• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Turniej: T3 zamiast mlotkow

Witam, od ktorego momentu w Krasnoludach T3 zastepuje zasoby w negocjacjach w prowincjach turniejowych ?
Chodzi mi o dokladny trigger.
W "starszym" miescie mam to za soba, ale nie zwrocilem uwagi, czy "wyzwalaczem"
bylo jakies konkretne badanie w drzewku, czy moze osiagniecie pewnego pulapu
punktow w rankingu, czy podbicie okreslonej liczby prowincji na mapie, a moze jeszcze zupelnie cos innego.
W drzewku (elfy) zostaly mi 4 badania do zrobienia, krasnoludzka droga, pow oddzialu 19, tawerna i cuda.
Moge sie mylic, ale wydaje mi sie, ze w innym miescie w tym punkcie drzewka zmiane mlotkow na T3 mialem juz dawno za soba.
Cos mi jeszcze przychodzi do glowy, zadania rotacyjne mam z 4 epoki, tzn. zadania glowne specjalnie
w pewnym momencie zostawilem w spokoju, by wymagania w rotacyjnych nie wzrosly.
Moze ktores z zadan glownych jest tym poszukiwanym przeze mnie triggerem ?
Edit: mam obecnie 183 podbite prowincje, wielkosc oddzialu 333, ranking ok 57400 pkt., aktualne zadanie "gorne" to "Posiadaj jedno kamienne arcydzielo", ratusz na 15 poziomie..
Edit 2: liczbe podbitych prowincji (juz 189) czy ranking moge raszej wykluczyc. W innym miescie mialem definitywnie mniej.
To naprawde denerwujace. Pewnie, ze i z mlotkami da sie zrobic bez problemu 2.5-3k w turnieju, ale jakis naprawde sensowny wynik jest prawie niemozliwy, bo na jedna runde przy np. 20 prowincjach potrzeba prawie tyle mlotkow, ile miesci moj ratusz. I to w znacznej mierze posilkujac sie wojskiem.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Mnie też to swego czasu nurtowało, nawet do supportu zapytanie napisałam daaaawno temu w tej sprawie, odpowiedź była enigmatyczna, nie pomogła. Czy mogłabyś @Dragomira powiedzieć nam jasno jak to jest? Żebym ja też mogła udzielić potem odpowiedzi w moich bractwach?
 
Odpowiedz znalazla sie na forum US, przekazuje ja dla "potomnosci" ;)
Gra tu role rzeczywiscie kombinacja kilku czynnikow. Odblokowanie T3 w drzewku,
okreslona liczba prowincji (nie wiadomo dokladnie ile), epoka krasnoludow i
pewnie jeszcze pare innych rzeczy. W moim przypadku
wszystkie wymogi sa spelnione, brakuje tylko jednej cegielki: nalezy miec zrobionych
lacznie przynajmniej 15 badan na powiekszenie oddzialu w drzewku.
Obojetnie, czy tylko tych obowiazkowych, czy rowniez opcjonalnych. Dobrze sie sklada, bo
przede mna wlasnie nastepne obowiazkowe powiekszenie oddzialu, chyba pierwszy raz od
poczatku gry ciesze sie na to badanie :)
Przy okazji ciekawa rzecz, pomijajac wszystkie opcjonalne badania na p.o. towary magiczne na turnieju
u elfow pojawia sie pozniej, bo w drzewku elfow mozna w pierwszych szesciu epokach pominac 6 badan, a u ludzi tylko 5.

Edit: sprawdzilem, dziala. Czyli u elfow w przypadku pomijania wszyskich opcjonalnych badan
na pow.o. triggerem jest obowiazkowe badanie "Powiekszenie oddzialu 19" pod sam koniec epoki krasnoludow. U graczy, ktorzy zrobili w drzewku chocby jedno opcjonalne badanie, surowce z trzeciej grupy pojawia sie w ucztach na turnieju o wiele wczesniej..
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Warto by to przypiąć albo podłączyć pod poradnik dla początkujących bo to bardzo istotna informacja. Jeśli by jeszcze uściślić liczbę prowincji.... Może ktoś?
 
Do góry