• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

termin zakończenia gloryfikacji satanizmu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser174

Guest
Drago mi pogroziła paluszkiem, bo sie nieładnie zachowuje nie tolerując gloryfikacji dewiacji. Trudno, bedę musiała z tym żyć bo zmieniać swojego stosunku do propagowania tych "trendów" nie mam zamiaru. Narkomania, alkoholizm, homoseksualizm teraz satanizm... co będzie następne? pedofilia? boję sie pomyślec

Nie chce aby na powitanie atakował mnie gest rogów. A ponieważ mam wybór i nie muszę tego tolerować to mam zamiar bojkotować grę przynajmniej do czasu wyłączenia tego satanistycznego ekranu powitalnego. Moje pytanie brzmi: kiedy on zostanie usuniety/wyłączony? Konkretną datę poproszę. Przed upływem tego terminu nie mam zamiaru się logować na grę.
 

DeletedUser2040

Guest
Osobiście uważam, że mamy ważniejsze problemy niż ekran startowy w apce. Ale cóż, to tylko moje zdanie.
 

DeletedUser2518

Guest
Nie ma na co marudzić na forum to trzeba się wziąć za marudzenie na ekran startowy ;v

Liczę jednak że to tylko żart.....
 

DeletedUser626

Guest
Grasz w grę fantasy, w której rogi występują pod wszelką postacią, w każdym zakątku gry. Równie dobrze, możesz w rasie smoków doszukiwać się symboliki diabła - dla chcącego nic trudnego.
Co do pytania - ekran będzie widoczny przez cały czas trwania wydarzenia, a potem do najbliższej aktualizacji, więc na oko: zniknie gdzieś w połowie sierpnia.
 

DeletedUser1359

Guest
Żaden symbol nie ma uniwersalnego, ponadkulturowego znaczenia. Symbol znaczy tylko w obrębie kultury która nadaje mu jakąś wartość znaczeniową.
Rogi pojawiały się w wielu kulturach, ale często w różnych kontekstach. Na minojskiej Krecie były symbolem władzy, prawdopodobnie wiązane z bóstwem morza. Więc symbolizowąły siłę.
W kulturze celtyckiej były związane z kultem płodności.
W religii Hellady, w kulcie Dionizosa symbolizowały żywioł, element irracjonalny, pierowtny, naturę. Zeus Ammon miał rogi
Co do rogów w kulturze Egiptu wystarczy spojrzeć na wizerunki takich bóóstw jak: izyda, Neftyda czy też Hathor. Boginie te często utozsamiane ze soba , bywaja przedstawiane własnie z rogami na głowie. Prawdopodobnie ma to związek ze św. zwierzetami tych bogiń- krowy czy inne bydło. i pewnie maja symbolizowac ich sile i boskosc.


 

DeletedUser174

Guest
@Dragomira dziekuję za odpowiedź. Cieszę, zę że określasz grę mianem fantasy. Tu nie trzeba dokonywać żadnych nadinterpretacji i szukać diabła w smokach. Bez demagogii proszę, bo to trochę jest nie na miejscu. Rozumiem, ze te pojęcie muzyki jest tak wąskie, ze eventu nie można było zaplanować w bardziej neutralnej formie? Scenka przedstawia koncert... tak muzyka ogranicza się tylko do jednego gatunku i akurat takiego... I to też pewnie czysty przypadek?
Teraz już wiem do kiedy mam wakacje od gry. Dość długi urlop... ciekawe czy wrócę... Na apce też już w połowie sierpnia się skończy czy jednak będzie straszył dłużej?

@lsareth kto jak kto, ale Ty chyba nie będziesz ubolewał nad moją nieobecnością.
Ktoś mi kiedyś wysłał molizatorską wiadomość o takcie, zrozumieniu, szacunku... ciekawe kto to był...

@myziolek tylko nie wiem czy zauważyłaś, ale nie żyjemy ani na minojskiej Krecie, ani w starożytnej Grecji ani nawet w Egipcie... Przynajmniej ja mieszkam w Polsce. Kraju uznawanym za chrześcijański. W kulturze chrześcijańskiej gest ręki rogów ma określony przekaz i jest on jasny i klarowny. Tu nie trzeba dokonywać żadnej nadinterpretacji. Oczywiście można wmawiać że swastyka jest słowiańskim symbolem szcześcia i to nawet jest prawdą w określonym kontekście, ale nie chcę aby mi ktos ten "symbol szczęścia" umieszczał na drzwiach. I "błyskawic" też nie chcę. I żadnych podobnych "uszczęśliwiaczy".

W czasie poprzedniego eventu tez był przemycony gest ręki rogów. Trudno. Czasami coś w imię tolerancji trzeba przecierpieć. ale ten obraz jest zbyt wulgarny w swoim przekazie. I domniemam, ze nie tylko mnie razi. Ale chyba mi najwidoczniej nie nalezy się szacunek ze strony ig... bo ja nie czuję się z dobrze z tym "powitaniem". I nie mam zamiaru go tolerować przez najbliższe tygodnie

Używanie kontrowersyjnych symboli jest ryzykowne i oczywistą konsekwencją mogą być kontrowersyjne sytuacje. Przypominam, ze we Francji za niewybredne rysunki kilka osób straciło życie w pewnym "wypadku". Czy IG odważy się wypuścić ekran startowy z Mahometem? Czy ktoś odważy się w Iranie spalić Koran? Ale satanistyczny obraz na gierce w Polsce? a to żaden problem...

ps: i bardzo proszę mi nie ubliżać i nie przypisywać łatki katolickiej. Nie jestem katolickim fanatykiem religijnym. Ba! nawet zwykłym katolikiem nie jestem, więc będę naprawdę zobowiązana

wszystkie osoby, które poczuły się urażone moim wpisem przepraszam.
 

DeletedUser1359

Guest
@kikimora - obrona polskiego chrześcijaństwa i symboliki przez osobę która wybrała nick Kikimora ? czy to aby nie hipokryzja?;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2017

Guest
@kikimora proponuję do tego tematu doczepić po prostu ankietę - Podoba Ci się nowy ekran startowy w grze: Tak Nie
ponieważ jak widzę zaraz zrobi się tutaj niezły bazar myśli twórczej :D
 

DeletedUser629

Guest
Hej, od czasu do czasu tu wpadam i nie wiem jak Wy ale ja nie wyobrażam sobie forum bez Kiki ;) jak tylko zobaczę "długość" Jej wypowiedzi to z uśmiechem na buzi wiem że "będzie się działo" :D:D teraz lato, więc Kiki możesz urlopować do woli, a we wrześniu stawiennictwo obowiązkowe i :cool:
Kiedyś tu działaliśmy... fajnie było ehhh ... ale za bardzo zaczęliśmy marudzić a za mało bawić grą, słownymi ripostami z przymrużeniem oka i wesołymi opowiadankami ....
a co do tematu ... Kiki przecież jesteśmy w "bajce" więc wszystkie "odnóżki" "kolorki" "straszydła" są dozwolone :p
Ps. czy na apce jest evencik jakiś o jakim agafka nic nie wie ??? o_O to ja poproszę nowy telefonik z apką, bo na moich apka nie chce działać :confused::mad: :D:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
To, że ekran logowania do gry jest bardzo brzydki, to dla mnie oczywiste. Gdy w komunikacji miejskiej uruchamiam aplikację, to na ten czas kładę telefon na kolano - żeby jak najmniej osób widziało.

Co do symboliki, to nie widzę problemu.
Co do alkoholizmu, to produkcja Trunków w Warsztatach, czy jakaś linia zadań? W Bydgoszczy przy głównej pętli komunikacyjnej stoi sklep z wieeelką flachą na banerze i jeszcze większym napisem ALKOHOLE 24.
Narkomani nie zauważyłem, ale rozbawia mnie myślenie o tym, co można by z tym powiązać.
Homoseksualizmu ani krzty.
Pedofilia jest nielegalna.
 

visit0r

Paladyn
To, że ekran logowania do gry jest bardzo brzydki, to dla mnie oczywiste. Gdy w komunikacji miejskiej uruchamiam aplikację, to na ten czas kładę telefon na kolano - żeby jak najmniej osób widziało.

Co do symboliki, to nie widzę problemu.
Co do alkoholizmu, to produkcja Trunków w Warsztatach, czy jakaś linia zadań? W Bydgoszczy przy głównej pętli komunikacyjnej stoi sklep z wieeelką flachą na banerze i jeszcze większym napisem ALKOHOLE 24.
Narkomani nie zauważyłem, ale rozbawia mnie myślenie o tym, co można by z tym powiązać.
Homoseksualizmu ani krzty.
Pedofilia jest nielegalna.
pedofilia jest nielegalna dla chrzescijanina, jesli muslimowi bys chcial zakazac gwalcenia malych dzieci to osrodek monitorowania zachowan jakis tam i jakis zglosi do prokuratury ze dokonujesz zamachu na swobode religijna gwarantowana przez konstytucje
 
Do góry