• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ulepszenia zaklęć

Zagłosuj na modyfikacje aspektów gry, które popierasz:

  • Ulepszenie Inspirującej Medytacji w drzewku badań (ilość PW, czas trwania) ;

    Głosy: 6 30,0%
  • Ulepszenie Karmy dla zwierzaków w drzewku badań (czas trwania);

    Głosy: 7 35,0%
  • Permanentne zwiększenie limitu PW z paska w drzewku badań ;

    Głosy: 7 35,0%
  • Nie jestem za żadnym z powyższych ulepszeń.

    Głosy: 12 60,0%

  • W sumie głosujących
    20
Status
Zamknięty.

jakub357

Łucznik
Zaklęcia są ważnym elementem gry. Zostały dodane jako urozmaicenie na wczesnym etapie istnienia projektu.
Aktualnie, gra poszła do przodu i, mówiąc wprost, staje się trudniejsza z każdym rozdziałem. Należy dostosować zaklęcia do obecnego jej wymiaru.
Niektóre z zaklęć można modyfikować przez rozwój Cudów: Moc Zasobów, Czarujący Podarunek, Magiczna Produkcja.
Natomiast zaklęcie Inspirującej Medytacji pozostaje niezoptymalizowane w odniesieniu do wprowadzonych zmian, czy to w turnieju, systemu nagród, czy ogólnego postępu. Zwiększenie paska PW, do wartości 50 jednostek, czy nawet i 100, nie byłoby przesadą. Ciekawym rozwiązaniem byłaby też możliwość permanentnego zwiększenia limitu zgromadzonych PW z paska w badanych technologiach, co powinno zostać dodane w formie nieobowiązkowej możliwości we wcześniejszych rozdziałach. W taki sam sposób powinna zostać także dodana technologia w drzewku badań do ulepszenia Inspirującej Medytacji. Wydłużyć można także czas trwania, lub dodać opcję odpalenia kolejnego takiego zaklęcia po połowicznym czasie upływu trwania w celu przedłużenia efektu.
Kolejną proponowaną zmianą jest ulepszenie Karmy dla zwierzaków o procentowe wydłużenie czasu trwania na poziomie globalnym. Dajmy taki rozsądny efekt, np. 10% czy 20%. Budynków zużywających karmę jest coraz więcej i będzie przybywać. Konieczność rozsądnego gospodarowania tym zasobem została nadużyta i mechanizm ten przestał spełniać swoją rolę. W obecnych realiach wiele budynków pozostaje odłogiem nie karmionych nigdy, ponieważ karmy brakuje.
Proszę o komentarze i oddanie głosu w ankiecie.
 

BlossomValvi

Łucznik
Jestem na nie tylko z jednego powodu, wszystkie proponują ulepszenia w drzewku badan, dlaczego?

Obecnie jak sam wspominasz poprawa zaklęć jest poprzez odpowiednie cuda antyczne, wydaje mi się ze lepiej byłoby kontynuować ten trend i za takim rozwiązaniem mogę głosować czyli:
- wzmocnienie, wydłużenie czaru medytacji
- wydłużenie czasu trwania karmy, produkcja? (Np 1 karma w 168h, nawet królewska renowacje dostajemy)
Jako propozycje do nowych (lifting starych?) budynków antycznych

Permanentny wzrost paska pw według mnie jest zbędny bo i tak komuś zawsze będzie mało ;) ale wzmocnienie czaru może ten problem pokryć
 

jakub357

Łucznik
Ulokowałem punkt zmian w drzewku badań, ponieważ otwiera możliwość polepszenia sytuacji już na wcześniejszych etapach gry, a nie tylko dla weteranów. Dotknąłem tego miejsca tylko dlatego, żeby zmiany mogły sięgnąć głęboko. Zamiast dobudowywania kolejnego segmentu, który jest trudno osiągalny, lepiej jest zmodernizować status quo. W taki sposób zmiana wpłynie na polepszenie komfortu rozgrywki dla wszystkich graczy, a nie tylko tych którzy dotarli na najdalsze horyzonty badań, bo tak by się stało gdyby przyjąć Twój sposób implementacji zmiany @BlossomValvi .
 

Serengeti

Szef kuchni
Zagłosowałam na nie, ponieważ jak dla mnie zarządzanie Karmą jest jednym z elementów strategicznego wymiaru gry, konieczność wyboru czyni ją interesującą i urozmaiconą. Gdyby Karma była powszechnie i łatwo dostępna, tak żeby każdy miał szansę zawsze nakarmić wszystkie swoje zwierzaki (bo rozumiem, że to jest bolączka, jaką twój pomysł miałby usunąć), to nie ma strategii. Zostaje prostackie klikadełko. Zero funu.
Już pojawił się w grze budynek, który produkuje karmę. Może to być rozwiązaniem, dla tych którym ciągle mało ;)

Permanentne powiększenie paska zadań mogłoby być ciekawym pomysłem, ale zupełnie nierealistycznym. Jest to mechanizm, który ma wymuszać częstotliwość logowania, więc zero szans na zmianę w tym temacie, moim zdaniem.

Jedyny aspekt twojego pomysłu, który mi się podoba, a wspomniałeś o nim tylko mimochodem, to możliwość rzucenia więcej niż jednego zaklęcia Inspirującej Medytacji na raz, co przedłużyłoby jej efekt. Tak samo jak istnieje możliwość wielokrotnego rzucenia wszystkich pozostałych zaklęć. To by uspójniło ich działanie i zniosło konieczność pilnowania czasu, gdy zaklęcie się kończy. Byłoby to wygodniejsze, bardziej zrozumiałe i na taki pomysł zagłosowałabym na tak :)
 

jakub357

Łucznik
Zatem wspierasz pomysł ulepszenia Inspirującej Medytacji, bardzo mnie to cieszy. Myślę, że takie kompleksowe udogodnienie w niczym by nie zaszkodziło a tylko zwiększyło przyjemność.
W moich zamierzeniach faktycznie rozmyślałem o zmniejszeniu częstotliwości logowania, jakby rozdmuchując tę ideę doszlibyśmy w końcu do rozgrywkowej emerytury, gdzie zalogować trzeba by się tylko czasem. W sumie działania ukierunkowane w duchu tej myśli już zostały zrealizowane w formie niedźwiadka polarnego, czy D111. Iglicę również można skończyć sprintem w paręnaście minut.

Ogólnie temat Karmy jest wielowymiarowy. Rozumiem co masz na myśli mówiąc o strategii @Serengeti. Jednakże czy wydłużenie czasu działania Karmy o pewien procent nie byłoby bardziej kwestią komfortu, niż rozliczania na możliwe zyski czy straty? Karma zostaje spożytkowana jednorazowo wedle zużycia, jednak efekt dobrze jakby trwał chociażby dłużej niż takie 12h w niektórych przypadkach, co wynika z rytmu dobowego człowieka, że śpi zwykle około 8 godzin snu. Chciałbym żeby czas trwania Karmy pokrywał się z czasem czuwania w cyklu dobowym, bo czasem jak rano nakarmię, to przed pójściem spać efekt przestaje działać. Nie sądzę, aby taka modyfikacja zaburzała jakoś balans gry, lub raniła system zarządzania Karmą.
 

BlossomValvi

Łucznik
Ulokowałem punkt zmian w drzewku badań, ponieważ otwiera możliwość polepszenia sytuacji już na wcześniejszych etapach gry, a nie tylko dla weteranów. Dotknąłem tego miejsca tylko dlatego, żeby zmiany mogły sięgnąć głęboko. Zamiast dobudowywania kolejnego segmentu, który jest trudno osiągalny, lepiej jest zmodernizować status quo. W taki sposób zmiana wpłynie na polepszenie komfortu rozgrywki dla wszystkich graczy, a nie tylko tych którzy dotarli na najdalsze horyzonty badań, bo tak by się stało gdyby przyjąć Twój sposób implementacji zmiany @BlossomValvi .
Dlatego podałem opcje liftingu istniejących budynków, myśle ze nikt by się nie obraził jakby Ambasada Enara produkowała karmę zamiast odłamka :)

Tak spokojnie myśląc, to tym bardziej jestem na nie jedyne co faktycznie mogliby się ostać to multi rzucanie czaru, bo
- karma ma działanie od 3,5h do 30 dni w zależności od budynku i każde wydłużenie o x% może spowodować luki w systemie (efekt motyla)
- wzmocnienie działania karmy jw. Obecne Obliczenia są bardzo staranne wystarczy popatrzeć na Kakadu zwiększenie nawet o 0.1% może mieć niebagatelny wpływ na ilość waluty ewentowej

W efekcie grzebanie przy tym może rozsypać obecny system gry albo przynajmniej mnostwo roboty dla zespołu. A z doświadczenia wiemy ze Elvenar ma bardzo limitowany czas do tego zasobu ;)

A jako stary gracz karmy mi nie brakuje (mam mniej więcej roczny zapas) i nigdy mi jej nie brakowało. Jak @Serengeti okreslila gospodarowanie karma to jeden z ważnych aspektów gry i trzeba to robić z głowa
To samo dotyczy pw ;) aktualnie to rozdaje je na prawo i lewo w bractwie z uwagi na przesyt od IG (runy)
 

blazius1

Paladyn
Niech wydłużą czasy trwania poszczególnych efektów nakarmienia Zwierzaków. Połowa Zwierzaków ma zbyt krótkie te czasy.
A Karmą nadal trzebaby gospodarować, bo jej nigdy za wiele.

Nie stawaimy wielu Zwierzaków nie dlatego, że jest za mało Karmy, tylko dlatego, że niektórych nie opłaca się karmić.
 

Zarie

Zwiadowca
Ulepszenia zaklęć są w antycznych cudach. Jedyne co to mogliby do ktoregoś cudu (najlepiej najrzadziej stawianych typu latarnia/wykopaliska byleby jakiś początkowy) dodać wudłużenie czasu trwania karmy lub dodanie zupelnie nowego cudu (w poczatkowych epokach) z takim bonusem. Co do powiekszenia limitu ilosci pw to bez sensu. Pw bardzo latwo mozna uzyskiwac w późniejszym rozwoju a w początkowym rozwoju nie trzeba ich az tak dużo. Na upartego to znowu mogliby dodać do ktoregoś cudu powiększenie sie limitu pw. Cud ma 35lvli więc z maksymalnym rozbudowanym cudem gracz moglby uzbierać 45pw czyli prawie 2 doby nie musialby wchodzic na gre (co tez nie ma sensu bo stracilby na produkcji) :p
 

agafi99

Wędrowiec
Jestem jak najbardziej Za.
Na stawianie następnych mało wartościowych cudów to odpada - brak miejsca, a ulepszenia są wskazane jak wszystko inne :)
 

Lanariko

Szef kuchni
To może od razu niech ino wszystko poda na srebrnej tacy...
Nie wszystkie cuda są opłacalne, są takie, które opłacają się wszystkim, a są takie, które tylko niektórym. Tak samo z zaklęciami, nie wszyscy wykorzystują te same w takim samym zakresie. Zapotrzebowanie na nie również zmienia się wraz z postępem w grze.
Generalnie, dla w miarę ogarniętego gracza we, w miarę ogarniętym bractwie, przejście pierwszych epok jest już i tak, tak banalnie proste, że absolutnie nie widzę potrzeby, by jeszcze to ułatwiać. Dalsze epoki oczywiście są bardziej wymagające, ale chyba właśnie o to chodzi, żeby "pokonać bosa", wysilić trochę rozumki, ustalić jakąś strategie...
Generalnie jestem za większością pomysłów usprawniających obsługę gry jako takiej natomiast stanowczo przeciw wszystkiemu, co ułatwiłoby przechodzenie kolejnych ras.
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
Wiecie co, może macie rację z tym ułatwianiem gry...
Miałem dobrą intencję, żeby było więcej czasu do walk na jednym fenku ognia. Oraz żeby PW z paska się nie marnowały jak jest max i już nie przybywa. No jednak nie przyjęło się, już liczba głosów negatywnych przeważa. Społeczność odrzuciła pomysł. Temat wisi od 16.08, więc chyba starczy. @Urdur proszę o zamknięcie tematu i przeniesienie do kosza.
 
Status
Zamknięty.
Do góry