• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wiki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser449
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser449

Guest
Rezydencja
- W opisie rezydencji regularnie jest używane słowo "spichlerz". Należałoby je zmienić na skarbiec.
- W przypadku 2 poziomu rezydencji u elfów przypadkowo skopiowała się informacja z wiersza wyżej; prawidłowe dane to 4 mieszkańców więcej, 5,5h produkcji i 118 złota na godzinę.
- Rozbudowa elfiej rezydencji na 15 poziom wymaga 222 magicznego pyłu, nie 220.
- Nie mogę uwierzyć, by rezydencje elfów dawały dokładnie ten sam przyrost mieszkańców przy rozwoju na 16 poziom, gdy elf powiększa z 3x3, a człek zmniejsza z 4x3.
Ulice
- Nie zgadza się cena i nazwa. W grze mamy Drogę Portalu z ceną 40k złota i 10k narzędzi.
Koszary
Powiązane z TYM tematem. W grze istnieje inny zapis korzyści; mamy przyśpieszenie szkolenia zamiast zmniejszenia czasu; można je zunifikować.
Kultura
Nowe budynki kulturowe z ostatniej aktualizacji.
 

DeletedUser449

Guest
Temat ciągle aktualny. Miałbym również kolejne sugestie:
1. Jednostki. W tabelce zdolności specjalnych dodałbym dokładny opis działania z podziałem na poziom umiejętności. Warto również dodać informację, że jednocześnie może działać tylko jeden debuff. Ponadto należałoby dopisać krasnoludzkie ulepszenie jednostek.
2. Cuda. W niektórych miejscach (np. górskie hale), w przeglądzie informacji są błędne ikonki. Dodatkowa kultura zamiast populacji, zwiększenie życia jednostek zamiast zwiększenia produkcji towarów.
3. W menu budynków jest wyraźny podział na budynki ludzkie i elfie (np. https://pl.wiki.elvenar.com/index.php?title=Basic_Buildings), podczas gdy podstrony zawierają dwie wersje tego samego budynku, dla każdej z ras (np.https://pl.wiki.elvenar.com/index.php?title=Residence). W tym przypadku pogrupowałbym budynki z pierwszego linku zgodnie z odnośnikiem do drugiego linku. To znaczy, obrazek-hiperłącze rezydencji ludzi powinien znajdować się obok analogicznego obrazka rezydenxji elfów - bo oba odsyłają do tego samego miejsca.
 

DeletedUser682

Guest
W rozpisce korzyści rezydencji elfów na wiki są złe liczby:
podniesienie do 13 poziomu daje 40 mieszkańców
podniesienie do 14 poziomu daje 40 mieszkańców
podniesienie do 15 poziomu daje 50 mieszkańców
liczby podane na podstawie własnego miasta w 2 świecie

/Falantir, tabela poprawiona.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Od czasu do czasu na polskiej wynajduję kolejne błędy i braki (np. krasnoludzki widok miast na mapie świata), ale przechodzi mi ochota do zgłaszania. Jak widać nie trzeba mieć nawet podstawowej wiedzy o grze, tylko po prostu mieć uprawnienia i wolną godzinkę, by przepisać poprawne wartości z angielskiej wersji. Cóż, pozostaje się na nią przerzucić.

@x539
Tak na wiki było i jest. Błąd jest tylko z rezydencją na 16 i 17 poziomie, gdzie wartości są całkowicie inne. Zauważyłem też że koszt magicznego pyłu na 15 poziom zgłoszony w pierwszym poście jest błędny również w angielskiej wersji.
 

DeletedUser

Guest
Dziękujemy za zgłoszenie. Wszystko zostanie niedługo poprawione, a błędy zgłoszone :)
 

DeletedUser

Guest
Jako, że były małe zmiany w naszej ekipie to proszę sprawdzić, co zostało naprawione, a co nie i dajcie znać. Dzięki :)
 

DeletedUser449

Guest
Ze zgłoszonych tutaj błędów - NIC nie zostało naprawione.
Za to ktoś zaczął majstrować przy manufakturach i w części przypadków jest podana wymagana na dany poziom liczba mieszkańców i kultury, w części różnica pomiędzy danym poziomem a poprzednim i jakby tego mało, w niektórych ktoś skończył zmieniać w połowie.
 

DeletedUser

Guest
Kalart możesz dokładnie pokazać, co jest źle?
Nie możemy zmieniać sobie wiki, jak chcemy. Bazujemy na innych wersjach wiki np. en, de itd
 

DeletedUser449

Guest
Rozumiem że pytasz o manufaktury? O wiele, wiele krócej byłoby podać, co jest dobrze.
Pierwsza z brzegu manufaktura: Marmur
Do 15 poziomu jest według zasady, ile dana manufaktura posiada pracowników. Ma 356 elfów na 15 poziomie. Od 16 do 19 poziomie są już dane ile trzeba populacji do następnego poziomu.
Tak jest ze wszystkimi sześcioma manufakturami I stopnia (stal, drewno, marmur).
Porównując z angielską wiki oraz z danymi z gry na podstawie własnych budynków - nie zgadzają się wymogi kultury. Dla przykładu, elfia manufaktura jedwabiu 14 poziomu wymaga 219, a nie 214 kultury. Podobne rozbieżności są również w innych manufakturach.
 

DeletedUser626

Guest
Będziemy systematycznie poprawiać naszą wiki, dlatego proszę abyście zgłaszali wszelkie błędy jakie znajdziecie. Nawet jeśli nie damy rady wszystkiego poprawić z dnia na dzień, będziemy wiedzieli gdzie szukać i po kolei wszystkie artykuły doprowadzimy do ładu. :)
 

Falantir

Ex-Team
Prosiłabym aby posty zawierały link do strony w której znaleźliście błąd, to bardzo ułatwi mi pracę.
Opcjonalnie można też podać dane z wersji .en - np: tabelki z poprawnymi danymi.
ps: na razie zostały poprawione literówki i interpunkcja. Przejrzę w niedługim czasie też obecne posty i w najbliższym czasie będę je poprawiać. : )
 

DeletedUser727

Guest
Dlaczego na polskich serwerach kupiec ocenia 3 gwiazdkami, a nie 4 jak napisano na Wiki? Propozycja - 4 gwiazdki u nas. Wytłumaczenie 4 gwiazdek >TU<
 

DeletedUser626

Guest
Jest to błąd wiki, 4 gwiazdki istniały kiedyś i zostały wycofane, wszystkie serwery mają obecnie 3 gwiazdki - przenoszę do błędów.
 

DeletedUser724

Guest
Proszę o umieszczenie gwiazdek w opisie ratuszy obu ras informujących o dostępności poziomów rozbudowy, zależnych od drzewka rozwoju.
 

DeletedUser363

Guest
Rozumiem że pytasz o manufaktury? O wiele, wiele krócej byłoby podać, co jest dobrze.
Pierwsza z brzegu manufaktura: Marmur
Do 15 poziomu jest według zasady, ile dana manufaktura posiada pracowników. Ma 356 elfów na 15 poziomie. Od 16 do 19 poziomie są już dane ile trzeba populacji do następnego poziomu.
Tak jest ze wszystkimi sześcioma manufakturami I stopnia (stal, drewno, marmur).
Porównując z angielską wiki oraz z danymi z gry na podstawie własnych budynków - nie zgadzają się wymogi kultury. Dla przykładu, elfia manufaktura jedwabiu 14 poziomu wymaga 219, a nie 214 kultury. Podobne rozbieżności są również w innych manufakturach.

Podbijam. Minęły już dwa miesiące a nikt nie raczył tego poprawić. Nie jest to coś trudnego czy czasochłonnego, maksymalnie pół godzinki pracy przy bezmyślnym przepisywaniu danych - bo tutaj nie trzeba kombinować ani główkować, tylko wykonać "fizyczną" pracę. Myślałem, że tak trywialna rzecz została już dawno poprawiona, więc w pierwszej chwili zgłupiałem aż. Jak się okazuje to tylko wina kompletnego nieróbstwa osób odpowiedzialnych za wiki. :)
 

Falantir

Ex-Team
Manufaktury były poprawiane miesiąc temu z wersji niemieckiej. Jeżeli coś się zmieniło to mogę to poustalać. My nie piszemy ile jednostek dodano tylko ile jednostek jest na dany poziom. Angielska wersja wiki nie posiadała wtedy odpowiedniej aktualizacji tematu.

Proszę o umieszczenie gwiazdek w opisie ratuszy obu ras informujących o dostępności poziomów rozbudowy, zależnych od drzewka rozwoju.

W najbliższym czasie zajmę się tym.
 

DeletedUser449

Guest
Manufaktury były poprawiane miesiąc temu z wersji niemieckiej. Jeżeli coś się zmieniło to mogę to poustalać. My nie piszemy ile jednostek dodano tylko ile jednostek jest na dany poziom. Angielska wersja wiki nie posiadała wtedy odpowiedniej aktualizacji tematu.
Sprawdziłem niemiecką wiki. Wcale nie jest tak, że pokazuje zatrudnionych mieszkańców na dany poziom. Z kolei na naszej wiki jest ciągle wyżej wymieniany błąd od ponad dwóch miesięcy.
 

DeletedUser363

Guest
Manufaktury były poprawiane miesiąc temu z wersji niemieckiej. Jeżeli coś się zmieniło to mogę to poustalać. My nie piszemy ile jednostek dodano tylko ile jednostek jest na dany poziom. Angielska wersja wiki nie posiadała wtedy odpowiedniej aktualizacji tematu.

Ech, dobrze, skoro się tak upieracie to wrzucę screeny, że nie zostały poprawione. Poświęcę się, skoro wejście na wiki i sprawdzenie przed napisaniem kłamliwej odpowiedzi przerasta umiejętności.

awb1ic.png

Tutaj mamy stal. Do 15. poziomu włącznie pokazuje ile ŁĄCZNIE potrzeba pracowników i kultury. Czyli na danym poziomie wraz z poziomami wcześniejszymi pracuje tyle pracowników i wymagana jest taka kultura łączna.

Od 16. poziomu mamy już koszt potrzebny do podniesienia na dany poziom, czyli jest niekonsekwencja. Tak, 444 ludzi i 135 kultury jest wymagane do podniesienia z 15. na 16. (stąd też biorąc pod uwagę zarówno koszta, jak i produkcję na pole oraz same koszty ekspansji podnoszenie jest mniej opłacalne od postawienia od zera do 15. poziomu kolejnej manufaktury, ale to już kwestia zupełnie osobna). Przy pozostałych poziomach jak widać są niskie liczby, a więc na pewno są to wymagania do podniesienia na dany poziom.

Dwa typy informacji w jednej raptem manufakturze!

11qmhpk.png

W tym przypadku (kryształ) jest w porządku - wszystkie poziomy mają określone wymagania populacji oraz kultury do rozbudowy na dany poziom. Jasne i klarowne.

2me254.png

W tym przypadku do czynienia mamy z manufakturą eliksirów. Tabela tym razem - w przeciwieństwie do tabeli manufaktury kryształu - pokazuje łączny koszt populacji i kultury, który poniesiemy doprowadzając manufakturę do danego poziomu. Czyli poziom 5. to koszty poziomu 1. + 2. + 3. + 4. + 5. czyli coś innego niż w przypadku manufaktury kryształu.

Dalej twierdzicie, że zostało poprawione? Ja rozumiem, że może i jedna osoba jest tylko odpowiedzialna za wikipedię (chociaż nie rozumiem jak mogła tego nie zrobić w ciągu DWÓCH MIESIĘCY!), ale wydaje mi się, że nie wypada tak prosto w oczy kłamać. Wystarczy napisać "oj, ominęliśmy, sorry, zaraz naprawimy" i tyle. Ale kłamać w żywe oczy... Nu, nu, @Falantir ciuś ciuś ciuś.

Niemiecka wikipedia jakoś wygląda inaczej niż nasza. Czyżby to jednak nie było tak, że poprawiono na bazie niemieckiej miesiąc temu? A może miesiąc temu na niemieckiej były błędy, a ktoś od nas bezmyślnie przepisywał wartości nawet się chwilę nie zastanawiając? Toć to widać od razu, że te liczby są kompletnie bez sensu. Tak jak można jeszcze przegapić różnicę pomiędzy eliksirami a kryształami (chociaż przegapić może tylko ktoś, kto nie grał w ogóle w tę grę), tak w przypadku stali przedszkolak by się nawet zastanowił. Zakładam więc, że po prostu nie zostało to tknięte palcem nawet.

EDIT:

Źle mi się zamknięcie spoilera wrzuciło i zakryło cały ostatni tekst pod screenem. :(
 
Do góry