• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Turniejowy ranking bractw

Czy turniejowy ranking bractw to dobry pomysł

  • Tak podoba mi się

    Głosy: 32 82,1%
  • Nie, po co to komu

    Głosy: 7 17,9%

  • W sumie głosujących
    39

HUNGER

Wędrowiec
Witam,
Propozycja jest taka, żeby dodano turniejowy ranking bractw analogiczny jak w przypadku iglicy.
Całkowicie niezrozumiałe jest że trzeba korzystać z elvenstatow a w grze brak tej funkcji...
 
Ostatnia edycja:
Z jednej strony ma to sens, bo wbrew pozorom wiekszosc graczy nie ma pojecia o istnieniu elvenstats i nie ma zadnego obowiazku znac takich zewnetrznch zrodel, wiec takie rozwiazanie byloby bardzo pomocne, zwlaszcza w konteksie szukania odpowiedniego dla gracza bractwa. Nalezy tu wspomniec, ze w grze istnieje juz system "odznaczen" za turnieje, nie jest on jednak zbyt czytelny dla poczatkujacych, delikatnie rzecz ujmujac. Ba, nie jest zbyt czytelny nawet dla bardziej zaawansowanych graczy, bo trzeba dzielic liczbe odznak i bonusowych skrzynek przez liczbe turniejow od momentu wprowadzenia takiego "podgladu", a do tego trzeba byc juz niezle "obcykanym" w grze. Czyli szczegolnie dla poczatkujacych graczy jest to "srednio" przydatne rozwiazanie i moim zdaniem wymaga poprawek, ewentualnie rozszerzenia do jakichs chocby szczatkowych tabel czy rankingu.
Z drugiej strony nie widze zbyt wielkich szans na realizacje tego pomyslu. Przy jakiejs okazji w przeszlosci tworcy sami przyznali, ze nie widza zadnego sensu w powielaniu rozwiazan, ktore juz istnieja na stronach zewnetrznych (np. wlasnie elvenstats) i dzialaja bardzo dobrze. Nie sposob odmowic temu pewnej logiki, bo sila rzeczy wszelkie rankingi w grze bylyby znacznie ubozsze, niz te z wyspecjalizowanej strony zewnetrznej, szczegolnie jesli chodzi o historie wynikow z przeszlosci.

Biorac wszystko pod uwage, glosuje jednak na "tak", szczegolnie ze wzgledu na poczatkujacych graczy, ktorym w tym akurat aspekcie przydaloby sie takie ulatwienie zycia. Choc moim zdaniem turniejowy ranking bractw w grze jako taki jest zbedny, bo wystarczylyby sensowne zmiany w systemie odznak, tak by gracz juz na pierwszy rzut oka mogl ocenic, czy dane bractwo odpowiada jego profilowi i aspiracjom. Ale jesli nie zmiany w systemie odznak, to jakis szczatkowy ranking tez by sie nadal.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Moze jakby Ig dzielilo pomysly na statusy wedle 'waznosci' np wyzszy i nizszy to by to mialo sens - bo tak tylko nasze forum generuje powiedzmy do 10pomyslow w roku ktore przechodza dalej - ile z nich weszlo? ile wejdzie ..Nikt tego nie wie, a wiele z nich byloby bardzo pomocne.Takze ten nawet o ile mi czy komus wyda sie ok i uzyska akceptacje - to utknie z setkami innych w zamrazarce na 2-3 lata.
 

Lanariko

Szef kuchni
Jeśli to ma służyć jako pomoc graczom w znajdowaniu bractwa, to jestem na nie.
Nie dlatego że nie chce, żeby się łatwiej bractwa szukało, a dlatego że to wcale bardzo nie pomoże... bractwa z pierwszej 10 (20?) zostaną zarzucone podaniami ludzi i nieważne czy dadzą radę spełniać limity, czy nie.
Natomiast bardzo fajne bractwa niższych poziomów będą miały trudności tak jak mają.
Jeżeli mamy wprowadzić coś, co ma pomóc ludziom znaleźć bractwo to poszłabym po całości i przerobiła całkowicie okno z opisem bractwa. Jasno powinno być tam narysowane:
średnia ilość skrzynek w turnieju
średnia wysokość zdobytej iglicy
liczone z 10 ostatnich - to już jest miarodajne.
Wyraźnie zaznaczone limity - nie w opisie tylko w osobnym okienku.
Dopiero w połączeniu z takimi zmianami ranking miałby sens.

Bez tego gracze tak samo musieliby liczyć, co oznacza dany wynik punktowy (wbrew pozorom nie wszyscy to od razu wiedzą).
I taki ranking tak naprawdę służyłby tylko i wyłącznie do tego, żeby 10 najlepszych bractw mogło się ponapawać, że są w gronie 10 najlepszych bractw...

Natomiast jeśli to ma być tylko po to, żeby było (czyli patrz zdanie wyżej) to ci, których to interesuje wiedzą już o dawno o statach i nie widzę potrzeby zajmować naszych zapracowanych twórców rankingami turniejowymi, podczas gdy dalej czekamy na porządne menu antycznych cudów czy też ja jakikolwiek ranking graczy w iglicy, który nie znikałby wraz z jej zamknięciem... jakoś mi się to pilniejsze wydaje.
 
bractwa z pierwszej 10 (20?) zostaną zarzucone podaniami ludzi i nieważne czy dadzą radę spełniać limity, czy nie
Jest zupelnie inaczej - nawet dobrzy gracze wrecz boja sie aplikowac do tych najsilniejszych bractw, uwazajac, ze nie dadza sobie rady, chociaz w rzeczywistosci prezentuja zazwyczaj poziom, dzieki ktoremu jak juz sie odwaza, to najczesciej naleza do gornej polowie drabinki w bractwie. Pora troche odmitologizowac (jest w ogole takie slowo ? ;)) te najsilniejsze bractwa. Najczesciej nie ma w nich zadnych limitow, a poziom tolerancji wobec czasu potrzebnego na "rozruch", indywidualnego stylu gry, urlopow itd. jest znacznie wyzszy, niz w srednich bractwach, ktore sa dopiero "na dorobku". Rzecz w tym, ze o sile tych najmocniejszych bractw stanowi w dzisiejszych czasach w miare silny kolektyw, a nie 3-4 koksow, robiacych nie wiadomo jakie wyniki. Oznacza to, ze np. gracz w Lesnych Elfach, robiacy srednio bardzo przyzwoite 15-20 prowincji w kazdym turnieju (a w dzisiejszych czasach to zaden wyczyn), wcale nie jest za slaby i doskonale sie juz do takich bractw nadaje, no chyba, ze bractwu zalezy tez na rankingu ogolnym. Ale to tylko taka dygresja.

Nie zgadzam sie z argumentacja o rankingu turniejowym jako zrodle podbudowywania ego najlepszych bractw. Od tego maja elvenstats. A i tam nieczesto zagladaja, przynajmniej w tych bractwach, w ktorych gram. Zaloze sie, ze np. w Dziesiatej Skrzyni czy w Czarnych Owcach moze ze 2-3 osoby potrafilyby powiedziec, jakie mniej wiecej miejsca zajmowalismy w ostatnich kilku turniejach czy w Iglicy, bo ogromnej wiekszosci to po prostu kompletnie nie interesuje :) Uwazam, ze takie rankingi bylyby duzo bardziej interesujace dla srednich bractw, ktore lubia sie porownywac z czolowka. I nic w tym zlego.
Ogolnie najwiekszy problem z wyszukaniem odpowiedniego bractwa maja obecnie sredni gracze, ktorzy szukaja w miare dobrych i porzadnych bractw, ale nie tych z najwyzszej polki i to im takie rozwiazania najbardziej by pomogly, nawet zwykly, uproszczony ranking. Choc wolalbym oczywiscie uproszczone statystyki, zamiast rankingu.


Jeżeli mamy wprowadzić coś, co ma pomóc ludziom znaleźć bractwo to poszłabym po całości i przerobiła całkowicie okno z opisem bractwa. Jasno powinno być tam narysowane:
średnia ilość skrzynek w turnieju
średnia wysokość zdobytej iglicy
liczone z 10 ostatnich - to już jest miarodajne.
Wyraźnie zaznaczone limity - nie w opisie tylko w osobnym okienku.
Z tym fragmentem w pelni sie zgadzam. Wlasnie to mialem na mysli, piszac o tym, ze obecne rozwiazania w okienku bractwa sa nieczytelne i niewystarczajace. Dokladnie w takim kierunku wlasnie bym poszedl, gdybym to ja mial o tym decydowac.
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Moim zdaniem miałoby to sens, a przy tym spowodowało uspójnienie danych.
Bo zupełnie nie rozumiem logiki, która stoi za tym, że w zestawieniach wewnątrz gry wyniki Iglicy podawane są per bractwo, a wyniki turniejowe per gracz. Oba elementy gry są działaniem zespołowym, w obu pojedynczy gracz sam z siebie niewiele uzyska, jeśli nie ma bractwa, które go w tym działaniu wesprze.
A rankingi (poza robieniem dobrze ego niektórych osób ;) ) służą do tego, żeby sobie dobrać bractwo pod kątem wspólnoty celów, moim skromnym zdaniem, więc uporządkowanie wyników bractwa w turnieju, w ten sam sposób w jaki uporządkowane są wyniki Iglicy, pozwoliłoby łatwiej znaleźć takie, które nam odpowiada, zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym.

Pomysł @Lanariko mi się też podoba, ale wymagałby więcej pracy, natomiast zmiana zaproponowana przez @HUNGER wydaje się być dosyć prosta. Dane są, panele są, mechaniki są, nic tylko robić :)

Przy okazji, ponieważ pod tamtym wątkiem nie można komentować, @Lanariko dzięki za cudowny przepis, zrobiłaś mi dzień :D
 

Deleted User - 198835

Guest
A ja jestem za wprowadzeniem tego tworu - racja w tym , że turnieje są wydarzeniem zespołowym od samego początku i po tych wszystkich zmianach jeszcze bardziej niż według początkowej (w większości lepszej) formuły
 

Wojtek90

Zwiadowca
Jestem na tak, i nie doszukiwałbym się tu podtekstów że komuś będzie łatwiej czy trudniej znaleźć bractwo dzięki takiemu rankingowi, raczej skupiłbym się na samej idei. Generalnie gra to też współzawodnictwo (zdrowe) i fajnie byłoby mieć podgląd komu udało się "napykać" najwięcej w danym tygodniu. Ja osobiście lubię zerknąć w piątek wieczorem czy sobotę rano na ranking iglicy i zobaczyć na którym miejscu jest moje bractwo - z samej czystej ludzkiej ciekawości a nie jakieś zawziętości, i tak samo byłoby miło zobaczyć ranking turniejowy.

Nawet poszedłbym o krok dalej, byłoby świetną sprawą, gdyby:
1. Była zakładka w której zapisywałby się najwyższy wynik w turnieju jakie uzyskało dane bractwo (przez całe istnienie bractwa), lub żeby była taka informacja w "Informacjach o bractwie"
2. Gdyby była zakładka globalna na serwer z najlepszym wynikiem w każdym z turniejów, np:
- turniej marmuru: bractwo "takie a siakie" wynik: 60000pkt
- turniej stali: bractwo "takie a takie" wynik: 80000pkt
itd...
i gdyby któreś z bractwa osiągnęło lepszy/wyższy wynik w jakimś rodzaju turnieju to zakładka by się aktualizowała.
I to byłoby spoko, fajne wyróżnienie dla bractw które lubią turnieje, pamiątka po udanym turnieju i wyzwanie dla graczy którzy lubią konkurować :)

Dobra, trochę się rozmarzyłem :D ale generalnie jestem na tak :D
 

Lanariko

Szef kuchni
Nawet poszedłbym o krok dalej, byłoby świetną sprawą, gdyby:
1. Była zakładka w której zapisywałby się najwyższy wynik w turnieju jakie uzyskało dane bractwo (przez całe istnienie bractwa), lub żeby była taka informacja w "Informacjach o bractwie"
2. Gdyby była zakładka globalna na serwer z najlepszym wynikiem w każdym z turniejów, np:
- turniej marmuru: bractwo "takie a siakie" wynik: 60000pkt
- turniej stali: bractwo "takie a takie" wynik: 80000pkt
itd...
Wbrew temu co sądzi część z tutaj wypowiadających się, turnieje nie są istotą tej gry. Są jedynie dodatkiem i mają służyć rozwojowi miasta, a nie odwrotnie.
Jeśli to ma służyć rywalizacji i wyścigowi po "złote gacie" to jestem jeszcze bardziej przeciwko, niż byłam wcześniej.

Przy okazji @Serengeti dzięki :D
 

Deleted User - 198835

Guest
Ja zgadzam się z Lanariko - dla mnie turek jest wspomożeniem rozwoju miasta
Ale jest jeszcze jedna sprawa - w rankingu widać będzie które bractwo stara się w turku a które nie
Teraz znowu trafiłem na pl1 na fajne bractwo i na razie nie zamierzam się z niego ruszać do czasu w którym zaczną się nudzić turkiem a będą chcieli walczyć w iglicy - wtedy zaś będę szukał bractwa czysto turniejowego
 

Tajniakos

Paladyn
Jestem na Tak. Opcja taka nikomu by nie zaszkodziła a wręcz by pomogła.
@Lanariko Jeżeli chodzi o turnieje to nie są one dodatkiem do gry a wręcz bardzo ważnym jej elementem. Turniej jak sama napisałaś służy rozwojowi miasta a bez dobrze rozwiniętego miasta turnieju na dobrym poziomie nie zrobisz. Korzyść jest więc obopólna i działa w obie strony.
 
Ostatnia edycja:

Maguzzi

Wędrowiec
Jestem na tak. Turniej to dla mnie cel gry, a nie dodatek do gry. A o tym co napisał @Wojtek90 o rankingu światowym marzyłem sobie nie raz. My pasjonaci turniejowi robimy takie zestawienia sami śledząc statsy i publikujemy je tutaj na forum co jakiś czas, jak pojawiają się zmiany w rekordach turniejowych. Ale nie tylko my czujemy taką potrzebę. Jakiś czas temu Francuzi założyli Elvenar Global League i podsyłali linki na różne fora. Niestety zestawienie od marca nie jest aktualizowane, pewnie dlatego, że pozyskanie danych jest bardzo czasochłonne, a szkoda takie rankingi to wisienka na torcie i dodaje smaku w rywalizacji.

I nie tylko w turniejach powinny takie rankingi być, jak kogoś interesują punkty rankingowe, to powinno być możliwe do sprawdzenia np top 50 ze wszystkich serwerów z całego świata w jednym zestawieniu. Nie wiem jak to wygląda z technicznego punktu widzenia ale dane na pewno mają. Byłoby super gdyby poza zakładką z serwerem na którym się gra były kolejne zakładki top ileś tam z wszystkich serwerów z wszystkich krajów dla tych dziedzin w których można rywalizować turniej/punkty rankingowe/ czy nawet jak ktoś wyżej pisał iglica mimo, że w przypadku iglicy jest maksymalna ilość punktów , którą można zdobyć ale niech będzie. Ranking dla bractw i ranking indywidualny.

Znajdą się tacy co powiedzą po co to komu, ja wchodzę do gry budować ładne miasto i żaden "wyścig szczurów" czy "walka o złote gacie" mnie nie interesuje. Ale z pewnością ogrom graczy lubi rywalizację i dobrze by było mieć narzędzia do sprawdzania jak wypadam u siebie na serwerze ale i na świecie. Obecnie to jest bardzo utrudnione, a zdobycie części danych jest wręcz niemożliwe nawet na statsach. Mogę sprawdzić, że top 1 w punktach rankingowych na S1 to @Vorian Atryda, a kto ma najwięcej punktów na całym świecie, gracz z jakiego kraju na jakim serwerze gra? Do kogo należy światowy indywidualny rekord w punktach z turnieju? Jakie bractwo jest pierwsze na świecie w punktach/ poszczególnych turniejach?

Możliwość łatwego dostępu do takich zestawień przygotawanych przez twórców, którzy mają dane ze wszystkich serwerów moim zdaniem zwiększyłaby atrakcyjność gry dla bardzo wielu graczy. Ja popłynąłem już zupełnie w strefę marzeń więc powracając do tematu przypominam jestem na tak:)
 

stapa11

Rozbójnik
a ja tylko bym dodał, że ranking tak, ale nie każdego musi interesować ten sam zestaw danych. Bo ile Maguzzi patrzyłby na top punktów, o tyle mnie bardziej interesowałoby ile osób brało udział w iglicy, turnieju, czy PB. jaki jest bilans wymiany PW itp. Jako młody (haha) gracz mało się podniecam Czarnymi Owcami, bo to dla mnie abstrakcja co oni robią.
 

BlossomValvi

Łucznik
Jestem na Tak. Opcja taka nikomu by nie zaszkodziła a wręcz by pomogła.
@Lanariko Jeżeli chodzi o turnieje to nie są one dodatkiem do gry a wręcz bardzo ważnym jej elementem. Turniej jak sama napisałaś służy rozwojowi miasta a bez dobrze rozwiniętego miasta turnieju na dobrym poziomie nie zrobisz. Korzyść jest więc obopólna i działa w obie strony.
Tu się nie zgodzę, bo do rozwoju miasta wcale nie potrzeba robić turnieju na dobrym poziomie. Przy czym biorę miarkę jak tutejsi turniejowcy, czyli dobry poziom = miasto leśne elfy i 15-20 prowincji co tydzień ;)

Do rozwoju miasta spokojnie wystarcza turniej na 10 skrzyń w bractwie i ... tyle, ponadto zmniejszając swoje wymagania turniejowe (jako nieprzyjemny ale niezbędny element) obniżamy automatycznie zapotrzebowanie w mieście na pw i inne takie ;)

Zresztą turniej oraz iglica zostały po to zaprojektowane by gracz miał gdzie spalać swoje zasoby a główny zysk z turnieju(pw) w antyki, efekt teraz mamy taki, że z czasem ogon zaczał machać psem...

Widać po forum, które już jest zdominowane przez turniejowy freaków, ale żeby nie było nie tylko to forum.

Dałem na tak, ale jeśli mam się określić to dużo większym priorytetem jest dla mnie informacja który gracz ile zrobił w iglicy, czyli odwrotność tego co mamy w turnieju. Choć może firma zaskoczy i zrobi kolejną większą paczkę udogodnień
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Tu się nie zgodzę, bo do rozwoju miasta wcale nie potrzeba robić turnieju na dobrym poziomie. Przy czym biorę miarkę jak tutejsi turniejowcy, czyli dobry poziom = miasto leśne elfy i 15-20 prowincji co tydzień

@BlossomValvi i ja się w tej kwestii z Tobą nie zgodzę :)
Zależy czy mamy tu na myśli rozwój miasta czy sanatoryjną rekonwalescencję, bo to są dwie różne rzeczy :)
Tu też trzeba było by się zastanowić czym jest rozwój, co jest nam do niego potrzebne i jaki element gry daje nam największe możliwości rozwoju. Rozwojem bezsprzecznie są: Przechodzenie drzewka badań co pozwala nam podnosić poziom naszych budynków produkcyjnych w tym manufaktur i warsztatów. Robienie turnieju na średnim i wysokim poziomie pozwala nam zdobywać duże ilości PW,AW a po zmianach runy a co za tym idzie szybciej rozwijamy swoje cuda. Dlatego w tej kwestii się z Tobą nie zgodzę bo albo się rozwijamy albo udajemy, że to robimy.
A to w którym momencie zrobimy przestój na szybszy i efektywniejszy rozwój, zależy tylko od nas. Akurat leśne elfy to jeden z lepszych jak nie najlepszych momentów aby szybciej się rozwinąć.
Do rozwoju miasta spokojnie wystarcza turniej na 10 skrzyń w bractwie i ... tyle, ponadto zmniejszając swoje wymagania turniejowe (jako nieprzyjemny ale niezbędny element) obniżamy automatycznie zapotrzebowanie w mieście na pw i inne takie ;)
Idąc Twoim tokiem myślenia do "rozwoju" miasta wystarczy zrobienie turnieju i na 5 skrzynek... Wszystko zależy tu od tego jak szybko chcemy się rozwijać.
jeśli mam się określić to dużo większym priorytetem jest dla mnie informacja który gracz ile zrobił w iglicy, czyli odwrotność tego co mamy w turnieju.
Tu pełna zgoda bo i ja czekam na wprowadzenie tej zmiany z niecierpliwością :)
 

BlossomValvi

Łucznik
@BlossomValvi i ja się w tej kwestii z Tobą nie zgodzę :)
Zależy czy mamy tu na myśli rozwój miasta czy sanatoryjną rekonwalescencję, bo to są dwie różne rzeczy :)
Tu też trzeba było by się zastanowić czym jest rozwój, co jest nam do niego potrzebne i jaki element gry daje nam największe możliwości rozwoju. Rozwojem bezsprzecznie są: Przechodzenie drzewka badań co pozwala nam podnosić poziom naszych budynków produkcyjnych w tym manufaktur i warsztatów. Robienie turnieju na średnim i wysokim poziomie pozwala nam zdobywać duże ilości PW,AW a po zmianach runy a co za tym idzie szybciej rozwijamy swoje cuda. Dlatego w tej kwestii się z Tobą nie zgodzę bo albo się rozwijamy albo udajemy, że to robimy.
A to w którym momencie zrobimy przestój na szybszy i efektywniejszy rozwój, zależy tylko od nas. Akurat leśne elfy to jeden z lepszych jak nie najlepszych momentów aby szybciej się rozwinąć.

Idąc Twoim tokiem myślenia do "rozwoju" miasta wystarczy zrobienie turnieju i na 5 skrzynek... Wszystko zależy tu od tego jak szybko chcemy się rozwijać.

Tu pełna zgoda bo i ja czekam na wprowadzenie tej zmiany z niecierpliwością :)
Zgodze się tylko w przypadku jeśli ci bractwo sponsoruje ten rozwój ;)

W przeciwnym przypadku to nie pw są hamulcowym drzewka tylko brak odpowiednich towarów i to widać już nawet w początkowych epokach…

A 10 skrzyń sam wiesz dlaczego jest taki limit to nie ściemniaj, przy okazji nie pisałem o limicie tylko co uznaje tutejsze towarzystwo za średni wynik turniejowy, gdzie dla mnie jest on dużo niższy
 

Lanariko

Szef kuchni
Zafiksowaliście na jednym aspekcie i spieracie właściwie o "gusta".
Wróćmy więc do pomysłu.
Jestem na nie, ponieważ moim zdaniem rozwiązuje on jedynie część problemu. Tak jak pisałam wcześniej, zgadzam się z tymi, którzy uważają, że rankingi powinny być ujednolicone i właściwie to cztery: graczy i bractw zarówno w iglicy jak i w turnieju. Ale w dalszym ciągu byłoby to jeśli o mnie chodzi tylko częściowe rozwiązanie. Taki ranking powinien być wyraźnie podzielony na sekcje:
19 skrzynek
---
---
17 skrzynek
---
---
I tak dalej. Analogicznie w iglicy. Dodatkowo w opisie bractwa powinno być wyszczególnione miejsce, z limitami, jakich ono oczekuje.
Takie rozwiązanie, przynajmniej moim zdaniem pozwoli te rankingi efektywnie wykorzystać znacznie większej ilości graczy.
Dla mnie, bez sensu jest tracenie czasu i wprowadzanie czegoś w połowie. Albo robisz coś dobrze albo wcale.
 

HUNGER

Wędrowiec
Wydaje mi się, iż ankieta dobiegła końca. Wynik na tak przygniatający. Czy w związku z tym faktem pomysł zostanie przekazany do realizacji?. Dziękuję wszystkim którzy wzięli udział
 

HUNGER

Wędrowiec
Minął rok! Brak reakcji ze strony obsługi pomimo dużej chęci wprowadzenia tej drobnej zmiany ze strony graczy. Widzę, że szkoda tylko marnować czas na pisanie cokolwiek w tej zakładce .
 
Do góry