• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

warsztaty - kolejny element masochizmu gry

Status
Zamknięty.

merlin73

Wędrowiec
No widzisz, to jest problem z większością tego co piszesz - bez zastanowienia się, bez sprawdzania, bez myślenia.

Napisałem ci już, mój slot produkcyjny to prawie 2 mln młotków (czyli nastawiając produkcję muszę mieć co najmniej 30mln młotków, przy pojemności ratusza 16 mln) to powinno dać ci pojęcie czy mam dużą armię.

To powiem inaczej - mam 46 zbrojowni na maksymalnym poziomie (ponad 2x więcej niż to co uznajesz za "dużą armię" + grzyby + bastion.
Czas prodkucji jednego slotu to ponad 18h.

I ogarniam to jednym warsztatem.
Wytłumacz jak to się dzieje, bo zgodnie z twoją tezą takie miasto nie ma prawa istnieć.
Nie wiem jak jest później bo jestem tam gdzie jestem , ty zapewne jesteś w znacznie dalszym rozdziale że możesz produkować 2 mln młotków , ja nie mogę bo jestem na razie u orków (mój magiczny warsztat produkuje 30 000 młotków (3h) i to po użyciu zwoju moc zasobów jest to znacznie mniej niż u Ciebie , a kulturę mam na maksa ). Jeśli to prawda że masz 46 zbrojowni to jestem pod wrażeniem bo to sporo miejsca zajmuje i rzeczywiście musisz mieć dużą armię . U mnie są sąsiedzi co maja 25, 26 zbrojowni i żadnych warsztatów co dla mnie było szokiem i pierwsze pytanie skąd mają młotki . Dlatego domyślam się że korzystają ze zwojów .
 
Ostatnia edycja:

merlin73

Wędrowiec
O tobie chciałoby się powiedzieć debil , ale wtedy obraziłbym kompletnie debilów
Reszte przemilczę , bo czarna dziura nie dopuszcza nawet impulsów wzrokowych u ciebie
Jeśli nie odnosisz się do tematu to kolega już ci powiedział co masz zrobić ignoruj a nie obrażaj bo to mówi sporo o tobie .
 

Charlene

Szef kuchni
Nie wiem jak jest później bo jestem tam gdzie jestem , ty zapewne jesteś w znacznie dalszym rozdziale że możesz produkować 2 mln młotków , ja nie mogę bo jestem na razie u orków (mój magiczny warsztat produkuje 30 000 młotków (3h) i to po użyciu zwoju moc zasobów jest to znacznie mniej niż u Ciebie , a kulturę mam na maksa ). Jeśli to prawda że masz 46 zbrojowni to jestem pod wrażeniem bo to sporo miejsca zajmuje i rzeczywiście musisz mieć dużą armię . U mnie są sąsiedzi co maja 25, 26 zbrojowni i żadnych warsztatów co dla mnie było szokiem i pierwsze pytanie skąd mają młotki . Dlatego domyślam się że korzystają ze zwojów .
Prosto i na temat: z brakiem młotków będzie się męczył każdy gracz aż do rozdziału 15 ( Elvenarowie), ponieważ dopiero wtedy wzrasta wydajność warsztatów aż 3 krotnie. Do tego czasu trzeba mieć dużo warsztatów i wspomagać się zaklęciami, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi produkcja wojska. Jest to element stopujący na tym etapie gry.

Zwykłe warsztaty
Zrzut ekranu 2022-08-14 o 10.27.00.png

Magiczne warsztaty
Zrzut ekranu 2022-08-14 o 10.27.53.png

Magiczna warsztaty albo zdobywasz w Iglicy, albo kupujesz za diamenty. Podnosisz je za diamenty, albo za schemat, który jest za 10 skrzynkę w turnieju. To gra dla CIERPLIWYCH, więc jeśli nie chcesz czekać na Iglicę, albo schemat z turnieju, żeby podnieść wszystkie warsztaty to wydajesz kasę. Koniec tematu.

EDIT:
Gracze stawiają zbrojownie z 3 powodów:
- produkcja wojska, żeby kolejka była dłuższa i produkcja działała bez przestojów- problem z młotkami jest wtedy dość odczuwalny.
- dla orków, bo używają ich do negocjacji, choć akurat to marginalny powód.
- dla RANKINGU :)
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Nie wiem jak jest później bo jestem tam gdzie jestem , ty zapewne jesteś w znacznie dalszym rozdziale że możesz produkować 2 mln młotków ,

Ja nie produkuję 2 mln młotków, tylko zużywam na jeden slot produkcji wojska.
Produkuję natomiast więcej

ja nie mogę bo jestem na razie u orków (mój magiczny warsztat produkuje 30 000 młotków (3h) i to po użyciu zwoju moc zasobów jest to znacznie mniej niż u Ciebie , a kulturę mam na maksa ).

Co to znaczy "kulturę masz na maksa"?
W tej grze nie ma czegoś takiego jak maksymalna kultura, mnie się zdarza mieć 800% bonusa kultury, a wiem że nie jestem tu wcale rekordzistą.

Coraz częściej mam wrażenie, że nie ogarniasz podstawowych zależności i zasad tej gry, albo wręcz pomyliłeś fora i piszesz o czymś zupełnie innym.
Na pewno chodzi ci o Elvenar?

U mnie są sąsiedzi co maja 25, 26 zbrojowni i żadnych warsztatów co dla mnie było szokiem i pierwsze pytanie skąd mają młotki . Dlatego domyślam się że korzystają ze zwojów .

To ich zapytaj. Skoro mają po te 25-26 zbrojowni i jakoś oragniają sobie produkcję wojska, to znaczy że się tak da.
@Charlene ma tutaj rację, że do pewnego momentu tych warsztatów trzeba mieć więcej, ale też nigdy nie miałem sytuacji, by potrzebować więcej niż kilka.

I jeszcze uwaga co do zbrojowni - jeśli się nie ma brunatnego niedźwiedzia, albo naprawdę dużego zapotrzebowania na orki, to nie ma sensu mieć aż tyle zbrojowni. Wpływ zbrojowni na ilość produkowanego wojska w danej jednostce czasu (np. na dobę) wynosi dokładnie ZERO.
Można mieć dużą produkcję wojska mając 5 zbrojowni, i można mieć kiepską mając 30 zbrojowni.

Ponownie wracam więc do pytania - na pewno rozmawiamy o grze w Elvenar?
 

Deleted User - 198835

Guest
Jeśli nie odnosisz się do tematu to kolega już ci powiedział co masz zrobić ignoruj a nie obrażaj bo to mówi sporo o tobie .
Jak nie podobają się tobie moje wypowiedzi , to masz taki znaczek i po prostu go zaznacz a najlepiej nie wypisuj farmazonów to nie będziesz musiał czytać prawdy o sobie
 

BlossomValvi

Łucznik
Z postu na post dochodzę do co raz większego przekonania, że:

View attachment 5394

Proponuję więc na tym zakończyć tą zbędną dyskusję :)
Niby tak ale wiesz każdy kolejny post to kolejny kamyczek do pernabana :) i osobiscie gorąco wspieram bana w grze

Ja się tylko dziwie ze ktoś kontynuuje jego nowomowę*, tokeny? Od kilku lat to się nazywa schematem :)

* co samo mówi o sobie pokazując jak mało wie o grze, a bicie tutaj piany to … właśnie bicie piany nic wiecej

PS nadal czekam na nicki tych graczy i rozwala mnie duża armia = dużo zbrojowni. Każdy gracz kto przebrnął samouczek wie ze można mieć zbrojownie i … nic nie produkować czyli zużycie młotków zero…
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
ignoruj a nie obrażaj bo to mówi sporo o tobie .

Czekaj czekaj, czy to nie ty sam mówiłeś, że jeśli ktoś czuje się jakimiś (konkretnie: twoimi) wypowiedziami urażony, to świadczy tylko o nim samym? :D

Czyli ty możesz obrażać innych bezkarnie, bo to ich problem, ale jak ktoś napisze coś co ciebie uraża to już ta zasada nie działa?
Jak przestanę się turlać ze śmiechu to lecę po popcorn :D:D
 

Deleted User - 198835

Guest
Z tego wynika że nie masz dużej armii , nie masz dużo zbrojowni a zatem jak nie masz wydatków to jeden magiczny warsztat wystarczy i tyle w temacie .
i odpowiadam na pytanie duża armia to taka co ma 20 zbrojowni i więcej .
A od kiedy w zbrojowni szkoli się wojska ?
Nawet nie wiesz co piszesz
 

merlin73

Wędrowiec
Prosto i na temat: z brakiem młotków będzie się męczył każdy gracz aż do rozdziału 15 ( Elvenarowie), ponieważ dopiero wtedy wzrasta wydajność warsztatów aż 3 krotnie. Do tego czasu trzeba mieć dużo warsztatów i wspomagać się zaklęciami, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi produkcja wojska. Jest to element stopujący na tym etapie gry.

Zwykłe warsztaty
View attachment 5392

Magiczne warsztaty
View attachment 5393

Magiczna warsztaty albo zdobywasz w Iglicy, albo kupujesz za diamenty. Podnosisz je za diamenty, albo za schemat, który jest za 10 skrzynkę w turnieju. To gra dla CIERPLIWYCH, więc jeśli nie chcesz czekać na Iglicę, albo schemat z turnieju, żeby podnieść wszystkie warsztaty to wydajesz kasę. Koniec tematu.

EDIT:
Gracze stawiają zbrojownie z 3 powodów:
- produkcja wojska, żeby kolejka była dłuższa i produkcja działała bez przestojów- problem z młotkami jest wtedy dość odczuwalny.
- dla orków, bo używają ich do negocjacji, choć akurat to marginalny powód.
- dla RANKINGU :)
Dziękuję za merytoryczną odpowiedz teraz gracze inni mogą skorzystać i coś zaplanować bo nie robię tych postów dla siebie tylko pokazuje gdzie jest problem .
Co do magicznych warsztatów to jest tak jak mówisz tylko zauważ że na tym etapie trzeba sporo ich wybudować i jest ich tyle że 1 schemat na tydzień to za mało , nie mówiąc o rezydencjach . To stopuje w znacznym stopniu grę i jeśli nie chce się stać przez długi czas w tym samym miejscu to trzeba wydać diamenty .
Ja nie produkuję 2 mln młotków, tylko zużywam na jeden slot produkcji wojska.
Produkuję natomiast więcej



Co to znaczy "kulturę masz na maksa"?
W tej grze nie ma czegoś takiego jak maksymalna kultura, mnie się zdarza mieć 800% bonusa kultury, a wiem że nie jestem tu wcale rekordzistą.

Coraz częściej mam wrażenie, że nie ogarniasz podstawowych zależności i zasad tej gry, albo wręcz pomyliłeś fora i piszesz o czymś zupełnie innym.
Na pewno chodzi ci o Elvenar?



To ich zapytaj. Skoro mają po te 25-26 zbrojowni i jakoś oragniają sobie produkcję wojska, to znaczy że się tak da.
@Charlene ma tutaj rację, że do pewnego momentu tych warsztatów trzeba mieć więcej, ale też nigdy nie miałem sytuacji, by potrzebować więcej niż kilka.

I jeszcze uwaga co do zbrojowni - jeśli się nie ma brunatnego niedźwiedzia, albo naprawdę dużego zapotrzebowania na orki, to nie ma sensu mieć aż tyle zbrojowni. Wpływ zbrojowni na ilość produkowanego wojska w danej jednostce czasu (np. na dobę) wynosi dokładnie ZERO.
Można mieć dużą produkcję wojska mając 5 zbrojowni, i można mieć kiepską mając 30 zbrojowni.

Ponownie wracam więc do pytania - na pewno rozmawiamy o grze w Elvenar?
Mówiąc mam kulturę na maksa mam na myśli maksymalny parametr kultury bez użycia zwojów tzn . 170% .

co do wpływu zbrojowni na produkcje wojska to doszedłem do tego samego wniosku co Ty na wczesnym etapie gry , nie mniej wielu graczy się z tym nie zgadza nawet się z nimi kłóciłem dlatego warto to napisać dużymi literami dla innych .
WPLYW ZBROJOENI NA ILOSĆ PRODUKCJI WOJSKA JEST ZEROWY !!!
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Marlin znowu nie zrozumiałeś - Zbrojownie mają wpływ na ilość szkolonych wojsk - nie mają wpływu na szybkość szkolenia , ale jednorazowe nastawienie wojska zmienia się w zależności ile masz zbrojowni i na jakich poziomach - czym mniejsze parametry związane ze zbrojowniami , tym częściej trzeba nastawiać szkolenie jednostek
Do tego NE przerzucaj swojej niewiedzy na innych , jak przerzucasz swój masochizm na innych obrzucając przy okazji błotem wszystkich , którzy się nie zgadzają z tobą
.
EDIT
Mam nadzieję , że zrozumiałeś to , co napisałem o zbrojowniach a nie tak , jak zawsze - Ta wypowiedź o zbrojowniach jest całością i tak trzeba to traktować , a nie rozdzielać i każdy fragment brać osobno
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BlossomValvi

Łucznik
A ja liczę ze @Urdur się tym szybko zajmie, naprawdę szkoda czasu by pojedynczo markować jego posty

Zaczynaliśmy od:
- warsztaty hur dur sa niepotrzebne bo dużo woja można mieć bez nich
- dużo woja = dużo zbrojowni
-
WPLYW ZBROJOENI NA ILOSĆ PRODUKCJI WOJSKA JEST ZEROWY !!!

Osobiscie to się czuje zażenowany tym ze moderacja pozwala by jeden user robił za rozrzutnik obornika. Jesli tak jawnie można łamać regulamin to po prostu wywalmy ten dokument
 

Ovocko

Rycerz
Mówiąc mam kulturę na maksa mam na myśli maksymalny parametr kultury bez użycia zwojów tzn . 170% .

W tej grze nie istnieje coś takiego jak "zwoje" które by zmieniały poziom kultury.
Na pewno rozmawiamy o tej samej grze (Elvenar)?

co do wpływu zbrojowni na produkcje wojska to doszedłem do tego samego wniosku co Ty na wczesnym etapie gry , nie mniej wielu graczy się z tym nie zgadza nawet się z nimi kłóciłem dlatego warto to napisać dużymi literami dla innych .
WPLYW ZBROJOENI NA ILOSĆ PRODUKCJI WOJSKA JEST ZEROWY !!!

A to znowu bardzo duże uproszczenie, z którym, w taki sposób sformułowanym, akurat nie mogę się zgodzić.
 

Charlene

Szef kuchni
@merlin73 podchodzisz zbyt histerycznie do swoich postów na forum. Zupełnie inaczej by wyglądał dialog, gdybyś po prostu zapytał w stylu : ,,słuchajcie jak to jest z tymi zbrojowniami?" ,, co mam zrobić, bo mi brakuje wiecznie młotków?" ,, jak to zrobić, żeby mieć więcej punktów w turnieju, bo jestem w martwym punkcie?". Uwierz mi, większość osób udzieliła by Ci wyczerpującej odpowiedzi na nawet podstawowe pytania, choć zazwyczaj podstawy ogarniane są w bractwie, gdzie starsi gracze Cię wprowadzą w tę grę. Natomiast Ty od razu zacząłeś od gorzkich żali i to na poziomie hard ( ja też nie raz byłam załamana przez tą grę i się skarżyłam na priv- teraz mi się chce z tego śmiać), zacząłeś obrażać wszystkich i wszystko więc automatycznie teraz każdy będzie Ci wytykał błędy i używał na Tobie.
Niektóre wypowiedzi kolegów były mocno przesadzone no ale jak są atakowani, to trudno spodziewać się innej reakcji.
Znowu wyjaśnię Ci to najprościej jak się da.
Mówiąc mam kulturę na maksa mam na myśli maksymalny parametr kultury bez użycia zwojów tzn . 170% .
Musisz używać poprawnych pojęć- inaczej nikt Cię nie zrozumie. To jest absolutna podstawa i musisz to opanować.
Zwoje
to surowiec podstawowy w tej grze,
Zaklęcia to czary rzucane na różne obiekty i tutaj nie powinieneś używać tego określenia, tylko zaklęcie a bardziej szczegółowo to Czarujący podarunek, bo to ono wpływa na podniesienie % kultury w mieście,
Szybkie bonusy, potocznie Instanty - to są właśnie wszelkie zaklęcia na młotki, monety, wojsko, zyski portali, które nam coś od razu dodają do miasta.

Zbrojownie
Cytat z wikipedi:
Głównym zadaniem tego budynku jest zwiększenie rozmiaru grupy szkoleniowej w Koszarach. Im więcej zbrojowni posiadasz, tym więcej jednostek możesz trenować jednocześnie w ramach jednej grupy szkoleniowej. To znaczy, że musisz rzadziej zlecać kolejkę rekrutacji i możesz wyprodukować więcej jednostek np. w ciągu nocy.

Chodzi o to, że jak zaczynasz rozbudowywać budynki wojskowe - Koszary, Tereny Treningowe i Obóz najemników to produkcja wojska zaczyna być coraz szybsza. Tak jak np. produkowałeś sobie 1 slot (okienko) w powiedzmy 1h, to przy rozbudowach nagle się może okazać, że ten 1 slot trwa 15 minut. Oznacza to, że jeśli się często nie logujesz do gry i nie nastawiasz ciągle tego wojska, to jesteś mocno stratny, bo sloty są puste- zwłaszcza w nocy. Po to właśnie są zbrojownie oraz później Antyczne Cuda ( najpierw Krasnoludzki Bastion a potem Świątynia Wesołych Grzybków) żeby wydłużyć ten czas i żeby produkcja trwała przez przynajmniej 9h podczas nocy ( no chyba, że nie śpisz w nocy albo nie zależy Ci w ogóle na wojsku). W tym kontekście zbrojownie wpływają na ilość produkowanego wojska, ponieważ umożliwiają brak przestojów w produkcji = więcej wojska, ale same z siebie nie są budynkami, które to wojsko dają, tylko wspomagają Koszary, Tereny i Obóz Najemników.
 

merlin73

Wędrowiec
@merlin73 podchodzisz zbyt histerycznie do swoich postów na forum. Zupełnie inaczej by wyglądał dialog, gdybyś po prostu zapytał w stylu : ,,słuchajcie jak to jest z tymi zbrojowniami?" ,, co mam zrobić, bo mi brakuje wiecznie młotków?" ,, jak to zrobić, żeby mieć więcej punktów w turnieju, bo jestem w martwym punkcie?". Uwierz mi, większość osób udzieliła by Ci wyczerpującej odpowiedzi na nawet podstawowe pytania, choć zazwyczaj podstawy ogarniane są w bractwie, gdzie starsi gracze Cię wprowadzą w tę grę. Natomiast Ty od razu zacząłeś od gorzkich żali i to na poziomie hard ( ja też nie raz byłam załamana przez tą grę i się skarżyłam na priv- teraz mi się chce z tego śmiać), zacząłeś obrażać wszystkich i wszystko więc automatycznie teraz każdy będzie Ci wytykał błędy i używał na Tobie.
Niektóre wypowiedzi kolegów były mocno przesadzone no ale jak są atakowani, to trudno spodziewać się innej reakcji.
Znowu wyjaśnię Ci to najprościej jak się da.

Musisz używać poprawnych pojęć- inaczej nikt Cię nie zrozumie. To jest absolutna podstawa i musisz to opanować.
Zwoje
to surowiec podstawowy w tej grze,
Zaklęcia to czary rzucane na różne obiekty i tutaj nie powinieneś używać tego określenia, tylko zaklęcie a bardziej szczegółowo to Czarujący podarunek, bo to ono wpływa na podniesienie % kultury w mieście,
Szybkie bonusy, potocznie Instanty - to są właśnie wszelkie zaklęcia na młotki, monety, wojsko, zyski portali, które nam coś od razu dodają do miasta.

Zbrojownie
Cytat z wikipedi:
Głównym zadaniem tego budynku jest zwiększenie rozmiaru grupy szkoleniowej w Koszarach. Im więcej zbrojowni posiadasz, tym więcej jednostek możesz trenować jednocześnie w ramach jednej grupy szkoleniowej. To znaczy, że musisz rzadziej zlecać kolejkę rekrutacji i możesz wyprodukować więcej jednostek np. w ciągu nocy.

Chodzi o to, że jak zaczynasz rozbudowywać budynki wojskowe - Koszary, Tereny Treningowe i Obóz najemników to produkcja wojska zaczyna być coraz szybsza. Tak jak np. produkowałeś sobie 1 slot (okienko) w powiedzmy 1h, to przy rozbudowach nagle się może okazać, że ten 1 slot trwa 15 minut. Oznacza to, że jeśli się często nie logujesz do gry i nie nastawiasz ciągle tego wojska, to jesteś mocno stratny, bo sloty są puste- zwłaszcza w nocy. Po to właśnie są zbrojownie oraz później Antyczne Cuda ( najpierw Krasnoludzki Bastion a potem Świątynia Wesołych Grzybków) żeby wydłużyć ten czas i żeby produkcja trwała przez przynajmniej 9h podczas nocy ( no chyba, że nie śpisz w nocy albo nie zależy Ci w ogóle na wojsku). W tym kontekście zbrojownie wpływają na ilość produkowanego wojska, ponieważ umożliwiają brak przestojów w produkcji = więcej wojska, ale same z siebie nie są budynkami, które to wojsko dają, tylko wspomagają Koszary, Tereny i Obóz Najemników.
Kolejny raz dziękuje za merytoryczną wypowiedź . Co do tego że tak na mnie lecą i krytykują to nic mi nie będzie miałem to przez całe życie i teraz mam grubą skórę , ponad to cecha narodowa niektórych Polaków (jest ich sporo) którzy lubią się wybielać kosztem innych (bardzo często stosowane w korporacjach ) krytykują by wywyższyć siebie w oczach innych mimo że nic nie zrobili i nic nie osiągnęli .
Rzeczywiście wypowiedziałem zwoje ale gracze powinni się domyśleć o co chodzi , fakt to mój błąd który wynika z braku czasu by napisać zgodnie nazewnictwem gry .

Podsumowując , w początkowym etapie gry trzeba budować wiele warsztatów by wystarczyło młotków i przez to brakuje miejsca , ludzi . Mówię o graczach którzy nie wydają kasy na grę i mają zwykłe warsztaty , dla nich ten etap do 15 rozdziału to mordęga -> masochizm .
Gracze którzy są daleko za rozdziałem 15 mają inne spojrzenie na grę bo mają wiele ułatwień które przybyły w trakcie gry i zapomnieli jak to było wcześniej dlatego moje wypowiedzi tak ich wkurzają bo zapomnieli jak było wcześniej . Tak się przyzwyczaili do tych ułatwień , proponuje by zaczęli od nowa grę by zobaczyli jak to jest albo sobie przypomnieli .
Domyślam się że za 15 rozdziałem pewnie są podobne bonusy do kopalń i 1 wystarczy tak samo jak z tym warsztatem . Tylko dojście do tego rozdziału sporo trwa .
 
Status
Zamknięty.
Do góry