• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Uwaga na werbowników.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1865
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1865

Guest
Na naszej planecie pojawił się gracz, RealQuick. Namawia aktywnych i dość zamożnych Graczy do porzucenia własnego Bractwa i przejście do jego EXCALIBUR. Już kilkoro Braci i Sióstr z moich Ujeżdżaczy kaczorów mi się na niego poskarżyło. :(
//Edytowano: Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Namawia bo szuka nowych członków. Kto jest w fajnym bractwie nie przyjmie oferty. Ja na przykład nie przyjęłam :) Ale proponowanie przystąpienia do bractwa to chyba nic złego. Można trafić na kogoś, kto akurat nie do końca jest szczęśliwy w swoim bractwie i przyjmie ofertę chętnie
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Takie osoby trafiają się na każdym świecie... jest to "jakiś" sposób na szybkie zbudowanie "mocnego" bractwa... jednak jeśli ma się zgraną ekipę i dobrze prowadzi się grę / relacje / zasady... nikt nie odejdzie ;). Niestety takie praktyki nie są zakazane... a są równie uciążliwe jak np. nieuczciwy handel... Arcy waszego bractwa powinien wysłać mu odpowiednią wiadomość... nie zasugeruję treści gdyż cenzura by mnie zjadła ;) Pozdrawiam ;).
 

DeletedUser3069

Guest
Jeśli nie namawia w sposób nachalny to moim zdaniem nie ma w tym nic złego. Widzę, że jest liderem bractwa EXCALIBUR a jako lider musi starać się o jak najlepszych członków. Jeśli komuś spodobają się warunki tego bractwa to nie widzę przeszkód.
 

DeletedUser1865

Guest
Takie osoby trafiają się na każdym świecie... jest to "jakiś" sposób na szybkie zbudowanie "mocnego" bractwa... jednak jeśli ma się zgraną ekipę i dobrze prowadzi się grę / relacje / zasady... nikt nie odejdzie ;). Niestety takie praktyki nie są zakazane... a są równie uciążliwe jak np. nieuczciwy handel... Arcy waszego bractwa powinien wysłać mu odpowiednią wiadomość... nie zasugeruję treści gdyż cenzura by mnie zjadła ;) Pozdrawiam ;).
Tak się składa, że to ja jestem arcymagiem w naszym Bractwie. Liścik oczywiście poszedł. Poszły również gratulacje z uzyskania popularności na tym Forum. Buhahaha.
Lukashon, tak się składa, że robi to w sposób nachalny, a obiecuje gruszki na wierzbie w postaci pewnych 10 skrzynek w każdym turnieju.
Pozdrawiam Was obu :)
 

Nusion

Kapłan
tak się składa, że robi to w sposób nachalny, a obiecuje gruszki na wierzbie w postaci pewnych 10 skrzynek w każdym turnieju.
Dostałam wiadomość od RealQuick i nie była w żaden sposób nachalna (a 10 skrzynek w turnieju to nie są gruszki na wierzbie bo wiele bractw robi to co tydzień, na przykład moje). Zaproponował mi przyłączenie do bractwa i przedstawił warunki. Grzecznie, kulturalnie, z zachowaniem podstawowych zasad korespondencji.
Wydaje mi się @general777 że wizja utraty członków w bractwie wytrąciła Cię na tyle z równowagi, że musiałeś wypuścić swoją frustrację tutaj na forum
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1865

Guest
Odpowiem Tym, którzy nie widzą w takim werbunku nic złego, albo wręcz to popierają: Łatwo jest ogłupić kogoś fałszywymi obietnicami. Chyba wszyscy to znamy. Może też ktoś mi powiedzieć, że można wrócić. U nas tak się składa, że ktoś, kto odszedł lub został wyrzucony, z Ujeżdżacza kaczorów natychmiast sam staje się Kaczorem, czyli osobnikiem drugiego gatunku i do szlachetnego grona Ujeżdżaczy nie ma już powrotu. Wyjątkiem może być jedynie przypadek losowy, na przykład długotrwała choroba itp. Pozdrawiam wszystkich Dyskutantów ;)
 

DeletedUser1865

Guest
Stawiam nie na wizję a na rzeczywistą stratę.
Z fajnego bractwa wołami mnie nie wyciągną.
Z kiepskiego - pierwsze ciekawe zaproszenie.
Akurat tak się składa, że nikt z Ujeżdżaczy tam nie przeszedł. Nie mam się czym martwić. Natomiast jak ocenicie próbę wyciągnięcia Arcymaga z innego Bractwa??? :p:p:p Może coconut90 się wypowie. Akurat jest z Bractwa EXCALIBUR. Buhahaha ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Natomiast jak ocenicie próbę wyciągnięcia Arcymaga z innego Bractwa???
Zwyczajnie. Po prostu pisał do wszystkich graczy, którzy wydali mu się warci napisania. Może po rankingu turniejowym, może po rankingu bractw... nie ważne. Nie sprawdzał czy ktoś jest arcy. Pewnie przypadkiem napisał do wielu Arcy (na przykład do mnie), ale tylko Ty zrobiłeś z tego aferę
 
Ostatnia edycja:
U nas tak się składa, że ktoś, kto odszedł lub został wyrzucony, z Ujeżdżacza kaczorów natychmiast sam staje się Kaczorem, czyli osobnikiem drugiego gatunku i do szlachetnego grona Ujeżdżaczy nie ma już powrotu
Rece opadaja... Swoje zdanie kazdy ma prawo wyrazic, ale po przeczytaniu tej czesci wypowiedzi, az ociekajacej "szacunkiem" dla innych graczy i kultura osobista, jak i kilku innych postow zalozyciela tego tematu, zaczynam nabierac checi wyprobowania funkcji "Ignor"...
 

DeletedUser3043

Guest
Natomiast jak ocenicie próbę wyciągnięcia Arcymaga z innego Bractwa??? :p:p:p Może coconut90 się wypowie. Akurat jest z Bractwa EXCALIBUR. Buhahaha ;)

@general777, bardzo chętnie się wypowiem, ja Twojego pytania ignorować nie będę. Uważam to za normalne, na liście rankingowej w grze widnieje tylko info do jakiego bractwa się należy, nie ma informacji o tym, czy ktoś jest Arcy, czy ktoś jest aktywnym graczem, czy może od roku już nie wchodzi na Elvenar - dlatego pisze się do każdego. To tylko wiadomość, a nie "namawianie".

PS Koloryzowanie wpisu takimi określeniami jak "namawianie" i "gruszki na wierzbie" jest bardzo słabe i świadczy tylko o autorze. ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1865

Guest
@general777, bardzo chętnie się wypowiem, ja Twojego pytania ignorować nie będę. Uważam to za normalne, na liście rankingowej w grze widnieje tylko info do jakiego bractwa się należy, nie ma informacji o tym, czy ktoś jest Arcy, czy ktoś jest aktywnym graczem, czy może od roku już nie wchodzi na Elvenar - dlatego pisze się do każdego. To tylko wiadomość, a nie "namawianie".

PS Koloryzowanie wpisu takimi określeniami jak "namawianie" i "gruszki na wierzbie" jest bardzo słabe i świadczy tylko o autorze. ;)
Wybacz, ale tu się z Tobą nie zgodzę. Chyba jedną z głównych zasad tej Gry jest NIE SZKODZIĆ INNYM. Jeśli ktoś lubi takie Gry, polecam Tauri World. Tam można tępić innych Graczy, najłatwiej słabszych od siebie i można kraść im towary. Też prowadzę nabór do Ujeżdżaczy kaczorów. Mam jednak żelazne zasady: Nigdy nie wysyłam zaproszenia komuś, kto jest w innym Bractwie i przed wysłaniem odwiedzam jego miasto. Jeśli niczego nie buduje i nie ma niczego z ostatniego Eventu, to najprawdopodobniej nie gra. Twoja Arcymag nie zwraca na to uwagi. Agitację prowadzi na ślepo. I jeszcze jeden drobiazg. Dziś próbowała wyciągnąć mi z Bractwa szefa Działu Kadr w mojej Radzie Magów. Przecież macie komplet!!! Nie pytałem co jej odpowiedział, ale nie sądzę, żeby to było miłe. Wyciąga Graczy z innych Bractw, żeby ich nie przyjąć do swojego??? Jak to nazwiesz? Moim skromnym zdaniem, epitety, których użyłem i tak są zbyt delikatne w stosunku do postępowania waszej szefowej. Pozdrawiam :)
 

DeletedUser3043

Guest
Szkoda gadać, nie wiem jak wiadomość ma komukolwiek zaszkodzić. Jak ktoś chce zmienić bractwo na takie, gdzie ma nagrodę w postaci 10 skrzyni z czasu włożonego w turniej to to zrobi, a jak woli zostać w obecnym bractwie, które jest zżyte to zostaje. Jak dostajesz oferty zmiany operatora komórkowego czy banku na maila to też piszesz im zażalenia?

Ja też wysyłam takie wiadomości i jeśli już ktoś decyduje się odpisać to robi to w sposób uprzejmy i dziękuje za zaproszenie, a nawet wiele razy życzono mi powodzenia w dobrym tego słowa znaczeniu. A i do mnie też wiele takich zaproszeń przyszło, mimo że jestem magiem w bractwie :)

Mamy komplet, więc wiadomość na pewno jest ze wczoraj ;) Bo ani mnie, ani Arcymaga nawet nie było dziś w grze z komputera. Ale przecież napiszesz, że wiadomość przyszła dziś, tak samo jak napisałeś, że 10 skrzynia u nas to gruszki na wierzbie! A wiadomość z treścią: Witam, zapraszamy, oferujemy to, oczekujemy tego - to jest namawianie? Dla mnie cały ten wątek to jakiś absurd. Ale dzięki za ostrzeżenie, na pewno wszyscy będą teraz uważać na werbowników, bo przecież wyciągają siłą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Wybacz, ale tu się z Tobą nie zgodzę. Chyba jedną z głównych zasad tej Gry jest NIE SZKODZIĆ INNYM.
Zweryfikuj swoje podejście, kolego - traktujesz członków bractwa jak swoją własność.
Czy to są dzieci, które ktoś wabi cukierkiem ? Pobiegły do tatusia poskarżyć się, że jakiś zły pan je molestował ?
Zaproszenie do nowego bractwa, które w 4 tygodnie od powstania zrobiło 3 x 10 skrzynek i osiągnęło bardzo wysoki wynik w przygodzie (to odnośnie gruszek na wierzbie) nie zaszkodzi na pewno graczom aktywnym, którzy chcą osiągać wyższe wyniki niż obecnie.
Jeżeli ktoś jest zadowolony z tego co ma to zignoruje zaproszenie.

U nas tak się składa, że ktoś, kto odszedł lub został wyrzucony, z Ujeżdżacza kaczorów natychmiast sam staje się Kaczorem, czyli osobnikiem drugiego gatunku i do szlachetnego grona Ujeżdżaczy nie ma już powrotu.
Na świecie wielu ludzi wyznaje podobne zasady, na szczęście nie w moim kręgu kulturowym.

A określanie innych graczy "gnidami" jest poniżej krytyki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hajmdal

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Temat zamykam aby ostudzić wasze emocje. Każdy gracz ma prawo zapraszać innych do swojego bractwa tak samo jak każdy gracz ma prawo przejść do innego bractwa, jeśli jego oferta wydaje mu się ciekawa.
Bardzo proszę dalsze spory w kulturalny sposób wyjaśniać sobie poprzez PW w grze lub na forum.

Pozdrawiam
Hajmdal
 
Status
Zamknięty.
Do góry