• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

TURNIEJE "?"

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3975
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3975

Guest
Ten pomysł zrodził się z autopsji, zapewne każdy tego doświadcza w sporze turniejowym, tym "latte" czyli za tzw przekupstwo/swawole ;)
Wiadomo, Turnieje są niezwykle często to raz (zbyt jak dla mnie, nie nadążam z wytwórczością), to jeszcze przyporządkowane są im produkty w tym wypadku mamy Eliksiry.
Jak sama nazwa wskazuje, sugerujemy się właśnie tymi "eliksirami", a tu by zaliczyć prowincję (nie biorąc pod uwagę wojska, bo go np. nie mamy - zginęli honorowo w ostatnim turnieju), koszty to w większości Marmur, który jest również wymagany (w moim przypadku) do rozbudowy np. Ratusza i to duże ilości - bez tego ani rusz. Co łączy się z wymianą u kupca sporych pokładów towaru i tu stwarza także problem - bywa, że czeka się kilka dni zanim ktoś ofertę zaakceptuje, bo też jest w nie najlepszym położeniu jeśli chodzi o konkretny materiał.
Meritum:
Turnieje bazują na towarach innych/różnych niż wskazuje sama nazwa, a i Miasta również nie ruszą się bez nich i rozwój stoi w miejscu.
W myśl dewizy/na zasadzie "coś za coś". Czy jest to na prawdę konieczne?
Czy nie dałoby się konkretnie określić/przyporządkować rodzaju wyrobu trafnie do nazwy/wymogów Turnieju?
Jeśli w danym momencie jest to Eliksir, niech większość zadań stawia nacisk na właśnie ten produkt. W ten sposób gracz będzie się sugerował oznaczeniem i za razem kalkulował/lustrował swoje zapasy, lepiej nimi rozporządzał, czy podoła czy nie...

Jestem na poziomie IV (początek), nie wiem jak to jest na wyższych etapach, może lepiej albo gorzej.
Tak rysuje się punkt widzenia, z mego miejsca siedzenia ;)

Nie znalazłam w tym klimacie wątku, jeśli tak to wybaczcie,
i nie wiem czy nie napisałam zbyt chaotycznie - liczę, że zrozumiecie :D

Co o tym sądzicie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Ależ surowce są konkretnie określone/przyporządkowane do turniejów. W przypadku turnieju eliksirów są to marmur, kryształ i eliksiry.
Dlaczego tak?
Otóż eliksiry są pierwszym surowcem w swojej grupie, więc turniej będzie wymagał pierwszych surowców z każdej grupy.
Weźmy na przykład turniej klejnotów (trzeci surowiec w swojej grupie) w tym turnieju będziemy potrzebować głównie trzecich surowców z każdej grupy, a więc drewna, jedwabiu i klejnotów.
W turnieju zwojów będą to stal, zwoje i magiczny pył itd...

I moim zdaniem jest to jak najbardziej słuszne. Koszty każdego turnieju są rozłożone na trzy grupy produkcyjne w naszych miastach, a nie tylko na jedną.
 

DeletedUser3975

Guest
O to chodzi, by większa/znaczna ilość nastawiona była na, w tym wypadku Eliksiry :elixir:, tak aby marmur i stal były to sporadyczne/znikome "warianty" czyli mniej i mniejsza liczba, jeśli już koniecznie muszą być.

Ed.
U mnie to nie rozkłada się "po równo", najwięcej pożera mi Marmuru.

Rozumiem, że propozycja Ci się nie podoba, ok :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Czy nie dałoby się konkretnie określić/przyporządkować rodzaju wyrobu trafnie do nazwy/wymogów Turnieju?
Jeśli w danym momencie jest to Eliksir, niech większość zadań stawia nacisk na właśnie ten produkt.

O to chodzi, by większa/znaczna ilość nastawiona była na, w tym wypadku Eliksiry :elixir:, tak aby marmur i stal były to sporadyczne/znikome "warianty" czyli mniej i mniejsza liczba, jeśli już koniecznie muszą być.

Tak jak napisala @Nusion, w kazdym turnieju sa 3 surowce wiodace, zawsze wystepujace
okreslonymi trojkami. W turnieju eliksiru to marmur, krysztal i eliksir. A dlaczego tak jest, ze sa trzy
wiodace, a nie jeden ?
W pozniejszych epokach uzasadnienie jest jeszcze inne (EDIT: widze wlasnie, ze Nusion podala je ponizej) ,
ale skupie sie na tych poczatkowych epokach.
Wyobraz sobie, ze nie jestes w IV, tylko w II epoce. W II epoce gracze nie maja jeszcze nawet zbadanych
manufatur surowcow z 3 grupy, czyli eliksirow, pylu i klejnotow. Gdyby gra rzeczywiscie wymagala
prawie wylacznie eliksiru w turnieju eliksiru, ci gracze mieliby... lekko przechlapane, delikatnie
mowiac, bo skad niby mieliby wziac eliksir, nie mogac jeszcze produkowac towarow z 3 grupy ?
Dlatego ma to sens, ze wymagane surowce sa "strojkowane", po jednym z kazdej grupy.
Jesli gracz nie jest jeszcze na odpowiednim poziomie rozwoju w drzewku, gra nie wymaga od niego
w turniejach eliksiru, tylko w tym turnieju akurat wlasnie marmuru jako zamiennika. Jesli jest troche
bardziej rozwiniety, dochodzi do tego surowiec grupy 2, czyli na uczty w turnieju potrzebowalby
najwiecej marmuru i krysztalu. Na jeszcze pozniejszym etapie rozwoju dochodzi do tego eliksir, wtedy
w jednej uczcie wymagane sa najczesciej wlasnie te 3 surowce i to jednoczesnie.

Pojde o krok dalej z wyjasnieniami. Nawet, kiedy do uczt w turnieju eliksirow beda wymagane juz
krysztaly, bedzie ich potrzeba mniej niz marmuru. I znowu ma to uzasadnienie w poziomie rozwoju
manufaktur surowcow danej grupy, gracz w Twoim przypadku w IV epoce moze rozbudowac manufaktury
marmuru o kilka poziomow wyzej, niz krysztalu, a wiec produkuje tez wiecej marmuru na jednostke
powierzchni w miescie. Jeszcze slowo co do tych "surowcow wiodacych". W danym turnieju pokrywaja
one ok. 80% calosci zapotrzebowania (czyli jesli koszt ilus tam prowincji razem wzietych bedzie wynosil
powiedzmy 10 000 surowcow pierwszej grupy, to okolo 8000 z tego to bedzie marmur, a pozostale 2000
to drewno i stal). W turnieju pylu z kolei to na stal bedzie przypadac 80% zapotrzebowania
na T1 (czyli pierwsza grupe).

Podsumowujac, gdyby gra rzeczywiscie w turnieju eliksirow od wszystkich graczy na kazdym poziomie
rozwoju wymagala wylacznie lub prawie wylacznie eliksirow, byloby to niesprawiedliwe
wobec graczy, ktorzy nie moga jeszcze surowcow z tej grupy produkowac, lub moga ich produkowac
niewiele (ze wzgledu na niemoznosc rozbudowy manufaktur do wyzszych poziomow, ktore dopiero
pozniej mozna odblokowac w drzewku). Dlatego uzywany jest przypisany do tego turnieju zamiennik
eliksiru, czyli marmur, ktory (lub inny surowiec z tej grupy) mozna produkowac juz w wiekszych ilosciach.

Wiem, ze moze sie to wydawac skomplikowane, ale wystarczy zapamietac schemat, jak dobierane sa
te trojki surowcow na dane turnieje, ktory opisala @Nusion., a przygotowania i gromadzenie
surowcow na dany turniej nie powinno juz byc problemem :)
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Rozumiem, że propozycja Ci się nie podoba, ok :)
Nie podoba mi się i napiszę, dlaczego. Produkuję 3 rodzaje surowców jednocześnie. Handluję nimi tylko w obrębie danej grupy. Nie chciałabym, żeby turniej marmuru pożarł mi tylko marmur, ponieważ potem jest turniej stali, a więc turniej pochłonąłby mi wielką ilość stali. Następnie to samo stałoby się z drewnem w turnieju drewna. A więc w ciągu 3 kolejnych turniejów mój magazyn zostałby spustoszony z wszystkich trzech surowców pierwszej grupy!
Już po turnieju marmuru miałabym znaczne braki w tej grupie, a tu w kolejnych turniejach musiałabym dokupić jeszcze stal, a potem drewno. Za co? Handlu między grupami nie biorę w ogóle pod uwagę, bo to zło!
Dlatego właśnie koszty każdego turnieju są rozłożone na wszystkie 3 grupy, żeby zachować równowagę w surowcach.
 

DeletedUser3575

Guest
Wydaje mi się @Angel.A, może się mylę, że turnieje wydają się Tobie być hamulcem Twojego rozwoju, ale dla mnie największym motorem rozwoju w grze. Nie ma konieczności robienia każdego turnieju, są gracze którzy zbierają siły i raz na kilka tygodni robią jeden turniej z wysokim wynikiem. Są tacy, którzy co tydzień starają się ugrać jak najwięcej, bo to się bardzo opłaca. Ale najczęściej to gracze którzy robią turnieje wojskiem. A surowce zostawiają na najtrudniejsze prowincje.

Balans miasta pod produkcję wojska jest możliwy na każdym etapie gry. Nie tylko dla zaawansowanych graczy. Bardzo ułatwia grę w turniejach i oszczędza surowce. Jest kilka niezłych poradników gry wojskiem, można też skorzystać z rady innych graczy, coś u nich podpatrzyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3975

Guest
Gdzie widzicie tutaj (pr.screen) tę "równowagę"?
Nie zmieściłam więcej i klikałam losowo po różnych prowincjach większość to Marmur, a cały czas podajecie trzy surowce (stal i drewno) z grupy/Turnieju Eliksiru.
Żeby nie było, owszem wpadłam na stal ze dwa razy i raz na drewno, pozostałe to tylko Marmur, którego nie miałam trzy dni, czekałam aż ktoś zaakceptuje ofertę, a eliksiry akurat mam. O dziwo sporo użytkowników też tego doświadcza wg rozmów na chacie bractwa.
Nie uważacie, że ten % podziału jednej grupy na surowce jest bardzo nierówny?

No chyba, że jest to nie odgórnie ustalone, a losowe bo dziwnym trafem wpadam ciągle na Marmur i nie nadążam z jego zdobywaniem/tworzeniem.

Nie oszukujmy się... Jesteście na dużo wyższym poziomie i Wasz rozwój/produkcja są większe.
Zaznaczam, że tak wygląda obraz/"świat" z mojej perspektywy, Wasz zapewne jest inny i różnimy się w jego odbiorze.

Ed.

Masz rację Ljosael i dziękuję za dołączenie do dyskusji.
Oczywiście nie muszę i nic na siłę. Racja, że jak opuszczałam niektóre turnieje, to spokojnie wyrabiałam się z produkcją i w miarę przyzwoicie mi to szło. Jednak, skoro jesteśmy w Bractwie, które potrzebuje wsparcia i staramy się uczestniczyć w turniejach to już nie jest tak "dostatnio" i włącza się automatycznie hamulec - mamy zablokowane ruchy, "z pustego i Salomon nie naleje".
W tym jest cały ambaras, że usilnie chcemy wesprzeć swoje Bractwo, bo o to chyba chodzi, a nie o stanie jak ten słup, kiedy inni wypruwają flaki ;)



turniej.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Wygląda na to, że jesteś w tej chwili na tak wczesnym etapie gry, że w turniejach z surowców masz tylko marmur (1 grupa) a poza tym kasa i młotki. Tak będzie jeszcze jakiś czas u Ciebie, ale potem zacznie się to zmieniać. Wejdą najpierw surowce 2 grupy, potem 3.
W tej sytuacji trzeba wyjść potrzebom naprzeciw. Pamiętam, że w moich maleńkich miasteczkach miałam bardzo dużo manu 1 grupy. Na s2, w moim pierwszym mieście miałam swego czasu 12 marmurów. Na s3 za maluszka miałam 10 drewienek. Potem oczywiście zostały usunięte, ale tyle właśnie postawiłam, aby sprostać potrzebom.
Trzeba dostosować miasto do potrzeb, a nie potrzeby do miasta, na tym polega ta gra. Zbalansowanie miasta nie jest łatwe, ale jak się udaje, to jest wielka satysfakcja :)

EDIT:
Zajrzałam do Twojego miasta. Masz sporo manu 1 grupy (drewno), ale zupełnie niepotrzebnie budujesz i rozwijasz stal i marmur! To jest totalnie nieopłacalne!! Tracisz miejsce i młotki! Nawet jeśli jest straszny problem z handlem, to lepiej wystawić przy wielkiej potrzebie ofki lekko trzygwiazdkowe, czyli dajesz 1000 drewna za 950 marmuru/stali, niż samodzielnie produkować niebonusowe surowce.
Potrzebujesz mentora, kogoś, kto Cię tak poprowadzi, że te Twoje obecne problemy przestaną być problemami :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3975

Guest
Dokładnie tak jest :) Dobrze, że się wreszcie zrozumiałyśmy, a tym samym dogadałyśmy.
Ulżyło mi, że ten "zły omen" w postaci kataklizmu - marmurowego, który chyba będzie mi się śnił po nocach ;) W niedługim czasie zmaleje do poziomu "mniej odczuwalnego"/irytującego.
To bardzo pozytywna informacja, dziękuję.
Jest nadzieja, nie będę musiała wybierać między rozwojem swego miasta, a pomocą dla kompanów.
 

DeletedUser3575

Guest
Gdzie widzicie tutaj (pr.screen) tę "równowagę"?
Nie zmieściłam więcej i klikałam losowo po różnych prowincjach większość to Marmur, a cały czas podajecie trzy surowce (stal i drewno) z grupy/Turnieju Eliksiru.
Żeby nie było, owszem wpadłam na stal ze dwa razy i raz na drewno, pozostałe to tylko Marmur, którego nie miałam trzy dni, czekałam aż ktoś zaakceptuje ofertę, a eliksiry akurat mam. O dziwo sporo użytkowników też tego doświadcza wg rozmów na chacie bractwa.
Nie uważacie, że ten % podziału jednej grupy na surowce jest bardzo nierówny?
View attachment 782
To dobrze że trafiasz na marmur bo ten surowiec przynależy do eliksiru: surowce są połączone trójkami i pojawiają się nawzajem w swoich turniejach: (marmur, kryształ, eliksir) (stał, zwoje, pył) (drewno, jedwab, klejnoty). To że nie masz jeszcze kryształu i eliksirów spowodowane jest Twoim etapem gry. Potem te surowce się pojawią: ja teraz w rozdziale 5 mam już w turnieju marmur i kryształ ale eliksir nie jest jeszcze wymagany, pojawi się zapewne w 6 rozdziale.

Przykładowe koszty jednej uczty w turnieju u mnie w leśnych elfach: 1700 marmuru 5200 kryształu 4300 eliksiru. Bez wojska bym nie zaszalała :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3975

Guest
Wojem, to szczyt marzeń albo głupoty :p Może jedno i drugie, rzucać się z motyką na słońce - jestem niejako pożywką dla wroga i nie chodzi tu o ilość ale o siłę/jakość (moje cienkie bolki).
Nie ma sensu tracić jednostek, kiedy na produkcję poświęciliśmy również masę zasobów.
 

Tajniakos

Paladyn
Wojem, to szczyt marzeń albo głupoty :p Może jedno i drugie, rzucać się z motyką na słońce - jestem niejako pożywką dla wroga i nie chodzi tu o ilość ale o siłę/jakość (moje cienkie bolki).
Nie ma sensu tracić jednostek, kiedy na produkcję poświęciliśmy również masę zasobów.
@Angel.A na każdym etapie gry Twoje wojska są niejako dostosowywane do jednostek wroga i wystarczy dobrze rozmieścić jednostki aby efekt był widoczny i zadowalający. O tym pisał wyczerpująco @chris07070707 w wątku dotyczącym zmiany systemu klików w turnieju. Tak jak napisała @Nusion powyżej nie opłacalne są niebonusowe manufaktury, które stawiasz chcąc uzupełnić sobie magazyny. Nie martw się bo ten błąd robi spora część graczy, która nawet nie zdaje sobie sprawy jak sama podcina sobie gałąź na której siedzi ;) Lepiej poczekać dłużej na wymianę towarów Twoich bonusowych niż tworzyć te, których produkcja tak naprawdę Cię spowalnia :) Dlatego turnieje w chwili obecnej są dla Ciebie takim problemem.
Jest nadzieja, nie będę musiała wybierać między rozwojem swego miasta, a pomocą dla kompanów.
Z tym zdaniem nie do końca się zgadzam ponieważ dając pomoc swoim kompanom w bractwie i pisze tu o wymianie towarów w obrębie jednej grupy możesz oczekiwać też tej pomocy od nich.
Widze że Twoje bractwo jest złożone z graczy , którzy tak naprawdę dopiero zaczynają grać ale na czele waszego bractwa jest gracz, który na pewno pomoże Ci w sytuacji gdy zwrócisz się do niego po poradę ze swoimi problemami. Jeżeli nie, pisz tutaj a ktoś z pewnością Ci poradzi bo jak widzisz jest tu spora grupa graczy,która stara się nieść pomoc nie tylko swoim współbraciom :)
Zajrzałam do Twojego miasta. Masz sporo manu 1 grupy (drewno), ale zupełnie niepotrzebnie budujesz i rozwijasz stal i marmur! To jest totalnie nieopłacalne!! Tracisz miejsce i młotki! Nawet jeśli jest straszny problem z handlem, to lepiej wystawić przy wielkiej potrzebie ofki lekko trzygwiazdkowe, czyli dajesz 1000 drewna za 950 marmuru/stali, niż samodzielnie produkować niebonusowe surowce.
Potrzebujesz mentora, kogoś, kto Cię tak poprowadzi, że te Twoje obecne problemy przestaną być problemami :)
O tym też napisała Ci @Nusion ale chyba nie za bardzo wzięłaś sobie jej radę do serca bo dalej produkujesz niebonusowe towary zamiast je usunąć a w ich miejsce wstawić te bonusowe ;) Idąc Twoim tokiem myślenia i starań w rozwiązaniu niedoboru surowców poprzez stawianie niebonusowych manufaktur to musiała byś do swoich bonusów ( drewno, zwoje i pył) dostawić kolejno i te niebonusowe. Wpadła byś w spiralę stawiania i podnoszenia manufaktur, które zamiast Ciebie wzmocnić osłabiły by Ciebie na tyle że uniemożliwiło by Ci to normalny rozwój i dalszą grę, nie wspomnę o miejscu, które szybko By Ci się skoczyło.
Nie oszukujmy się... Jesteście na dużo wyższym poziomie i Wasz rozwój/produkcja są większe.
Zaznaczam, że tak wygląda obraz/"świat" z mojej perspektywy, Wasz zapewne jest inny i różnimy się w jego odbiorze.
w tym przypadku zgadza się, że nasza produkcja surowców jest dużo większa od Twojej ale uwierz ,że jak dojdziesz do etapu gry, gdy do jednej negocjacji będziesz musiała użyć towarów w 10-tkach tysięcy z każdej grupy to wspomnisz sobie te młotki kasę i marmur i jeszcze zatęsknisz za takim rozliczeniem za negocjacje :) Ja jak zaczynałem grę tez myślałem w podobny sposób :) też wydawało mi się, że gracze, którzy są dużo wyżej ode mnie maja łatwiej :) Wtedy jeszcze nie wiedziałem w jak wielkim błędzie byłem :)
Reasumując staraj się podglądać tych graczy co są wyżej. Kopiuj ich w mniejszym bądź większym stopniu :) Dlaczego? bo jak im się udało to i Tobie się uda :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3975

Guest
Aż miło się czyta taki post, bez spiny, od razu tak jakoś przejrzyście :)
Dzięki za rady, które wezmę na pewno pod uwagę.
Manufy niebonusowe postawiłam ze względu na zadania i prawda, chciałam być aktywna w każdym turnieju by wspomóc Bractwo, a nie postrzegana że się obijam/leżę i pachnę ;)
I to mnie przerosło.
 
Do góry