• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Teleportowanie CUDÓW

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2262
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2262

Guest
W związku z nadchodzącymi zmianami - wpływem cudów na zwiększenie kosztów (wojskowych / towarów / innych) w turniejach
oraz
w nawiązaniu do zmian przez IG niektórych cudów jak np. kryształowa latania / wielka dzwonnica
i
tym że niektóre cuda są zupełnie niepotrzebne przez kilka rozdziałów (ja prawie nie wywaliłem Labiryntu Ciemnej Materii) a potem okazuje się że jednak są przydatne (Labirynt już w 16 epoce okazuje się być mi ponownie bardzo przydatny)

Postuluję aby była możliwość teleportacji budynków Antycznych Cudów do Inwentarza.
(szczególnie mam na myśli te cuda, które są komuś w danej epoce aktualnie niepotrzebne)

EDIT: jeżeli CUD jest w inwentarzu to też się wlicza do turnieju.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xEasyRiderx

Rycerz
Rozumiem że masz na myśli teleport z aktualnym poziomem rozbudowy jak w przypadku innych budynków które można potem w dowolnej chwili znowu postawić w mieście ?
Opcja bardzo by się przydała i jestem na tak :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Z resetowaniem poziomu to można i już aktualnie chować ;)

Dla mnie również akceptowalną wersją by był zwrot wszystkich zainwestowanych PW i reset do poziomu zero (już pal licho materiały, czas i runy)
 

Proqrator

Rozbójnik
Obawiam się że nie przejdzie ale ode mnie na tak. Labirynt od razu bym schował, a tak jakoś mi szkoda :)
Choć jeśli mówisz że w 16 by Ci się przydał to się wstrzymam ;)
 
Dla mnie również akceptowalną wersją by był zwrot wszystkich zainwestowanych PW
To by sie dopiero multikonciarze ucieszyli ;)

Co do chowania cudow, to ogolnie jestem na nie. Wprawdzie nie raz ostatnio pisalem, ze multikonta nie daja jakiejs znaczacej przewagi w grze, ale tak przewrotnie i troche zlosliwie na to patrzac, mielibysmy (i pewnie bedziemy mieli) do czynienia z sytuacja, ze w koncu karma ich dopadnie ;)

Nie jestem jednak na tyle zlosliwy, by psuc wyniki ankiety, wiec nie zaglosuje wcale.
 

BlossomValvi

Łucznik
To by sie dopiero multikonciarze ucieszyli ;)

Co do chowania cudow, to ogolnie jestem na nie. Wprawdzie nie raz ostatnio pisalem, ze multikonta nie daja jakiejs znaczacej przewagi w grze, ale tak przewrotnie i troche zlosliwie na to patrzac, mielibysmy (i pewnie bedziemy mieli) do czynienia z sytuacja, ze w koncu karma ich dopadnie ;)

Nie jestem jednak na tyle zlosliwy, by psuc wyniki ankiety, wiec nie zaglosuje wcale.
@chris07070707 wedle wypowiedzi @jarq my nie mamy problemu z multikontami ;) więc nie wiem o czym piszesz

Dla normalnego gracza to normalny zwrot inwestycji (minus koszta które podałem). Oczywiście mogą zrobić pełne chowanie, bo nie trafia do mnie argument że to za dużo kodowania każdego poziomu dla każdej epoki, serio? Przecież to można zautomatyzować tzn. pracę programisty ale cóż można dalej wierzyć IG...

Poza tym multikonta to dopiero teraz będą miały żniwa i to niezależnie czy to zrobią czy nie ;)
 
Mialem nie glosowac i nie psuc statystyk ankiety, ale uruchomilem wyobraznie i... po glebszym namysle zaglosuje jednak na nie. To przemyslana decyzja, wiec podam konkretne powody.

Otoz skutek wdrozenia tego pomyslu bylby taki, ze centralnym, najwazniejszym elementem gry stalyby sie teleporty. Wazniejszym nawet od przyspieszaczy. Juz wyjasniam.

Obecnie koszty Iglicy, a w przyszlosci takze turniejow, obliczane sa w momencie startu, czyli w przypadku turniejow bylby to wtorek o 19:00. I teraz wazne: wszelkie zmiany w miescie, ktorych dokonamy po starcie turnieju nie beda mialy juz wplywu na aktualny turniej, a dopiero na nastepny. Wyobrazilem sobie po prostu, jak by wygladala wtedy gra z mozliwoscia teleportacji cudakow. Najbardziej optymalna i wrecz jedyna sensowna strategia byloby wtedy chowanie doslownie wszystkich cudow do inwentarza tuz przed startem turnieju, co spowodowaloby, ze wplyw cudow na koszty turnieju wynosilby dokladnie zero. A juz 5 minut pozniej mozna by znowu postawic te wszystkie napompowane cudaki w miescie, bo do momentu rozpoczecia nastepnego turnieju ich wplyw na koszty bylby zerowy.
Czyli z wyjatkiem tych 5-10 minut we wtorek (np. od 18:55 do 19:05) przez caly tydzien graloby sie ze wszystkimi cudakami w miescie i ze wszystkimi korzysciami z nich plynacymi, ale z zerowym wplywem na koszty w turnieju. To samo dotyczy zreszta Iglicy. Toc to wypisz-wymaluj exploit ;) Skutek tego bylby taki, ze to zaklecia teleportacji stalyby sie najcenniejszym "towarem", majacym najwiekszy wplyw na wydajnosc turniejowo-iglicowa.

Nie wiem jak inni, ale ja bardzo bym nie chcial, by cala gra krecila sie wokol zaklec teleportacji i trikow, ktore bylyby mozliwe po wprowadzeniu mozliwosci chowania cudow. Pomysl sam w sobie nie jest zly i rozumiem zamysl mu przyswiecajacy, ale glowe daje, ze gracze dokladnie tak by go wykorzystali, jak to opisalem powyzej. A nie zgodnie z intencja pomyslodawcy, czyli chowania mniej potrzebnych cudow na dluzej.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
@chris07070707 jak zwykle pomyślał trochę dalej i pokazał ciemną stronę chowania cudaków, bardzo ciemną. Ja nie głosowałam, bo nie miałam wyrobionego zdania, czekałam, co wyjdzie z dyskusji i właśnie wpis Chrisa mnie przekonał, że takich przekrętów tu na prawdę nie potrzebujemy. Niestety, też zagłosowałam na nie. Chociaż sama chętnie schowałabym sobie może ten czy ów cudaczek, póki nie jest potrzebny.
 

DeletedUser2262

Guest
@chris07070707 no nie do końca mogę się zgodzić z powyższą wypowiedzią, bo po pierwsze teleportów wystarczyłoby tylko na 2-3 pierwsze turnieje a potem pustki w inwentarzu, po drugie może być ograniczenie do schowania 1 cudu na dobę, kolejnego dopiero za 24h itp.
Ponadto można również w taki sposób napisać kod - że nie istotne czy masz cudaka w inwentarzu czy w mieście to i tak się będzie liczył do turnieju (podobnie jak z tworzeniem budynków ewolucyjnych - masz w inwentarzu i więcej nie wytworzysz).
 

xEasyRiderx

Rycerz
Choć zagłosowałem na tak mając na względzie właśnie schowanie mało potrzebnych cudów do inwentarza aby zrobić miejsce pod inne bardziej przydatne to doskonale rozumiem argumentację @chris07070707 oraz nadużycia z tym się wiążące.
Jednak jak dobrze wiemy to tylko pomysł i jak inne nawet te bardzo dobre pomysły możemy sobie poczekać latami lub wcale na jego realizację :)
Ponadto można również w taki sposób napisać kod - że nie istotne czy masz cudaka w inwentarzu czy w mieście to i tak się będzie liczył do turnieju (podobnie jak z tworzeniem budynków ewolucyjnych - masz w inwentarzu i więcej nie wytworzysz).
Oczywiście to też jest dobre rozwiązanie
 

Nusion

Kapłan
W związku z nadchodzącymi zmianami - wpływem cudów na zwiększenie kosztów (wojskowych / towarów / innych) w turniejach
(...)Postuluję aby była możliwość teleportacji budynków Antycznych Cudów do Inwentarza.
a teraz
nie istotne czy masz cudaka w inwentarzu czy w mieście to i tak się będzie liczył do turnieju

No to trochę traci na znaczeniu to chowanie wtedy. Główny powód, dlaczego chcielibyśmy to robić, to właśnie wpływ na turnieje przecież.
Dodatkowo taki cud w inwentarzu nie przynosi żadnych korzyści, a nadal szkodzi!

edit
Chris był szybszy ;)
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Pomysł w swoim zamyśle dobry bo sam schował bym co nieco, ale tak jak słusznie zauważył @chris07070707 owa funkcja głównie mogła by służyć exploitowi w całej jego rozciągłości. Sam nie chciałem oddawać żadnego głosu aby nie psuć statystyk w głosowaniu ale w tym przypadku jestem przekonany, że użycie teleportów w opisanych sytuacjach byłby szkodliwy dla gry i faworyzował by tych graczy co tych teleportów mają na pęczki a wykorzystywali by je w innych celach od przedstawionym w pomyśle.
Ponadto można również w taki sposób napisać kod - że nie istotne czy masz cudaka w inwentarzu czy w mieście to i tak się będzie liczył do turnieju
Takie rozwiązanie było by dobre ale znając życie mogły by znaleźć się osoby, które chciały by aby takie działanie dotyczyło wszystkich budynków chowanych do inwentarza.
 

DeletedUser2262

Guest
No to trochę traci na znaczeniu to chowanie wtedy. Główny powód, dlaczego chcielibyśmy to robić, to właśnie wpływ na turnieje przecież.
Dodatkowo taki cud w inwentarzu nie przynosi żadnych korzyści, a nadal szkodzi!
Nie traci na znaczeniu, bo nie zabiera zbędnego miejsca. Generalnie wk...w mnie wziął w momencie kiedy nie dość że dany cud przez kilka epok jest niepotrzebny - a zabiera cenne miejsce w mieście, potem go 15 razy zmieniają w ramach swoich wewnętrznych widzimisię to teraz jeszcze dodatkowo obarczają zwiększeniem kosztów.

Dla mnie to co napisałem wyżej jest oczywistą oczywistością, bo IG nie pozwoliłoby sobie na taki exploit - a ponadto też nie pisze się takich pomysłów pod warunkiem że dacie to, zrobicie tamto.

@chris07070707 sorki za drobną uszczypliwość - ale wyrwałeś z kontekstu jak niektóre "gazety" na naszym rynku - napisałem jeszcze "oraz" i "i".

EDIT - tak samo jestem za chowaniem do inwentarza budynków ewolucyjnych
 

DeletedUser2262

Guest
jest na potrzeby ankiety zrobiony edit:

EDIT: jeżeli CUD jest w inwentarzu to też się wlicza do turnieju.
 

BlossomValvi

Łucznik
A nie lepiej usunąć źródło problemu, czyli statyczne naliczanie turnieju? Po prostu niech nalicza wartość prowincji po zrobieniu poprzedniej (dynamicznie) przez cały turniej
Chowanie do schowka ale z wpływem na turniej to jak chodowanie garba i jak @Mighty Garoth napisał tych teleportów też nie ma aż tak dużo, szybko się wyczerpią. Poza tym czemu nie? Jakoś wprowadzenie budynków oświeconych nie przeszkadzało a teleporty gdzie każdy gracz ma do nich podobny dostęp już jest be?

PS. Jakoś nikt nie trąbi o wpływie teleportów na zasady gry w PB, a tam ma to dużo większy wpływy niż w potencjalnym turnieju

Natomiast z opcja naliczania do turnieju w inwentarzu to ja się wstrzymuję od głosu (jestem bardziej na nie)
 
@chris07070707 sorki za drobną uszczypliwość - ale wyrwałeś z kontekstu jak niektóre "gazety" na naszym rynku - napisałem jeszcze "oraz" i "i".
E tam uszczypliwosc, nie obrazam sie :) Ale tez pobawie sie w dzielenie wlosa na czworo, ot tak, zeby nie wyjsc z wprawy.
Argument o zmniejszeniu kosztow w turnieju w uzasadnieniu pomyslu zamiesciles jako pierwszy i to tlustym drukiem, czyli jako argument glowny. Wiec jakie niby "wyrywanie z kontekstu" masz na mysli ? Poza tym z punktu widzenia logiki, jesli uzywasz spojnikow "i" i "oraz", to powinien byc spelniony kazdy z wymienionych warunkow, by pomysl jako calosc zaakceptowac, lub wystarczy, ze tylko jeden z tych warunkow nie bedzie spelniony, by pomysl jako calosc odrzucic. Nie widze w ankiecie mozliwosci glosowania osobno na "chowanie cudow z redukcja kosztow" i na "chowanie bez redukcji kosztow". Z punktu widzenia logiki tu wrecz nie da sie czegos wyrwac z kontekstu, nawet, jakby sie bardzo chcialo ;)

Dobra, potrenowalem sobie utarczki slowne, a teraz znow bardziej na powaznie ;)
jak @Mighty Garoth napisał tych teleportów też nie ma aż tak dużo, szybko się wyczerpią.
A bys sie zdziwil... Np. ja sam zostawilbym sobie wtedy tylko 6 cudow w miescie, a na nie wystarczyloby teleportow zdobywanych na biezaco. Nie mowiac juz o zapasie teleportow w inwentarzu, ktory starczylby na kilka miesiecy. Na pewno sa gracze, ktorzy maja ich jeszcze wiecej. Dla nich ten exploit/pomysl/mechanika (obojetnie, jak to nazwiemy) stalby sie centralnym elementem gry, wokol ktorego wszystko inne by sie krecilo. Przynajmniej ja sam bym tak zrobil, bo to by sie po prostu oplacalo. I nie, nie zabrakloby mi teleportow, tak samo jak nie brakuje mi wzmocnien i karmy, co kilka osob mi kiedys tutaj prorokowalo, kiedy pisalem o planach szkolenia wojska 24/7 na kilku miskach. Siebie podaje tylko jako przyklad, bo wielu graczy tak by robilo.
Poza tym czemu nie? Jakoś wprowadzenie budynków oświeconych nie przeszkadzało a teleporty gdzie każdy gracz ma do nich podobny dostęp już jest be?
Nie widzisz roznicy ? Wzmocnienia juz w zamysle maja sluzyc podnoszeniu wydajnosci turniejowo-iglicowej, a teleporty raczej chyba nie. Czy naprawde szukanie mozliwosci zwiekszenia wydajnosci ma polegac na szukaniu luk i wykorzystywaniu takich trikow ?
PS. Jakoś nikt nie trąbi o wpływie teleportów na zasady gry w PB, a tam ma to dużo większy wpływy niż w potencjalnym turnieju
Moze nikt o tym nie trabi dlatego, ze znaczenie PB w grze w porownaniu do znaczenia turniejow jest w najlepszym razie... srednie, delikatnie mowiac ;)
 
Do góry