• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Turniej Eliksirow - dyskusja

Na razie nie wezme udzialu w dyskusji, bo z powodu konkursu turniejowego dostalem zakaz szkolenia konkurencji, wybaczcie ;) Choc to moze zbyt mocne okreslenie, po prostu jesli choc jedna osoba w bractwie uwaza, ze nie powinienem tego robic (a wlasnie jedna taka opinia sie pojawila), to ze wzgledu na braterska i siostrzana solidarnosc musze sie z tym na razie wstrzymac. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ktos inny przejal paleczke i by na temat eliksirow toczyla sie tu ozywiona dyskusja, ale ja sam napisze cos dopiero pod koniec tygodnia ;)
 

Aslana

Tancerz ostrzy
No cóż myślę że konkurencja która jest w stanie Wam zaszkodzić ma już swoje sposoby na ten turniej;)
A narazie nikt się tu raczej nie będzie rozpisywał z tego powodu który podałeś :(
No nic, poczekamy na Wasze uwagi odnośnie turnieju eliksiru do końca tygodnia, przydadzą się później:)
 

DeletedUser1530

Guest
No to ja was podszkole
Zapomnijcie o tym że turniej marmuru jest najłatwiejszy bo wcale taki nie jest w porównaniu z eliksirowym
W tym turnieju po stronie przeciwnika mamy jednostki
lekkie chodzące i strzelające oraz ciężkie chodzące
Więc naszymi jednostkami są ciężkie strzelające z lekkim suportem magów
A najbardziej skutecznymi jednostkami są u elfów
Żaba 2* lub żabi książę z kwitnąca ksieznika
Co do ludzi to nie mam pewności czy podobne jednostki są równie skuteczne bo przecież kanonier ma równie imponujący zasięg co żaba a kapłan też nie ustępuje pola kwitnącej księżniczce
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Na razie nie wezme udzialu w dyskusji, bo z powodu konkursu turniejowego dostalem zakaz szkolenia konkurencji,
Nie wierzę wprost, co się ludziom robi w głowach z powodu 30 (słownie: trzydziestu) diamentów :eek: - może to i dobrze, że IG nie dało wyższej nagrody, bo strach pomyśleć, do czego by doszło, jeszcze by Ci ktoś zasugerował, że powinieneś wprowadzić "konkurencję" w błąd i podać jakąś fałszywą strategię. Dziwię Ci się skądinąd, @chris07070707, że potraktowałeś taką opinię serio, bo jeśli tak, to oznacza, że i po turnieju nie powinieneś się wypowiadać, wszak mogą być w przyszłości kolejne konkursy, gdzie "konkurencja" wykorzysta tę wiedzę.
A co do samego turnieju, cóż - nie prowadziłem zapisków, więc na razie z ułomnej pamięci: w tym turnieju wystawiałem chyba najczęściej zestaw 3 Kanonierów + 2 Paladynów. Gracze bardziej zaawansowani mogą pewnie zamiast Kanonierów użyć Żab II lub III, zwłaszcza, jeśli jest przewaga jednostek lekkich, wydaje się to teoretycznie lepsze, ale co do skuteczności tego w praktyce wypowiem się po turnieju, ponieważ będzie to mój pierwszy turniej, w którym będę miał Żaby na 2 poziomie. Żaby I nie są lepsze od Kanonierów III, moim zdaniem, więc wystawiałbym je tylko jeśli nam tych drugich brakuje.
W przypadku, gdy jest przewaga jednostek strzelających, można się pokusić o samych Kanonierów lub z jedną tylko ciężką jednostką.
Proponowany przez @Nostormo zestaw ciężkich strzelających ze wsparciem magów mnie nie wydaje się równie uniwersalny co zestaw ze wsparciem ciężkich jednostek, ale pewnie przy większej ilości ciężkich jednostek u wroga, a małej ilości łuczników będzie sobie dobrze radził, wszak poza łucznikami nikt do naszych jednostek nie dojdzie w pierwszej turze, a magów można dodatkowo wesprzeć ulepszeniami ataku, czego niestety nie da się zrobić w przypadku ciężkich strzelających. Oczywiście karmimy Feniksa i miło też mieć na ten turniej jak najbardziej rozbudowaną Świątynię Ropuch.
Trochę dla żartu pokuszę się o zgadnięcie strategii, którą nam zaprezentuje chris: stawiamy kilka Oświeconych Strzelców i rozstrzeliwujemy przeciwnika Łucznikami/Zwiadowcami, zanim zdąży wyjąć własną broń ;) Żarty żartami, ale to mogłaby być pewnie całkiem niezła strategia dla większości walk w tym turnieju, gdybyśmy tylko mieli jeszcze jakieś wzmocnienia dla łuczników w magazynie :D
 

DeletedUser174

Guest
Nie wierzę wprost, co się ludziom robi w głowach z powodu 30 (słownie: trzydziestu) diamentów :eek: - może to i dobrze, że IG nie dało wyższej nagrody, bo strach pomyśleć, do czego by doszło, jeszcze by Ci ktoś zasugerował, że powinieneś wprowadzić "konkurencję" w błąd i podać jakąś fałszywą strategię. Dziwię Ci się skądinąd, @chris07070707, że potraktowałeś taką opinię serio, bo jeśli tak, to oznacza, że i po turnieju nie powinieneś się wypowiadać, wszak mogą być w przyszłości kolejne konkursy, gdzie "konkurencja" wykorzysta tę wiedzę.
zamiast uszanować decyzję chrisa, to dokładasz ideologię tam, gdzie jej nie ma. Sama napisałam chrisowi, że co by nie zrobił będzie źle... i chyba miałam rację. Ale tak naskoczyć na kolege, który robi kawał roboty na forum? to chyba coś nie tak jest...

co do strategii ze zwiadowcami to troche słaby prognostyk... jest lekka piechota, która jest zagadką dla łuka (no chyba ze nastawiamy w huk wzmocnień), a sam zwiadowca ma obniżony atak na ciężką, więc też nie najlepszy wybór ;)... chyba że będzie sama ciężka to łukami mona ją pogonić

jednostka bojowa na ten turniej to miotacz (golem / paladyn lub żaba ewentualnie strateg - o ile będzie przewaga łuków będzie najlepszy). Ma bonus na lekką piechotę i łuki. Jedynym zagrożeniem dla tego zestawu jest ciężka.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Nie wierzę wprost, co się ludziom robi w głowach z powodu 30 (słownie: trzydziestu) diamentów :eek: - może to i dobrze, że IG nie dało wyższej nagrody, bo strach pomyśleć, do czego by doszło, jeszcze by Ci ktoś zasugerował, że powinieneś wprowadzić "konkurencję" w błąd i podać jakąś fałszywą strategię. Dziwię Ci się skądinąd, @chris07070707, że potraktowałeś taką opinię serio, bo jeśli tak, to oznacza, że i po turnieju nie powinieneś się wypowiadać, wszak mogą być w przyszłości kolejne konkursy, gdzie "konkurencja" wykorzysta tę wiedzę.
Lojalność to w obecnych czasach nieczęsto spotykana cecha, warto ją cenić, więc uszanujmy decyzję @chris07070707 , który zdecydował się postępować zgodnie z ustaleniami bractwa.
Na szczęście dla początkujących graczy nie tylko @chris07070707 jest skłonny dzielić się swoim doświadczeniem, a naprawdę sporo osób tu zagląda i korzysta z Waszych rad.
Mam też taką malutką prośbę : nie zapominajcie pisać o Waszych doświadczeniach z początkowych epok i o sposobach walki bez feniksa ognia , wzmocnienia sporo zmieniły w sposobie walki i jak najbardziej należy stworzyć nowe opracowania z ich uwzględnieniem. Jednak są też gracze którzy rozpoczęli grę już po evencie Feniksa i o postawieniu go mogą tylko pomarzyć:( a oni również korzystają z Waszych rad.

Najważniejsze, dziękuję że chce się Wam poświęcić czas, i podzielić z nami swoimi spostrzeżeniami:)
 
Ostatnia edycja:
Sama napisałam chrisowi, że co by nie zrobił będzie źle... i chyba miałam rację.
Nawet nie wiesz, jak nie lubie, kiedy masz racje :p Niestety mialas, ja sam przysiaglbym, ze nie bedzie zadnych takich dziwnych reakcji. No nic, niewazne. Wyjasnilem sobie, co mialem do wyjasnienia z osoba, ktora miala cos przeciwko temu, wiec cos tam moge skrobnac.
Nie wierzę wprost, co się ludziom robi w głowach z powodu 30 (słownie: trzydziestu) diamentów :eek: - może to i dobrze, że IG nie dało wyższej nagrody, bo strach pomyśleć, do czego by doszło, jeszcze by Ci ktoś zasugerował, że powinieneś wprowadzić "konkurencję" w błąd i podać jakąś fałszywą strategię. Dziwię Ci się skądinąd, @chris07070707, że potraktowałeś taką opinię serio, bo jeśli tak, to oznacza, że i po turnieju nie powinieneś się wypowiadać, wszak mogą być w przyszłości kolejne konkursy, gdzie "konkurencja" wykorzysta tę wiedzę.
Lubie Cie DeGrejt, wiec nie skomentuje ;) Moze tylko tak w kwestii wyjasnienia - opinie ludzi z bractwa zawsze biore serio i sie z nimi licze. Byloby raczej dziwne, gdybym tego nie robil.

Dobra, do rzeczy. Co szkolic na eliksiry ?
Gracze z XV epoki powinni szkolic Zaby III, jesli maja je juz odblokowane w drzewku.
Zaby na eliksirach po prostu wymiataja, a pierwsze gwiazdki przechodza prawie bez strat. Zabami III mozna walczyc w calym turnieju i beda mialy nizsze straty, niz Golemy czy Stratedzy. Przyda sie troche lucznikow jako wsparcie, ale niewielu. Ja szkole Zaby i lucznikow w stosunku 5:1.

Gracze z Zabami II tez powinni sie skupic wlasnie na nich. Do 4 gwiazdki wlacznie Zaby II ze wsparciem lucznikow maja nizsze straty, niz Golemy/Stratedzy. Dopiero na 5 i 6 gwiazdce to Golemy i Stratedzy sa lepsi, wiec rowniez beda potrzebni. Tak wlasnie walczylem na poprzednich eliksirach - 4 gwiazdki Zabami II, a piata i szosta Golemami. Mowa tu o prowincjach 8+, bo w prowincjach 1-7 z powodzeniem mozna walczyc Zabami II do samego konca.

Najlepsza kombinacja na eliksiry to moim zdaniem:
1x Lucznik III + 4x Zaba II/III, wystawiane w dokladnie takiej kolejnosci. Ten sklad bedzie najlepszym wyborem w 70-80% wszystkich walk .

Dobrym wariantem walki na eliksirach jest tez 1x Kwitnacy Mag/Kaplan + 4x Zaba II, choc osobiscie preferuje wsparcie Lucznikow. Dlaczego ? Lucznicy maja identyczna inicjatywe co lekkie strzelajace przeciwnika, wiec to do nas nalezy pierwszy strzal i to wlasnie Bandyta przeciwnika (lekka strzelajaca) bedzie celem ataku Lucznika. Jesli zamiast Lucznika uzyjemy Kwitnacego Maga jako wsparcia dla Zab, to przeciwnik bedzie mial pierwsze uderzenie (z powodu wyzszej inicjatywy), a celem dla Bandyty bedzie wlasnie Kwitnacy Mag, ktory w tej sytuacji nie uniknie strat. Lucznik jest wariantem bardziej bezpiecznym moim zdaniem i pozwalajacym jeszcze bardziej zminimalizowac straty. Kwitnacego Maga uzywam jako wsparcia tylko przy kombinacjach przeciwnika bez ani jednej lekkiej strzelajacej.

Wspieranie ciezkich strzelajacych Trentami/Paladynami uwazam natomiast za nieporozumienie, przynajmniej w tych wyzszych epokach (czyli w rasach goscinnych). Na papierze calkiem niezle to wyglada, ale to wlasnie calkiem dobry przyklad starego sposobu walki, ktory niezle sprawdzal sie kiedys, ale teraz z roznych wzgledow stracil racje bytu. Powodow jest kilka, ale najwazniejszym jest wzrost znaczenia i skutecznosci jednostek dystansowych z powodu Feniksa Ognia. Mam na mysli, ze na Feniksie jednostki dystansowe zyskuja w efekcie koncowym bardziej, niz jednostki walczace w zwarciu i wlasnie na eliksirach jest to szczegolnie dobrze widoczne.

Gracze, ktorzy nie maja obozu Najemnikow, coz, tu bedzie troche gorzej, ale tragedii nie ma.
Eliksiry nie sa najlatwiejsze, ale jakies mega trudne tez nie sa. Golemy lub Stratedzy tez dadza sobie rade, choc z troche wyzszymi stratami. Uwaga na Kanoniera. Radzi sobie calkiem dobrze na poczatkowych gwiazdkach, ale potem zaczyna juz mocno dostawac w skore, dlatego u "ludzi" od 3-4 gwiazdki duzo lepszym wyborem bedzie Strateg Orkow.

Podsumowujac, szkolimy przede wszystkim ciezkie strzelajace (preferujac Zaby II i III), a jako wsparcie Lucznikow/Kusznikow.

Akapit dla poczatkujacych:
Na eliksirach najlepiej sprawdzaja sie zestawy 5x Golem/Kanonier/Strateg lub 3x Golem/Kanonier/Strateg + 2x Trent/Paladyn. Czasem 5x Trent/Paladyn. Lucznicy i Kusznicy sa w tych poczatkowych epokach jeszcze zbyt slabi, by poradzic sobie z rola wsparcia w tym turnieju, te role duzo lepiej spelnia wlasnie ciezkie jednostki. Taka dygresja, bo pozornie kloci sie to z tym, co napisalem wyzej o sposobach walki w wyzszych epokach. Przed rasami goscinnymi balans sily jednostek jest inny, Jedno- i dwugwiazdkowe Trenty i Paladyni sa stosunkowo silniejsze, niz te same jednostki w pozniejszych epokach majace juz 3 gwiazdki. W 2, 3 czy 4 epoce Paladyni czy Trenty sa w stanie pokonac nawet lucznikow w starciu 5 na 5, co w pozniejszych epokach juz oczywiscie nie przejdzie ;) Za to z lekkimi i lekkimi strzelajacymi jednostkami jest dokladnie na odwrot - im wyzsza epoka, tym sa stosunkowo silniejsze, ale w poczatkowych epokach sa jeszcze beznadziejnie slabe.
Nie zaszkodzi jednak miec troche Lucznikow na wypadek, gdyby przeciwnik wystawil prawie same ciezkie jednostki. Zdarza sie to wprawdzie rzadko, ale i z takimi sytuacjami bedziemy miec do czynienia. Majac do dyspozycji wylacznie Kanonierow lepiej jest zrobic wiecej prowincji na poczatkowych gwiazdkach, a pozostale odpuscic. Dysponujac Golemami/Strategami mozna sie pokusic o probe zrobienia nawet 5-6 gwiazdek, ale oczywiscie w mniejszej ilosci prowincji i ze wsparciem surowcow w niektorych walkach na pozniejszych gwiazdkach.

Wzmocnienia na eliksiry:
tu przydaja sie tylko Swobodne ulepszenia i Zbrojmistrze, stawianie wzmocnien ataku dla lekkich strzelajacych lub magicznych to moim zdanim marnotrawstwo, bo te jednostki odgrywaja tylko role wsparcia i nie biora na siebie glownego ciezaru walki. Wystarcza juz 2 swobodne, by raczej nie zaliczac porazek nawet na wyzszych gwiazdkach. Oczywiscie kazde nastepne wzmocnienie jeszcze bardziej redukuje straty.

Jesli chodzi o cuda, to najwieksza role na eliksirach gra Swiatynia Ropuch, ktora wzmacnia atak ciezkich strzelajacych. Bardzo duza roznice bedzie tez robil Feniks Ognia. Im silniejszy atak naszych ciezkich strzelajacych, tym wieksza szansa na wyeliminowanie przeciwnika z dystansu i tym nizsze straty ponosimy.
 
Ostatnia edycja:

gamin

Rozbójnik
Dobrze, ze dyskusja wrocila na merytoryczna sciezke ;)

Bedzie to kolejny turniej po stali w ktorym mozna sie zaklikac.. bo przy dobrej strategii tylko liczba prowincji jest ograniczeniem.
W mojej opini kluczowa role odgrywa tutaj sila ataku ciezkiej strzelajacej. Pomijajac feniksa, ktory jest oczywistoscia, myslac o turnieju eliksirow warto miec swiatynie ropuch na wysokim poziomie. U przeciwnika w kategori ciezkie mamy wojownika orkow (tak on sie chyba nazywa), ktory rusza sie 2 pola na ture, wiec sa zazwyczaj 3 kolejki zanim on doczlapie do naszej strzelajacej. Kanonier 3 jest spokojnie wystarczajacy na 95% ukladow do 3 gwaizdki. Zaba II jest troszke lepsza jesli mamy wiecej lekkiej u przeciwnika, a z ciezka radzi sobie podobnie.
Na poczatkowym etapie gry gdzie nie ma kanoniera 3 zapewne wsparcie palladyna lub trenta jest konieczne.

Majac zabe III, feniksa, i ropuchy +40% to smiem podejrzewac, ze opcja 5 x zaba i nie bedzie co zbierac. Niestety nie wyrobilem sie w tej kolejce ze zbadaniem zaby III, wiec bede musial poczekac 9 tygodni zeby przetestowac te teorie :)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
zamiast uszanować decyzję chrisa, to dokładasz ideologię tam, gdzie jej nie ma. Sama napisałam chrisowi, że co by nie zrobił będzie źle... i chyba miałam rację. Ale tak naskoczyć na kolege, który robi kawał roboty na forum? to chyba coś nie tak jest...
@kikimora, mój tekst nie był żadnym atakiem na chrisa, akurat jego robotę na forum bardzo szanuję i doceniam, bo wiem, że nie jest łatwo znaleźć czas i chęci na pisanie, już nie mówiąc o wysokim poziomie merytorycznym. Moje zdziwienie dotyczyło tego, że ktoś na tyle na poważnie potraktował ten konkurs, że nie tylko zaczął w innych graczach dostrzegać "konkurencję" do tych dość mizernych nagród, ale i nie miał oporów przed powiedzeniem chrisowi, że on też powinien tych innych traktować jak konkurencję, nie zważając przy tym na to, że w kontekście rozpoczętej przez chrisa przecież inicjatywy dzielenia się wiedzą na temat walk z innymi, stawia go w niezręcznej sytuacji. Zgadzam się z Tobą, że co by chris nie zrobił, to by było źle, co zresztą napisałem w drugim zdaniu, że pisząc po konkursie i tak nie dogodzi temu "ktosiowi".
Cóż, akurat na czasie, kto nie oglądał, to sobie może obejrzeć, lub jeszcze lepiej przeczytać "Wiedźmina", a dokładnie opowiadanie (lub odcinek) "Mniejsze zło", czasami możemy wybierać tylko między złymi rozwiązaniami :(

co do strategii ze zwiadowcami to troche słaby prognostyk...
To był oczywiście żart, ale: ;)
Co szkolic na eliksiry ?... Przyda sie troche lucznikow jako wsparcie, ale niewielu. Ja szkole Zaby i lucznikow w stosunku 5:1. ...
Najlepsza kombinacja na eliksiry to moim zdaniem:
1x Lucznik III + 4x Zaba II/III, wystawiane w dokladnie takiej kolejnosci. Ten sklad bedzie najlepszym wyborem w 70-80% wszystkich walk .
... Dobrym wariantem walki na eliksirach jest tez 1x Kwitnacy Mag/Kaplan + 4x Zaba II, choc osobiscie preferuje wsparcie Lucznikow. .
... Podsumowujac, szkolimy przede wszystkim ciezkie strzelajace (preferujac Zaby II i III), a jako wsparcie Lucznikow/Kusznikow.
... Nie zaszkodzi jednak miec troche Lucznikow na wypadek, gdyby przeciwnik wystawil prawie same ciezkie jednostki.
Wiem, trochę powyrywane z kontekstu, ale chris by nie był sobą, jak by tych łuczników całkiem pominął :D

Lubie Cie DeGrejt, wiec nie skomentuje ;) Moze tylko tak w kwestii wyjasnienia - opinie ludzi z bractwa zawsze biore serio i sie z nimi licze. Byloby raczej dziwne, gdybym tego nie robil.
Ja też Cię lubię i szanuję. Więc choć mnie korci, na tym skończmy temat, a teraz do meritum:
Wspieranie ciezkich strzelajacych Trentami/Paladynami uwazam natomiast za nieporozumienie, przynajmniej w tych wyzszych epokach (czyli w rasach goscinnych).
...
Akapit dla poczatkujacych:
Na eliksirach najlepiej sprawdzaja sie zestawy 5x Golem/Kanonier/Strateg lub 3x Golem/Kanonier/Strateg + 2x Trent/Paladyn. Czasem 5x Trent/Paladyn.
Dlatego wpisy chrisa są cenne, bo są wsparte niezliczoną ilością walk na wszystkich poziomach i w różnych układach.
Moje obserwacje są uboższe zarówno ze względu na ilość walk, ale i ze względu na brak dostępnych wszystkich jednostek.
Jak pisałem o układzie: 3 ciężkie strzelające + 2 ciężkie, to miałem na myśli może nie początkujących, ale faktem jest, że poprzedni turniej eliksirów robiłem chyba jeszcze w niziołkach, nawet bez Żaby I, która i tak imprezy nie rozwala. Więc ten układ mi się sprawdzał jako dość efektywny. Po tym turnieju wypowiem się co do Żab II, mam nadzieję, że pozytywnie.
 
Wiem, trochę powyrywane z kontekstu, ale chris by nie był sobą, jak by tych łuczników całkiem pominął :D
Popelnilem jeszcze wieksza zbrodnie :) Pominalem Zwiadowcow. Moich ulubionych Zwiadowcow ;) Niestety w tym turnieju (podobnie jak na marmurze) zwykli Lucznicy lepiej sprawdza sie jako wsparcie. Nawet Kwitnacy Magowie sprawdzaja sie w tej roli lepiej.
Majac zabe III, feniksa, i ropuchy +40% to smiem podejrzewac, ze opcja 5 x zaba i nie bedzie co zbierac.
Zgadza sie, Zaba III w polaczeniu z Ropuchami i Feniksem kosi na wszystkich gwiazdkach, a Zaba II od 5 gwiazdki dostaje juz zadyszki. Tu w prowincjach 8+ lepsze beda Golemy/Stratedzy.
 

DeletedUser2004

Guest
Jeśli kogoś uraziłem tym spontanem to sorki.To była tylko reakcja na tak prozaiczną sytuację,że nie warta jest chyba wpisu,ale wyjaśnię. Jestem już dawno po XV rasie i chciałem sprawdzić czy dobrze zrobiłem przestawiając się z kanonierów na Żabiego Księcia w rekrutacji na bieżący turniej a tu ...zonk.
chris070707 dzięki tobie pozbyłem się starych nawyków walki i przelatuje turki nie w męczarni a z uśmiechem na ustach.Nie ma mowy o jakichś dziwnych zachowaniach z mojej strony w stosunku do Cb bo uważam że jesteś tutaj niekwestionowanym liderem w niesieniu pomocy innym. I co najważniejsze, najbardziej wiarygodnym.To nie peany na Twoją cześć, lecz stwierdzenie faktu.
 
Gracze z Zabami II tez powinni sie skupic wlasnie na nich. Do 4 gwiazdki wlacznie Zaby II ze wsparciem lucznikow maja nizsze straty, niz Golemy/Stratedzy. Dopiero na 5 i 6 gwiazdce to Golemy i Stratedzy sa lepsi, wiec rowniez beda potrzebni. Tak wlasnie walczylem na poprzednich eliksirach - 4 gwiazdki Zabami II, a piata i szosta Golemami. Mowa tu o prowincjach 8+, bo w prowincjach 1-7 z powodzeniem mozna walczyc Zabami II do samego konca.
Korekta wynikajaca z obserwacji z 5 i 6 gwiazdki w tym turnieju:
Od 1 do 4 gwiazdki sklad 5x Zaba II niszczy praktycznie wszystko i z niewieloma wyjatkami nie ma nawet potrzeby dodawania Lucznika lub Maga. Wystawia sie 5x Zaba II nawet przeciwko 2 ciezkim i dobrze jest, straty sa bardzo niskie.

Jesli chodzi o dwie ostatnie rundy, to stwierdzilem jednak, za rowniez na 5 i 6 gwiazdce straty Zab II sa nizsze, niz w przypadku Golemow czy Strategow, tyle ze w kombinacji z jednym lub dwoma Kwitnacymi Magami jako wsparciem. Lucznicy, ktorych polecalem jako wsparcie takze doskonale nadaja sie do tej roli, jednak straty Kwitnacych Magow sa odrobine nizsze (walka bez wzmocnien ataku dla lekkich strzelajacych czy magicznych). Czyli na 5 i 6 gwiazdce najlepiej wystawiac:

1x Kwitnacy Mag + 4x Zaba II przeciwko 1x ciezka przy maksymalnie 5 jednostkach przeciwnika lub 2x ciezka przy wiecej niz 5 jednostkach
2x Kwitnacy Mag + 3x Zaba II przeciwko 3x ciezka lub 2x ciezka przy maksymalnie 5 jednostkach przeciwnika

Gdybysmy jednak walczyli na 5 i 6 gwiazdce bez wsparcia, tylko skladem 5x Golem/Strateg lub 5x Zaba II, to Zaby II wypadna w tym porownaniu gorzej.
 
Ostatnia edycja:
Moze takie male podsumowanie turnieju eliksirow. Na kazdym swiecie walczylem w dosc roznych warunkach, co pozwolilo wysnuc dosc ciekawe wnioski.

s2
Czarownicy i Smoki, 3x Swobodne ulepszenie jednostki, Iglice i Klaszor powyzej 26 lvl, brak Swiatyni Ropuch, Feniks Ognia na 10 lvl

Walczylem Golemami i Strategami ze wsparciem lucznikow, trentow i nawet zwyklych czarodziejek. Zaba I spisywala sie slabo, wiec dalem sobie z nia spokoj juz po 1 gwiazdce. Straty w porownaniu do innych turniejow nie byly moze jakies wybitnie wysokie, ale i tak dosc znaczne. Walki z zerowymi stratami praktycznie sie nie zdarzaly. Laczne straty po zrobieniu 50 kilku prowincji na 6 gwiazdek to jakies 1200 oddzialow.

s3
rasa Amunow, 5x Swobodne ulepszenie jednostki, Klasztor i Iglice na 30 lvl, Ropuchy na 19 lvl, Feniks Ognia na 10 lvl

Zaba II spisywala sie swietnie, na pierwszych 4 gwiazdkach zdarzalo sie sporo walk bez zadnych strat. Na 5 i 6 gwiazdce straty byly juz zauwazalne, ale ze wsparciem Kwitnacych Magow i czasem Lucznikow Zaby II doskonale dawaly sobie rade. Laczne straty po zrobieniu 79 prowincji zamknely sie w ok. 850 oddzialach, to naprawde niewiele przy tylu prowincjach.

s1
rasa Elvenarow, 3x Swobodne ulepszenie jednostki, Klasztor i Iglice pow. 26 lvl, Ropuchy na 27 lvl, Feniks Ognia na 10 lvl

Zaba III wymiatala totalnie, tylko okazjonalnie dokladalem jednego Kwitnacego Maga na 5 i 6 gwiazdce. Zrobienie 84 prowincji na 6 gwiazdek kosztowalo mnie zaledwie 500 oddzialow i to tylko z 3x Swobodne ulepszenie. To naprawde tyle, co nic !!! Trzeba tu uwzglednic, ze na tych wysokich prowincjach strata jednego oddzialu turniejowego oznacza strate ponad 4 oddzialow koszarowych. Nie bede zanudzal dokladnymi wyliczeniami, ale tak z ciekawosci policzylem srednie straty w oddzilach turniejowych/slotach na jedna walke, uwzgledniajac wszystkie walki na wszystkich gwiazdkach.
Srednie straty w tym turnieju wyniosly tylko 0.13 oddzialu na walke.

Kolezanka rowniez walczyla Zabami III na porownywalnej ilosci prowincji i porownalismy dane. Wyszlo cos bardzo ciekawego.
Kolezanka: 9x Swobodne, Ropuchy na 6 lvl
Ja: 3x Swobodne, Ropuchy na 27 lvl

O dziwo to ja mialem troche nizsze straty, co oznacza, ze wzmocnienie ataku z dodatkowych 21 poziomow Swiatyni Ropuch daje w tym turnieju wiecej, niz dodatkowe 6 Swobodnych ulepszen jednostki !!! Przynajmniej w przypadku walki Zabami III. Troche mnie to zaszokowalo. To posrednio pokazuje, w o ile gorszej sytuacji sa gracze bez Feniksa Ognia...
Podobnie doswiadczenia zebralo jeszcze kilka innych osob, tzn. walka Zabami III przynosila wprawdzie swietne rezultaty, ale do prawie zerowych strat nie mogli sie jednak zblizyc bez Ropuch na bardzo wysokim poziomie .
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
...wzmocnienie ataku z dodatkowych 21 poziomow Swiatyni Ropuch daje w tym turnieju wiecej, niz dodatkowe 6 Swobodnych ulepszen jednostki !!! Przynajmniej w przypadku walki Zabami III. Troche mnie to zaszokowalo.
To logiczne, jak się zastanowić. Działa tu ten sam mechanizm, co przy łucznikach - choć tym razem nasza inicjatywa jest mniejsza, to i tak większość wrogich jednostek nie może nas zaatakować pierwsza, a jedyne które mogą, akurat nie są zbyt skuteczne przeciw ciężkim strzelającym. Mając mocniejszy atak, załatwiamy przeciwnika, zanim do nas dojdzie albo przynajmniej powodujemy, że mniej wrogich jednostek dojdzie.

Moje obserwacje są zbieżne z tym, co napisał chris - niestety, z braku czasu nie rozegrałem za wiele walk na 5 i 6 gwiazdce. Natomiast na niższych Żaby II, którymi walczyłem po raz pierwszy sprawowały się znakomicie (Amuni: Feniks Ognia 10 poziom i Świątynia Ropuch na 11 poziomie, razem dodatkowe 68% do ataku). W większości wypadków sprawdzał się zestaw 5 Żab, czasem (gdy było 3 lub więcej Orków) wspomożone Kwitnącym Magiem II. Gdy u przeciwnika trafiał się więcej niż jeden łucznik, dodawałem do Żab 1 lub 2 Kanonierów i miałem niższe straty, niż dokładając Strategów Orków, prawdopodobnie dlatego, że Stratedzy szybciej wchodzili w zwarcie wręcz z wrogimi jednostkami, co - zgodnie z tym, co napisałem na początku - nie popłacało.
 

DeletedUser1515

Guest
Nie wierzę wprost, co się ludziom robi w głowach z powodu 30 (słownie: trzydziestu) diamentów :eek:

Drogi Kolego dla nas ten turniej był sprawdzianem na ile nas stać jako bractwo (i wyszło na to, ze jesteśmy za...biści) a nagroda jest dodatkiem i jeśli by jej nie było to świat też by się nie zawalił :D
Pozdrawiam :)

a skoro wszyscy chwalą się osiągnięciami to i ja OGŁOSZĘ wszem i wobec , że mamy rekord turniejowy - 10 skrzyń zdobyliśmy w 2,5 h :)
 

Załączniki

  • rekord eliksiry 2.jpg
    rekord eliksiry 2.jpg
    163,7 KB · Wyświetlenia: 59
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Trochę późno zajrzałem :) ale tak:
Niezależnie od powodów decyzję należy uszanować, zresztą każdy przecież może sam pisać :) nie ma przecież ograniczeń

A w skrócie @chris07070707 z mojej strony (i praktycznie bractwa ;)) ogromne podziękowania za wkład na tym forum, ponieważ poprzednie poradniki były robione dla zupełnie innych warunków w grze i obecnie są nieadekwatne do sytuacji a twoja praca to podwaliny na turnieje w tym roku :) więc ogólnie 2020 to będzie TWÓJ rok - szacun
 

DeletedUser897

Guest
a skoro wszyscy chwalą się osiągnięciami to i ja OGŁOSZĘ wszem i wobec , że mamy rekord turniejowy - 10 skrzyń zdobyliśmy w 2,5 h :)

tak faktycznie, to Rollo w tym konkursie wypracowało dwa rekordy;
- rekord czasowy 10 skrzynek w ciągu 2.5 godz
- rekord pkt na polskich serwerach - 312, 846 pkt
do rekordu światowego brakło 1,607 pkt

najważniejsza w tym wszystkim jest jednak atmosfera , jaka panowała w bractwie podczas konkursu;
to napięcie , adrenalina, wiecznie pełny czat -którego nie nadążało się czytać, pomoc płynąca z każdej strony i wzajemne wspieranie się,
TEGO NIE ZASTĄPI ŻADNA NAGRODA
gratulacje i podziękowania dla całego bractwa
 
Serdecznie gratuluje graczom z Rollo takiego super wyniku :) Szkoda rekordu swiata, ale co tam, beda jeszcze inne okazje ;)
Tak ogolnie nie ostal sie chyba ani jeden rekord polskich serwerow, doslownie wszystkie zostaly w tym turnieju pobite. Na wszystkich 3 serwerach padly zarowno grupowe, jak i indywidualne rekordy danego serwera. To tym fajniejsze, ze nie bylo przeciez zbyt wiele czasu na jakies dlugie przygotowania, wszyscy wkraczali w ten turniej niejako z marszu. Wszystkim rekordzistom oczywiscie gratuluje, ale... nie tylko im. Gratuluje doslownie wszystkim uczestnikom, bo moim zdaniem o wysokim stopniu mobilizacji bractw i graczy w tym turnieju swiadcza nie tylko te wspomniane najwyzsze wyniki, jeszcze dobitniej widac to chocby po liczbie bractw na kazdym serwerze, ktore zdobyly 10 skrzynek w tym turnieju. Rowniez pod tym wzgledem to byl rekordowy turniej i to rowniez cieszy :)

Dlatego wlasnie gratuluje wszystkim uczestnikom, kazdemu bez wyjatku :)
 

DeletedUser1515

Guest
Serdecznie gratuluje graczom z Rollo takiego super wyniku :) Szkoda rekordu swiata, ale co tam, beda jeszcze inne okazje ;)
Tak ogolnie nie ostal sie chyba ani jeden rekord polskich serwerow, doslownie wszystkie zostaly w tym turnieju pobite. Na wszystkich 3 serwerach padly zarowno grupowe, jak i indywidualne rekordy danego serwera. To tym fajniejsze, ze nie bylo przeciez zbyt wiele czasu na jakies dlugie przygotowania, wszyscy wkraczali w ten turniej niejako z marszu. Wszystkim rekordzistom oczywiscie gratuluje, ale... nie tylko im. Gratuluje doslownie wszystkim uczestnikom, bo moim zdaniem o wysokim stopniu mobilizacji bractw i graczy w tym turnieju swiadcza nie tylko te wspomniane najwyzsze wyniki, jeszcze dobitniej widac to chocby po liczbie bractw na kazdym serwerze, ktore zdobyly 10 skrzynek w tym turnieju. Rowniez pod tym wzgledem to byl rekordowy turniej i to rowniez cieszy :)

Dlatego wlasnie gratuluje wszystkim uczestnikom, kazdemu bez wyjatku :)
No to co ...z uwagi na naszą <ciach> to mógłbyś do nas przystąpić :D:D:D

edytowano//Urdur

//


tak faktycznie, to Rollo w tym konkursie wypracowało dwa rekordy;
- rekord czasowy 10 skrzynek w ciągu 2.5 godz
- rekord pkt na polskich serwerach - 312, 846 pkt
do rekordu światowego brakło 1,607 pkt

najważniejsza w tym wszystkim jest jednak atmosfera , jaka panowała w bractwie podczas konkursu;
to napięcie , adrenalina, wiecznie pełny czat -którego nie nadążało się czytać, pomoc płynąca z każdej strony i wzajemne wspieranie się,
TEGO NIE ZASTĄPI ŻADNA NAGRODA
gratulacje i podziękowania dla całego bractwa

No lepiej bym tego nie ujęła :D to była przyjemność gry w takim towarzystwie :):)

połączono posty//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry