• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wioski iglicowe w epokach III-IV

xEasyRiderx

Rycerz
@miodziox tak z ciekawości sobie sprawdziłem i jest napisane jak byk :)
Nawet nie probuj zaczynac walczyc wojskiem w Iglicy, jesli nie masz wzmocnien na wojsko. Na przejscie Iglicy stawiaj przynajmniej 2x Swobodne + 2x wzmocnienie ataku (oswiecone LUB powielacze). Podczas pierwszych prob zalecam postawic nawet po 3, a po nabraniu wprawy w walce mozna zejsc do 2 wzmocnien zdrowia i 2 ataku (czyli 2+2). Bez wzmocnien jest zbyt wiele porazek, a nawet w wygranych walkach straty sa zbyt wysokie. Dla poczatkujacego gracza to wrecz ekonomiczne samobojstwo
Dlatego nie wiem co tutaj jeszcze jest niezrozumiałe zwłaszcza że pytasz się
pytam bo znalazłem filmik gdzie osoba ma łącznie 4 wzmocnienia 2luki i 2magi
Owszem to jest takie minimum w 3 rozdziale dla wioski iglicowej a na filmiku jak dobrze widzę to są wystawione 2x oświecony, 1x powiecz, 1x zbrojmistrz oraz swobodne czyli 5 a z tego co znam z praktyki to normalne ustawienie wzmocnień a dlaczego to już ci wyjaśniam.

Większość walk w iglicy możemy z powodzeniem zrobić lekkimi strzelającymi dlatego przeważnie gracze w 3 rozdziale i nie tylko wystawiają 2x oświeconego, dodając 1x powielacz ponieważ i na jednostki magiczne warto poświęcić wzmocnienie a ilość zdrowia w tym wypadku 1x zbrojmistrz oraz 1x swobodne to też działa na wszystkie jednostki jak np. ciężkie czy ciężkie strzelające gdzie nie mamy wzmocnień ataku a jedynie możemy je wzmocnić zdrowiem :)

Jak napisali już moi przedmówcy ilość wystawionych wzmocnień jest uzależniona przeważnie od ekonomi, fantazji i zapasów danego gracza.
 

MacAbra

Wędrowiec
Ja tylko dodam zeby nie napalac sie na poczatku i na hura wstawiac wzmocnienia zaraz na starcie iglicy....lepiej dac w czwartek tak zeby "zachaczylo" obie iglice z dwoch tygodni
 

Klops

Rozbójnik
Odkopię wątek, gdyż w końcu zdecydowałem się postawić wioskę iglicową. Wydaje mi się, że wzmianka o antycznych cudach gdzieś tu była, ale chyba ze względu na późną godzinę nie mogę tego fragmentu odkopać. Czy w wiosce iglicowej stawiać antyczny cud? (któryś z dwóch pierwszych), jeżeli nie, to co robić z nadprogramowymi PW jeżeli cudu nie stawiamy?
 

Magyrna

Zwiadowca
Możesz na chwilę postawić złotą otchłań żeby (jeśli Ci wpadły jakoś) przemielić relikty bonusowe T1, a jak jesteś elfem to i Iglice burzy do mielenia T2. A potem to kasujesz żeby kosztu nie nabijać :)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Tylko po co stawiać cudaka na mielenie reliktów nie lepiej tych reliktów po prostu sobie nie nabijać?
Nikt w Iglicówkach nikogo nie namawia do nabijania sobie niepotrzebnie reliktów bonusowych poprzez pomoc sąsiedzka czy odrywanie bonusowych prowincji z mapy a wręcz odwrotnie. Ale jeśli ktoś nie słucha i sam sobie robi krzywdę to już tylko i wyłącznie jego sprawa.
Jedyny sens stawiania w Iglicówkach cudaka to Iglice Burzy jednak jak już się zdecydujemy na to ma to sens tylko i wyłącznie jeśli ten cud będziemy podnosić do dość wysokiego poziomu (15-20 poziom i wyżej) wtedy jedynie pomimo wzrostu kosztów przynosi w sumie więcej korzyści.
Iglice Burzy dodają ataku dla naszych lekkich strzelających które w iglicy są dość często stosowane w walkach dzięki czemu na wysokim poziomie redukujemy ilość potrzebnych wzmocnień oświeconego strzelca. Druga korzyść to szybsze szkolenie naszych jednostek w koszarach. Choć tutaj w Iglicówkach wskazane jest trzymanie kolejki szkolenia na poziomie 8h jednak dzięki temu cudakowi wystarczy dostawić kilka mini zbrojowni 4 poziomu aby tą kolejkę wydłużyć.
Jest to jednak podejście troszeczkę ekstremalne w Iglicówkach i raczej stawianie cudaka jest nie wskazane ze względu na ograniczoną ilość miejsca 20 ekspansji. Lepiej już dostawić darmowe budynki na produkcję wojska z akademii jak valloriany czy strateg orków.
Oczywiście mam tutaj na myśli typową Iglicówkę 3 rozdział lub początek 4 rozdziału :)
 

Magyrna

Zwiadowca
@xEasyRiderx serio? Poczytaj jeszcze raz to, co napisałam, szczególnie w nawiasie.

Sporo osób nie wie, że można przeczekać questy linii głównej aby je anulować, tylko dokopuje się do rotacyjnych łapiąc po drodze ileś reliktów bonusowych. Albo z rozpędu da komuś motywkę no i peszek... Różnie w życiu bywa :) Nie ma obecnie innej metody na ich skasowanie niż właśnie antykami (no chyba że w końcu wejdą te receptury za relikty bonusowe T1 i T2 do Akademii, za co gorąco trzymam kciuki, wtedy nie ma tematu). A zapewniam, że CAL jest piękny gdy masz 0 reliktów bonusowych :)

@Klops ale tak jak pisała @Nusion - nie trzymasz tych cudaków bo tylko koszty niepotrzebnie nabijają. Używasz - burzysz.
 

xEasyRiderx

Rycerz
@Klops już został doinformowany na s3 :)
A nawiasem mówiąc czy pisząc jak kto woli to na temat tworzenia iglicówek jest aż nadto info na tym forum i w tym temacie wystarczy czytać ze zrozumieniem. Ja tylko nie widzę w tej sytuacji powodu dla którego ktoś miałby stawiać Iglice Burzy i je kasować co próbowałem wyjaśnić w moim poście wyżej. Wiem też doskonale że wielu graczy ponosi fantazja w wioskach iglicowych a potem właśnie mamy takie sytuacje, tylko jeszcze raz napisze nie wiem po co to choć rozumiem i wiem że tymi cudami o których pisałaś można sobie pokasować część z reliktów bonusowych które z niewiedzy czy fantazji sobie gracze niepotrzebnie nabijają:)
 

Poziomek

Rycerz
Ja stawialem i cudaka burzy i otchlan. Czemu. Bo nie wiedzialem ze mozna przeczekac questy, nie bawilem sie w takie cos lecialem do przodu - i okazywalo sie ze mialem wlasnie te powiedzmy 120-140-170% bonusa. Burze stawialem bo jak wiadomo zdarzaja sie problemy ze wzmocnieniami a to zawsze darmowe wzmocnienie . Otchlan stawialem aby zbic surowiec t1 (gdy juz zbilem do 0 to kasowalem)- czyz nie lepiej zamiast np 120% miec 0% i t1 i t2? Tylko patrzac w przyszlosc i te zmiany turniejowe co mialy wejsc lub maja, - proces stawiania cudaka bardzo wydluzy ich rozwoj..bo bedziemy mogli uzywac pw z paska +ewentualnie od graczy, a tak mielismy z turnieju po 100+punkcikow.
 

Magyrna

Zwiadowca
@BlossomValvi cieszę się że mój wpis Ci się przydał :) znam gościa który skasował kilkaset reliktów w ten sposób, więc da się to zrobić w skończonym czasie*

(* dopóki turnieje są jednoreliktowe)

@Poziomek na własnej skórze przerobił odwet CAL za nadmiar reliktów, więc wie, co pisze i ma rację - póki turnieje są normalne to trzeba korzystać, potem będzie trudniej. Szkoda, że nie ma sposobu na zmniejszenie liczby postawionych ekspansji, bo jeszcze tylko tego brakuje do pełni iglicowego szczęścia :p

I przy okazji pojawiła nam się odpowiedź na niezadane tutaj wprost, lecz wiszące tu i ówdzie pytanie: "po co wioski iglicowe miałyby grać turnieje" ;)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Akurat nie trzeba brać udziału w turniejach, żeby mieć katalizatory. Wystarczy potrzebne relikty produkować w AM- nie brałam udziału w ani jednym turnieju i mam zawsze zapas reliktów na katalizatory.
Pewnie że tak każdy sposób jest dobry jednak wolę w akademii produkować wyłącznie katalizatory a relikty na ich produkcje pozyskiwać z turniejów. Wiem że zaraz mi odpiszesz o pw z turniejów ale to już inna bajka jak wiesz :)
 

Charlene

Szef kuchni
Pewnie że tak każdy sposób jest dobry jednak wolę w akademii produkować wyłącznie katalizatory a relikty na ich produkcje pozyskiwać z turniejów. Wiem że zaraz mi odpiszesz o pw z turniejów ale to już inna bajka jak wiesz :)
Nie odpiszę, bo nie są mi potrzebne pw z turniejów ;) Nie wiem czemu się czepiasz tych Iglicówek. Dla mnie sprawa jest bardzo prosta. Jeśli ktoś zakłada wioskę od totalnego zera, to ma tu gotowca jak to zrobić i jakich uniknąć błędów. Jeśli ktoś odgrzebał swoje miasto na innym świecie, to nie ma co się załamywać, bo ma tu wskazówki jak obniżyć sobie koszta, dzięki graczom, którzy mieli taką sytuację np. z reliktami. Jest błąd to trzeba pomyśleć jak go naprawić.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Nie wiem czemu się czepiasz tych Iglicówek.
A dokładnie to w którym miejscu ?
Nie neguję mielenia reliktów w cudakach jedynie piszę że niekoniecznie jest sens kasowania ich zwłaszcza Iglic Burzy.
Ale proszę dyskutujcie chętnie poczytam może i ja się dowiem czegoś nowego, nauki nigdy za wiele :)
 
Ostatnia edycja:

Magyrna

Zwiadowca
Reasumując - po co wioski iglicowe miałyby grać turnieje:

1. Relikty T3 na paszę dla zwierząt (np. feniks ognia, miś brunatny)
2. Relikty T(1-3)+2 na katalizatory
3. Runy, uszkodzone odłamki i PW do cudaków coby móc skasować sobie bonusowe relikty podbijające niepotrzebnie koszty
4. Dla 10 skrzynki bo za schematy można w AM zrobić artefakty np. do feniksa ognia
5. W celu odpykania questów zwykłych albo eventowych, gdy ktoś gra event dla zdobycia wykoksanych budynków popkulturowych i/lub produkcyjnych
6. Bo iglicówka mieszka w zwykłym bractwie gdzie jest limit punktów do dowiezienia
7. Dla funu bo tak :D

Do wyboru, do koloru, co komu akurat potrzebne :) Wydaje mi się, że powyższa lista jest kompletna, jeśli o czymś zapomniałam/nie uwzględniłam to proszę o korektę.
 

Klops

Rozbójnik
Witam serdecznie specjalistów od Wiosek Iglicowych;). Przez gapiostwo podbiłem bonus T2 do 171% co oczywiście odbiło się na kosztach Iglicy, wiem, że można obniżyć bonus T2 stawiając bezdenne wykopaliska lub iglice burzy. Jednak grając rasą ludzi cuda te dostępne są 4 badania po kapłanie i tu moje pytanie, czy zbadanie technologii potrzebnych do odblokowania wspomnianych cudów podniesie koszt iglicy? Jeśli tak to czy warto się w to pchać, żeby zredukować koszt iglicy związany z bonusem t2?

Badania.jpg
 
Do góry