• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

wazne

marzenka24

Szef kuchni
czy arcy mial prawo usunac mnie z bractwa przed rozdaniem nagrod,zaznaczam,ze do konca aktywnie uczestniczylam w turnieju i dwa dni wczesniej oficjalnie powiadomilam Bractwo,ze po turnieju odchodze,po mojemu to bardzo nie sprawiedliwe,co z tym zrobic?
 

Deleted User - 198835

Guest
Niestety nic nie zrobisz , jak arcymag jest dziadem - zachował się najgorzej jak mógł , jedynym pocieszeniem jest , że z turnieju zabrałaś swoje punkty , które wypracowałaś dla bractwa
//
A tak przy okazji - jakby co , to zadawaj pytania w odpowiednim dziale na forum , bo mało kto zagląda na boczny pasek z nowościami a bez tego wiadomości , które piszesz na swoim profilu nie są widoczne i ciężko je znaleźć później

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Charlene

Szef kuchni
Arcy może usunąć gracza w każdym momencie i nie ma na to żadnych regulacji. Można gdybać czy zrobił to celowo, czy nie wiedział o przepadnięciu nagród ( nie każdy jest ogarnięty) bo teraz jest ścisłe okno czasu przejścia, jeśli w grę wchodzi jeszcze Iglica.
 

Deleted User - 198835

Guest
:)

Tylko nowi gracze mogą nie wiedzieć o przepadaniu nagród dla usuwanego towarzysza a taki raczej nie zostanie arcy w bractwie kilkunastoosobowym , czyli zrobił to z pełną premedytacją wiedząc o tym , a wiedząc że po turku chce odejść to usuną z bractwa wcześniej właśnie dlatego , żeby nie miała nagród ze skrzyń , a to już jest nieuczciwość , którą powinno się tępić
//
@marzenka24 na jakim serwerze straciłaś bractwo ?
Widzę , że grasz na pl1 i na pl3
Na pl3 gram w bractwie w którym arcynagiem jest Elvenareczka - 10 skrzynek co tydzień a i w iglicy jednak coś się dzieje a wszystko bez żadnej napinki
Na pl1 w moim bractwie iglica jak kto chce i ile chce , za to turniej jest obowiązkowy każdy i robimy 12 - 13 skrzynek co tydzień , ale się rozkręcamy - najsłabsze konta sami z siebie robią najmniej 1300 punktów , a najlepsi 5 - 6 tysięcy
Do obu bractw zapraszam

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 198835

Guest
Założenie słuszne , ale po co wyrzucać kogoś aktywnego przed zakończeniem turnieju i to po informacji , że zrobi to ta osoba sama po za kończeniu turnieju i jaki był w tym cel ?
Może nie wiedzieć o utracie profitów ze skrzyń dla wyrzuconego i utracie punktów turniejowych dla bractwa , ale taki pośpiech co do osoby , która zapowiada odejście samo w sobie dla mnie jest podejrzanie zbliżone do działania na niekorzyść odchodzącego (ale mogę się mylić oczywiście)
 

stapa11

Rozbójnik
Niekorzyść odchodzącego oczywista, ale brak ogarnięcia możliwy.
Czyli może: klikło mu się niechcący
 
:)

Tylko nowi gracze mogą nie wiedzieć o przepadaniu nagród dla usuwanego towarzysza a taki raczej nie zostanie arcy w bractwie kilkunastoosobowym , czyli zrobił to z pełną premedytacją wiedząc o tym , a wiedząc że po turku chce odejść to usuną z bractwa wcześniej właśnie dlatego , żeby nie miała nagród ze skrzyń , a to już jest nieuczciwość , którą powinno się tępić
//
@marzenka24 na jakim serwerze straciłaś bractwo ?
Widzę , że grasz na pl1 i na pl3
Na pl3 gram w bractwie w którym arcynagiem jest Elvenareczka - 10 skrzynek co tydzień a i w iglicy jednak coś się dzieje a wszystko bez żadnej napinki
Na pl1 w moim bractwie iglica jak kto chce i ile chce , za to turniej jest obowiązkowy każdy i robimy 12 - 13 skrzynek co tydzień , ale się rozkręcamy - najsłabsze konta sami z siebie robią najmniej 1300 punktów , a najlepsi 5 - 6 tysięcy
Do obu bractw zapraszam

połączono//Urdur
To nie jest nieuczciwe.
Gracz w turnieju otrzymuje nagrody, które sam zdobył i dodatkowo nagrody za osiągnięcia bractwa jako całości. Jeżeli gracze zbierają w turnieju po kilka tysięcy pkt, dzięki temu zdobywają wiele skrzyń, natomiast jeden zbierze 30 czy nawet 200 pkt, to jaki jest jego wkład w zbudowanie dodatkowej puli nagród? MINIMALNY! Dlaczego ma na koniec turnieju z tej dodatkowej puli ma otrzymywać takie same nagrody jak ci najbardziej zaangażowani? Bractwo nie jest lektyką w której aktywni niosą "wyluzowanych wczasowiczów" lub wręcz cwaniaczków. Miałem takie przypadki.
Relegowanie zawsze, przynajmniej dla mnie, jest to bardzo niefajne. Zawsze najpierw próbuję się z graczem dogadać , niektórzy jednak cwaniakują, uważają że oszukają każdego.
Klauzulę usunięcia z bractwa nawet na sekundę przed zakończeniem turnieju w przypadku złamania ustalonych przez bractwa zasad najlepiej jest umieścić w opisie bractwa.

Arcymag bractwa RELAKS.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
@DOCENT PRAWODAWCA piszesz nie całkiem na temat - tutaj mowa o aktywnym graczu i iglicy , w której z nagród bractwa dostaje się tylko to , co wypracuje i nic więcej , więc przekręciłeś całkowicie sens mojej wypowiedzi
A co do samych turniejów to przeczytaj zacytowaną wypowiedź , zanim się z nią nie zgodzisz , tym razem do końca - nie neguję wyrzucania za totalny brak aktywności przecież
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mam wrażenie, że sprawa jednak dotyczy turnieju nie iglicy. W pierwszym poście pisze się o turnieju. Cytat tez jego dotyczy. Czy tak czy siak to tylko rozważania akademickie, nie ma o co kruszyć kopii.
Jeżeli jednak turnieju to pozostaję przy swoim. Dlaczego gracz, który zdobył jedną prowincję jednokrotnie (czyt. 30 pkt) ma zgarnąć tyle samo nagród końcowych co inny , który zdobył ich 15 i to 6-cio krotnie (czyt. ok 3000 pkt)? Kluczowe w sprawie są odpowiedzi na pytanie; (1) ile prowincji i jak wiele razy zdobył gracz do momentu usunięcia i (2) na ile przed końcem turnieju został usunięty?
Na koniec muszę Ci podziękować. Zainspirowałeś mnie do ponownego sprawdzenia nagradzania w turnieju. DZIĘKUJĘ!
POWODZENIA!

Arcymag bractwa RELAKS.
 

Deleted User - 198835

Guest
Sam w turnieju robię na tyle dużo , że w bractwach w których bywam na pl1 to jestem na 1 stronie , to i mnie samego lekko drażni małe zaangażowanie niektórych graczy , więc jestem za usuwaniem tych , co nie chcą się starać , ale można to zrobić w sobotę :)
 

Tajniakos

Paladyn
No fajnie by bylo, zeby system zezwalal na usunięcie gracza tylko w sobotę
Moim zdaniem jest dobrze tak jak jest i w tej kwestii bym tu żadnych zmian nie robił.
W przypadku kiedy do bractwa trafi ktoś kto zaczyna na czacie"psuć" krew innym i wprowadza z lekka nerwową atmosferę i choć takie sytuacje zdarzają się rzadko, to zdarzyć się mogą. Dlatego nie wyobrażam sobie, abym w takiej sytuacji musiał czekać np od poniedziałku do soboty by uzdrowić sytuację w bractwie :)
 
Ostatnia edycja:

Lanariko

Szef kuchni
Aktywny w bractwie to pojęcie względne... i do tego jeszcze to, co gracz uważa za aktywne, może nie do końca zgadzać się z tym, co za aktywne uważa arcy...
Trochę mało danych, żeby osądzić ta aktywność.
Poza tym nie napisałeś nic o odejściu... być może to wcale nie wyniki w turnieju stały za decyzją arcy i miała ona zupełnie inne podstawy? Ja zazwyczaj jak kogoś już musiałam wywalić, to jasno oznajmiałam, że ma czas do niedzieli rano na pożegnanie się z ludźmi i opuszczenie bractwa, ale były i takie sytuacje jak mnie ktoś mocno zajeżył, że wywalam z miejsca i nie patrzyłam się na turniej czy iglice. Kwestia tego kto i co przeskrobał.

Ale taka generalna rada to wybierajcie bractwa z jasno określonym regulaminem - limit w turnieju to tyle i tyle, i osiągamy takie czy inne wyniki. U mnie w bractwie jest jeszcze dopisek ze robienie limitu co tydzień nie oznacza bycia aktywnym i gracz, który notorycznie będzie siedział na limicie, tez może zostać usunięty. W porządnych bractwach również funkcjonuje rada magów, która teoretycznie powinna być zabezpieczeniem dla fochów arcy.
 

Deleted User - 198835

Guest
Zgadzam się z @Tajniakos - arcymag i magowie jacy by nie byli powinni mieć możliwość usuwania graczy ze swojego bractwa w każdej chwili , ale też nie powinni tego nadużywać
@Lanariko też ma po części rację i moja pierwsza wypowiedź , pomimo , że ma sens to była podyktowana założeniem , że wyrzucona osoba nie zachowywała się nagannie - jak zachowanie kogoś jest niewłaściwe , to nie ma czasu na czekanie do końca tego , czy tamtego , a twórca tematu nie określił powodów usunięcia z bractwa
 

marzenka24

Szef kuchni
wielkie słowa tutaj padają Andrzej dobrze zauważył, że nie podałam powodu a wiec ,sama go nie znam myślę ze była to zazdrość, no ale nic napisałam raz jeszcze do już byłego mojego Arcy z zapytaniem dlaczego tak postąpił w odpowiedzi usłyszałam słowa przeprosin ,napisał, że on tego nie zrobił i dowie się który z magów to zrobił i ze poniesie konsekwencje, po tych słowach byłam już sama pewna który to był, po prostu nie mógł znieść, ze potrafię jako towarzysz doradzić młodziakom mądrzej jak on Mag i to cala historia
//
chciał mnie ukarać i tak zrobił
//
ale czy on poniósł konsekwencje tego nie wiem

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Arcymag musi mieć uprawnienia, bo MA OBOWIĄZEK DBANIA O INTERESY BRACTWA. MUSI TEŻ SZANOWAĆ GRACZY - to trywializm, ale nie każdy arcymag o tym pamięta. Magom to też się zdarza. Nie panujesz nad swoim ego - nie nadajesz się na maga. Nigdy nie usunąłem gracza niewysłuchująca jego wyjaśnień. RELEGOWANIE TO OSTATECZNOŚĆ. Niestety czasami trzeba.
A arcymaga też można ukarać wystarczy opuścić bractwo. Jest sporo fajnych bractw. Niech gra sam.
 
Do góry