• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Turniej Krysztalu - dyskusja

Nie zakladalem tego tematu wczesniej, bo poprzedni turniej krysztalu byl zbugowany i tak naprawde obecny turniej jest pierwsza okazja do sprawdzenia, jak wejscie nowych jednostek przeciwnika (Zaby III) wplywa na stopien trudnosci turnieju i jakie wlasne jednostki radza sobie w tej sytuacji najlepiej.

No coz, dobrze nie jest. Krysztal, ktory kiedys nalezal do tych latwiejszych turniejow, teraz mozna zaliczyc prawie do tej samej klasy trudnosci co zwoje i pyl. Straty sa niestety bardzo wysokie, a bez wzmocnien zdrowia niektore kombinacje przeciwnika na wyzszych gwiazdkach sa nie do przejscia na automacie.

Na krysztale przeciwnik wystawia:

Ork Dezerter (ciezka strzelajaca)
Zabi Ksiaze (ciezka strzelajaca)
Cerbery (lekka)
Wiedzma (magiczna)

Jednostka szczegolnie wredna jest wlasnie Wiedzma. W poczatkowych epokach najlepiej radza sobie Trenty/Paladyni i Tancerze/Barbarzyncy.

W pozniejszych epokach mozliwosci jest wiecej. Przynajmniej u mnie bardzo przydatne okazaly sie jednostki szkolone w Obozie Najemnikow. Trzon mojej armi stanowia Valloryjscy Straznicy II, ktorzy radza sobie troche lepiej, niz Trenty. U Straznikow duza role w tym turnieju gra ich bonus obrony przeciwko ciezkim strzelajacym. W celu minimalizacji strat wyprobowywalem rozne kombinacje jednostek i najnizsze straty mam walczac w nastepujacy sposob:

1. Najbardziej problematyczne sa kombinacje przeciwnika zawierajace 2-3x Wiedzma. U mnie najlepiej wtedy sprawdza sie kombinacja:

na pierwszych 2 gwiazdkach
3x Zaba II + 2x Zwiadowca lub 4x Zaba + 1x Zwiadowca.

Od 3-4 gwiazdki
5x Valloryjski Straznik lub 5x Trent. Straty sa wysokie, bo Wiedzmy mocno przetrzebia nasze ciezkie, ale proba mieszania wlasnych jednostek przynosi jeszcze wieksze straty.

2. Przy braku psow 5x Kwitnacy Mag (podobno niezle radzi sobie takze Banshee)

3. Przy maksymalnie 1x Wiedzma najlepiej jednak walczyc skladem 5x Valloryjski Straznik (ew. Trent/Paladyn)

4. Taka ciekawostka. Przy bardzo niewielu jednostkach przeciwnika (1, 2 lub maksymalnie 3) najlepiej sprawdza sie 5x Kwitnacy Mag i to niezaleznie od gwiazdki. Najczesciej wystepujaca kombinacjami tego typu sa:
1x cerber + 1x Zaba + 1x Wiedzma lub
1x Zaba + 1x Wiedzma

Przy maksymalnie 3 jednostkach przeciwnika Kwitnacy Magowie maja prawie zerowe straty, nawet na 6 gwiazdce.

W poczatkowych rundach mozna na krysztale probowac walczyc cerberami, ale wydaje mi sie, ze im wyzsza gwiazdka, tym gorsze beda mialy wyniki. W tym turnieju bardzo przydaja sie wzmocnienia ataku z Feniksa Ognia i z Kuzni Bohaterow, bardzo przydatne sa tez wzmocnienia zdrowia z Akademii i Klasztor/Sanktuarium. Co do Valloryjskich Straznikow, to dopiero od 2 poziomu sa na Krysztale lepsi od Trentow/Paladynow. Nie mam jeszcze mozliwosci wyprobowac Valloryjskich Straznikow III, ani Zab III.

Wzmocnienia:
Feniks Ognia 10 lvl
Swiatynia Ropuch 17 lvl
Klasztor 26 lvl
Kuznia Bohaterow 16 lvl
Opactwo 16 lvl
Iglice 30 lvl
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Hmm przetestowałem tych kwitnących magów vs jedna jednostka żab w efekcie valloryjscy strażnicy nadal maja niższe straty niż kwitnący magowie (odrobine)
Ani razu nie udało mi się wyjść bez zadnych strat (na 5 prób z kwitnącym magami)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2017

Guest
Hmm protestowałem tych kwitnących magów vs jedna jednostka żab w efekcie valloryjscy strażnicy nadal maja niższe straty niż kwitnący magowie (odrobine)
Ani razu nie udało mi się wyjść bez zadnych strat (na 5 prób z kwitnącym magami)
Możliwe że dlatego ponieważ kwitnący mag wychodzi jako pierwszy ze względu na swoją inicjatywę i raz z ciężkimi (valorian, trent) jest narażony na ataki zanim tamte wejdą do walki. Dlatego lepsze jest połączenie kwinącego maga z żabami a nie z ciężkimi jak to opisał wyżej @chris07070707 :)
 

DeletedUser

Guest
Przepraszam za ten protest :p

Kwestia wyjaśnienia stawiałem 5x kwitnący mag vs 1x żaba, straty na poziomie 0,5-1 jednostka (czyli 10%-20%)
Przy takim samym ustawieniu tj 5x valoryjski strażnik vs 1x żaba straty na poziomie 0,1-0,5 jednostki (czyli do 10%)

5x walczyłem czysto magami oraz 2x valoryjskimi z dopalaczy to feniks (+50%) oraz klasztor na 11 poziomie

Niby różnica w stratach niewielka, ale czas szkolenia jest ten sam dla obu więc jednak valoryjscy wygrywają (poza tym valoryjskich można produkować dużo wcześniej niż magów)

Poza tym to nei mam uwag, to jest trudny turniej (choć na samych ciężkich możńa sporo zrobić) więc jest raczej kosztowny niż trudny bo nie ma jak obejść strat
 
Jeszcze jedna uwaga co do mieszania jednostek od 3 gwiazdki wzwyz. Z wyjatkiem pewnych okreslonych sytuacji, ktore opisalem w poprzednim poscie, lepiej jednak wystawiac 5x ciezka niezaleznie od skladu przeciwnika. Problem w tym (mielismy dzis taka dyskusje na czacie), ze walki na krysztale sa dosc nieprzewidywane i wiele bardzo podobnych na pierwszy rzut oka walk konczy sie zupelnie innym wynikiem. Np. przy 2 czy 3 Wiedzmach czasem mozna osiagnac prawie zerowe straty walczac jakas "egzotyczna" kombinacja wlasnych jednostek, ale juz w nastepnej, bardzo podobnej walce tracimy 80% oddzialow pomimo wystawienia dokladnie takiego samego skladu.

Wariant z uzyciem 5x Valloryjski Straznik/Trent/Paladyn to najbardziej "bezpieczny" sposob, by nie zaliczac porazek i nie musiec powtarzac walk, co powodowaloby dodatkowe straty i zawyzaloby ich srednia wysokosc. Uzywajac tylko ciezkich jednostek straty beda wprawdzie stosunkowo wysokie, ale w ten sposob walki staja sie przynajmniej do pewnego stopnia przewidywalne.
 

DeletedUser2017

Guest
Różnice te o których pisze @chris07070707 polegają głównie na ukształtowanie terenu co w walkach na auto właśnie powoduje dość wysokie straty przy tych samych ustawieniach jednostek własnych jak i przeciwnika. Można jedynie to zweryfikować poprzez walkę na manualu jednak jak ktoś robi prowincje +20/30 jest to niestety dosyć czasochłonne :)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Już się zastanawiałem, czy @chris07070707 będzie zakładał temat :)
Nie pamiętam szczegółów z poprzednich turniejów, ale takie mam przekonanie, poparte obserwacją z pierwszej gwiazdki obecnego turnieju, że 5 x Valorian jest najlepszym układem nawet już od pierwszych gwiazdek i w każdej kombinacji, gdzie Wiedźmy są w mniejszości, nawet jak są 3 Wiedźmy na 7-8 jednostek wroga, to inny układ dawał większe straty. Co ważne, Valorian jest dostępny również dla graczy początkujących, bo można go wytwarzać w całkiem sporych ilościach w Varoriańskich Duchach Walki, zanim go odblokujemy w drzewku.
Nie mam Żab II, więc co do nich się nie wypowiem, Valoriana mam na 2 poziomie i ten jest już lepszy od Paladyna III.
Jak jest przewaga Wiedźm, to wystawiam Pszczelego Jeźdźca II, jakoś lepiej mi się sprawuje niż Cerber III. Choć przy braku lub 1 wrogim Ogarze sprawdza się też wystawienie 5 Magów III.
Faktycznie mieszanie jednostek tu nie popłaca, więc nawet przy układzie wroga: Ork lub Żaba, Ogar i 3 Wiedźmy lepiej wystawić samych Pszczelich Jeźdźców niż wspierać ich 1-2 ciężkimi jednostkami. Nawet mieszanie Valorianów z Paladynami powoduje, że straty są większe.
Więc ma rację @BlossomValvi, że to jest raczej kosztowny turniej niż trudny, bo jak się ma dość Valorianów i postawi wzmocnienia na jakieś dodatkowe 100% życia, to pozostaje tylko klikać.
Problem w tym (mielismy dzis taka dyskusje na czacie), ze walki na krysztale sa dosc nieprzewidywane i wiele bardzo podobnych na pierwszy rzut oka walk konczy sie zupelnie innym wynikiem.
Tak jak pisze @PMprzemek, to na 100% jest wynikiem ukształtowania terenu, sprawdzałem to w poprzednich turniejach kryształu, bo też byłem zirytowany sytuacjami wydawałoby się dość klarownymi, gdzie ponosiłem niewspółmierne straty.
Już za momencik odblokuję Banshee III, więc zamierzam je potestować, teoretycznie powinna być dość dobra w tym turnieju, przynajmniej jak nie będzie za dużo Ogarów.
 

DeletedUser2262

Guest
Mi najlepiej (rasa ludzi) sprawdziły* się takie układy jednostek (z tych które jestem w posiadaniu**):

* miałem najmniejsze straty
** posiadam tylko koszary i tereny treningowe
*** jak pojawił się na 6-tej gwiazdce tylko sama jednostka magiczna u przeciwnika to puszczałem barbarzyńcę
**** używałem Ulepszenia Jednostek i Powielaczy Magów do tego turnieju

1a.png

2a.png

3a.png

4a.png

5a.png

6a.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry