• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Uwaga!! Uwaga!! Nowatorskie przedsięwzięcie na S2-Bractwo tylko i wyłącznie Iglicowe

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4433
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser4433

Guest
WITAM, POSZUKUJEMY FANÓW IGLICY WIECZNOŚCI I BIZNESU!!!!

Eksperymentalne bractwo "czysto" iglicowe "TheGeneracja "zaprasza wszystkie osoby zainteresowane
podreperowaniem swoich finansów jak i doskonaleniem strategii walki i negocjacji w Iglicy Wieczności.
Eksperyment pod patronatem i z udziałem chrisa07070707

Ogólne założenia bractwa:
1/ranking- obojętny
2/turniej- niekonieczny
3/PB- jak wyżej
4/motywacja -dobrowolna
5/obecność w dniach od niedzieli 16.00 do piątku 22.00 mile widziana i oczekiwana
6/handel standardowy-1/1 w grupach
7/Fenek i Bruner bardzo przydatne acz niekonieczne
8/ukończenie 2 poziomu w Iglicy Wieczności albo wyżej
9/kultura,komunikatywność,dowcip na pewno się przydadzą, bo przedsięwzięcie nowatorskie i trudne

Mamy nadzieję, że dojdziemy na szczyt/ oczywiście iglicy/,a może zapiszemy się
złotymi zgłoskami na kartach historii Elvenaru.

serdecznie zapraszamy
 
Pod moim patronatem, no bez przesady... ;) Z moim udzialem - to juz sie troche bardziej zgadza. Wydaje mi sie, ze ciezko bedzie znalezc chetnych do wziecia udzialu w takim eksperymencie. W moim przypadku chce w tym wziac udzial, bo brak czasu praktycznie zmusil mnie do zaprzestania gry i udzialu w turniejach na s2. W miastach na s1 i s3 mam wystarczajaco wiele do roboty. Troche szkoda, by wysoce wyspecjalizowana wioska turniejowa z s2 lezala odlogiem i byla zdegradowana wylacznie do roli wioski pod studnie, stad w rozmowach z zalozycielka tego watku pojawil sie pomysl, by robic tylko Iglice, bez zadnych innych obowiazkow. Diamenty z Iglicy jak najbardziej przydadza sie na innych swiatach.
Komu udzial, w takim eksperymencie najbardziej by sie oplacal ? Wydaje mi sie, ze najbardziej skorzystalyby farmy studni na Winyandor nalezace do graczy, ktorzy swoje glowne miasta maja na jednym z pozostalych 2 serwerow i nie za bardzo sa zainteresowani gra na s2. Zrobienie samej Iglicy nei kosztuje zbyt wiele czasu, wiec dla takich graczy byloby to rozwiazanie optymalne. Ale zapraszamy oczywiscie takze wszystkich innych, ktorzy sa zainteresowani nagrodami z Iglicy za tryb zarowno single- jak i multiplayer. Gdyby ktos byl zainteresowany robieniem samej Iglicy bez zadnych innych obowiazkow, to prosze o kontakt w grze z Gocha lub ze mna :)
Ja osobiscie traktuje udzial w takim przedsiewzieciu jako swego rodzaju eksperyment i chce sie przy okazji dobrze pobawic :)
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Pomysł takiego wykorzystania diamentowych wiosek jest intrygujący :)
Życzę powodzenia i dobrej zabawy ;)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
5/obecność w dniach od niedzieli 16.00 do piątku 22.00 mile widziana i oczekiwana
Pod takim patronatem, to ja chętnie wziąłbym udział w takim eksperymencie :), ale problem jest taki, że na s2 mam swoje bractwo, w którym chcę uczestniczyć w turnieju. Dni poza turniejem to tylko od niedzieli do maksymalnie środy - dość w sumie czasu, żeby zrobić 2, a może nawet 3 poziomy Iglicy, ale czy znacie odpowiedzi na takie pytania:
1) jeżeli wziąłbym udział w bractwie od niedzieli od 16.00 do np. wtorku / środy, to w tym momencie po zamknięciu Iglicy w piątek dostanę nagrody z innego bractwa, z tego, w którym będę w piątek?
2) gdybym wrócił do bractwa iglicowego na chwilę w piątek, to "moje" punkty mi zaliczy, czy nie?
3) co z punktami i nagrodami turniejowymi, jeżeli opuszczę bractwo i jeszcze w tym samym turnieju do niego wrócę?
Ktoś już testował takie rzeczy i co się wówczas dzieje, czy to dopiero wyjdzie podczas tego eksperymentu?
 

Nusion

Kapłan
Ani punkty z multiiglicy, ani z turnieju nie przechodzą z graczem po zmianie bractwa. Zostaną z Tobą jako Twój indywidualny wynik, ale nie jako grupowy wynik w Iglicy czy w turnieju. A więc taka opcja na dwa bractwa jest niestety nie do zrobienia w normalnym trybie.
No chyba, że zrobiłbyś Iglicę w bractwie Iglicowym do piątku, zebrał nagrody po zakończeniu, następnie wrócił do Twojego bractwa i z pomocą zakrzywienia + ewentualnie misie polarne zdążył zrobić wystarczający wynik w turnieju do soboty 22:00 ;) (Wcale nie musi to być 6 gwiazdek, na "normę 10-skrzynkową" wystarczą nawet 2 gwiazdki w 25 prowincjach)
 
Ostatnia edycja:
Ad 1 Nie.
Ad 2 Nie.
Ad 3 Punkty indywidualne zostaja, ale te dla bractwa przepadaja. Po powrocie do tego samego bractwa w tym samym turnieju beda sie liczyc tylko te punkty, ktore dorzucisz po powrocie.

Rozumiem, co Ci chodzi po glowie ;) Najlepszym sposobem na taki "myk" przy jednorazowej akcji jest:

1. Nie zaczynac turnieju we wtorek.
2. W piatek postawic wzmocnienia
3. Zrobic Iglice w bractwie iglicowym na przyspieszaczach i poczekac do 22:00 na rozdanie nagrod.
4. Przejsc do bractwa turniejowego i zaczac tam turniej w piatek wieczorem. Mozliwosci sa dwie - albo robi sie wtedy 2 gwiazdki na maksa do soboty wieczor (co daje juz calkiem przyzwoita ilosc punktow), albo leci sie na Polarach i/lub zakrzywieniu, wtedy mozna zrobic wiecej gwiazdek w mniejszej ilosci prowincji. Przy Zakrzywieniu na wysokim poziomie i jednym Polarze mozna wrecz zrobic caly turniej jednym ciagiem.
5. Wzmocnienia beda dzialac dalej, wiec w niedziele na tych samych wzmocnieniach mozna zrobic nastepna Iglice, tym razem juz w swoim bractwie.
6. We wtorek znow zaczyna sie turniej, a wzmocnienia dzialaja do srody, wiec mozna na nich zrobic jeszcze przynajmniej 2 gwiazdki z tego nastepnego turnieju na maksa. Przy dzialajacych polarach/polarze odpowiednio wiecej gwiazdek.

Efekt to 2 turnieje i 2 iglice na tych samych wzmocneiniach, z czego jedna Iglica zrobiona w innym bractwie ;)

Edit: widze, ze Nusion juz mnie uprzedzila ;)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Ja też już miałem szczegółowy plan, jak się przemieszczam między bractwami, żeby sprawdzić, co się dzieje z moimi punktami i nagrodami w poszczególnych bractwach :) Nawet mi się to spinało, jakbym postawił drugiego Polarka z magazynu - to kolejne 13% skrócenia czasu. Ale skoro już znacie odpowiedzi, to nie ma sensu.
Natomiast gdyby było jakieś bractwo na s1, które chciałoby pomocy przy zrobieniu Iglicy, to mógłbym się tam zaangażować, bo tam mam właśnie taką wioseczkę ze studniami. 2 poziomy Iglicy tam powinienem dać radę - zawsze robiłem 1, ale też nie było motywacji, żeby się szarpać na więcej.
 

DeletedUser2017

Guest
Z założenia bractwo jest typowo nastawione na Iglice Wietrzności czyli dokładnie tak jak opisała to @Gocha1959 w pierwszym wpisie do tego wątku :)
Dlatego też nie widzę sensu zakładania nawet hipotetycznego w stylu co by było gdyby.
Jeśli ktoś rozumie system multiplayera w iglicy to zrozumie też sens takowego bractwa :)
 
Ciekawe jest to, ze to juz dziala :)
Zalazkiem bractwa byly 3 osoby, a juz na dugi dzien po ogloszeniu Gochy mielismy chyba z 10 osob. W 14-15 osob zrobilismy w Iglicy 9 skrzynek, czyli wypada po 125 diamentow, 115h przyspieszaczy (przydadza sie na nastepne eventy) i po 15 katalizatorow na osobe za sam tryb multi, a to wszystko bez zadnej spiny i bez szczegolnego wysilku. Teraz mamy 18 osob i praktycznie pewnosc, ze takie (i wyzsze) wyniki bedziemy osiagac co tydzien. Jest jeszcze 7 miejsc wolnych, takze zapraszamy :) Najbardziej mile widziane sa eventowe wioski w 3 i 4 epoce (bo takie latwo w razie potrzeby wspomoc surowcami), ale to oczywiscie nie jest warunek ;)
 

DeletedUser3575

Guest
Ile pięter iglicy wymagacie? Bo ja na s2 robię dwa i raczej bez szans na 3 obecnie bo nie mam tam wzmocnień do wojska żadnych ani feniksa nawet...
 
W bractwie zostaly juz tylko 2 wolne miejsca. Idzie nam nadspodziewanie dobrze, w poniedzialek mamy juz 10.5 skrzynki, ale bez pelnego skladu ciezko myslec o samym szczycie Iglicy. Potrzebujemy jeszcze 2 osob, zapraszamy :)
 
A patrzycie czy z diamentami wychodzicie mniej więcej na zero?
Gdybysmy nie wychodzili na plus, to bysmy tego nie robili ;) Bardziej rozwiniete wioski moga robic Iglice wylacznie wojskiem (mamy kilku takich graczy), a eventowe wioski w 3 i 4 epoce moga sobie negocjowac do upadlego, bo koszty sa smiesznie niskie i mozna sobie pozwolic na kilka podejsc. Najtrudniej jest z tego co widze wioskom we wczesnych rasach goscinnych. Jedna moja eventowa wioska jest w Orkach i lekko nie jest. Koszty negocjacji sa juz znaczne, a wojsko i cuda zbyt slabe, by cala Iglice przejsc wojskiem. Ale w 3-4 epoce i od Lesnych Elfow w gore bez problemu mozna dac sobie rade, tym bardziej ze prawie nikomu tam nie zalezy na turniejach, wiec cala sile militarna i ekonomiczna mozna poswiecic na Iglice.
 

blazius1

Paladyn
No więc mam wrażeni że do Iglic dokładam diamentami ponieważ bractwo się nie pali. Próg opłacalności jest powyżej 125?

Mam na myśli: w trybie ucztowania eventowej wioski.
 
Do góry