• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Tragiczna sytuacja z platyną na Felyndralu

Koval92

Kapłan
Trzeba w końcu poruszyć ten temat bo już bardzo dużo osób narzeka. Co się stało z graczami, którzy produkują platynę? Dlaczego jest ich tak mało? Na Felyndralu o platynę trzeba wrzeszczeć i dobijać się rękami, zaraz po niej kamień księżycowy, a kauczuk wręcz leje się tonami u kupca.

W chwili obecnej na Felyndralu:
Są 4 strony ofert platyny, każda ma 0 gwiazdek (oferty cwaniaków, nieuczciwe)
jest 10 (!) ofert kamienia księżycowego, wszystkie za platynę
jest 90 STRON ofert kauczuku, których nikt prawie nie chce zdejmować....

W drugą stronę:
Żądanie - kamień księżycowy - 56 stron, z czego 31 za kauczuk
platyna - 79 stron, z czego 58 za kauczuk
kauczuk - 3 STRONY żądań kauczuku, ŻADNA za kamień księżycowy czy platynę

Czy ta gra nie ma jakiegoś zepsutego algorytmu, który usadzał graczy masowo w miejscach graniczących z prowincją stali, przez co ich żywym towarem (+1) jest drewno (kauczuk) ? Czy większość graczy akurat produkujących platynę pokończyła masowo grę?

Czas podjąć jakieś działania bo ten surowiec naprawdę ciężko jest zdobyć a nawet iglica go wymaga. Nie można stworzyć jakiegoś budynku co będzie miał bonusową platynę? Nawet zrobiliście kauczukowce, mimo że kauczuku jest przesyt na rynku... Wrota księżycowe od konstruktów zmieniają swój bonus z kamienia księżycowego na bizmut... na platynę nie ma nic.
 

Tajniakos

Paladyn
Nie mam najmniejszego problemu z pozyskaniem platyny :) Wystawiam ofki na 3* w tej samej grupie.Może zastanów się czy z Twoimi ofkami jest coś nie chalo? Śmieciowe ofki między grupowe nawet zawinięte w 3* papierek dalej są śmieciowe...
 

Koval92

Kapłan
Nie mam najmniejszego problemu z pozyskaniem platyny :) Wystawiam ofki na 3* w tej samej grupie.Może zastanów się czy z Twoimi ofkami jest coś nie chalo? Śmieciowe ofki między grupowe nawet zawinięte w 3* papierek dalej są śmieciowe...

Nie nie jest nie tak u nas. Napisałem dokładne statystyki z handlarza i to samo twierdzi całe moje bractwo. Moje ofki są 2-gwiazdkowe minimum. Jakby nie nasze wewnątrz-bractwowe handlowanie to byśmy w ogóle platyny nie mieli. Masz podane cyfry wyraźnie z handlarza.

Moje ofki przechodzą bo są za kamień księżycowy gdy mocno potrzebuję platyny- spróbuj za kauczuk jak moja znajoma. Prędzej ci się cały rozpadnie.
 

DeletedUser3264

Guest
Nie nie jest nie tak u nas. Napisałem dokładne statystyki z handlarza i to samo twierdzi całe moje bractwo. Moje ofki są 2-gwiazdkowe minimum. Jakby nie nasze wewnątrz-bractwowe handlowanie to byśmy w ogóle platyny nie mieli. Masz podane cyfry wyraźnie z handlarza.

Moje ofki przechodzą bo są za kamień księżycowy gdy mocno potrzebuję platyny- spróbuj za kauczuk jak moja znajoma. Prędzej ci się cały rozpadnie.
Poczekaj, aż gracze zaczną odkrywać badanie "Uprawy Elvenarów", wtedy zabraknie kauczuku :)
 

Tajniakos

Paladyn
mijasz się znowu z prawdą? To te ofki są moje czy Twoje?
4.jpg
3.jpg

Właśnie dzięki takim ofkom u kupca dzieje się Źle...
 

DeletedUser3264

Guest
Widać jest popyt, bo nie sądzę, żeby wyginęli wszyscy z bonusem marmuru (którego notabene jest zatrzęsienie na kupcu), jest chwilowy zbyt tego surowca. Weszła nowa rasa i większość jest w tym samym miejscu badań, a ze "tam" akurat potrzeba platyny... Zawsze może koleżanka przebadać jako pierwsze Uprawy, ewentualnie Atelier i wymienić na kamień :)
 

DeletedUser174

Guest
taaa mydło za platynę... to faktycznie wolałabym poczekać aż mi się rozpadnie

jestem pewna, że normalne ofki schodzą w mgnieniu oka. Nawet przy chwilowej nadpodaży jakiegoś towaru nigdy! nie miałam problemów z wymianą i to raczej nie jest spowodowane tym, że na s1 jest jakoś inaczej. Ostatnio to nawet sprzedawałam obsydiant, i chociaż było też 80 str ofert, a moje ofki nawet 1 gwiazdki nie posiadały to w ciągu 1 dnia miałam wymieniony towar. O uczciwości ofek nie świadczą gwiazdki niestety. Tu nie potrzebny jest płacz, tylko refleksja jak działa rynek.
 

DeletedUser1256

Guest
Wszystko zależy jak jest rozwinięte bractwo i jaki jest balans produkowanych towarów. Ogólnie na s1 jest mocny niedobór platyny, atramentu i mydła. Teraz doszedł jeszcze kamień, bo akurat jest potrzebny do początkowych badań czy rozbudowy. Akurat w moim bractwie jest ten balans mocno zachwiany i niestety braki tych towarów mocno wkurtyzaniają. Już nie mogę się doczekać by zdobyć 300k mydła, gdzie w bractwie produkuje je jedna osoba. Co do osób produkujących dane towary, a próbujących się chytrze dorobić jest jedno określenie-cwaniaki. Pokazują własne "Ja" jakie jest w życiu prywatnym i nie za bardzo chcę mieć z takimi osobami do czynienia. Kolejna rzecz to oferty mieszane, co też jest dla mnie śmieszne. Dla mnie towar z T1 ma taką samą wartość jak z T3, bo liczy się dla mnie czas i ilość produkowanych surowców, a ten jest ten sam dla każdej z grup. Ktoś powie zaraz że koszty wyprodukowania T3 są dużo większe niż z T1. Tak zgoda, ale to jest wliczone w ekonomię miasta i tyle.
 

Tajniakos

Paladyn
Ogólnie jest zaburzony balans u kupca przez zaśmiecanie go ofertami między grupowymi i nie dotyczy to tylko ofert z grupy żywych a z wszystkich grup. W grupie żywych na chwilę obecną jest to bardziej odczuwalne ze względu na to, że sporo z nas weszło w nowy rozdział w, którym potrzebujemy tych samych surowców w zaporowych ilościach. Śmieciowe ofki między grupowe są same w sobie złem i byłem i będę ich zagorzałym przeciwnikiem. Nie piszę tu nawet o tych cwaniackich ofertach wystawianych licząc na bugi i przypadkowe ich ściągnięcie - takie ofki ciężko jest nawet nazwać. Czasem trzeba odrobinkę stracić wystawiając ofki na 3* bo te schodzą na pniu nie tracąc w ten sposób na rozpadzie.
 
Co do osób produkujących dane towary, a próbujących się chytrze dorobić jest jedno określenie-cwaniaki. Pokazują własne "Ja" jakie jest w życiu prywatnym i nie za bardzo chcę mieć z takimi osobami do czynienia. Kolejna rzecz to oferty mieszane, co też jest dla mnie śmieszne. Dla mnie towar z T1 ma taką samą wartość jak z T3, bo liczy się dla mnie czas i ilość produkowanych surowców, a ten jest ten sam dla każdej z grup
Do czasu i ilosci dodalbym jeszcze miejsce w miescie, a tego rowniez potrzeba tyle samo. Podpisuje sie pod tym recami i nogyma. Dla mnie kazda oferta w stosunku mniejszym niz 1:1 jest po prostu smieciem na rynku. Tragiczny to nie jest brak platyny na Felyndralu. Tragiczne jest to, ze wszelkiej masci cwaniacy zasmiecaja takim badziewiem caly rynek.
 

DeletedUser

Guest
Umówmy sie tragiczny to jest system ofert (gwiazdki i promowanie ofert) u kupca, to że część graczy to wykorzystuje ... ich prawo (tak jak inni wykorzystują zwierzaki itd)

Apka do tej pory nie ma filtracji ofert na żywe czy bractwo, przewijanie ofert to masakra, gwiazdkowanie jak widać to sobie można w buty wsadzić aż chciałbym się zapytać kto to wymyślił że ilość i czas produkcji na grupy towarowe jest ten sam a ich wartość wg iG juz nie (złoto i młotki to wartości pomijalne jako surowce odnawialne)

Powiedziałbym że ten system jest niemal całkowicie do przerobienia zaraz po wiadomościach ... sama liftingowa podmiana ikonek nie pomoże a tu muszę uważać bo znowu za historię się oberwie.
Propozycji zmian było i jest sporo, jak dla mnie idealne byłoby połączenie ofek tego samego typu (choć tu przy sensownej filtracji nie ma ciśnienia) oraz otwarcie rynku na cały serwer. Co w przypadku żywych jak widać da się i jakoś serwer nie pada.
 

KociMord

Zwiadowca
wystarczy mieć gildię kupiecką na 30 poziomie i codziennie można za darmo wymienić sobie u hurtownika 6250 (na konstruktach) bonusowego surowca na każdy niebonusowy - np bonus kauczuk za platynę i kamień, mydło za bizmut i grzybki - może nie jest to dużo ale mało też nie - przypominam, że jest to gra strategiczna
 

Koval92

Kapłan
Umówmy sie tragiczny to jest system ofert (gwiazdki i promowanie ofert) u kupca, to że część graczy to wykorzystuje ... ich prawo (tak jak inni wykorzystują zwierzaki itd)

Apka do tej pory nie ma filtracji ofert na żywe czy bractwo, przewijanie ofert to masakra, gwiazdkowanie jak widać to sobie można w buty wsadzić aż chciałbym się zapytać kto to wymyślił że ilość i czas produkcji na grupy towarowe jest ten sam a ich wartość wg iG juz nie (złoto i młotki to wartości pomijalne jako surowce odnawialne)

Powiedziałbym że ten system jest niemal całkowicie do przerobienia zaraz po wiadomościach ... sama liftingowa podmiana ikonek nie pomoże a tu muszę uważać bo znowu za historię się oberwie.
Propozycji zmian było i jest sporo, jak dla mnie idealne byłoby połączenie ofek tego samego typu (choć tu przy sensownej filtracji nie ma ciśnienia) oraz otwarcie rynku na cały serwer. Co w przypadku żywych jak widać da się i jakoś serwer nie pada.

Akurat tu muszę Ci przyznać rację. System ofert jest tragiczny :(
 

DeletedUser1775

Guest
Akurat tu muszę Ci przyznać rację. System ofert jest tragiczny :(
Owszem, jest tragiczny, tak samo jak między innymi Twoje własne ofki mydła za platynę... Nawet jeśli były za 3*...
Ja już kiedyś zakładałam temat o ofkach międzygrupowych - nie ważne zwykłe, czy żywe - to po prostu ZUO :p
I tyle... A nawet więcej, bo... tych śmieci coraz więcej... :(
 

Koval92

Kapłan
Owszem, jest tragiczny, tak samo jak między innymi Twoje własne ofki mydła za platynę... Nawet jeśli były za 3*...
Ja już kiedyś zakładałam temat o ofkach międzygrupowych - nie ważne zwykłe, czy żywe - to po prostu ZUO :p
I tyle... A nawet więcej, bo... tych śmieci coraz więcej... :(

Ale jesteście wredni...
Te ofki były dla bractwa bo sobie wzajemnie pomagamy robić poszczególne badania w 15 rozdziale
Gratulacje już cię adoration company nagrodziło lajkami
 

DeletedUser174

Guest
i tyle z mojego staranie się...
Ale jesteście wredni...
Te ofki były dla bractwa bo sobie wzajemnie pomagamy robić poszczególne badania w 15 rozdziale
Gratulacje już cię adoration company nagrodziło lajkami
tak jesteśmy wredni... przynajmniej ja jestem.

I z wrodzonym wdziękiem wredoty zapytam o szczegóły tej pomocy? Bo ja jakoś słabo łapię przekaz.

To komu te ofki miały pomagać? Tobie? No skoro tobie, to pewnie masz już ustawionego kupca i jedna ofka wystarcza... bo zaraz sponsor zdejmuje ofkę i nie ma śmieci na rynku. Poza tym jak bardzo kogoś trzeba nie lubić, żeby zamiast 1 oferty wystawić 2 strony... tyle razy trzeba to kliknąć zamiast raz... no faktycznie to już mistrzowski poziom wredoty i jeszcze go nie osiągnęłam
A może to ty pomagasz? tylko tez nie rozumiem jak... i dlaczego syfisz rynek innym... i dlaczego zamiast jednej ofki wystawiasz 16+... za karę zamiast raz to ktoś musi to kliknąć 20 razy? taki fan czy jak?
 

Koval92

Kapłan
i tyle z mojego staranie się...

tak jesteśmy wredni... przynajmniej ja jestem.

I z wrodzonym wdziękiem wredoty zapytam o szczegóły tej pomocy? Bo ja jakoś słabo łapię przekaz.

To komu te ofki miały pomagać? Tobie? No skoro tobie, to pewnie masz już ustawionego kupca i jedna ofka wystarcza... bo zaraz sponsor zdejmuje ofkę i nie ma śmieci na rynku. Poza tym jak bardzo kogoś trzeba nie lubić, żeby zamiast 1 oferty wystawić 2 strony... tyle razy trzeba to kliknąć zamiast raz... no faktycznie to już mistrzowski poziom wredoty i jeszcze go nie osiągnęłam
A może to ty pomagasz? tylko tez nie rozumiem jak... i dlaczego syfisz rynek innym... i dlaczego zamiast jednej ofki wystawiasz 16+... za karę zamiast raz to ktoś musi to kliknąć 20 razy? taki fan czy jak?

Przekazujemy sobie w ten sposób żywe towary, jedna osoba odblokuje sobie badanie i potem produkujemy dla następnej osoby.
Syfisz to ty mój temat. Możesz sobie zahaczyć "tylko dla bractwa" i nie będziesz widziała żywych ofek spoza bractwa.
 

Tajniakos

Paladyn
Przekazujemy sobie w ten sposób żywe towary, jedna osoba odblokuje sobie badanie i potem produkujemy dla następnej osoby.
Syfisz to ty mój temat. Możesz sobie zahaczyć "tylko dla bractwa" i nie będziesz widziała żywych ofek spoza bractwa.
@Koval92 rozumiem, że pomagacie sobie w bractwie zdzierając surowce od innych? Syfiaste ofki wystawiasz i się potem dziwisz,że są takie reakcje?
Myślisz, że wystarczy na środku miasta walnąć napis "HELP" Strzelić posta i wszyscy się zlecą Ci ofki zdjąć?
Podkreślam, że ja nie mam problemu z ofkami na cokolwiek bo wystawiam takie :)
Przechwytywanie-w-trybie-pe-noekranowym-2019-10-30-154501.jpg
Przechwytywanie-w-trybie-pe-noekranowym-2019-10-30-154454.jpg
Przechwytywanie-w-trybie-pe-noekranowym-2019-10-30-162234.jpg
Jeżeli ktoś Ci podpowiada to bierz z tego lekcje a nie wyciągasz z rad okazje do prowokacji...
 
Ostatnia edycja:
Do góry