• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wersja 0.2 i Bractwa

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser25
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
ale jakieś budynki są potrzebne nawet do tych wymaganych minimalnie 100% :)
 

DeletedUser14

Guest
I tak jakby nie patrzeć, jakby się nie silić - 150% to zawsze o te 50% produkcji więcej niż ze zwykłego 100% ;)
 

DeletedUser25

Guest
szczerze odradzam motywowanie gildii z jednego prostego powodu - wycieki pamieci. Zmotywowalem caly klan i zuzycie ramu przez flasha przed motywacja bylo ~500mb po motywacji 25osob 3,5GB !!!!! Nie wspominajac o procku ktory podczas czytania PW dla 25osob siega ponad 80 % !!

Strasznie ciekawe te techniczne szczegóły. Wiedziałam, że flash może obciążać procka i RAM ale myślałam , że na jednej stronie z flash'em obciążenie będzie constans. Czyli odwiedzając miasta zwiększam obciążenie? Przecież wtedy wychodzę z mojego. Bardzo ciekawe dlaczego tak się dzieje. Coto są te wycieki pamięci ?Co to jest czytanie PW dla 25 osób?
Ja gram na mac'u i nic nie tnie i się nie wiesza. Ale faktycznie zauważyłam, że czasem chodzi wolniej albo się mocno grzeje. A czasem się nic nie grzeje
 

DeletedUser

Guest
Wyciek pamięci to "gubienie" jej przez proces. Wyobraź sobie to jako bycie wiewiórką ;) Wiewiórka robi duże zapasy, ale zapomina bardzo często gdzie schowała część z nich. To jest bardzo podobne. Gra sobie pewne rzeczy zapisuje ale w pewnym momencie gubi "link" do nich. W efekcie takie śmieci obciążają pamięć, ale gra o nich nie pamięta i nie ma do nich dostępu. Nawet jeśli chce je ponownie to nie przypomina sobie o nich ale na nowo ściąga i zapisuje. W efekcie ma wielokrotnie te same dane, ale część to "nadprogramowy i zapomniany bagaż". W najgorszym przypadku gra ma już tyle śmieci, że Flash się wywala bo nie ma już wolnego miejsca.

@ewamar To masz akurat mylne wrażenie :) Flash i Mac to jedna wielka katastrofa. Flash sam w sobie jest tak kiepską technologią, że same ilości łat i to ile z nich jest związanych z bezpieczeństwem na poziomie "krytyczna luka", są chyba wystarczające na stwierdzenie, że najlepiej byłoby ją zakopać :D I powiem Ci jeszcze tyle, że to powtarza bardzo wielu programistów. Sam Mac też wydaje się jedynie bezpieczny i stabilny. Jest to baaaardzo stary Unix, po pewnym liftingu. Ma wyglądać i działać, ale gdy trzeba na nim często coś zrobić sensownego, to zaczynają się problemy. I ja to piszęę ponieważ mam duży szacunek dla Unixa. Mac i poważne systemy Unixowe naprawdę nie mogą być porównywane, bo Mac by odpadł już w blokach startowych ;) Każdy kto dłużej w nim popracuje sam to przyzna. Poza narzędziami do obróbki grafiki (które wywindowały go tak wysoko jeśli chodzi o markę) ciężko o poważne jego zastosowanie. Może jeszcze webdeveloperka. Ale akurat to nie jest wielka zaleta, bo to można nawet na komórce. Jednak jego kompatybilność z czymkolwiek jest wątpliwa. Kumpel z firmy kupił sobie przykładowo dysk twardy i pamięć. Żadna nie zadziałała. Czemu? Bo "nie były kompatybilne". A to, że te "niekompatybilne" były jakościowo lepsze niż te "z logo Apple", to już szczegół. O dziwo te same w każdym innym komputerze działały bez problemu :)

EDIT: A co do obciążenia to Flash ma je zmienne, co teoretycznie powinno być OK, bo powinien w razie spokoju oddać moc procesora i pamięć do systemu, by inne aplikacje mogły z tego korzystać. Niestety ma on problem z tym "oddawaniem" i ogólnie jest uznawany za bardzo zachłanną technologię, która potrafi "zabrać na zapas". W efekcie niczym niezwykłym jest wsunięcie przez plugin flasha w przeglądarce 2-3GB lub więcej i dalsze "puchnięcie" aż do chwili gdy system tego nie wytrzymuje i mu zabiera siłą, co często kończy się zawiechą i awarią Flasha - czyli padem. Co gorsze te wycieki są często małe i niezauważalne, a wychodzą w określonych sytuacjach albo dopiero po jakimś czasie działania i wielokrotnym powtórzeniu. Ja miałem sytuacje, że błąd potrafił się ujawnić dopiero po... 3-4 miesiącach ciągłego działania :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9

Guest
Strasznie ciekawe te techniczne szczegóły. Wiedziałam, że flash może obciążać procka i RAM ale myślałam , że na jednej stronie z flash'em obciążenie będzie constans. Czyli odwiedzając miasta zwiększam obciążenie? Przecież wtedy wychodzę z mojego. Bardzo ciekawe dlaczego tak się dzieje. Coto są te wycieki pamięci ?Co to jest czytanie PW dla 25 osób?
Ja gram na mac'u i nic nie tnie i się nie wiesza. Ale faktycznie zauważyłam, że czasem chodzi wolniej albo się mocno grzeje. A czasem się nic nie grzeje
Na becie o tym głosno, problem istnieje juz od dawna po prostu po odwiedzaniu sasiadow - ie wazne czy motywujesz czy nie, po prostu odwiedzasz, wchodzisz do miasta, i juz ram szaleje. Porownaj sobie sama Crtl+Alt+Del -> Procesy wlacz Elvenar sprawdz ile ramu uzywa Flash, potem odwiedz sasiada sprawdz, odwiedz 2 kolejnych - sprawdz. Ja po odwiedzeniu calego klanu 25 osob bede zuzywal 3/4 calosci ramu jaki mam.
A dzieje sie tak przez tzw wycieki pamieci, nie jest to banalny problem ani banalne nie jest jego rozwiazanie wiec jedynie zostalo czekac az devsi wkoncu cos z tym zrobia....I chodzi o to ze po prostu nie jest zwalniania pamiec juz wczesniej zarezerwowana ktora jzu jest nie potrzebna w tym wypadku - wchodzisz do sasiada wiec idzie na to jakas czesc paieci, po wyjsciu z miasta przez bledy w kodzie nie sa one usuwane po wyjsciu, po prostu gdzies sa jak wyzej pisalo nie ma tak jakby linku do nich tzw "śmieć" gdzies w "kosmosie". Odwiedzajac ~10osob mozesz miec uzycie nawet 3GB ramu i jesli elvenar bd caly czas wlaczony to caly czas tyle ramu pracuje - reset pomaga co nie mzienia faktu ze tak NIE MOZE byc.

PanGry siostrom tez bede pomagal! :D
 

DeletedUser

Guest
@ulQuiorra ma niestety rację... Debugowanie kodu pod kątem wycieków pamięci to bardzo skomplikowany proces i żmudny. Tu mamy o tyle prościej, że wiemy w jakim momencie następuje alokacja, ale nie wiemy czemu tej pamięci nie zwalnia. Prawdopodobnie po wyjściu od sąsiada wciąż gdzieś istnieje hard reference lub programiści użyli jej błędnie zamiast weak reference, a tym samym garbage collector nie może ruszyć do działania. No ale to już rzeczy, którymi Devs mają się zajmować, a nie gracze ;) To oni mają, między innymi, do dyspozycji profilery kodu, by takie kwiatki wyłapywać. A nie mam ochoty tu nikogo zanudzać szczegółami technicznymi i tym jak to działa we Flashu. Od tego jest wyszukiwarka, by chętni sobie poszukali i poczytali.
 

DeletedUser68

Guest
a ja moim braciom i sprawę motywacji mamy załatwioną :p:D:p:D
 

DeletedUser

Guest
Jak mnie pamięć nie myli to taki sam błąd był w Forge of Empires, że ludzie musieli parę razy restartować grę, bo nie dało się grać. Ja aktualnie nie mam takich problemów, że mi zjada nie wiadomo ile RAMu ale w FoE się czasami zdarzało, że rosło i rosło w Menedżerze zadań.
 

DeletedUser9

Guest
thek zgadzam sie z toba a ewidentnie maja z tym problem bo od dosc dlugiego czasu o tym juz wiedza z bety a nadal kompletnie 0 informacji w tym kierunku. No a wkoncu moze i jako gracze ale jesli wiemy co jest nie tak od strony technicznej to mysle ze tymbardziej powinnismy dyskutowac, lepiej dac na tacy devsom rozwiazanie i poczekac miesiac na fixa niz czekac rok bo jak narazie to sie nie zapowiada na jakiegokolwiek nawet hotfixa.
Widze kolejnego programiste, szkoda bo dzieki takim osobom znacznie by zyskali glownie na czasie...

A z ciekawosci ktos moze odkryl inne wycieki poza odwiedzaniem znajomych? Czesto sie przygladam zasobom jak cos grzebie w elvenarze ale sam nic poza tym nie zauwazylem, poza ogromnym zuzyciem procesora przy konwersacji z calym klanem....Po wlaczeniu i odczytaniu ~10wiadomosci z grupowej 25osobowej konwersacji skacze mi nawet ponad 80%, dzisiaj probowalem odczytac baaaaardzo dluga wiadomosc to po 90%+ juz bylo gdzie przy zwyczajnej grze typu zbiory/lekka przebudowa siega gora 30% od czasu do czasu. Wypowie sie ktos kto gra na becie i tez odczul cos podobnego?
 

DeletedUser25

Guest
Thek - co za wiedza. I jak fajnie wyłożona! Dzięki Thek i ulQuiorra za proste wyjaśnienie sprawy. Najbardziej mnie poruszyła słaba ocena systemu z Maca. A myślałam , że jest lepszy.
 

DeletedUser9

Guest
Bardzo ladnie wyjasnione racja ewamar ale tym co wspomnial thek weak/stron reference raczej juz sobie glowy nie zaprzataj :p
Ogolnie mozna to porownac do np zwyczajnej butelki po pepsi ktora jzu wypilas, zamiast wyrzucic do kosza rzucasz gdzies obok nie wazne gdzie, butelka juz nie uzywana ani ci nie potrzebna a mimo to zalega gdzies dalej w pokoju i ci go zasmieca, tak jak dane o miescie gracza ktorego odwiedzilas a nastepnie opsocilas miasto, juz tych danych nie potrzebujesz, ale gdzies jak ta butelka sobie leza i zasmiecaja.

A tak to wyglada w praktyce:

1. Stan Flasha po zalogowaniu i zebraniu garstki zbiorow:
1oO1n6f.png


2. A tu stan po wejsciu I zmotywowaniu ZALEDWIE 7 osob z gildii - odwiedzilem TYLKO 1 strone czyli 7osob i zmotywowalem:
4mRzW0v.png


Srednio 488MB na gracza, wyobraz sobie mnotywowac w Elvenar majac 1/2GB ramu czy nawet 4GB....
 

DeletedUser25

Guest
Dzięki bractwu zawsze u mnie świeci słońce na maxa i oczywiście handel idzie dobrze. Więc dobrze się stało że bractwa są. Co będzie dalej?
 
Status
Zamknięty.
Do góry