• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Towary w prowincjach - pytanie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2452
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2452

Guest
Przepraszam ze pisze tutaj ale nie wiem jak rozpocząć nowy wątek w dziale Pomocna Dłoń. Nie widze nigdzie takiej opcji.
Mam pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi w wiki.
Jak to jest z odkrywaniem prowincji? Na razie w każdej z nich do negocjacji potrzebuje tylko 3 podstawowych surowców (stal, drewno, marmur) mimo tego ze prowincja jest krysztalowa lub pyłkowa. Kiedy to się zmienia i do negocjacji bedzie trzeba mieć wyższe surowce?
 

DeletedUser449

Guest
Cóż, moderator może przeniesie zarówno pytanie, jak i odpowiedzi. Nie ma co zaśmiecać tego wątku.
To zależy od odległości prowincji od miasta. Zostało to mniej więcej tak dopasowane, że prowincje wymagają lepszych rodzajowo towarów dopiero, gdy osiągniesz dany rozdział. Jeśli wszystkie punkty starasz się ładować w badania, a prowincję badasz równomiernie to brak lepszych towarów nie powinien się zdarzyć. Nikt się na to nigdy nie skarżył - tylko na wymagania orków przed osiągnięciem tego rozdziału.
Zaawansowany zwiad zmniejsza koszty negocjacji prowincji, ale nie zmienia tego, jakie rodzaje towarów są wymagane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2452

Guest
Przepraszam ale nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Czy konieczność używania wyższych towarów do negocjacji pojawi się wraz ze zwiększeniem odleglosci prowincji od mojego miasta czy gdy awansuje do kolejnego rozdzialu?
 

Deleted User - 172852

Guest
Przepraszam ale nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Czy konieczność używania wyższych towarów do negocjacji pojawi się wraz ze zwiększeniem odleglosci prowincji od mojego miasta czy gdy awansuje do kolejnego rozdzialu?

Inne towary pojawią się, gdy będziesz mógł je produkować. Musisz po prostu dotrzeć do odpowiednich badań w drzewku :)
 

DeletedUser80

Guest
Cóż, moderator może przeniesie zarówno pytanie, jak i odpowiedzi. Nie ma co zaśmiecać tego wątku.
To zależy od odległości prowincji od miasta. Zostało to mniej więcej tak dopasowane, że prowincje wymagają lepszych rodzajowo towarów dopiero, gdy osiągniesz dany rozdział. Jeśli wszystkie punkty starasz się ładować w badania, a prowincję badasz równomiernie to brak lepszych towarów nie powinien się zdarzyć. Nikt się na to nigdy nie skarżył - tylko na wymagania orków przed osiągnięciem tego rozdziału.
Zaawansowany zwiad zmniejsza koszty negocjacji prowincji, ale nie zmienia tego, jakie rodzaje towarów są wymagane.

Przepraszam ale nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Czy konieczność używania wyższych towarów do negocjacji pojawi się wraz ze zwiększeniem odleglosci prowincji od mojego miasta czy gdy awansuje do kolejnego rozdzialu?
Bo chodzi o to, żeby język giętki powiedział to co myśli głowa:) W tym przypadku żeby napisał.
Zwłaszcza że wypowiedź jest pełna sprzeczności.
Najpierw pisze że zależy to od odległości od miasta by w następnym zdaniu napisać, że po osiągnięciu danego rozdziału żeby napisać na końcu iż zaawansowany zwiad zmniejsza koszty ale nie zmienia towarów. Tyle że zakończenie zaawansowanego zwiadu otwiera nowy rozdział czyli się kłóci z tym co napisał wcześniej.
Zmiana towarów następuje co kilka rozdziałów które to nie pamiętam (poza orkami:))
Jest to ściśle związane z manufakturami które posiadasz.
 

DeletedUser2452

Guest
czyli jeśli dobrze zrozumialem moment w którym wybadam manufakturę zwojów będzie tym w którym za negocjacje pojawia się zwoje? zatem musze z tym zwlekać jak najdłużej i odkryc jak najwięcej prowincji na samym drewnie, stali i marmurze bo tego mam sporo
 

Deleted User - 172852

Guest
czyli jeśli dobrze zrozumialem moment w którym wybadam manufakturę zwojów będzie tym w którym za negocjacje pojawia się zwoje? zatem musze z tym zwlekać jak najdłużej i odkryc jak najwięcej prowincji na samym drewnie, stali i marmurze bo tego mam sporo

Teoretycznie tak możesz zrobić :) Nie wiem tylko czy od pewnego momentu (któregoś kręgu w prowincjach) nie pojawią się droższe towary. Nigdy tego nie sprawdzałam. Jakoś tak podboje prowincji i rozwój drzewa szły u mnie równomiernie :)
 

DeletedUser449

Guest
@PanGry
Mylisz się. W mojej wypowiedzi nie ma żadnej sprzeczności. Masz kłopoty z jej rozumieniem, ale niekoniecznie wynika to ze sformułowania mojej wypowiedzi.

@yhhhg
O ile znam grę, takie działanie byłoby bezsensowne. Jak napisałem w poprzednim poście, to zależy tylko i wyłącznie od odległości do miasta. Zwlekanie z badaniami sprawi tylko tyle, że w końcu dojdziesz do prowincji wymagających lepszych towarów, ale nie będziesz jeszcze mógł ich produkować.
Jak też napisałem, grając w "normalny" sposób (czyli m.in. nie kombinując tak, jak napisałeś) nie dojdziesz do tak odległych prowincji, nie mając możliwości produkowania tych towarów. Gra została tak rozplanowana, że zwiad tylu prowincji trwa zajmuje dłużej niż zdobycie punktów wiedzy na badania.
Jeśli więc punkty wiedzy będziesz wykorzystywał do badań, brak lepszych towarów nie będzie przeszkodą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2452

Guest
to jak ostatecznie? zależy to od drzewka rozwoju czy od dalszego kręgu na mapie? proszę o odpowiedz osoby które wiedzą a nie zgadują
 

DeletedUser449

Guest
Nie zależy od drzewka rozwoju, tylko od odległości do miasta.
Każdy, kto sądzi inaczej niech weźmie pod uwagę dosyć powszechnie znany fakt - od pewnej odległości od miasta (10 krąg, a dokładniej - od 223 prowincji) wymagani są orkowie, niezależnie od tego czy dany gracz znajduje się w ósmym rozdziale (gdzie można je wylęgać), czy nie. Wielu graczy napotkało ten problem, będąc w krasnoludach czy wróżkach. To jest dokładnie ten sam problem o jakim wspomina @yhhhg W obu sytuacjach mowa o "towarze", którego nie można produkować.
 

DeletedUser80

Guest
Jeżeli twierdzisz, że między zdaniem że prowincje wymagają lepszych rodzajowo towarów dopiero, gdy osiągniesz dany rozdział. a zdaniem Zaawansowany zwiad zmniejsza koszty negocjacji prowincji, ale nie zmienia tego, jakie rodzaje towarów są wymagane nie ma sprzeczności to gratuluje logiki. Pomijam taki drobiazg, że samo osiągnięcie nowego rozdziału nie zmienia automatycznie towarów do negocjacji.
 

DeletedUser449

Guest
Nie, nie ma sprzeczności. Przykro mi, że masz problemy z logiką.
Może pozwolę sobie przytoczyć pełny cytat, bo sam wyciąłeś fragment wypowiedzi i przez to pozbawiłeś kontekstu.
Zostało to mniej więcej tak dopasowane, że prowincje wymagają lepszych rodzajowo towarów dopiero, gdy osiągniesz dany rozdział. Jeśli wszystkie punkty starasz się ładować w badania, a prowincję badasz równomiernie to brak lepszych towarów nie powinien się zdarzyć.
Wyjaśnij dlaczego uważasz, że według mnie wymagania lepszych rodzajowo towarów zależą od rozdziału gracza. Nie zostało to napisane powyżej. Cytat można zinterpretować tylko w jeden sposób - gracz rozwijający się w określony sposób dotrze do rozdziału umożliwiającego produkcję danego towaru, zanim brak lepszych rodzajowo towarów będzie problemem.
Przeczytaj zwłaszcza ostatnie zdanie "brak lepszych towarów nie powinien się zdarzyć.".
"Nie powinien się zdarzyć" oznacza, że takie zdarzenie jest możliwe, choć mało prawdopodobne. Tymczasem takie zdarzenie byłoby niemożliwe, gdyby rodzaj wymaganych towarów zależał od rozdziału.
"Zostało to mniej więcej tak dopasowane" też dosyć jasno pokazuje, że coś zostało dopasowane, a nie że istnieje żelazna reguła.
"Jeśli wszystkie punkty starasz się ładować w badania, a prowincję badasz równomiernie to brak lepszych towarów nie powinien się zdarzyć." - to zdanie oznacza, że jeśli wszystkie punkty ładujesz w coś innego niż badania to może się zdarzyć przypadek, gdy brak lepszych towarów staje się problemem, czyli znowu potwierdzenie, że trwanie na siłę w niższym rozdziale może zaszkodzić.

A ty? Masz jakieś argumenty, poza "gratuluje logiki"?
 

DeletedUser626

Guest
Prowincję są zaprojektowane zgodnie z drzewkiem i w tym sensie wymagają nowych towarów/surowców "mniej więcej" w czasie gdy są już one odkryte przez Gracza. Praktycznie można jednak odkryć więcej prowincji, niż przewiduje gra na dany rozdział i wtedy Gracz trafi w negocjacjach na surowce, których jeszcze nie ma odblokowanych w drzewku. Mówiąc więc krótko: decyduje odległość od miasta, a skrzynie na początku rozdziału wskazują mniej więcej etap, na jakim powinna być mapa.
@yhhhg Do odblokowania następnego rozdziału potrzebujesz 25 prowincji, zakładam wiec, że masz je zrobione z górką. Wstrzymywanie się z badaniami w niczym Ci nie pomoże.
Nowy temat zakładasz korzystając z dużego plusa na zielonym tle, po prawej stronie forum, gdy znajdujesz się w otwartym dziale.


Panowie, kłócicie się o słówka, zamiast pomóc koledze.
 

DeletedUser1174

Guest
Praktycznie można jednak odkryć więcej prowincji, niż przewiduje gra na dany rozdział
Gra niczego nie przewiduje. Gra pozwala na odkrycie "nielimitowanej" liczby prowincji. Istnieje tzw. miękki sufit, który to utrudnia. W miarę odkrywania kolejnych prowincji, trwa ono dłużej, a zdobycie ich kosztuje więcej. Nie umiejąc poprawnie dostosować liczby ekspansji do tempa najlepszych graczy i mając na względzie ograniczenia wynikające z wielkości mapy miasta, twórcy byli zmuszeni obniżyć znacząco miękki sufit jakiś czas temu. W wyniku tej zmiany, aby odkryć wystarczającą liczbę prowincji dla odkrycia całego miasta (ekspansje z badań + ekspansje z prowincji, bez ekspansji premium) potrzeba obecnie kilku lat. Nie ma więc sensu spieszyć się ze zwiadem, i tak się najlepszych nie dogoni, chyba że się wcześniej wykruszą. W grze istnieje jedynie limit minimalnej liczby odkrytych i ukończonych prowincji niezbędny aby ukończyć rozdział w drzewku badań.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
aby odkryć wystarczającą liczbę prowincji dla odkrycia całego miasta (ekspansje z badań + ekspansje z prowincji, bez ekspansji premium) potrzeba obecnie kilku lat

Mała korekta - jeśli elvenar wiki ma aktualne informacje, to coś takiego jest niemożliwe bez premium. Jest ograniczona ilość ekspansji z prowincji i premium, i jeśli dobrze policzyłam, to do odkrycia całego miasta trzeba kupić 24 za diamenty.
 

Azulena

Rozbójnik
Zaczęłam Leśne Elfy, wymagane prowincje - 190, mam 269.

Nie chodzi tylko o ekspansje.
Przez te ..... ...... ....... martwe miasta, trzymane latami czort wie czemu, nie ma z kim handlować. Na mojej części mapy brakuje stali, drewna, zwojów, jedwabiu, magicznego pyłu... większość aktywnych Graczy ma to co ja - marmur, kryształy, eliksiry.

Dlatego cisnę zdobywanie prowincji, na siłę, żeby dojść do Graczy "żywych" a sprzedających coś z tych towarów. Mam już Cud, ale koszt prowizji Kupca wciąż wysoki.
Z pewnością nie ja jedna zdobywam prowincje nie dla ekspansji - wiele z odkrytych leży, bo nie stać mnie na ich podbicie - bo brak towarów...

To jedna z gorzej pomyślanych rzeczy w tej grze - to "koło zła" ;) - prowincje, towary, prowizja kupca.
 

DeletedUser1174

Guest
Mała korekta - jeśli elvenar wiki ma aktualne informacje, to coś takiego jest niemożliwe bez premium. Jest ograniczona ilość ekspansji z prowincji i premium, i jeśli dobrze policzyłam, to do odkrycia całego miasta trzeba kupić 24 za diamenty.

Jeśli możesz, daj proszę linka do wiki, do miejsca w którym jest napisane jaki jest limit liczby ekspansji z prowincji. Nic o tym nie wiem, i chciałby,m się dowiedzieć. Jeśli chodzi o ekspansje z badań, to jest ich oczywiście tylko 42.
 

DeletedUser449

Guest
Gra niczego nie przewiduje. Gra pozwala na odkrycie "nielimitowanej" liczby prowincji. Istnieje tzw. miękki sufit, który to utrudnia. W miarę odkrywania kolejnych prowincji, trwa ono dłużej, a zdobycie ich kosztuje więcej.
Dragomira dosyć jasno i zgodnie z prawdą napisała, że "Praktycznie można jednak odkryć więcej prowincji, niż przewiduje gra na dany rozdział i wtedy Gracz trafi w negocjacjach na surowce, których jeszcze nie ma odblokowanych w drzewku.". Można zdobyć nielimitowaną (a raczej limitowaną przez pojemność ratusza i wybraną taktykę eksploracji mapy) liczbę prowincji dopiero po zbadaniu orków.

Wiki napisał:
Kiedy skompletujesz swoją pierwszą prowincję, zostaniesz nagrodzony 1 ekspansją. By zdobyć następną, będziesz musiał ukończyć 2 prowincje więcej. Będziesz potrzebował ukończenia 3 więcej prowincji (łącznie 6 prowincji), żeby otrzymać 3 ekspansję. Możesz otrzymać maksymalnie 60 ekspansji z prowincji.
https://pl.wiki.elvenar.com/index.php?title=Ekspansje
Nie oznacza to, że kiedyś nie zostanie oddanych więcej ekspansji, tak jak co każdy rozdział są dodawane ekspansje z badań i z premium.
 
Do góry