• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Twoje miasto zostało przeniesione na lepszą pozycję na Mapie Świata

Nusion

Kapłan
Dziękuje za posadzenie o złodziejskie ofki. Właśnie dlatego mam wszystkie rodzaje fabryk zbudowane by takie wystawiać .

Ej no, nikt Cię o nic nie posądza przecież :)
Chodzi o to, że gracze w aktywnych bractwach nie są aż tak zależni od własnych sąsiadów. Niektórzy z bractwa są w naprawdę dobrej lokalizacji i mogą wymieniać z sąsiadami towary, które są potrzebne w bractwie, a następnie zdejmują odwrotne ofki bractwu. A więc pośrednio handel w bractwie obejmuje duży kawał mapy, a nie tylko naszych własnych sąsiadów. Przy ofkach 1:1 nie będzie problemu.
I zupełnie nie ma wtedy potrzeby, żeby ktoś się na Ciebie "składał" - a tego stwierdzenia właśnie nie zrozumiałam...

I jasne, że jesteś niezadowolony z przeniesienia. Też nie rozumiem, dlaczego niektórzy trafiają w lepsze miejsca na mapie, a inni w gorsze.
Jeszcze inni czekają na zadupiu na przeniesienie i nic...
Ale póki nie przybędzie Ci tam kolejnych graczy na mapie, spokojnie można sobie poradzić handlując w bractwie.
Gorzej, jeśli ktoś motywuje całą mapę i potem liczy, że sąsiad zrobi to samo. Tutaj bractwo nie pomoże...
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
tak w ogóle to powinien być komunikat w stylu: ,,mamy dla Ciebie nowe miejsce na mapie, czy chcesz przeniesienia?"
I to by było rozwiązanie. Bo tłumaczenie, że przecież gracz miał coś zaznaczone, w tym akurat wypadku jest dość słabe - po pierwsze: ta opcja jest domyślnie zaznaczona, po drugie: nie widać jej na apce, po trzecie i najważniejsze: czasem ktoś zaznaczył świadomie, bo chciał przenosin, ale... rok temu albo i więcej :D Jak go przez tak długi czas nie przenosiło, to miał prawo uznać, że to nie działa i się nie bardzo przejmował taką opcją.
No i wreszcie ostatnia rzecz - ja nawet wierzę, że automat, który nagle się zabrał za przenoszenie (ktoś go włączył teraz?), policzył tych aktywnych sąsiadów i jest ich więcej na nowym terenie - ale jeśli to jest różnica jednego-dwóch graczy, to prawdę powiedziawszy, to jest działanie bez większego sensu. Ja na dwóch światach też zostałem przeniesiony (na trzecim mam wyłączoną opcję przenosin) i szczerze powiedziawszy, tylko na jednym świecie widzę właśnie może ze dwóch więcej graczy, którzy mi udzielają pomocy, na drugim nie dostrzegłem różnicy, a w kupcu w ogóle nigdzie nie widzę różnicy - dalej te same towary deficytowe. Więc albo gracze powinni być tak przenoszeni, że wszyscy aktywni będą "w kupie", a reszta też razem, albo - jeśli ma to być jak dotychczas, to chociaż pytać gracza, czy się chce bawić w taką loterię.
 

mah79

Wędrowiec
napisałem na suport, jak coś odpiszą to tu wrzucę :) bo czarno to widzę, mino tłumaczenia mi gry przez kolegów i koleżanki tak jakbym grał od wczoraj :D
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Mnie też dziś przeniosło na mapie na s3, a dałabym sobie rękę uciąć że miałam zablokowane przeniesienie. Na szczęście nie wygląda to tak źle jak u Ciebie @mah79 , bardzo dużo nie aktywnych małych wioseczek, ale też kilkunastu aktywnych graczy.
 

Tajniakos

Paladyn
Zdecydowanie widoczne są czystki na serwerach bo i u mnie sporo monet do zebrania pokazuje się w miejscu gdzie były miasta widma :) Ja mam brak oznaczenia w kwadraciku zezwalającym na przeniesienie, ale pomimo to co jakiś czas zerkam czy nic się tam nie zadziało bez mojej wiedzy :)
 

Nusion

Kapłan
Ja właśnie odznaczyłam u mnie tą opcję, chociaż byłam pewna, że była odznaczona. No ale bardzo możliwe, że namieszałam sama niechcący, bo to ta sama zakładka, gdzie są te nowe opcje warsztatowo-manufakturowe i może kliknęłam hurtem...
Ja to w ogóle nie wiem, ile mam aktywnych graczy na mapie. Nie klikam mapy nigdy od lat, a z ofkami nie mam problemów (pomijam zwoje z oczywistych względów)
 

skrybik

Rozbójnik
Ja właśnie odznaczyłam u mnie tą opcję, chociaż byłam pewna, że była odznaczona. No ale bardzo możliwe, że namieszałam sama niechcący, bo to ta sama zakładka, gdzie są te nowe opcje warsztatowo-manufakturowe i może kliknęłam hurtem...
Ja to w ogóle nie wiem, ile mam aktywnych graczy na mapie. Nie klikam mapy nigdy od lat, a z ofkami nie mam problemów (pomijam zwoje z oczywistych względów)
Dzisiaj sprawdzalam, czy mam odznaczone, ale jakimś cudem bylo zaznaczone. Pamietam ze jeszcze niedawno odznaczylam, zeby być blisko pewnego handlowego sasiada
 

mah79

Wędrowiec
Napisanie do suportu wydawało się jedyna możliwością jakiegokolwiek działania w moim przypadku. Dostałem odpowiedz, która można interpretować -( w co chce wierzyć ) nasi nie maja możliwości przenoszenia miasta gdziekolwiek (nie żebym chciał z powrotem na to samo miejsce, ale w ogóle "gdzieś indziej") - no bo jak ktoś przeniosło, nawet automatycznie ,to chyba nie jakieś czary mary i samo się to tak zaprogramowało, tylko stoi za tym jakiś człowiek. No nie da się :D Albo druga możliwość - se jaja robią i im sie nie chce (w to nie chce wierzyć). W każdym razie nie da się. Wnioski są takie, że pilnujcie tego ptaszka (w ustawieniach zaawansowanych), jak nie chcecie któregoś dnia rano po 4 latach gry obudzić wywaleni na koniec mapy w " lepsze miejsce ".
 

Tajniakos

Paladyn
pilnujcie tego ptaszka (w ustawieniach zaawansowanych), jak nie chcecie któregoś dnia rano po 4 latach gry obudzić wywaleni na koniec mapy w " lepsze miejsce ".
W tej sytuacji chyba lepiej aby tego ptaszka nie pilnowali :) Szybciej zapełni się Twoja okolica w nowych sąsiadów czego Tobie życzę :)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Tak to jest prawda nie mamy takich narzędzi aby ręcznie przenieść miasto, to jest operacja którą robi automat i to nie łatwa.
 

Magyrna

Zwiadowca
Jeśli dobrze myślę i Panu kawka się wylała na klawiaturkę, przez co skrypt wysyła graczy w kosmos, to nie wiem, czy chcemy, aby ponownie zakręcić tym kołem o_O

@mah79 żeby nie było rozczarowań, może od razu przyjmij, że gra zafundowała Ci nowe wyzwanie, cobyś się nie nudził w tak zaawansowanym mieście ;)
 

Proqrator

Rozbójnik
Kurcze zrobiłem sobie wakacje od grania, wracam i taka sama sytuacja. Wyrypalo mnie na jakieś odludzie. W okolicy mam mniej miast ogólnie niż wcześniej miałem aktywnych sąsiadów. Masakra. Aż nie chce się klikać w mapę...

Mam 149 pustych miejsc :) jeśli automat nie planuje zrzutu innych graczy to nie wygląda mi to na aktywna okolice
 
Ostatnia edycja:

Zarie

Zwiadowca
Może po aktualizacjach trzeba sprawdzać tego ptaszka żeby potem nie było niespodzianek? Skoro część osób była przekonana, że jest odznaczony a nie jest to być może ustawia się on automatycznie np po aktualizacjach?
 
Do góry