• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wioski iglicowe w epokach III-IV

stapa11

Rozbójnik
Chris, fajny poradnik, a czy są jakieś wytyczne dla graczy, co mają tylko jedno miasto i chcieliby zminimalizować trudność iglicy?
Pewnie na każdym poziomie inne, ale może jakieś ogólne wytyczne?

Pytam, bo ja u siebie mogę wojskiem zrobić pierwsze 4 duchy, potem straty są tak duże, że lepiej te duchy przekupić.
Żeby dojść na Wysokie Sale (minimum w Bractwie) to muszę sporo wydać.

to dla iglicy nie ma znaczenia.
Właśnie, a co ma?
 

Poziomek

Rycerz
zbierac wzmocnienie z am - zbierac aretefakty od feniksa i wierzyc ze kiedys w am pojawi sie podstawka. to pomoze w przechodzeniu iglicy. Kolejna sprawa stawiac owe wzmocnienia we wlasciwe dni tak aby zrobic 2 iglice na 1 wzmocnieniach (i jeszcze np 2 kawalki turnieju jesli robicie) .
 

Poziomek

Rycerz
wzmocnienia dla wojska czyli powielacz magow, lekki strzelec swobodne ulepszenia jednostki - karma dla zwierzaka to jak juz bedziesz mial feniksa postawionego - to go karmiszz - ognia, bo on daje bonus do walki.
 

stapa11

Rozbójnik
Aha, militarne budynki tymczasowe.
Nie widziałem jeszcze, widać rzadko się pojawiają na niskich poziomach.
Edit: A może były tylko nie zwróciłem na nie uwagi :oops:

Feniksa ognia udało mi się postawić. Ale rozszerzeń jeszcze nie było w ostatnich 3 miesiącach.

Karma działa 2 dni, a budynki tymczasowe 5, czyli karmy muszą być dwie, na czwartek/piątek i na niedzielę/poniedziałek.
Edit: Chyba wszyscy to czytali wcześniej:

Trudno to pogodzić z wydarzeniem, no ale wszystkiego mieć nie można.
Chyba ogarniam. :rolleyes:

Edit: Czyli powiększanie oddziału z Badań brać każde skoro nie ma wpływu na trudność w Iglicy???
 
Ostatnia edycja:
Czyli powiększanie oddziału z Badań brać każde skoro nie ma wpływu na trudność w Iglicy???
Sa pewne niuanse, ale nie chce Ci teraz mieszac tym za bardzo w glowie takimi szczegolami, bo jestes pewnie dopiero na poczatku swojej drogi z Elvenarem i jest cale mnostwo innych, znacznie wazniejszych rzeczy do opanowania :) Tak ogolnie rzeczywiscie spokojnie mozesz przyjac, ze badania na pwoiekszenie oddzialu nie maja teraz wplywu na koszty.
 

Tajniakos

Paladyn
Właśnie, a co ma?
Odpowiedzi na to pytanie udzielił Ci @chris07070707 w poniższym poście :)

Sprobuje z glowy :) Czynniki ziekszajace koszty to:

- suma poziomow wszystkich cudow, czyli podniesienie dowolnego cudu chocby o 1 poziom zwieksza koszty, wiec cuda nalezy rozwijac rozwaznie, a nie na hura jak leci
- liczba badan w drzewku technologii, czyli kazde nastepne obowiazkowe badanie w drzewku zwieksza koszty
- bonus produkcji surowcow za relikty, zalezny od ilosci zdobytych bonusowych reliktow
- liczba postawionych w miescie ekspansji, czyli kazda dodana w miescie ekspansja zwieksza koszty

To juz wszystkie.
Pozdrawiam :)
 

Ahaswerus

Wędrowiec
W badaniach zupełnie pominąłem Ekspansję Miasta (od 3 w górę), mam zajętych 15 ekspansji i w zasadzie próbuję na tym poprzestać. Zrobiłem iglicę wojskiem na fali entuzjazmu z osiągnięcia 3 rozdziału, mając tylko 50 oddziałów strzelców i 20 paladynów (w krytycznym momencie wspierając się negocjacjami) - co prawda wojska zostało niewiele, ale udało się przejść całą. Teraz dorabiam wojsko (już z magami) na kolejną iglicę, zastępuję rezydencje magicznymi i zakładam, że poprzestanę na 16-17 ekspansjach. Spróbuję przygotować swoją wioskę na jeszcze "biedniejszym" poziomie, niż ten wskazany w poradniku. Jeśli ktoś twierdzi, że poradnik @chris07070707 jest nieprzydatny, to jest w błędzie - na s2 moja wioska hula, na s3 chcę spróbować "odchudzonej" wersji, a jeśli nie wypali, to mam jeszcze zapas do stanu opisanego w poradniku.
 

Magolcia

Zwiadowca
W badaniach zupełnie pominąłem Ekspansję Miasta (od 3 w górę), mam zajętych 15 ekspansji i w zasadzie próbuję na tym poprzestać. Zrobiłem iglicę wojskiem na fali entuzjazmu z osiągnięcia 3 rozdziału, mając tylko 50 oddziałów strzelców i 20 paladynów (w krytycznym momencie wspierając się negocjacjami) - co prawda wojska zostało niewiele, ale udało się przejść całą. Teraz dorabiam wojsko (już z magami) na kolejną iglicę, zastępuję rezydencje magicznymi i zakładam, że poprzestanę na 16-17 ekspansjach. Spróbuję przygotować swoją wioskę na jeszcze "biedniejszym" poziomie, niż ten wskazany w poradniku. Jeśli ktoś twierdzi, że poradnik @chris07070707 jest nieprzydatny, to jest w błędzie - na s2 moja wioska hula, na s3 chcę spróbować "odchudzonej" wersji, a jeśli nie wypali, to mam jeszcze zapas do stanu opisanego w poradniku.
Jak wybudujesz wszystkie potrzebne budynki to usuń rezydencje, popka już nie będzie Ci potrzebna. A kasa jeśli będzie potrzebna to będzie ze scrolli z iglicy. Wtedy będziesz mieć dużo miejsca i nie będzie trzeba dokładać ekspansji ;)
 

Nusion

Kapłan
mam zajętych 15 ekspansji i w zasadzie próbuję na tym poprzestać.

Spokojnie się da :) Ja niedawno zrobiłam wioskę na s1 i już gotowa, działa super, już 2 Iglice wojskiem zrobione. Zawzięłam się jak Ty teraz i poprzestałam na 14 ekspansjach :) Planuję tam jeszcze wcisnąć bibliotekę i też wejdzie, już sprawdzałam. Popka oczywiście jest na minusie, ale to bez znaczenia.

 

Ahaswerus

Wędrowiec
Spokojnie się da :) Ja niedawno zrobiłam wioskę na s1 i już gotowa, działa super, już 2 Iglice wojskiem zrobione. Zawzięłam się jak Ty teraz i poprzestałam na 14 ekspansjach :) Planuję tam jeszcze wcisnąć bibliotekę i też wejdzie, już sprawdzałam. Popka oczywiście jest na minusie, ale to bez znaczenia.

Ale popełniłem jeden błąd - co prawda naprawialny - bo za szybko poszedłem w budowę zbrojowni, zamiast wyciągnąć ratusz do 14 poziomu i przez to tracę na pojemności magazynu, a co za tym idzie na ilości młotków ze scrolli. Można to naprawić, ale zajmie mi to więcej czasu. To tylko pokazuje, że trzeba czytać i wykonywać zalecenia poradnika w dużym stopniu literalnie. Po prostu nie wpadłem na to, że 100 % na poziomie 9 to nie tyle samo, co 100 % na poziomie 14 :) I nie potrzebuję, żeby mi ktoś przypominał, że to mało inteligentne :)
 

xEasyRiderx

Rycerz
@Ahaswerus skoro słabo sobie radzisz z planowaniem wioski w 3 rozdziale to aż strach pomyśleć co będzie potem
@Nusion tylko napisała że się da postawić takową wiochę szybko i bezproblemowo oraz nie chodzi tu o iloraz inteligencji a zwyczajną zaradność. W tym temacie już wiele zostało napisane wystarczy przyczytać ze zrozumieniem wyciągając z tego oczywiście wnioski dla siebie :)
 

Ahaswerus

Wędrowiec
@Ahaswerus skoro słabo sobie radzisz z planowaniem wioski w 3 rozdziale to aż strach pomyśleć co będzie potem
@Nusion tylko napisała że się da postawić takową wiochę szybko i bezproblemowo oraz nie chodzi tu o iloraz inteligencji a zwyczajną zaradność. W tym temacie już wiele zostało napisane wystarczy przyczytać ze zrozumieniem wyciągając z tego oczywiście wnioski dla siebie :)
A jest jakieś "potem" w przypadku wioski iglicowej? Gwoli wyjaśnienia moja wypowiedź była autoironiczna ;)
 

Nusion

Kapłan
Ale popełniłem jeden błąd - co prawda naprawialny - bo za szybko poszedłem w budowę zbrojowni, zamiast wyciągnąć ratusz do 14 poziomu i przez to tracę na pojemności magazynu, a co za tym idzie na ilości młotków ze scrolli.
To też nie jest jakiś wielki problem. Ja mam ratusz na 11 poziomie bo więcej się nie dało, więc też nie jest "poradnikowo" :)
Ja mam np. kilka domków eventowych dających młotki. Taką wioseczką też można coś upolować z eventu, choćby za walutę pozbieraną z miasta i za codzienne logowanie. Po wywaleniu rezydek jest miejsce na takie budyneczki. Poza tym wydaje mi się, że scroli jest z Iglicy więcej niż potrzeba na produkcję wojska i przy niższym ratuszu też dadzą radę.
Nie wiem, czy jest sens "naprawiać" ten ratusz na 9 poziomie, może się bowiem okazać, że Twoja wioska będzie dobrze działać i bez tego :)
 
Do góry