• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Usprawnienie wyboru jednostek do walki

Czy uważasz, że przydałaby się możliwość wyboru jednostek do walki za pomocą jednego kliknięcia?

  • Tak, to może być przydatne

    Głosy: 20 87,0%
  • Nie mam zdania / jest mi to obojętne

    Głosy: 1 4,3%
  • Nie widzę potrzeby zmiany, wolę klikać 5 razy tę samą jednostkę

    Głosy: 2 8,7%

  • W sumie głosujących
    23

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Ciągle wraca temat optymalizacji turniejów i zmniejszenia ilości klikania. Nic na razie nie wskazuje na to, żeby zmniejszeniu mogła ulec liczba walk. Niezależnie od tego, czy w końcu to się stanie, można i należy poszukiwać innych opcji zmniejszenia liczby wymaganych kliknięć. Z tego więc wziął się mój pomysł, a właściwie dwa - bardzo podobne do siebie, ale rozdzieliłem je jako osobne propozycje, po pierwsze dlatego, że mogą być wprowadzone niezależnie od siebie (choć najlepiej byłoby, żeby weszły obie), po drugie dlatego, że często jakiś pomysł był odrzucany przez gracza, bo łączył w sobie kilka rzeczy, z których jedna mu nie pasowała - w tym wypadku będzie mógł się wypowiedzieć niezależnie.
Ad rem: Moja pierwsza propozycja jest taka, żeby wprowadzić możliwość "załadowania" (wyboru) takich samych jednostek do walki jednym naciśnięciem klawisza myszy (lub dotknięciem palca w apce) oraz przytrzymaniem go przez krótki okres czasu. Bardzo często podczas walk turniejowych używa się jednego rodzaju wojska, ponieważ w walce automatycznej najczęściej słabo sprawdza się mieszanie jednostek. Wówczas zamiast 5 kliknięć, żeby wybrać wojsko, wystarczyłoby jedno - w skali całego turnieju można by w ten sposób "oszczędzić" sporo niepotrzebnych kliknięć.
 
Jestem oczywiscie "za" (mam na mysli obie propozycje zmian). Dla tworcow naklad pracy bylby niewielki, poniewaz chodziloby o zmiany w samym interfejsie, bez zadnej ingerencji w mechanike turniejow i walki.
 

DeletedUser174

Guest
@GrzegorzTheGreat wywołełeś mnie do tablicy, więc no trudno odezwę się. Skoro mnie pytają to łaskawie ;) odpowiadam, iż nie mogę zagłosować za pomysłem... drugi raz (w dodatku też 2x, bo i w bliźniaczym pomysle swoje piętno odcisnęłam) :p Moja anonimowa łapka już tam jest. Teraz juz stała się trochę mniej anonimowa ;)
 
Do góry