• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

TRĄBA

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser174

Guest
wchodzę padnięta po ciężkim dniu na gre i atakuje mnie trąbka... a w niej WYJĄTKOWO WAŻNA INFORMACJA o tym że:
a/ były przygody bractw (bo może jakiś kretyn nie zauważył)
b/ że się zakończyły (wow aż trudno zauważyć)
c/ że na moim serwerze wygrało bractwo XY i Z (taaa oczywiście w rankingu bractw za cholerę nie było tego widać tym bardziej, ze jeszcze przed rozpoczęciem turnieju podejrzewałam ze tak będze wyglądać ranking)
d/ że na innych serwerach też były przygody (serio????)
e/ i że są inni zwycięzcy (tylko na jaki wuj mi ta informacja????)

rozumiem, ze trąbka musiała powstać. Że powiadomienie o aktualizacjach, o tych durnowatych filmikach albo konkursach dla naiwnych, ale do jasnej gumki w majtkach chyba są jakieś granice??? Podobno miała służyć do informowania o ważnych rzeczach? A gdzie powiadomienie że się turniej zaczął? A kiedy bedzie się pojawiać powiadomienie ze się skończy? Może jeszcze instrukcje jak levelować rezydki trzeba tam umieścić? Oby ten kto wymyślił treść tej wiadomości stał po kolana w wodzie i wody prosił...
 

DeletedUser626

Guest
Trąbka o zakończeniu Przygód jest tylko dlatego, że nie dało się w grze sprawdzić wyników po zakończeniu wydarzenia. Nie będzie się pojawiała, gdy zostanie dodane takie podsumowanie na koniec.
 

DeletedUser174

Guest
i weź tu sie człowieku nie zdenerwuj....
a po kiego grzyba mi info które bractwo jest pierwsze? Do czego mi to potrzebne? Bardziej mnie interesuje jaką pozycję zajęło MOJE! bractwo oraz jaką nagrodę zdobyło, a tej wiedzy jak nie było tak nie ma. To skoro tego nie ma (a najwidoczniej powinno być skoro jest info o 3 pierwszych) to proszę Pani krecia robota i wpisujesz ranking wszystkich bractw... po co? Nie wiem, najwidoczniej jest to potrzebne skoro aż musieliśmy zostać zaatakowani trąbką. Bo na tą chwilę to zostały wybitnie wyróżnione 3 bractwa na serwer a reszta co? Nie ważna? I jeszcze ten ironiczny tekst o "świetnie zgranych ekipach". Skoro nasze bractwo olało przygody i nie zajęło premiowanej pozycji to co już nie są świetną ekipą? Mnie to rozdrażniło i to straszennie, bo uważam nasze bractwo za najlepsze na serwerze a ranking przygody to wcale nie świadczy o naszej ułomności czy braku zgrania.

edit:
to oczywiście też jest czystym przypadkiem, że wśród członków jednego z wyróżnionych bractw jest gracz o dziwnie brzmiącym nicku dragomira

edit2:
niejaki gracz artur87 też jest członkiem tegoż bractwa... kolejny przypadek?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Nie jestem w stanie wrzucić pełnej listy, a były pytania o to kto wygrał na podium, wrzuciłam więc top3 na każdy serwer. Sama napisałam, że taka informacja powinna być w grze i zostanie dodana, aby nie wrzucać tego do ogłoszenia, więc w sumie się tu zgadzamy. Jeśli natomiast przeszkadzają Ci gratulacje, w których nie było żadnej ironii, to cóż Ci mogę powiedzieć, może nie czytaj ogłoszeń. "Atak" ze strony trąbki będziesz musiała niestety jakość znieść, bo nikt nie planuje rezygnować z tego systemu.

Tak, jestem w Bractwie na pl1, które trafiło na 3 miejsce, ale z teoriami spiskowymi nie mam zamiaru dyskutować.
 

DeletedUser2014

Guest
Trąbka trąbką ale jedno muszę przyznać, brakuje informacji o miejscu, które zajęło moje bractwo. Mogło to być cos w stylu...

1 ...
2...
3...

a twoje bractwo na poz ...

byłoby to wtedy takie podsumowanie, a tak... kikimora trochę racji ma :)
 

Deleted User - 172852

Guest
do jasnej gumki w majtkach

Oooo... Takiego związku frazeologicznego jeszcze nie widziałam :) Jestem przezachwycona :) Muuuszę to zapamiętać :)
A tak na uszko - co Ci ta trąbka tak przeszkadza? Przecież to jest drobiazg :)
 

DeletedUser174

Guest
@Alex35 masz rację :) to jest drobiazg. I gdyby ten drobiazg był wprowadzony w towarzystwie dzwoneczka u sąsiadów lub powiadomienia ostrzegającego przed zebraniem monet zasobów bo się przez magazyn przeleją to zaręczam, że słówkiem bym nie pisła na tą trąbkę. Może nawet bym się cieszyła?

I o ile trąbka jest bo musi być to tyle powiadomienia o laureatach w przygodach za żadne skarby świata być nie powinno.A dlaczego mi przeszkadza i to aż tak bardzo? Bo mam alergię na hipokryzję - każdy ma jakieś wady.

Do czego podobno miała służyć trabka:
Co do treści tych ogłoszeń, nie mam zamiaru kopiować wszystkiego z forum i już wyjaśniam czemu, bo widziałam tutaj już głosy za i przeciw.
- Nowy system ma służyć temu co ważne (np. aktualizacja, event, planowane wyłączenie serwera), jeśli więc go zaspamuje, to po prostu będziecie go ignorować - tego bym nie chciała. Będzie to zaproszenie do czytania forum, a nie jego kopia, po to też istnieje przycisk przenoszący do ogłoszenia.
- Jeśli ktoś nie interesuje się grą na tyle, by raz na tydzień odwiedzić forum, to nie będzie też zafascynowany elementami testowanymi na becie, czy zapowiadanymi z większym wyprzedzeniem, a i tak przeczyta ogłoszenie, gdy będziemy już bliżej wprowadzenia nowego elementu. Jeśli natomiast zagląda np. co niedzielę, to i tak pozna spoilery z wyprzedzeniem i od niego będzie zależało, jak często chce je czytać.
- W oknie wygodnie mieszczą się 4 nowinki, jeśli dodam np. 7 równolegle, to powstanie zamieszanie, bo będzie widać 4, a osoba rzadziej się logująca będzie miała 7 nieprzeczytanych. A jeśli ktoś loguje się rzadko, to tym bardziej powinien mieć do przeczytania tylko najważniejsze i aktualne sprawy, a nie spam ciekawostek.
- Będę informować o konkursach na forum, choćby o obiecanej Wam na sierpień krzyżówce, ale nie o wszystkich. Konkursy są dobrą formą promocji forum, ale są też premią dla aktywnych użytkowników, część więc będzie ogłaszana wszystkim, a część pozostanie zabawą dla najaktywniejszych. No i jak wspomniałam, będę chciała się trzymać max. 4 nowinek na raz, ogłoszenie aktualizacji czy eventu może być mi narzucone przez firmę, a konkursy są inicjatywą CMów, wiadomo więc z czego bym musiała zrezygnować.
- Przymusowe wyświetlanie ogłoszenia będzie zachowane dla spraw naprawdę palących. Nie jestem sadystką, stary system po prostu nie miał możliwości innego działania jak ciągłego wyświetlania przy logowaniu, między innymi dlatego się go pozbyliśmy.

czyli wg mnie najważniejsze z tego sa:
Nowy system ma służyć temu co ważne (np. aktualizacja, event, planowane wyłączenie serwera),
Przymusowe wyświetlanie ogłoszenia będzie zachowane dla spraw naprawdę palących.


Która z tych opcji (nawet tych wymienionych wyżej) spełnia powiadomienie o laureatach??? Bom ciekawa straszennie.
Pojawiły się pytania o laureatów. Rozumiem. Domniemam, że te pytania pojawiły się na forum, więc Drago zrobiła ładny post na forum, wkleiła - czy komuś to przeszkadza? Moim zdaniem nie, a nawet należy się pochwała za pomysł. Tylko od kiedy odpowiada na zapytania z forum przed trąbkę? Ktoś się zapytał na forum, wiec logicznym jest że na tym samym forum trzeba było udzielić tej odpowiedzi.
Dodatkowo czy w "regulaminie" przygód było choć pół słowa o tym, że laureaci zostaną też w ten sposób docenieni? Jakoś sobie nie przypominam...

Ponadto swego czasu dostaliśmy taką oto odpowiedź (https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/petycja-o-zwrot-pw-wydanych-na-turniej.2258/):
Gdy wprowadzaliśmy to badanie [badanie na turniej] do drzewka technologii, Elvenar był wciąż na wczesnym etapie rozwoju i było wiele elementów wymagających usprawnienia, a Turnieje były jednym z nich. Oczywiście, staramy się optymalizować grę dla nowych Graczy, tak samo jak robiliśmy to wcześniej dla teraz już "weteranów". Rozumiemy, że macie poczucie straty PW, z racji tego, że badanie zostało usunięte, musicie jednak wziąć pod uwagę, że minęło sporo czasu i wiele elementów gry wygląda już zupełnie inaczej - Gra, którą odkrywa teraz nowy Gracz nie jest prostsza od gry, którą poznawali Gracze będący z nami od początku, ale jest lepiej zoptymalizowana. Przykro nam, że czujecie stratę z powodu zmiany tego elementu gry i przyznajemy, że mogliśmy to przeprowadzić inaczej, będzie to dla nas nauczka na przyszłość, gdy znowu postanowimy coś zmienić.
Odpowiedzi w takim tonie można mnożyć - to przykład pierwszy z brzegu. Drago też często powtarza jak mantrę że nie możemy mieć pretensji że coś teraz jest, ale kiedyś nie było, więc żadnych rekompensat ni ma i nie bedzie. W tym wypadku mamy akurat przez przypadek odwrotną sytuację. Trudno rankingu bractw pfójcy nie przewidzieli, więc ich nie ma i nie ma ich dla wszystkich. Także sytuacja jest banalnie prosta: albo cierpliwie czekamy, bo gra jest młoda i się rozwija a teraz trudno nie ma ranku i już, albo rankingu nie ma ale powinien być to póki nie ma rozwiązań systemowych robimy ranking "na piechotę" i wówczas WYSYŁAMY! trąbkę żeby każdy mógł zobaczyć i zerknąć


Co do teorii spiskowych to moja teoria jest prosta. Bractwo drago zajęło premiowaną pozycję. Więc nasza droga koleżanka sobie wymyślunkowała że ojej ojej nasze bractwo jest takie super to wszyscy muszą się o tym dowiedzieć wiec trąbka. I wszyscy w bractwie się cieszą. Inni? A co nas obchodzą inni? Pewnie i tak nikt nic nie powie, a my się pocieszymy. I słusznie. Niech się cieszą i z całego serca im życzę wygrania następnych przygód nawet na 1 miejscu i niech to świętują po swojemu, ale wysyłanie trąbki do wszystkich z tą sprawą wg mnie bardzo brzydko pachnie. Bo jakiś sens wysłania tego powiadomienia musiał być. Ja innego logicznego znaleźć nie umiem. Przykro mi.

Niech każdy sam sobie odpowie na proste pytanie: czy gdyby ranking bractw wyglądał inaczej i wśród laureatów nie byłoby akurat bractwa Dragomiry to czy też by się pojawiła trąbką?
 

DeletedUser626

Guest
dragomira napisał:
Sama napisałam, że taka informacja powinna być w grze i zostanie dodana, aby nie wrzucać tego do ogłoszenia, więc w sumie się tu zgadzamy.
Nie ma chyba sensu się powtarzać. Ogłoszenia nie są do tego przewidziane, ale nie ma innej drogi w grze w tej chwili. Jeśli ktoś zajął dalszą pozycję i chce ją poznać, możemy to ręcznie sprawdzić w supporcie, nie mamy jednak listy, którą da się wkleić na forum. Nikomu nie odmawiam informacji.

Dodam tylko, że jeśli do następnej Przygody ranking w grze nie będzie gotowy, to również pojawi się ogłoszenie z top3 na wszystkich serwerach.

A brzoza była zasadzona celowo 40 lat temu...
 

DeletedUser2076

Guest
No i teraz, @Dragomira, już wszystko jasne. Ostatni zdaniem udowodniłaś, że wszystko jest tutaj jednym wielkim spiskiem masońsko-żydowsko-bolszewicko-lewacko-faszystowsko-rosyjskim. W końcu spójrzmy na fakty.

Firma InnoGames niemieckim kapitałem się wyróżnia. Ludzie w niej pracujący nienawiść do Polaków i wszystkiego co polskie jest chować muszą. Jej pracownicy w pocie czoła, dzień i noc tylko myślą co by począć, by zachwiać wspaniałym, mlekiem i miodem płynącym, krajem na wschód od Odry. Zrobić coś, co w rozrachunku ogólnym zachwieje społeczeństwem, doprowadzi je do głębokich podziałów, kłótni a i wojny domowej niechybnej.
Nie od dziś wiadomo, że Polak lubi po ciężkim dniu w szkole, na uczelni bądź pracy zasiąść wygodnie w fotelu i zrelaksować się przy herbacie/kawie/piwku przed komputerem (o tym sami politycy wspominać lubią, nawet jakiegoś jutuba przeglądać).
No to źli Niemcy spiskować zaczęli - czym by tu polskie umysły w sieci zająć, uśpić i... zmącić. Spiskują tak dobre godziny, dni, miesiące. Wtem jeden swój perfekcyjny mózg germański na wyżyny pomysłów wyniósł - wrogowie nasi w fantastyce i mitach się lubują! Stwórzmy więc w sieci miejsce takie, w którym będą gromadzić się stadnie i łykać naszą słodką propagandę. Miejscem tym gra być powinna. Strategie uwielbiają bo ich życie codziennym planowaniem naznaczone. Dajmy im więc strategię na miarę naszym możliwości - z elfami, ludźmi i całą masą możliwości. Gra na najlepszych tytułach powinna być wzorowana - może na cywilizacjach, miastach i silnych magią bohaterach? Tak, to jest pomysł przedni - nasz plan rozpoczniemy od z pozoru prostej sieciowej strategii.
Wszystkim się pomysł mocno spodobał. Już każdy swoje dokłada by wpleść w rozrywkę nici zatrute. Już widzą opcje i badania z podtekstem podwójnym. Już obmyślają awarie serwerów, logowania problemy i obsługę kijową. Wtem szef coś przemyślał i spochmurniał w momencie:
- Przecież oni nie skorzy do płacenia za naszą wydmuszkę!
Wnet z pomocą rusza szef sprzedaży:
- Za darmo ją szefie im damy!
- Za darmo Hans, zgłupiałeś? Skąd my weźmiemy na opłaty, serwery, ekipę...
- Dobrze będzie Rudolf, podejdziemy ich strategicznie. Niech darmo się bawią - ich zdrowie. Prędzej czy później dodamy elementy w grze za pieniądze. A że Polacy lubują się w przechwałkach - kupią je niechybnie!
- Hans geniuszem jesteś, od dziś będziesz moim wice!

Ekipa zakasała rękawy i do dzieła się wzięła. Po kilku miesiącach swego dzieła dopięła. Polacy chętnie na grę się logują, budują swoje osady i ze sobą handlują. Grę znajomym polecają i z nimi się bawią. Niemiecki plan działa niczym doskonała maszyna. Teraz tylko potrzeba ze wsparciem technicznym coś zrobić - naród znad Wisły zbyt dumny by inny niż swój język używać. Tym razem Sven, szkoleniowiec zabłysnął:
- Ukrytej opcji niemieckiej nam trzeba! Ogłoszenie dajmy i poczekajmy. Jak dobrze pójdzie za idee pracować będą. Będą naszym buforem i murem.
- Już wiem czemu Wam tak dobrze płacę! - rzecze szef uradowany - chłopaki, trzeba szykować szampany!

Po czasie jakimś znać się daje iż projekt jednak nie spełnia swego pierwotnego założenia - Polacy niedostatecznie się denerwują i do gardeł sobie skaczą. Ignorowanie poprawek i nowości mało na nich działa, szybkość działania bez echa przechodzi, obsługa jakby się zbyt spoufala... Rudolf myśli jak wyjść z impasu. Wnet w mózgu myśl mu się kołacze - ich źli bracia Rosjanie na pewno sposób znają! Może się podzielą i wroga wspólnego stłamsić pomogą.

Jedzie ekipa w tereny dziewicze pomówić z władcą Rusem. Do stołu zasiadają i swój problem wytłuszczają. Rus podrapał się po swojej łysinie, chrząknął i przed siebie splunął:
- Wróg nasz pouczany być nie lubi. Zaimplementujcie system powiadomień, a cel Wasz bliski będzie.

Nieco oszołomieni wracają Niemcy do siebie. Tworzą system o jakim Rus wspomniał, dodają i czekają. Pierwsza wiadomość i... SUKCES PEŁEN! Polacy do gardeł sobie skaczą, kłócą się o sens jego [systemu] istnienia, psy wieszają na ekipie wspierającej, buntem grożą. Miód na serca nikczemnych Niemiaszków się wylewa. Nawet list Rusa o czwartą część wpływów przyjmują z radością, szepcząc każdy jeden pod nosem "mamy to, mamy to..."

Tymczasem do polskich zdrajców instrukcja przychodzi by w powiadomieniach ranking najlepszych bractw zrobić. "Po co oni każą to wrzucać, przecież każdy w niepamięć to puści..."

Widać w ekipie polskiego ducha brakuje. Po publikacji gromy się sypią "SKANDAL, ZDRADA, SPISEK JAKIŚ!", "Jakim prawem mi powiadomienia tak głupie się wyświetlają!?", "Ja chcę swój ranking znać, nie Wasz z resortu dzieci". Ekipa w szoku, a w centrali zachwyt. Kłótnia większa niż gdyby serwery im powycinać! Mamy ich w garści i już nie puścimy; za dwa tygodnie nowe przygody zadamy, w nagrodę brzozę i krzyż wrzucimy. Tego ich świadomości nie wytrzymają, napną się i wybuchną. Pozostali do nas się przyłączą i tak oto ich na nowo ten dumny naród zniewolimy. Na koniec do Kanclerz list informacyjny wyślemy, że żeśmy temat reparacji na wieki zamknęli!

A morał z tej powieści jest krótki i powszechnie znany: Polacy o każdą głupotę się pobiją, sprawy ważne i poważne na tor boczny odstawią.
 

DeletedUser1921

Guest
Jedyne co mnie denerwuje to fakt kopania po tyłkach tych od 4 miejsca do późniejszych. Liczy się Top 3. A admini gier tego typu grają nie fair wobec pozostałych graczy. Powiadomienia są przydatne, ale trzeba je dopracować.
 

DeletedUser626

Guest
Gdybym miała możliwość wrzucenia na forum top50, to zrobiłabym to dla wszystkich serwerów, ale jak już wspomniałam, nie miałam i nie mam takiej możliwości. I jak już również wspomniałam, możemy to sprawdzić ręcznie/wyszukać dla danego Bractwa, jeśli ktoś się zgłosi do supportu i o to spyta. I na tym zakończę i zamknę ten temat, bo robi się tu spamowisko w sumie o nic, jak to @LordHaart ładnie, acz obszernie ujął.
 
Status
Zamknięty.
Do góry