• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Potwierdzone Turniej - aplikacja zmienia rodzaj wystawionego przeze mnie wojska

SlodkiElf

Wędrowiec
Myślałem, że coś mi się przewidziało, ale nie. Kilka razem, na różnych światach wystawiłem do turnieju tylko jednostki magiczne. Po zakończonej walce na aplikacji wyskakuje okienko ze stratami wroga i moimi. I tu jest niespodzianka, bo okazuje się że walczyłem samymi lekkimi strzelcami a nie wystawionymi magicznymi.
Nie sprawdzałem jakiego wojska mi w rzeczywistości ubyło.
 
Potwierdzam, ze to nie przywidzenia ;) Wprawdzie sam nie spotkalem sie z taka sytuacja, ale przynajmniej 2 inne osoby z bractwa raportowaly wczoraj dokladnie ten sam fenomen. Jednego przypadku nie pamietam, w drugim wystawieni do walki Kwitnacy Magowie w cudowny sposob zmienili sie w podsumowaniu walki w Valloryjskich Straznikow ;) U graczy, o ktorych mowa, powtarzalo sie to przynajmniej kilka razy, wiec nie byly to odosobnione przypadki. Z poczatku myslelismy, ze chodzi o jakis blad typu "podmienionych ikonek" jednostek, ale nie. Liczebnosc oddzialow naprawde wskazywala na zmienione jednostki.
 

BlossomValvi

Łucznik
Potwierdzam, tez myślałem ze mam omam wzrokowy jak moi elficcy łucznicy magicznie zamienili się w ludzkich kapłanów - nie narzekam wygrali bez strat ;) ale przyjąłem to jako podmianke ikony wojska
 

Magolcia

Zwiadowca
u mnie też robiąc 2* na apce po nocnej zmianie w pracy myślałam, że mam mroczki przed oczami bo łucznicy zamienili się w kapłanów xD na szczęście wygrali więc nie mam pretensji (nie sprawdziłam jednak jak wyglądał rozmiar oddziału, więc nie jestem pewna czy to tylko podmiana ikony czy faktycznie walczyła jednostka magiczna)
 

Aslana

Tancerz ostrzy
U mnie magowie zamienili się na lekką strzelającą ale myślałam że mam omamy wzrokowe bo tylko w 1 prowincji zauważyłam tą zamianę
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Czy na pewno jest to zmiana jednostki a nie tylko zmiana kolejności? Jeśli tak to poproszę o zrzuty ekranu. Mnie nie udało się tego odtworzyć.
 
Na pewno nie jest to zmiana kolejnosci, jesli do walki wybieramy 5 Kwitnacych Magow, a podsumowanie walki jest dla 5 Valloryjskich Straznikow. Screenami nie dysponuje, bo turniej robilem na przegladarce, a problem zglaszali dotychczac tylko uzytkownicy apki (tak mi sie wydaje, choc glowy za to nie dam).
 

SlodkiElf

Wędrowiec
Na pewno nie chodzi o zmianę kolejności. Za pierwszym, drugim razem zrzucałem to na roztargnienie, ale po zwróceniu uwagi na każdą walkę okazuje się że czasami aplikacja zmienia typ jednostek. Kilka osób w bractwach gdzie gram również to potwierdzało. W większości przypadków po zamianie straty były nieznaczne. W jednym przypadku i nie była to początkowa prowincja poległo 4/5 wojska. Więc należy się temu przyglądnać.
Turniej gram na apce.
 

SlodkiElf

Wędrowiec
Dzisiejszy turniej, pierwsza prowincja, 4*.
Jak widać na załączonych obrazkach zamieniło nie tylko moje wojsko: magiczne na lekkie strzelajace, ale również jednostki wroga. Z jednogwiazdkowych na trzygwiazdkowe, lekką strzelajacą na lekką.
 

Załączniki

  • Screenshot_20201009-001452.png
    Screenshot_20201009-001452.png
    878,2 KB · Wyświetlenia: 41
  • Screenshot_20201009-001506.png
    Screenshot_20201009-001506.png
    889 KB · Wyświetlenia: 41

blazius1

Paladyn
Chyba jednak macie zwidy na tej apce. To niemożliwe żeby gra nagle po reformie turniejów zaczęła rozgrywać turnieje za was.
To tak jakby gracz stał się dodatkiem do gry a gra wyręczała w graniu.

To jest naprawdę niemożliwe. Macie zwidy i tyle.
Przecież były testy wszelkie możliwe porobione.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Chyba jednak macie zwidy na tej apce. To niemożliwe żeby gra nagle po reformie turniejów zaczęła rozgrywać turnieje za was.
To tak jakby gracz stał się dodatkiem do gry a gra wyręczała w graniu.

To jest naprawdę niemożliwe. Macie zwidy i tyle.
Przecież były testy wszelkie możliwe porobione.
Widocznie są to zwidy zbiorowe możliwe że jesienna pogoda ma z tym związek :)
Na marginesie nie po raz pierwszy IG wprowadza coś nowego po szeregu testów i okazuje się że jednak jest to niedograne taki wadliwy towar
 

blazius1

Paladyn
Możecie sobie wytłumaczyć ten fenomen na dwa sposoby. Właściwie to trzy. Dwa są racjonalne.

1. Uwierzyć że to jednak są zwidy.
2. Zarzucić wiarę w rzekome testy na innych serwerach.
3. I ten trzeci, który niestety jest ostateczny i brzmi jak wyrok.
 

BlossomValvi

Łucznik
@blazius1 bez przesady testy jak piszesz były robione na serwerze a feedback pisany głównie przez przeglądarkowcow (głównie przez manualne walki)
Bardzo możliwe ze stąd wyszło niedopatrzenie, natomiast nie jest aż tak zbyt czeste (miałem 2-3 na 95 walk) i jak na razie nie przegrałem walki z tego powodu ;)
 

BlossomValvi

Łucznik
Nie i raczej nie mam zamiaru robić turnieju na przeglądarce
Dlatego piszę feedback pisany na becie i na EN był w znakomitej większości przez ludzi grających na przeglądarce, stąd łatwo mogło przejść niezauważone. Poza tym litości wprowadzali uwolnienie kolejek produkcyjnych a niezauważyli że się blokują przy nieobecności gracza...
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Jeśli jest taka możliwość to prosiłbym aby każdy taki błąd tu zgłaszać najlepiej ze screenami( wiem że to trudne) ale programiści próbowali odtworzyć ten błąd i nie udało im się.
 

BlossomValvi

Łucznik
Ok to ponawiam problem pojawił mi się kilka razy screena nie mam bo na apce nie jest łatwo go zrobic

potwierdzam podmienione wojska pochodzą z wcześniejszej walki gracza ale niezależnie od świata tj walczyłem kusznikami na s3 a potem ich zobaczyłem na s1 zamiast łuczników
Możliwe ze to tylko wizualny efekt i faktycznie walczą prawidłowe jednostki? Niestety na apce ciężko to wychwycić (brak ilości armii)
 

blazius1

Paladyn
Wygląda to na błąd jedynie wizualny. Gdyby ubywało niewłaściwych jednostek, czyli gdyby gra wyręczała was w graniu, to byście to raczej już dawno temu zauważyli. Konkretnie mniej więcej tydzień temu, nawet na aplikacji i w wysokich prowincjach, gdzie straty są zauważalne wizualnie.

Nic dziwnego że to przeszło przez serwery testowe. Musiało przejść.
 
Do góry