żyć :) dlatego podtrzymuję mój głos na nie.
właśnie - można sprzedać - a w razie odbudowy robić to przez miesiąc, poświęcając ogromne zasoby. Ale coś mi się widzi, że ty teleportacji nie uznajesz - bo Ci sens gry wypacza.
 

Lanariko

Szef kuchni
Oprócz koszar chyba wszystkie inne budynki wojskowe można sprzedać więc w czym problem - sam mam koszary i muszę z tym żyć :) dlatego podtrzymuję mój głos na nie.
problem jest taki ze na pewnym poziomie w koszarach właściwie nie produkuje sie wojska bo z terenów treningowych jest duzo lepsze. a miejsce kulturę i populacje które te koszary zżerają chętnie wykorzystałabym lepiej...
 

DeletedUser1530

Guest
Nie bardzo pojmuję tok to jego rozumowania ale czemu chcesz się pozbyć budynku który jest ci potrzebny do zdobycia teleportu ( tak wojsko w iglicy najtaniej ci go zdobędzie) i nie tylko tego
Ja też jak MIDI jestem na nie
 

DeletedUser174

Guest
Jestem na nie, wypaczyłby to sens gry. Każdy decydował kiedyś o rozwoju swej osady - wybierał drogę wojskowa lub handlową.
czyli opcję chowania fabryk też musimy znieść w imię tej zasady konsekwencji wyboru

Nie bardzo pojmuję tok to jego rozumowania ale czemu chcesz się pozbyć budynku który jest ci potrzebny do zdobycia teleportu ( tak wojsko w iglicy najtaniej ci go zdobędzie) i nie tylko tego
Ja też jak MIDI jestem na nie
powody są nieistotne chyba. Jak ktoś ma taki kaprys to dlaczego nie?

co więcej jestem w stanie podać bardzo prozaiczny powód na zasadność teleportu.
Przy przebudowie miasta potrzebujemy miejsca. Nie zawsze je posiadamy w dostatecznej ilości i ekwilibrystyka przy przestawianiu całego rządka o jedną kratkę nie jest mi obca. Mając możliwość schowania koszar odzyskuję sporo miejsca... Tak się składa, ze budynki wojskowe są dość znacznych rozmiarów.
Drugi przykład :) Do eventu mogę potrzebować zwiększonej ilości warsztatów / fabryk, a teleportując takiego klocka można odzyskać sporo ludzi i kultury.. tak, wiem można sobie poradzić inaczej. Tylko że temat dotyczy opcji teleportu, a nie korespondencyjnego kursu rozwiązywania problemów z gry.

Mi ta opcja byłaby zbędna akurat, ale jeżeli komuś mogłaby pomóc nie widzę przeszkód by zagłosować na tak
 

Lanariko

Szef kuchni
Nie bardzo pojmuję tok to jego rozumowania ale czemu chcesz się pozbyć budynku który jest ci potrzebny do zdobycia teleportu ( tak wojsko w iglicy najtaniej ci go zdobędzie) i nie tylko tego
Ja też jak MIDI jestem na nie
Jak pisałam wyzej - od pewnego poziomu produkcja wojska w koszarach jest najzwyczajniej nieopłacalna, dużo lepsze są jednostki z terenów treningowych, koszary sa zupełnie wtedy niepotrzebne. ja wojsko robie TYLKO w terenach. - to przykład 1.
Przykład 2 - sa ludzie, którzy w ogóle nie walczą wojskiem, tylko robią negocjacje, BA! sa ludzie, którzy w ogóle nie włącza, tylko bawią się w powolny rozwój miasta - dlaczego muszą mieć zbędny budynek?
 

Midi67

Rozbójnik
Rzadko nie zgadzam się z Kiki :) ale tym razem utrzymam mój głos na nie, ponieważ:
1. I tak otrzymaliśmy więcej niż kilka lat temu oczekiwaliśmy - mam na myśli teleportację.
2. Od początku gry kilka budynków było "nie do ruszenia" w tym koszary (które na pewnym etapie też chciałem usunąć), ratusz, dlatego piszę, że to zaburzyłoby sens gry - jeżeli wszystko będzie można schować bo ktoś np. po 3 latach wizji osady z wojskiem zmieni sobie wizję to chyba gra stanie się zbyt prosta (coś mi nie pasuje to chowam).
Oczywiście każdy ma prawo zmienić strategię z wojskowej na handlową - jednak wtedy płaci cenę (koszt poświęconego czasu i surowców na budowę budynków wojskowych) przy ich sprzedaży.
Przed teleportacją wielokrotnie sprzedawałem wysoko rozbudowane warsztaty (na początku miałem ich 10 teraz mam 4 - więc na 6 straciłem surowce i czas), żeby zyskać populację i musiałem pogodzić się z tym, że tracę.
3. Jeżeli administracja się ugnie i wprowadzi możliwość chowania budynków wojskowych czy cudaków to stracimy kolejny ważny element w czyli długoterminowego planowania obsady miasta. Zawsze będzie można wystawić i schować i znowu wystawić w miarę potrzeby bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, czyli gra stanie się zwykłą kilkanką i niczym więcej.
 

Lanariko

Szef kuchni
Rzadko nie zgadzam się z Kiki :) ale tym razem utrzymam mój głos na nie, ponieważ:
1. I tak otrzymaliśmy więcej niż kilka lat temu oczekiwaliśmy - mam na myśli teleportację.
2. Od początku gry kilka budynków było "nie do ruszenia" w tym koszary (które na pewnym etapie też chciałem usunąć), ratusz, dlatego piszę, że to zaburzyłoby sens gry - jeżeli wszystko będzie można schować bo ktoś np. po 3 latach wizji osady z wojskiem zmieni sobie wizję to chyba gra stanie się zbyt prosta (coś mi nie pasuje to chowam).
Oczywiście każdy ma prawo zmienić strategię z wojskowej na handlową - jednak wtedy płaci cenę (koszt poświęconego czasu i surowców na budowę budynków wojskowych) przy ich sprzedaży.
Przed teleportacją wielokrotnie sprzedawałem wysoko rozbudowane warsztaty (na początku miałem ich 10 teraz mam 4 - więc na 6 straciłem surowce i czas), żeby zyskać populację i musiałem pogodzić się z tym, że tracę.
3. Jeżeli administracja się ugnie i wprowadzi możliwość chowania budynków wojskowych czy cudaków to stracimy kolejny ważny element w czyli długoterminowego planowania obsady miasta. Zawsze będzie można wystawić i schować i znowu wystawić w miarę potrzeby bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, czyli gra stanie się zwykłą kilkanką i niczym więcej.
no to w ogóle zablokujmy możliwość kasowania jakichkolwiek budynków i sie nam gra urozmaici - kazdy będzie bardzo długoterminowo planował...
nie porównuj koszarów do ratusza - ratusz jest budynkiem, w którym przechowujesz surowce a koszary budynkiem produkcyjnym
tak samo jak budynkiem produkcyjnym sa tereny, manufki, zbrojownie czy warsztaty. Skoro jest możliwość schowania lub usuniecie tych pozostałych, z jakiego powodu nie ma tej możliwości w przypadku koszarów?
 

KociMord

Zwiadowca
@Midi67 oraz @Nostormo powiedzcie w czym wam by ta opcja przeszkadzała?
Jeżeli nie chcę produkować wojska, albo wystarczy mi do tego 1 budynek, to dlaczego nie mam mieć takiej opcji?
Midi ty piszesz, że jak nie potrzebowałeś warsztatów to je skasowałeś - ja z koszarami tego zrobić nie mogę, czyli tak jak napisała Lana, może lepiej w ogóle zablokować opcję kasowania i teleportacji budynków
A tak w ogóle, to chciałem wam uświadomić, że ta ankieta dotyczy rozszerzenia opcji teleportacji na budynki wojskowe - a wasze wypowiedzi skupiają sie na tym, że teleport to zło wcielone. Opcja teleportacji już jest, i nikt tego nie cofnie, pogódźcie się z tym
 

Midi67

Rozbójnik
@KociMord - teleportacja jest super i korzystam z niej w miarę potrzeby, jednak jestem przeciwny rozszerzeniu jej na cudaki i budynki wojskowe.
Teleportacja w obecnej formie jest OK i wg. mnie nie powinno zostać to zmienione.

@lanariko ja nie porównuję koszar do ratusza :) ja stwierdzam, że od początku gry te budynki były "stałe i wymagane" jak kilka innych i tak powinno pozostać. Też mam koszary i muszę z tym żyć.
Poza tym w żadnym momencie nie napisałem, że jestem przeciw kasowaniu - kasuj do woli to co można - to Twoje miasto.
 
Ostatnia edycja:

KociMord

Zwiadowca
@Midi67 czyli wracamy do początku - jest super jeśli to ty możesz przenieść manufkę - ale jest ble, jeśli ktoś mógłby przenieść budynek wojskowy
I mylisz się - koszary nigdy nie były wymagane - jeśli postanowiłbyś nie wykonywać zadań, to można było go nie stawiać.
Tylko, że tego dowiadujemy się dopiero po pewnym czasie spędzonym w grze - a nie od początku.

A gwoli wyjaśnienia - budynki wojskowe nie mają możliwości teleportacji nie ze względu na to, ze koszary są z nami od początku, czy jakieś inne głupoty które wypisujecie, a dlatego, że można mieć tylko 1 taki budynek i INO nie ogarnęło jak po przeniesieniu zablokować możliwość postawienia drugiego, i zabezpieczyć przed tym, że będzie się miało 2 takie same. Jednakże gdyby społeczność nalegała, mogliby to zrobić właściwie.

Ogólnie sprawa dotyczy budynków których można postawić określoną ilość, np portale, czy wyspy konstruktów - bo można bez problemu teleportować kopalnię granitu czy odlewnię miedzi z krasnoludów (budynki rasowe) ale nie można wysp konstruktów (tak samo budynki rasowe)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Co do koszar, nie upieram się, mogę przyjąć, że to jest budynek nieusuwalny z planszy, tak jak ratusz czy akademia. Ale jeśli chodzi o tereny oraz obóz, to skoro można je sprzedać, to niekonsekwentne jest, że akurat tych nie można przenieść.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Powiem tak, teleportacja to coś co zostało ostatnio wprowadzone i jeśli twórcy gry z premedytacją wyłączyli te budynki z pod tego czaru to mieli pewnie ku temu jakiś powód i nie ma sensu zgłaszać takiego pomysłu. Po prostu ten pomysł i tak nie przejdzie.
 

DeletedUser174

Guest
nie to że chcę się czepiać...

ale kiedyś nam mówili (wybacz dinozaury słyną na nieszczęście swoje czasami, ale częściej teamu, z dobrej pamięci), że instytucja schowka kompletnie nie pasuje do wizji gry i nigdy/ przenigdy tego nie bedzie... no i mamy teleport, który wizję gry sprzedawaną graczom wywalił do kosza. A ile to postów o wprowadzenie schowka dostało łatkę "odrzucone przez twórców gry"... W związku z tym osobiście nie kupuje argumentu "bo i tak nie przejdzie"

jak wspomniałam mi opcja teleportu koszar jest zbędna, ale skoro koszary muszom zostać to i inne budynki "stałe" powinny byc wyłączone -tak w imię jakiejś sprawiedliwości czy czoś (tak, wiem bredzę). I domyślam się, że tutaj pospolite lenistwo zadecydowało o tym, że te budynki sa wyłączone z teleportu (@KociMord o tym wyżej wspomina). Tylko, że jakoś potrafią zablokować budynki w akademii (feniksy czy misie przykładowo) jak ktoś już posiada cosik takowego to nu-nu drugi raz ny dy rydy... a tu niby ekhem... "mieli jakiś powód"...

lanariko
co do wyższości terenów nad koszarami to chyba raczej nie do końca masz rację. Tereny są właśnie słabsze z uwagi na węższe spektrum możliwości. I to zasadniczo z dwóch powodów: w terenach mamy specjalistyczne jednostki (które mają swoje ograniczenia i jednostki z koszar "umiom więcej"), a ponadto mają kosmicznie dłuższy czas werbunku (koszary możemy przyspieszyć na bardzo wczesnym etapie gry, a z terenami takiej możliwości nie mamy zupełnie przez bardzo długi czas gry). Żeby nie było: nie deprecjonuję wartości terenów, bo w pewnych określonych warunkach mogą być faktycznie lepsze i tego bezwarunkowo nie neguję. Aczkolwiek skreślanie koszar jest też niezasadne - mimo, że i one mają swoje słabe strony
 
Argumentacja na zasadzie "ale inne budynki sie da..." jest moim zdaniem nietrafiona. Z zalozenia mialo w ogole nie byc schowka. byla o tym mowa juz cale lata temu. Gra sie zmienia i ewoluuje i z jakichs wzgledow tworcy zdecydowali sie teraz dopuscic mozliwosc chowania przynajmniej niektorych budynkow. Przeciez to i tak ogromne ulatwienie. Moim zdaniem i tak zbyt duze, ale mniejsza z tym, to akurat nie jest temat na dyskusje tutaj.

Nie atakuje bron Boze nikogo ponizsza wypowiedzia, ale dla mnie argumentacje w stylu "ale inne sie da" moznaby podsumowac krotkim:
"Dasz palec, to i reki im malo" ;)

Zeby nie bylo, moj negatywny stosunek do tego pomyslu nie zmienia faktu, ze wprowadzenie go w niczym by mi nie przeszkadzalo i nie mialoby zadnego wplywu na moj styl gry, dlatego nie zaglosuje na "nie", zeby zwolennikom tego pomyslu nie zanizac statystyk w ankiecie ;)
 

Lanariko

Szef kuchni
@kikimora W pełni się z Tobą zgadzam :D tylko ze pisżac tereny miałam na mysli obóz najemników (sorki po.. hmmm pomyliłam nazwy)
jak sobie podmienisz, w moich wypowiedziach, tereny na obóz to Ci sie juz pewnie wszystko zgodzi.. ;)

Powiem tak, teleportacja to coś co zostało ostatnio wprowadzone i jeśli twórcy gry z premedytacją wyłączyli te budynki z pod tego czaru to mieli pewnie ku temu jakiś powód i nie ma sensu zgłaszać takiego pomysłu. Po prostu ten pomysł i tak nie przejdzie.
Jarq - rozumiem, ze jesteś pierwszym odsiewcą pomysłów i do ciebie należy wychwycenie tych niezgodnych z regulaminem gry lub całkiem szalonych, ale argument "pomysł i tak nie przejdzie" to nie jest argument. nie raz juz udowodniono, iż jesli gracze nalegaja na cos to INO potrafi zmienic zdanie i to cos dostajemy...
zwłaszcza iż nie przypuszczam zeby usuniecie koszarów ze sprzedarzy czy teleportacji było faktycznie z premedytacja - wrecz przeciwnie wiele wskazuje na to iz była to zwykłe zaniedbanie (ze nie nazwę tego lenistwem).
pozwól, prosze, twórcą gry samym zadecydować czy cos przejdzie czy nie. pomysł ten nie narusza zasad gry w żaden sposób, nie kłuci sie z jej regulaminem, ani nie zaburza jej sensu. usuniecie koszarów z planu miasta nie sprawi ze drastycznie wzrosna nasze mozliwosci szkoleniowe czy produkcyjne - dostawimy może jedna czy dwie manufki i tyle. to juz dużo bardziej zaburzał sens gry feniks ognia chociazby - a jest.
 
Do góry